فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب صوتی آبشوران

نسخه الکترونیک کتاب صوتی آبشوران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی آبشوران

آبشوران؛ شوربختی مردم فرو دست
«آبشوران» مجموعه‌ای از دوازده داستان کوتاه است که به روایتی نخستین بار علی اشرف درویشان با نام مستعار لطیف تلخستانی در سال ۱۳۵۳ به انتشار رساند. آبشوران یا به زبان محلی آشورا (ئاشوورا) یکی از محله‌های قدیمی واقع در بافت قدیمی کرمانشاه است. این محله به خاطر عبور رودخانه‌ی آبشوران از آن بدین نام خوانده می‌شود. قهرمان‌های تمام این داستان‌ها مردمِ حاشیه اجتماع‌اند. مردمی که با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند و همیشه از سمت اجتماع پس رانده می‌شوند.
در واقع می‌توان گفت فقر در این داستان‌ها نه فقط یک موقعیت داستانی، بلکه اقلیم جغرافیایی مردمی‌ست که علی اشرف درویشیان خود از آن‌ها بوده و با آن‌ها زیست کرده. آبشوران مثل دیگر کتاب‌های درویشیان، «از این ولایت»، «فصل نان»، «همراه آهنگ‌های بابام» و «سال‌های ابری» ... صدای مردمی‌ست که کمتر شنیده می‌شود. اما نویسنده سعی می‌کند در سطر سطرِ داستان‌هایش آن را فریاد بزند.
این داستان‌ها که از زبان دو برادر و همراه با شیطنت‌های بچه‌گانه آن‌ها روایت می‌شوند، هر یک بازگو کننده‌ی فاصله‌ی طبقاتی در زمانه‌ی قبل از انقلاب است. و پشت سادگی این مردم، همیشه نگاه کودکانه‌ای هست که خبر از عمق اندوه‌‌شان دارد.

ادامه...
  • ناشر آوانامه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 199.63 مگابایت
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی آبشوران

عااالی... خیلی جذاااب و دل نشین بود. صدای راوی هم فوق العاده .
در 2 هفته پیش توسط