دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی هنر خودشناسی کتاب صوتی

کتاب صوتی هنر خودشناسی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی هنر خودشناسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی هنر خودشناسی را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی هنر خودشناسی

«آرتور شوپنهاور» فیلسوفی آلمانی و یکی از بزرگترین اندیشمندان اروپا بود. پدرش بازرگان بود اما او برخلاف پدرش علاقه‌ای به تجارت نداشت و به تحصیل علم بیشتر علاقه‌مند بود به همین دلیل به تحصیل در رشته‌ی طب و سپس فلسفه پرداخت. او معتقد بود فلسفه نباید با جملات پیچیده آمیخته گردد زیرا که همه مردم باید به فلسفه آگاهی کامل داشته باشند. فکر و اندیشه‌ «آرتور شوپنهاور» همیشه مخالف «هگل» ایده‌آلیسم آلمانی بود و همواره افکار و اندیشه‌های «کانت» نظریه‌پرداز بزرگ را ستایش می‌کرد. از معروف‌ترین آثار «آرتور شوپنهاور» کتاب «در باب حکمت زندگی» است. کتاب «هنر خوشناسی» اثر «آرتور شوپنهاور» توسط علی عبداللهی ترجمه شده است و با صدای حسن آزادی در نوین کتاب شنیداری شده است. این کتاب با دیگر آثار شوپنهاور از جهت سبک نگارش و درون‌مایه تفاوت بسیاری دارد. گویی خود نویسنده می‌دانسته و یا شاید قصد داشته این کتاب بعد از مرگش منتشر شود، چرا که در طول زندگی‌اش برگ‌هایی به این دفتر افزوده است و در نگارش این کتاب پربار عجله و شتابی نداشته است. از این رو کتاب در میان شوپنهاورشناسان به کتاب پنهان یا دفتر رازآلود معروف است. در این کتاب می‌شنویم که: «خودشناسی نخستین گام به‌سوی فرزانگی است. خود را بشناس! این خود چه معنا دارد؟ معناش چنین است فقط باش! و همزمان نیز باش! کوتاه سخن، در این گفتاورد فرزانگان گرام، بی‌گمان، تضادی است نمایان.» فرصت شنیدن کتاب صوتی «هنرخودشناسی» با صدای حسن آزادی در نوین کتاب برای شما فراهم شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی هنر خودشناسی

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی هنر خودشناسی

واقعاعالیه
در ۴ ماه پیش توسط 913...206 ( | )
گوینده بسیااار خوب از پس کار برامده است. انگار خود شوپنهاور صحبت میکند! عالی.
در ۴ ماه پیش توسط 935...629 ( | )
عالیست. شگفت آور و عمیق.
در ۵ ماه پیش توسط 935...629 ( | )
خب من اهل فلسفه نیستم و شاید نظرم در مورد این کتاب خیلی درست نباشه. فصل اول این کتاب در خصوص اینکه این نوشتار با چه داستان‌هایی پس از مرگ نویسنده منتشر شده توضیحاتی میده که اصلا جذاب نیست. فصل های بعد در ۳۷فصل، عقاید نویسنده رو در مورد مسایل مختلف ارائه میده که بسیاری از فصول نشون دهنده بدبینی بسیار زیاد نویسنده نسبت به جهان اطرافش هست. در کل من خیلی از محتوای این کتاب استفاده نکردم. و شاید دو فصل در مجموع برای من مفید بوده. در عین حال شاید برای سایرین و متفکرین این کتاب نکات نغزی داشته باشه.
در ۶ ماه پیش توسط 936...720 ( | )
کتابی ارزشمند
در ۷ ماه پیش توسط 933...089 ( | )