دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی طلوع زمینی نو کتاب صوتی

کتاب صوتی طلوع زمینی نو
کشف هدف زندگی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی طلوع زمینی نو به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی طلوع زمینی نو را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی طلوع زمینی نو را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی طلوع زمینی نو

كهارت تول در کتاب صوتی طلوع زمینی نو بیان می‌کند که مردم افکارشان نیستند. بلکه آن‌ها آگاهی پشت آن هستند. در این کتاب نویسنده محتوایی که شما هویتتان را به آن وابسته می‌دانید بر اساس ذهن ایگویی توضیح می‌کند. او همچنین در ادامه اصلی‌ترین ساختار ذهنی که ایگو از طریق آن به وجود می‌آید یعنی هویت‌سازی را به خواننده توضیح می‌دهد.

درباره کتاب صوتی طلوع زمینی نو

کتاب صوتی طلوع زمینی نو نوشته‌ی اکهارت تول، اثری الهام‌بخش و شورانگیز برای قرار گرفتن در مسیر ساخت زندگی و دنیایی بهتر است. اکهارت تول در این کتاب، از نظریات موثر و نیرومند و مشخصه‌های خودآگاهی مبتنی بر ایگو که که از قدیم بر انسان حاکم بوده است استفاده کرده است تا به خواننده نشان دهد که چطور می‌تواند وضعیت خودآگاهی‌اش را تعالی ببخشد و به شادی و رضایت درونی در زندگی دست پیدا کند. این کتاب را می‌توان وسیله‌ای برای ایجاد دگرگونی که از طلوع خودآگاهی نوظهوری ریشه گرفته محسوب کرد.

تول در این کتاب بیان کرده است که وابستگی بشر به ایگو باعث اختلالاتی می‌شود که در نهایت او را به خشم، حسادت و ناخشنودی دعوت می‌کند. مولف ابعاد اصلی ایگو و چگونگی عملکرد آن‌ها را در فرد جمع نشان می‌دهد. چرا که شناخت ایگو و طرز کار آن در حقیقت راهی برای شناخت هویت شماست. تول می‌گوید: «وقتی شما ضمیر ناخودآگاهتان را می‌شناسید، آنچه این شناخت را ممکن می‌سازد، همان خودآگاهی در حال ظهور و همان بیدارگری است. نمی‌توانید با ایگو بجنگید و پیروز شوید، همانطور که نمی‌توانید با تاریکی بجنگید. تنها چیزی که ضروری است، همان نور خودآگاهی است و شما همان نور هستید». اکهارت تله بر این باور است که انسان می‌تواند به دور از چالش‌ها و سختی‌ها به زندگی مطلوب خود دست پیدا کند اما در این مسیر باید هویت خود را بازیافته و از جاذبه‌های کاذب دور شود. از این رو این کتاب مناسب افرادی است که می‌خواهند با شناخت کامل از خود، در زندگی‌شان تغییر ایجاد کنند.

کتاب صوتی طلوع زمینی نو را انتشارات جیحون با ترجمه‌ی مریم تقدیسی و خوانش آسمان مصطفایی و افشین اعتماد در مدت زمان 12 ساعت و 14 دقیقه منتشر کرده است.

درباره اكهارت تول

اكهارت تول eckhart tolle سخنران و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی است که در سال ۱۹۴۸ در آلمان متولد شد. او با کتاب پرفروش «نیروی حال» که راهنمایی معنوی محسوب می‌شود به میلیون‌ها نفر الهام بخشید و در جهان شهرت پیدا کرد. اكهارت تول دوران کودکی سختی را گذرانده است و شرایط سخت خانوادگی او به حدی بود که او در دوران نوجوانی به پوچی رسید. او سال‌ها با افسردگی دست به گریبان بود تا اینکه درآستانه ی سی سالگی خوابی دید که او را تحت تاثیر قرار داد. او بارها در مصاحبه‌های خود از خوابی که باعث تغییر زندگی‌اش شد سخن گفته است.

این نویسنده‌ی مشهور در سال 2008 از سوی روزنامه‌‏ی نیویورک‌تایمز به عنوان محبوب‏‌ترین نویسنده‏‌ی کتاب‌‏های معنوی در آمریکا انتخاب شد و در سال 2011 نشریه‌ی Watkins Review او را به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی کرد.

کتاب‌های اكهارت تول در زمینه‌ی معنویت و مراقبه هستند و تا امروز در بیشتر کشورهای دنیا ترجمه شده‌اند و الهام‌بخش میلیون‌ها نفر بوده‌اند. او همچنین علاوه بر نگارش کتاب؛ سمینار، کلاس‌های مراقبه و نشست‌های خصوصی نیز برگزار کرده است تا خوانندگان آثارش و افرادی را که تصمیم به تغییر در زندگی و رهایی از زندان ذهن دارند را به آرامش درونی برساند.

می‌توان به «نیروی حال» با ترجمه‌ی «مسیحا برزگر»، «سرزمین تازه، هدایتگر اهدافتان در زندگی» با ترجمه‌ی «چیستا یثربی»، «جهانی نو، آگاهی معنوی از آهنگ زندگی» با ترجمه‌ی «هنگامه آذرمی» و «سکون سخن می‌گوید» با ترجمه‌ی «فرناز فرود» اشاره کرد.

کتاب «تمرین نیروی حال» با ترجمه‌ی «فرناز فرود» را هم «انتشارات کلک آزادگان» منتشر کرده و در فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب صوتی طلوع زمینی نو می‌شنویم

هویت‌سازی وابسته به اشیاء افراد دست اندر کار صنعت تبلیغات بسیار خوب می‌دانند که برای فروش اجناسی که مردم واقعا نیازی به آن‌ها ندارند، باید آن‌ها را متقاعد کنند که با خرید آن‌ها چیزی به نظر خود یا دیگران درباره‌ی خودشان اضافه می‌شود. به بیان دیگر، بر حسی که از خودشان دارند می‌افزاید. آن‌ها مثلا از این طریق این کار را می‌کنند که به شما می‌گویند با استفاده از این محصول می‌توانید در جمع متمایز باشید و این به طور ضمنی یعنی بیشتر خودتان باشید، یا در ذهنتان ارتباطی بین آن جنس و شخصی مشهور، یا جوان و جذاب و خوش چهره ایجاد می‌کنند. حتی بعضی از آن‌ها از عکس‌های افراد سرشناس سالخورده، یا در گذشته برای این کار استفاده می‌کنند. فرض ناگفته در این میان این است که به روشی جادویی متقاعدتان می‌کنند که شبیه آن‌ها یا شبیه تصویری ظاهری از آن‌ها می‌شوید. به این ترتیب، در بسیاری از موارد شما نه یک جنس را، بلکه یک «تقویت‌کننده‌ی هویت» را خریداری می‌کنید. مارک و برچسب‌های طراحان عمدتا هویت‌هایی جمعی هستند که شما باورشان می‌کنید. آن‌ها گران قیمت و در نتیجه انحصاری هستند. اگر همه قدرت خرید آن‌ها را داشتند، دیگر ارزششان را از نظر روان‌شناسی از دست می‌دادند و تنها ارزش مادیشان باقی می‌ماند که احتمالا فقط کسر کوچکی از بهایی بود که برای آن پرداخته بودید.

چیزهایی که شما خودتان را از طریق آن‌ها شناسایی می‌کنید، با توجه به سن، جنس، درآمد، طبقه‌ی اجتماعی، سبک زندگی، فرهنگ محیط زندگی و از این قبیل موارد، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. آنچه شما هویتتان را وابسته به آن می‌دانید فقط محتواست، در حالی که اجبار ناخودآگاه برای هویت‌سازی مربوط به ساختار است. این یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های عملکرد ایگوست عجیب این جاست که آنچه باعث حفظ بقای به اصطلاح جامعه‌ی مصرفی می‌شود، وجود این واقعیت است که تلاش برای پیدا کردن خودتان از طریق اجناسی که می‌خرید به نتیجه نمی‌رسد: رضایت خاطر ایگو کوتاه مدت است و به همین دلیل همچنان به دنبال بیشتر هستید، بیشتر می‌خرید و بیشتر مصرف می‌کنید. بدیهی است که در این بعد فیزیکی که محل سکونت خود سطحی ماست، اجناس و محصولات، بخشی ضروری و لاینفک از زندگی ما محسوب می‌شوند. ما به خانه، لباس، اثاثیه، ابزار و وسایل حمل و نقل نیاز داریم. در زندگی ما چیزهایی هم وجود دارند که به خاطر زیبایی با کیفیت ذاتیشان برای ما ارزشمندند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی طلوع زمینی نو بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی طلوع زمینی نو

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی طلوع زمینی نو

این کتاب در من تحولی عظیم ایجاد کرد و آرامشی عمیق به من هدیه داد به نظرم قبل از نیروی حال باید این و مطالعه کنیم واقعا ممنونم
در ۱ سال پیش توسط هما راستین ( | )
به نظر من کتاب عالی هست حتما مطالعه کنید.
در ۱ سال پیش توسط 913...207 ( | )
من قبلا این کتاب را با نام زمینی نو که توسط مسیحا برزگر ترجمه و روایت شده را گوش دادم. بنظرم این ترجمه بسیار ضعیف تر از ترجمه مسیحا برزگر هست راوی تن صدای یکنواخت و خسته کننده ای داره. هیچ احساس و واکنشی یا زیر و بمی ندارد. علیرغم صدای خوب که می‌توانست دلنشین تر باشد روایت کتاب جالب نیست. نکنه مثبت این کتاب این بود که مترجم چیزی را به متن اصلی اضافه و کم نکرده هر چند که در ترجمه ایرادات اساسی دیده میشه ولی امانت داری رعایت شده. آقای برزگر بر خلاف ترجمه عالی و روایت بهتر متاسفانه موضوعات مرتبط بسیاری به کتاب اضافه کرده بدون قید کردن این موضوع که در متن اصلی چنین مطالبی نیست. مثلا با گوش دادن به کتاب اولین چیزی که توجه مرا جلب گرد این بود که اکهارت تول بیشتر از ما ایرانی ها از مولوی و شعرهای او آگاهی دارد . بعد متوجه شدم که تمام اینها افزوده مترجم است بدون اشاره به آن. هر چند که مان جذابتر و گویاتر شده ولی امانتداری رعایت نشده آرامشی فراتر از اذهان بشری برای همه آرزو مندم. دعایی که دکتر هولن میکند
در ۸ ماه پیش توسط dr....emi ( | )
فوق العاده روشن کننده
در ۱ سال پیش توسط nim...ni3 ( | )
دلنشین,پرمفهوم,قابل تامل و روحنواز
در ۱ سال پیش توسط 913...290 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››