دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی هویت کتاب صوتی

کتاب صوتی هویت

نسخه الکترونیک کتاب صوتی هویت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی هویت را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی هویت را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی هویت

 

عدم شناخت کافی از یکدیگر می‌تواند حتی بزرگ‌ترین عشق‌ها را معدوم کند. رابطه‌ی زمانی در مسیر رشد و بالندگی قرار می‌گیرد که افراد از خود و از دیگران شناخت کافی داشته باشند. «میلان کوندرا»، چهره‌ی ادبی بی‌مانند قرن بیستم فرانسه، در کتاب صوتی «هویت»، با نگاهی فلسفی سوءتفاهمی بزرگ در یک رابطه‌ی عاشقانه را به تصویر کشیده است که ریشه در عدم شناخت دقیق یکدیگر دارد.

درباره صوتی هویت

کتاب صوتی «هویت» Identity اثر «میلان کوندرا» در سال 1998 منتشر شد. این کتاب روایت زندگی زن‌وشوهری میان‌سال به نام‌های شانتال و ژاک-مارک است که شیفته‌ و عاشق یکدیگر هستند. رابطه‌ی این زوج در این اثر روایت هویت انسان معاصر و سرگشتگی‌‌هایش در طول زمان و در دنیای مدرن است. «میلان کوندرا» نویسنده‌ی برجسته‌ی اهل فرانسه با نگاهی تیزبینانه جزییات رابطه‌ی این زوج را در این کتاب کم‌حجم به تصویر کشیده و داستانی فلسفی و اندیشه محور خلق کرده است. این نویسنده داستان این کتاب را بدون هیچ شتابی پیش برده است تا خواننده به تک‌تک کلمات و گفت‌وگوهای میان این زوج بیندیشد و جان مطالب را درک کند. فرازوفرود‌های زندگی این زوج و سوءتفاهم‌های پی‌درپی آن‌ها در طول داستان به خواننده نشان می‌دهد عدم شناخت کافی حتی از عشق زندگی می‌تواند چه دردسرهای بزرگی ایجاد کند. کتاب صوتی «هویت» طی پنجاه‌ویک بخش به نگارش درآمده است. داستان این کتاب با روایت شانتال آغاز می‌شود که در کافه‌ای برای صرف ناهار نشسته است. این شخصیت از همان ابتدا، خواننده را به فکر وا‌می‌دارد و فضایی تأمل‌برانگیز ایجاد می‌کند.

درباره میلان کوندرا

«میلان کوندرا» Milan Kundera نویسنده‌ی اهل چک در یک آوریل سال 1929 به دنیا آمد. او در خانواده‌های بافرهنگ و آشنا با موسیقی بزرگ شد و از نوجوانی سرودن شعر را آغاز کرد. او در جوانی در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی فعالیت کرد و به حزب کمونیست چکسلواکی پیوست. او در همان زمان تحصیل در رشته‌ی ادبیات و زیبایی‌شناسی دانشگاه کارلف را آغاز کرد ولی دیری نپایید که ادبیات را رها کرد و به دانشکده‌ی فیلم رفت. او در این دوران سرودن شعر را دنبال و چندین اثر منتشر کرد. او اولین رمانش را در سال 1967 بانام «شوخی» نگاشت ولی به دلیل اعتراضات این نویسنده به وضع موجود آن دوره‌ از پراگ، انتشار آثارش در چک ممنوع شد. او در پی این اتفاق از دانشکده‌ی فیلم اخراج شد و به فرانسه رفت.   

«میلان کوندرا» پس از این که به فرانسه رفت، تابعیت این کشور را پذیرفت. او کتاب بی‌نظیر «سبکی تحمل‌ناپذیر هستی» که در زبان فارسی بانام «بار هستی» شناخته ‌شده است را به زبان فرانسوی در سال 1984 نوشت و توجه صاحب‌نظران و ادیبان را به خود جلب کرد. این نویسنده پس از این اثر نوشتن را به‌طورجدی دنبال کرد و کتاب «جاودانگی» را نوشت. این نویسنده با انتشار آثار عمیق و تأمل‌برانگیز چندین بار نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شد. او تعداد زیادی اثر منتشر نکرد ولی تمامی آثار او جزو گنجینه‌ی باارزش ادبیات قرن بیستم فرانسه هستند. آثار «کوندرا» به زبان‌های گوناگون ترجمه شده است و در میان خوانندگان فارسی‌زبان محبوب است. «بار هستی»، «هنر رمان»، «پرده»، «جشن بی‌معنایی» و «مواجهه» ازجمله آثار این نویسنده هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند و نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

ترجمه کتاب صوتی هویت به زبان فارسی

کتاب صوتی «هویت» اثر «میلان کوندرا» از سوی کتاب گویا با صدای «شهره روحی» منتشر شده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. مترجم این اثر «حسین کاظمی یزدی» است که تحصیلاتش را در رشته‌ی فلسفه به سرانجام رسانده است. ازجمله آثار ترجمه شده‌ی او می‌توان به «مخلوقات یک روز» اثر «اروين د. يالوم» و «طاعون» اثر «آلبر کامو» اشاره کرد که نسخه‌ی صوتی و الکترونیک آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. کتاب «هویت» اثر «میلان کوندرا» را «پرویز همایون‌پور»، مترجم حاذق و توانای ایرانی هم به فارسی ترجمه کرده و انتشارات قطره آن را منتشر کرده است. کتاب صوتی این ترجمه هم با صدای «کاوه یانقی» از سوی نوین کتاب گویا منتشر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی هویت می‌شنویم

شانتال به اتاقش رفت، به‌سختی به خواب رفت و نیمه‌شب پس از دیدن یک خواب طولانی بیدار شد. خوابش شامل تصاویری از گذشته‌اش بود: مادرش (که مدت‌ها پیش مرده بود) و بیش از همه شوهر سابقش (شانتال از خیلی وقت پیش او را ندیده بود، آن مرد ظاهری متفاوت داشت؛ گویی کارگردان خواب هنرپیشه‌ی خوبی را انتخاب نکرده بود؛) شوهر سابق به همراه خواهر مغرور و پرانرژی و همسر جدیدش آنجا بود (شانتال هیچ‌وقت او را ندیده بود؛ با این همه، در این رؤیا در هویت او هیچ شکی نداشت) در پایان خواب، شوهر سابق پیشنهاد شهوانی عجیبی به شانتال داد، و همسر جدیدش به‌سختی شانتال را بوسید. درواقع، همان بوسه بود که شانتال را از خواب بیدار کرد.

ناراحتی آن خواب آن‌قدر زیاد بود که شانتال سعی کرد دلیلی برای آن پیدا کند. با خود فکر کرد که آنچه آزارش داده تأثیر خواب در خنثی کردن زمان حال بوده است. زیرا او با شور و شوق خودش را به زمان حال چسبانده بود؛ هیچ‌چیزی در دنیا نمی‌توانست اغوایش کند که زمان حال را با گذشته و آینده معامله کند. به همین دلیل بود که خواب‌ها را دوست نداشت: آن‌ها تعادل غیرقابل قبولی را به دوره‌های زمانی مختلف یک زندگی تحمیل می‌کنند؛ هر چیزی را که فرد تا به آن روز تجربه کرده است، در سطح یک دوره‌ی زمانی قرار می‌دهد؛ و با انکار برتری زمان حال، آن را بی‌اعتبار می‌کنند. خواب‌های آن شب همه به همین نحو، تکه‌ی بزرگی از زندگی شانتال را محو کرده بود: ژان- مارک، آپارتمان مشترکشان و همه‌ی سال‌هایی که با هم گذرانده بودند و به جایش گذشته و کسانی که مدت‌ها بود با آن‌ها قطع رابطه کرده بود و سعی می‌کردند او را در تله‌ی یک فریب جنسی مبتذل گیر بیندازند، در آن خواب جولان می‌دادند. او لب مرطوب زنی را روی لبش  احساس کرد (البته آن زن زشت نبود - کارگردان خواب در انتخاب هنرپیشه‌ی زنش خیلی منصف بود؛) و این حس آن‌قدر ناراحت‌کننده بود که شانتال، همان نیمه‌شب به دست‌شویی رفت و مدتی دهانش را شست.

ف. یکی از دوستان قدیمی ژان- مارک بود؛ دوستی آن‌ها به دوران دبیرستانشان برمی‌گشت. آن‌ها با هم هم‌عقیده بودند، روزگار خوشی با هم داشتند و هميشه با هم در تماس بودند تا این که یک روز، چند سال پیش، ژان- مارک ناگهان از او رو برگرداند و دیگر ملاقاتش نکرد. وقتی فهمید ف. شدیداً بیمار است و در بیمارستان بروکسل بستری شده، نمی‌خواست به ملاقاتش برود، ولی شانتال خیلی اصرار کرد که این کار را انجام دهد.

 

مشخصات کتاب صوتی هویت

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی هویت

با میلان کوندرا از کتاب والس خداحافظی آشنا شدم. متاسفانه کتاب های کوندرا در غیران لا سانسور چاپ می شوند.
در ۲ ماه پیش توسط محمدرضا مدبرنیا ( | )
خییییلی عالی بود
در ۶ ماه پیش توسط 091...218 ( | )
راوی عالی اما کتاب به اندازه بارهستی فوق العاده نیست
در ۱۰ ماه پیش توسط eli...edi ( | )
بخش اول دانلود نمیشه، غیر از اون کتاب بسیار خوبیست.👌👏🏽
در ۱ سال پیش توسط شایان ( | )