دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی برادران کارامازوف کتاب صوتی

کتاب صوتی برادران کارامازوف | با صدای سه بعدی | اثر داستایوفسکی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی برادران کارامازوف به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی برادران کارامازوف را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی برادران کارامازوف

«بالاتر از همه، به خودت دروغ نگو. مردی که به خود دروغ میگوید و به دروغ خود گوش میدهد، به نقطهای میرسد که نمیتواند حقیقت را درون خود یا در اطرافش تشخیص دهد و بنابراین تمام احترام خود را برای خویشتن و دیگران از دست میدهد و بدون هیچ احترامی عشق را متوقف میکند.»

جملهای که خواندید برگرفته از کتاب برادران کارامازوف نوشتهی داستاننویس مشهور روس است. شاید این جمله اکنون مستقل بیان شده باشد اما در واقع درونمایهی کتاب برادران کارامازوف را درون خود دارد. شاهکار برادران کارامازوف را با تکنولوژی صدای سه بعدی بشنوید تا بیش از پیش از آن لذت ببرید.

دربارهی کتاب صوتی برادران کارامازوف  اثر فیودور داستایوسکی

کتاب برادران کارامازوف نوشتهی فیودور داستایوسکی برای نخستین بار به صورت پاورقی بین 1879-1880 در نشریهی پیامآور روس منتشر شد. اگر چه که این رمان در قرن نوزدهم نوشته شده است اما عناصر زیادی از سبک نوشتاری مدرن در آن دیده میشود. به همین دلیل است که این کتاب به عنوان یکی از بهترین رمانهای تاریخ شناخته میشود. این کتاب مانند آثار دیگر داستایوفسکی و به طور کلی نویسندگان کلاسیک روسی به بررسی بین خیر و شر و نبرد بین اختیار و اخلاقیات میپردازد. این کتاب توسط اندیشمندان و فیلسوفان زیادی مانند آلبرت انیشتن، زیگموند فروید و مارتین هایدگر مورد تحسین قرار گرفته است.

خلاصه داستان صوتی برادران کارامازوف

رمان برادران کارامازوف داستان پدری به نام فئودور پاولوویچ کارامازوف و چهار پسرش به نامهای دمیتری فیودوروویچ، ایوان، آلیوشا یا آلکسی و اسمردیاکوف است که هر یک با انگیزههای شخصی نقشه نابودی و مرگ پدر را میکشند. در این بین، هر کدام دارای خصوصیات اخلاقی ویژهای هستند، دمیتری تندخو است و بیشترین مخالفت را با پدر دارد. ایوان آرام، متفکر و بیخداست. آلیوشای باخدا، مومن و مهربان و با نقشه قتل مخالف است. اسمردیاکوف که فرزندی نامشروع است، هوسران بوده و به بیماری صرع مبتلاست. داستان پدرکشی آنها با ظهور مفاهیم روانشناختی و معنوی عمیق روایت میشود. در طول رمان، جستجو برای ایمان وجود دارد، زیرا خداوند ایده مرکزی کار است» برادرم صحبتم را یکباره قطع کرد و با لحنی سرد گفت: « آیا پدر را به قتل میرسانند؟»

دربارهی فیودور داستایوفسکی نویسندهی کتاب صوتی برادران کارامازوف

فئودور داستایوفسکی (1821-1881 میلادی) نویسندهی روس که همزمان با داستان‌‌نویسی در زمینههای دیگری مانند روانشناسی، فلسفه و ترجمه هم فعال بود؛ نویسندهای پیشگام در ادبیات روانشناسانه است.  داستایوفسکی بین سال های 1838-1844 در ارتش روسیه خدمت میکرد، در سال 1844 بود که همزمان با ترجمهی «اوژنی گرانده» از بالزاک، از ارتش بیرون آمد و ترجمه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرد.

اولین کتاب داستایوفسکی بیچارگان نام داشت که با سبکی ساختارشکنانهداستایوفسکی را به جامعهی هنری روسیه معرفی کرد. مدتی بعد از انتشار اولین کتاب، رمان یادداشتهای زیرزمینی  بود که او را به عنوان نویسندهای که در شخصیتپردازی خلاق و متبحر است، مشهور کرد. دانش روانشناسی و فلسفهی داستایوفسکی باعث شد او شخصیتهای داستانش را پیچیده و عمیق بنویسد. داستایوفسکی در داستانهایش روان انسانها را بررسی میکند و این بررسی تنها به معرفی یک شخصیت تلخ یا بیاحساس محدود نمیشود، بلکه او شخصیتها، افکار و آرزوهایشان را کالبد شکافی میکند. 

فئودور داستایوفسکی بیشتر از 30 رمان و داستان کوتاه نوشته است و  دو کتاب برادران کارامازوف و جنایت و مکافات جزء مشهورترین آثار او هستند.  

ترجمهی کتاب صوتی برادران کارامازوف  به فارسی

پرویز شهدی مترجم و نویسندهی ایرانی متولد 14 اسفند 1315 در مشهد است. او تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان خود را در مشهد گذراند و برای تحصیلات تکمیلی به تهران آمد و در دانشگاه تهران مشغول به مطالعهی زبان و ادبیات فرانسه شد و بعد از مدت کوتاهی به فرانسه مهاجرت کرد و در دانشگاه سوربن فرانسه ادبیات تطبیقی خواند. او در سال 1363 به ایران بازگشت و استخدام بانک ملی شد و بعد از بازنشستگی به حرفهی نرجمه روی آورد. او تاکنون بیش از 56 کتاب ترجمه کرده است که بیشتر این کتابها آثاری ماندگار از ادبیات کلاسیک جهان هستند.

انتشارات آوانامه کتاب صوتی برادران کارامازوف  را با ترجمهی پرویز شهدی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. البته که این کتاب با ترجمه های متفاوت از جمله مشفق همدانی و صالح حسینی نیز منتشر شده است و در بازار موجود است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است.

کتاب صوتی برادران کارامازوف  در دستهی کتابهای داستانهای روسی قرار دارد.

کتاب صوتی برادران کارامازوف  مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.

خوانش کتاب صوتی صوتی برادران کارامازوف  را آرمان سلطان زاده بهعهده داشته است.

کتاب صوتی برادران کارامازوف  جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای روسی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای روسی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب صوتی برادران کارامازوف میشنویم

آلکسی فئودوروویچ کارامازوف، سومین پسر یکی از ملاکان منطقهی ما بود، به نام فئودور پاولوویچ کارامازوف که در زمان خودش شهرت و آوازهای داشت (که تا امروز هم نامش بر سر زبان هاست). علتش هم مرگ غم انگیز و اسرارآمیزش بود که درست سیزده سال پیش اتفاق افتاد و من موقعش که شد چگونگی آن را شرح میدهم. درحال حاضر فقط میخواهم بگویم که این «ملاّک » (که اگرچه در تمام طول عمرش هرگز در املاکش سکونت نکرد، باز در منطقهی ما به این نام خوانده میشود) از آن گونه آدمهای عجیب و غریبی بود ــ که البته تعدادشان هم کم نیست ــ که نه تنها فاسد و بدسرشتاند؛ بلکه درعین حال بی بندوبار هم هستند، اگرچه از آن آدمهای بی بندوباری که کاملاً بلدند چگونه حساب و کتاب دخل و خرجشان را نگه دارند و ظاهرا جز این هم، کار دیگری از دستشان ساخته نیست. به این ترتیب فئودور پاولوویچ که زندگیاش را از صفر شروع کرده بود، زمین دار کوچکی به شمار میآمد که خودش را ناخوانده سرِ سفرهی دیگران دعوت میکرد، هرچند هنگام مرگش صاحب صدهزار روبل پول نقد بود.

موضوعی که مانع از این نشد در تمام عمرش جزو یکی از سبک مغزترین آدم های بی بندوبار منطقهی ما به شمار نیاید. اما باید یادآور شوم که آدم احمقی نبود ــ بیشتر آدمهای سبک مغز به اندازهی کافی هوشمند و حتی حیله گرند ــ و درست به همین علت هم بی بندوبار؛ از آن بی بند و بارهایی که خاص ملت ماست.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی برادران کارامازوف  اثر فیودور داستایوسکی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانهای روسی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی برادران کارامازوف

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی برادران کارامازوف

خود داستایوفسکی با صدای خودش میخوند ۴۹ تومن نمیشد. فوقش ۲۰ تومن مناسبه
در ۲ سال پیش توسط bad...atx ( | )
شما بیشتر از داستایوفسکی سود میبرینا
در ۲ سال پیش توسط mmd mrd ( | )
همونا که میگند گرونه حاضرند به راحتی بشینند تو کافه و برای یه کیف و قهوه ۶۰ تومن پول بدند
در ۲ سال پیش توسط علی حیدری ( | )
سلام. من معلم هستم و روزانه به دلیل نوع کارم چندین ساعت بطور پیوسته صحبت میکنم. حال در این روزگار کرونا و اپیدمی که حضور در دانشگاه کان لم یکن بوده و رابطه معلم و دانشجو بر حلاف روال سابق به صورت مجازی و الکترونیکی برقرار می شود، مکلف به ضبط ویدو و تدریس غیر حضوری هستم. عزیزانم، صادقانه می گویم که تولید یک محتوای شنیدنی و با کیفیت بسیار بسیار دشوار است و اگر دغدغه حفظ و ارتقا کیفیت را داشته باشید، رفته رفته دچار وسواس شده مجبور به ضبط چندین باره پاره ای قسمت ها می شوید که این معضل نیز بر سختی کار خواهد افزود. بنا به دلایل گفته شده قطعا زحمت دوستان تولید کننده این اثر فاخر را ارج می نهم و دست گرم ایشان را با خصوع و خشوع می فشارم. موید باشید
در ۲ سال پیش توسط azk...ran ( | )
فوق العاده است این کتاب صوتی🤩🤩 فقط یک ایراد داره. متاسفانه یک بخش از کتاب صوتی به مدت ۳۶ دقیقه حذف شده و وجود نداره. یا بهتره بگیم فیدیبو دقت نکرده و اون قسمت رو اضافه نکرده. این بار چندم هست که من کتاب صوتی میخرم و با این سهل انگاری از سمت فیدیبو مواجه میشم. 《بخش دوم - کتاب پنجم - فصل ششم》 وجود نداره. لطفا اصلاح و این بخش رو اضافه کنید لطفا اصلاح کنید. ویرایش: خوشبختانه مشکل حل شد و قسمت جامانده اضافه شد. با تشکر از فیدیبو.
در ۲ سال پیش توسط حسین ر ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۶۵
  • ۶۶
  • بعدی ›
  • آخرین ››