دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
در باب اعتمادبه‌نفس

در باب اعتمادبه‌نفس

نسخه الکترونیک در باب اعتمادبه‌نفس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره در باب اعتمادبه‌نفس

این جمله به نظر پیش‌پاافتاده است که بسیاری از دستاوردها نتیجه‌ی نبوغ یا مهارت بالاتر نبوده‌اند، بلکه فقط حاصل نوعی سرزندگیِ روحی بوده‌ که ما آن را اعتمادبه‌نفس می‌نامیم. بسیاری از ما وقت زیادی را صرف کسب اعتمادبه‌نفس می‌کنیم؛ در زمینه‌های فنی مشخص و محدودی مثل حل معادلات درجه دوم، مهندسی زیست، علم اقتصاد یا پرش‌بانیزه؛ اما در بسیاری کارهای دیگر چندان نیازی به ویژگیِ ابتدایی و دیرینه‌ی اعتمادبه‌نفس نداریم که در انجام کارهای متنوع ما را یاری کند: مثلاً صحبت با غریبه‌ها در میهمانی، پیشنهاد ازدواج، درخواست از هم‌سفر بغلی که صدای موسیقی‌اش را کم کند یا اینکه در ذهن خود درصدد تغییر جهان باشیم. اکثر ما چندان اعتمادبه‌نفس بالایی نداریم، چون عمدتاً داشتن این ویژگی را قدری عجیب یا غیرقابل حصول می‌پنداریم؛ گویا برخی افراد اعتمادبه‌نفس بیشتری دارند که ممکن است متخصصان علوم اعصاب روزی دلیل آن را کشف کنند؛ اما ما به خود تلقین می‌کنیم که در این شرایط فعلی کاری نمی‌توانیم از پیش ببریم؛ و فکر می‌کنیم محصور به سطوح اعتمادبه‌نفسی هستیم که با آن متولد شده‌ایم. درواقع، عکس این موضوع صحت دارد. اعتمادبه‌نفس نوعی مهارت است و نه هدیه‌ای از سوی خداوند؛ اعتمادبه‌نفس درواقع مجموعه‌ای از ایده‌ها در مورد جهان و موقعیت طبیعی ما در آن است. این ایده‌ها و افکار را می‌توان به شیوه‌ای نظام‌مند مطالعه کرد و به‌تدریج آن‌ها را آموخت تا بتوان به ریشه‌های تردید به خویشتن و فرمان‌برداری مطلق (مطیع بودن) فائق آمد. درواقع می‌توانیم هنر اعتمادبه‌نفس را به خودمان بیاموزیم.

ادامه...

مشخصات در باب اعتمادبه‌نفس

نظرات کاربران درباره در باب اعتمادبه‌نفس

خیلی از این کتاب‌هایی که به اسم آلن دو باتن ترجمه و منتشر میشه، رو خود آلن دو باتن ننوشته. این کتاب‌های موسسه مدرسه‌ی زندگی (The School of life) هست که توسط اعضای اون موسسه این کتاب‌ها نوشته میشه. اما همه‌شون رو آلن دو باتن ننوشته.
در ۴ هفته پیش توسط Nastaran Heydari ( | )