0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
کار عمیق

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی کار عمیق

(خلاصه کتاب)
نویسنده:
کال نیوپورت
درباره کار عمیق

- خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا:

جهان حاضر و سبک‌های زندگی امروزی، فرصت کتاب‌خوانی بسیاری از افراد را محدود کرده. اما عشق به کتاب‌ها و احساس نیاز به مطالعه، چیزی نیست که مشغله‌های زیاد و فراغت‌های کم بتوانند از ذهن و دل ما پاک کنند. تعداد کتاب‌هایی که باید بخوانیم یا دوست داریم آن‌ها را مطالعه کنیم، آن‌قدر زیاد است که می‌توان گفت یک زندگی مجزا مختص خواندن و گوش کردن می‌طلبد. یکی از راه‌حل‌های گریز از این شرایط و ماندن روی ریل مطالعه، کتاب‌های خلاصه است. خواندن یا شنیدن این‌دست کتاب‌ها چند فایده دارد. اول آن‌که زمان کمی از ما می‌گیرد و حتی می‌شود برخی از زمان‌های مُرده را با آن‌ها مفید گذراند. دوم این‌که در خلاصه‌ کردن کتاب‌ها کوشیده می‌شود که هیچ نکته‌ی مهم یا مطلبی اساسی از کتاب اصلی جا نماند. به این صورت، مخاطب شِمایی کلی از کتاب به دست می‌آورد که گاه برایش کفایت می‌کند و گاه او را به مطالعه‌ی نسخه‌ی کتاب وامی‌دارد. فایده‌ی سوم این کتاب‌ها این است که مخاطب دیگر می‌داند با چه اثری مواجه است و خلاصه‌ی کتاب‌ها می‌تواند او را در انتخاب آن‌که نسخه‌ی کامل کدام کتاب را مطالعه کند، یاری دهد. نشر صوتی آوانامه بر آن است تا با تولید نسخه‌ی صوتی خلاصه‌ی مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌ها، به مخاطبانش کمک کند وقت‌های کوتاه خود را با مطالعه سپری کنند.


- تلاقی فناوری دیجیتال و فرهنگ:

«کالوین سی. نیوپورت» نویسنده‌ی آمریکایی و دانش‌یار علوم کامپیوتری در دانشگاه جورج تاون است. او چهل‌ویک‌ دارد، تحصیلات کارشناسی‌اش را در دانشگاه دارتموث سپری کرد و مدرک دکترایش را از دانشکده‌ی تکنولوژی ماساچوست گرفت. نیوپورت پژوهش‌های گسترده‌ای در حوزه‌های کامپیوتر، موفقیت و توسعه‌ی فردی انجام داده و از سال ۲۰۰۵ تا کنون، هشت جلد کتاب هم منتشر کرده است. آثار او بیشتر درباره‌ی تلاقی فناوری دیجیتال و فرهنگ است. معروف‌ترین اثر او «کار عمیق» است که به‌لحاظ زمانی، در میانه‌ی آثار او قرار می‌گیرد. این کتاب با استقبال خوبی مواجه شد و در سال ۲۰۱۶ در فهرست نامزدهای نهایی بهترین اثر غیرداستانی وب‌سایت گودریدز هم قرار گرفت. نیوپورت در این اثر به مهارتی باارزش در اقتصاد می‌پردازد که معتقد است در دنیای نو دارد به دست فراموشی سپرده می‌شود و تسلط به آن می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای را همراه داشته باشد. غیر از کار عمیق، او «چگونه در کالج پیروز شویم»، «چگونه یک دانش‌آموز نمره‌ی بیست شویم»، «چگونه سوپراستار دبیرستان شویم»، «چه خوب که نمی‌توانند تو را نادیده بگیرند»، «مینیمالیسم دیجیتال»، «برنامه‌ریز بدون زمان» و «جهان بدون ای‌میل» را نیز روانه‌ی بازار کرده است.


- اصول دست‌یابی به موفقیت در دنیایی پریشان:

کال نیوپورت، کار عمیق را با تشریح عادات سبک زندگی «کارل گوستاو یونگ» آغاز می‌کند و کار عمیق را این‌گونه تعریف می‌کند: «فعالیت‌های حرفه‌ای انجام‌شده در حالت تمرکز بدون حواس‌پرتی که توانایی‌های شناختی فرد را به حداکثر می‌رساند». سپس در هشت فصل به بسط نظریاتش می‌پردازد. ابتدا از ارزش کار عمیق می‌گوید. نویسنده در فصل دوم نشان می‌دهد امروزه چقدر کار عمیق نادر است. سپس از معناداری این مفهوم سخن می‌گوید و در فصول چهارم تا هفتم، چهار قانون برای کار مطرح می‌کند و هریک را توضیح می‌دهد. قانون اول می‌گوید: «عمیق کار کنید.» قانون دوم از پذیرش خستگی سخن می‌گوید، در قانون سوم مخاطبانش را به ترک رسانه‌های اجتماعی ترغیب می‌کند و به‌طبع دلایل خود را نیز شرح می‌دهد. و اما قانون چهارم، از شنونده می‌خواهد بخش‌های کم‌عمق زندگی را کنار بگذارند و به زندگی خود غنای بیشتری بدهند. نیوپورت کتابش را با فصلی تحت عنوان «تجربه‌ی کار عمیق کال» به اتمام می‌رساند. او از برخورد شخصی‌اش با این مفهوم می‌گوید و بیان می‌کند فلسفه‌ی کار عمیق، جدالی اخلاقی نیست. او این فلسفه را با این مدعا ارائه کرده که تمرکز کردن نتایج ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.


- مینی‌بوک کار عمیق:

مینی‌بوک صوتی «کار عمیق» اثر «کال نیوپورت» نهمین اثر از مجموعه‌ی «خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «نشر مات» تولید و منتشر شده است. ترجمه‌ی اثر بر عهده‌ی «مهرداد رئوف» بوده و خوانش آن را «مهدی صفری» انجام داده است. پیش از این نسخه‌ی صوتی مینی‌بوک‌های «بیندیشید و ثروتمند شوید»، «هنر ظریف بی‌خیالی»، «کفش‌باز»، «قدرت محتوا»، «سقلمه»، «قانون ۵ ثانیه»، «باشگاه پنج صبحی‌ها»، «ثروتمندترین مرد بابِل» و «همه‌چیز به فنا رفته» از این مجموعه تولید شده‌اند و در آینده‌ی نزدیک، آوانامه کتاب‌های بیشتری از این مجموعه را صوتی خواهد کرد.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
110.۱۹ کیلوبایت
مدت زمان
۰۱:۵۷:۲۸
نویسندهکال نیوپورت
مترجممهرداد رئوف
راویمهدی صفری
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۶/۲۸
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۱۱۰.۱۹ کیلوبایت
۰۱:۵۷:۲۸

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
0 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
100 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3
(1)
25,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
کار عمیق
کار عمیق
کال نیوپورت
مهدی صفری
آوانامه
3
(1)
25,000
تومان