0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند

نویسنده:
دبی فورد
درباره چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند

یافتن زیبایی‌ها در عین دیدن تاریکی‌ها

«دبی فورد» نویسنده، مربی، سخنران و معلم خودیاری آمریکایی است که سال ۱۹۵۵ متولد شده و سال ۲۰۱۳ درگذشته است. فورد در زندگی پنجاه‌وهفت ساله‌ی خود تلاش‌های بسیاری کرد تا با سخنرانی‌ها و کلاس‌هایش به افراد کمک کند تا بر ترس‌هایشان غلبه کنند، اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، با نیمه‌ی تاریک وجودشان آشنا شوند و در عین حال، زیبایی‌های درونشان را ببیند و خود و زندگی‌شان را در آغوش بگیرند. فورد در خلال این سال‌ها بیش از ده جلد کتاب هم نوشت که در سراسر جهان ترجمه و چاپ شدند و به این ترتیب، آدم‌های بسیار بیشتری از راهنمایی‌های فورد بهره‌مند شدند. مهم‌ترین کتاب فورد و اثری که پیش و بیش از همه باعث شهرتش شد، «نیمه‌ی تاریک وجود» است. «سؤال‌های درست»، «بهترین سال زندگی شما»، «شهامت»، «راز سایه»، «چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند»، «پاکسازی آگاهی در ۲۱ روز»، «جدایی معنوی» و «آسمان پرستاره‌ی وجود» برخی از آثار مهم این نویسنده هستند.


آشنایی با لایه‌های درونی وجود

دبی فورد در «چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند» لایه‌های درونی وجود مخاطب را به او نشان می‌دهد و او را با خود حقیقی و وجودی‌اش بیشتر آشنا می‌کند. فورد شکاف بین نیکی و بدی را محو ساخته و شیوه‌ی رویارویی با این شکاف را به مخاطبش می‌آموزد. او کتابش را تحقیقی قدرتمند در مورد نیروهای پنهانی‌ای می‌داند که ما را به سوی اعمالی باورنکردنی در جهت تخریب و آسیب به خودمان هدایت می‌کند. دبی فورد خودویرانگری پس از اعمال و اتفاقات بد را مانند پتکی می‌داند که بر سر ما فرود می‌آید تا بیدارمان کند و باعث شود تا به خودمان بیاییم. این پتک، می‌تواند کمک کند تا از دنیایی که برای خود ساخته‌ایم بیرون بیاییم و بیدار شویم.


رسیدن به آرامش و کمال

در اندیشه‌ی دبی فورد، تا وقتی انسان صفات بد خویش را پنهان یا انکار کند، نمی‌تواند صفات خوب را بشناسد و در خود پرورش دهد. او راهکارهایی عملی برای مواجهه با خصلت‌های بد و پذیرش آن‌ها معرفی می‌کند و در نهایت، راه‌هایی برای درمان و التیام زخم‌های کهنه آموزش می‌دهد که از مسیر تمرین‌های موثر و تجربی می‌گذرد. فورد می‌گوید برای مواجهه با این زخم‌های مزمن و یافتن خود واقعی، باید از ابزار همت و صداقت استفاده کنیم تا بتوانیم در نهایت به آرامش و کمال حقیقی برسیم.


از جنگ بی‌پایان تا پیمان صلح

کتاب «چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند» از دو بخش کلی و دوازده فصل تشکیل شده است. بخش اول با «عنوان جنگ بی‌پایان» هفت فصل دارد. توپ پلاستیکی، شکاف میان تاریکی و روشنایی، تعادل الاکلنگی، شرم برتر، عواقب ترس‌های درونی، بازپروری و تولد خود آسیب‌دیده و رمزگشایی از خود دروغین. بخش دوم «پیمان صلح» مان دارد و شامل پنج فصل است. نقاب‌ها، بیداری از انکار، التیام بخشیدن به شکاف درونی، قدرت بخشیدن و بازگشت به عشق.


آثار دبی فورد در آوانامه

«چرا آدم‌های خوب، کارهای بد می‌کنند؟» چهارمین اثر «دبی فورد» است که آوانامه نسخه‌ی صوتی آن را این بار با همکاری «نشر عطر کاج» منتشر کرده است. ترجمه‌ی اثر بر عهده‌ی «سید فاطمه کشفی» بوده و «مریم محبوب» آن را اجرا کرده است. پیش از این نیز سه اثر دبی فورد یعنی «نیمه‌ی تاریک وجود» با صدای شیما درخشش، «بهترین سال زندگی شما» با صدای فرناز مرکباتی و «آسمان پرستاره‌ی وجود» با صدای نازیما حسینی در نشر صوتی آوانامه تولید و منتشر شده‌اند. علاقه‌مندان به آثار این نویسنده می‌توانند در آینده‌ای نزدیک کتاب «شهامت» را هم از آوانامه بشنوند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
449.۷۵ کیلوبایت
مدت زمان
۰۷:۵۷:۱۴
نویسندهدبی فورد
مترجمفاطمه کشفی
راویمریم محبوب
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۵
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۴۴۹.۷۵ کیلوبایت
۰۷:۵۷:۱۴

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
77,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند
چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند
دبی فورد
آوانامه
5
(1)
77,000
تومان