0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
نیمه تاریک وجود
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب نیمه تاریک وجود

توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

نویسنده:
دبی فورد
درباره نیمه تاریک وجود

برای قضاوت نشدن، پذیرفته شدن، محترم ماندن و در نهایت داشتن زندگی سالم و شاد باید درون خود را شناخت و با آن مواجه شد. بسیاری از انسان‌ها تلاش می‌کنند تا احساسات منفی‌شان را انکار و یا پنهان کنند تا در جامعه پذیرفته شوند. این احساسات همان سایه‌ها یا نیمه‌ی تاریک وجودمان هستند که همیشه برای روبرو شدن با آن‌ها مقاومت می‌‌کنیم و از شناخت و تحلیل کردن‌شان طفره می‌رویم. کتاب نیمه‌ تاریک وجود با ارائه‌ی روش‌ها و تمرین‌های موثر کمک می‌کند تا از سایه‌های درونی خود که از چشم دیگران پنهان کرده‌ایم، آگاهی پیدا کنیم و برای رشد و ارتقای شخصیت خود تلاش کنیم.


about book imageعبارت نیمه تاریک وجود به چه معنی است؟

طبق نظریه‌ی «کارل گوستاو یونگ»، روان‌شناس، پزشک و فیلسوف شناخته‌شده‌ی‌ سوئیسی، سایه آن قسمتی از درون ماست که دوست نداریم به واسطه‌ی نمایان شدن آن، دیده و شناخته شویم. «یونگ» معتقد است: «سایه آن کسی است که شما نمی‌خواهید باشید.» به عبارت ساده‌تر بعضی از افراد از سایه‌های درون‌شان فرار می‌کنند و حاضر نیستند ناشناخته‌های درونی‌شان را رمزگشایی کنند. چرا که از ورود به بخش تاریک وجودشان وحشت دارند؛ وحشتی که از رویکرد و نگاه نادرست انسان به این ویژگی‌ها ناشی می‌شود. سایه‌ها در وجود هر شخص شکل‌های مختلفی دارند: ترس، حسادت، جاه‌طلبی، تنبلی، فریب‌کاری و غیره. این ویژگی‌ها با شدت‌های متفاوتی در وجود انسان‌ها نمود پیدا می‌کنند و نمی‌توان معیاری مشخص برای آن‌ها در نظر گرفت. دبی فورد در این اثر سایه‌های شخصیتی هر انسان را نیمه تاریک وجود می‌نامد. 

کتاب نیمه تاریک وجود درباره چیست؟

دبی فورد در کتاب نیمه تاریک وجود the dark side of the light chasers با بیانی ساده و روان، روش‌های منظم و پیوسته‌ای که به یکپارچگی درونی کمک می‌کنند را ارائه می‌دهد. او با استفاده از تجربیات خود و دیگران شیوه‌های پذیرفتن ویژگی‌های انسانی را در ده فصل بیان می‌کند.

فصل اول با نام «جهان بیرون، جهان درون» به شرح معنی نیمه‌ی تاریک وجود و تحلیل ویژگی‌هایی که به عنوان سایه‌های درونی انسان شناخته می‌شوند، می‌پردازد. دبی فورد در بخشی از این فصل نوشته است: «ما به جای ترس و انکار سایه‌های درونی مان باید آنها را بپذیریم و آشکار کنیم. چون آنها جزئی از شخصیت ما هستند.»

فصل دوم با عنوان «به دنبال سایه‌ها» به بیان این موضوع می‌پردازد که چطور بعد از شناسایی سایه‌های درون‌مان، با آن‌ها مواجه شده و خود واقعی‌مان را بپذیریم.

فصل سوم با تیتر «جهان در درون ماست» شروع می‌شود. در این بخش، دبی فورد انسان و جهان بیرونی‌اش را به این شکل توصیف می‌کند که هر کدام از انسان‌ها نمونه‌ی کوچکی از کل عالم هستی‌اند و تمام دانش کل عالم را در خود دارند.

در فصل چهارم، «به‌یاد آوردن خود» درباره‌ی پدیده‌ی فرافکنی توضیح داده می‌شود؛ رفتاری رفتار غیرارادی و ناآگاهانه‌ که انسان سایه‌های خود را به دیگران نسبت می‌دهد و تصور می‌کند این ویژگی در دیگران وجود دارند نه در خود او. در پایان این فصل تمرینی برای کشف جنبه‌های پنهان وجود ارائه می‌شود.

فصل پنجم «سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسی» نام دارد و مؤلف توضیح می‌دهد که چگونه هر شخص می‌تواند با آگاه شدن از سایه‌ها، موفق به شناخت خود واقعی‌اش شود. بعد از شناخت کامل خود، انسان به جایی می‌رسد که باید تمام جنبه‌های مثبت و منفی خود را بپذیرد. فورد مفهوم و نتیجه‌ی پذیرش را در فصل ششم با عنوان «من آن هستم» توضیح می‌دهد و در این رابطه بیان می‌کند: «هنگامی که ویژگی‌های منفی را در خود بپذیریم و آن‌ها را جزء وجودمان به‌شمار آوریم، دیگر نیازی به تایید نداریم، زیرا می‌دانیم که هم ارزشمند هستیم و هم بی‌ارزش، هم زشت و هم زیبا، هم تنبل و هم وظیفه‌شناس». او معتقد است تنها در این وضعیت می‌توانیم استعداد و خلاقیت خود را بازیابید.

دبی فورد در فصل هفتم به نام «در آغوش کشیدن نیمه‌ی تاریک» در قالب چند راه‌کار به مخاطب آموزش می‌دهد که شخصیت‌های فرعی خود که بشناسد، نیمه‌ی تاریک‌ وجودش را در آغوش بگیرد و به موهبت‌های زندگی‌ حتی اگر خواستنی و دل‌خواه او نیستند، پی ببرد.

فصل هشتم که با عنوان «خود را از نو تعبیر کن» آغاز می‌شود با بیان شیوه‌های آموزشی به مخاطب توضیح می‌دهد که چگونه به نیروی الهی درون‌‌اش احترام بگذارد و به خود اجازه‌ی ابراز هر آن‌چه که هست را بدهد.

فصل نهم، «بگذار نور وجودت بدرخشد» درباره‌ی رها شدن و شکوفایی انسان است. دبی فورد بیان می‌کند که حقیر شمردن خود کمکی به جهان نمی‌کند بلکه انسان به این دنیا آمده‌ تا شکوه و جلال الهی که درونش است را تجلی ببخشد.

در فصل آخر کتاب نیمه تاریک وجود، مؤلف انسان را در ساختاری کامل و به‌هم‌پیوسته بازتعریف می‌کند و به تفسیر مفهوم تعهد می‌پردازد. او از مخاطب خود می‌خواهد که برای تحقق رویاهایش بجنگد و تا سر حد توان خود زندگی کند.

دبی فورد در هر فصل با بیان داستان‌های واقعی از خود و اطرافیانش، مفاهیم مورد نظرش را به شکلی قابل‌لمس در اختیار مخاطب می‌گذارد. همچنین در پایان هر بخش، تمرین‌هایی ارائه می‌دهد تا بتوان این مهارت‌ها را در خود به‌وجود آورد.


درباره‌ی دبی فورد نویسنده کتاب نیمه تاریک وجود

دبی فورد Debbie Ford نویسنده کتاب نیمه تاریک وجود، سخنران و معلم آمریکایی در سال 1955 متولد شد. او در رشته‌ی روان‌شناسی با گرایش مطالعات آگاهی از دانشگاه جی. اف. کندی فارغ‌التحصیل شد و در سال 2001 جایزه‌ی فارغ‌التحصیل برگزیده‌ی سال را دریافت کرد. او در زمینه‌ی روان‌شناسی و معنویت فعالیت‌های زیادی در حوزه‌ی ادبیات، تدریس، سخنرانی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی انجام داد. اولین کتاب‌های او یعنی نیمه‌ی تاریک وجود، «جدایی معنوی» و «راز سایه» درباره‌ی خرد و آگاهی داشتن از درون و روحیات انسان‌اند.

فورد کتاب نیمه تاریک وجود که درون‌مایه‌ی روان‌شناسی مدرن همراه با راهکارهای معنوی دارد را در سال 1998 به نگارش درآورد. این کتاب توسط روزنامه‌ی نیویورک تایمز منتشر شد. سال 2000 «اپرا وینفری»، تهیه‌کننده و مجری سرشناس آمریکایی در برنامه‌ی تلویزیونی‌اش به نقد و بررسی کتاب نیمه تاریک وجود پرداخت. کمی بعد این اثر در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های سال نیویورک تایمز فرار گرفت. فورد در کتابش با لحنی روان و گیرا راه‌حل‌هایی برای کسب مهارت در شناخت و آگاهی از خود ارائه می‌کند.

از دیگر آثار دبی فورد می‌توان به «در آغوش سایه خود»، چرا مردم خوب، کارهای بد انجام می‌دهند» و «طلاق معنوی» اشاره کرد.

فورد در سال 2013 بعد از دوازده سال جنگ با بیماری سرطان در سن 57 سالگی از دنیا رفت.


بهترین ترجمه نیمه تاریک وجود

اولین برگردان فارسی کتاب نیمه‌ تاریک وجود توسط «عبدالله صلاحی» ترجمه شد که در سال 1397 به چاپ سیزدهم رسید. سال 1381 «فرناز فرود» کتاب نیمه‌ی تاریک وجود را به فارسی ترجمه کرد که توسط «انتشارات حمیدا» منتشر شد. در سال 1381 انتشارات کلک آزادگان این کتاب را با ترجمه فرناز فرود بازنشر کرد. در سال 1394 «انتشارات نسل نواندیش» ترجمه‌ی دیگری از این اثر را با نام «نیمه‌ی تاریک جویندگان نور» منتشر کرد. این نسخه با مقدمه‌ای از «نیل دونالد والش»، نویسنده و سخنران سرشناس آمریکایی توسط «الهام شریف» به فارسی برگردانده شد.

علاقه‌مندان به دانلود کتاب نیمه تاریک وجود مي‌توانند نسخه‌ي الكترونيك (pdf) این اثر را با ترجمه‌‌های «فرناز فرود» و «الهام شریف» در سايت فيديبو خريد و دانلود كنند.

اگر به دنبال دانلود رایگان کتاب نیمه تاریک وجود هستید در نظر داشته باشید که وجود نسخه‌های رایگان کتاب‌ها خلاف قوانین نشر است و در این نسخه‌ها حقوق مترجمان و ناشران تضییع می‌شود.

از سوی دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که نسخه رایگان نیمه تاریک وجود، همان نسخه اصلی کتاب و با ترجمه با کیفیت باشد و ممکن است در صورت اقدام برای دانلود کتاب نیمه تاریک وجود نسخه‌ای را دریافت کنید که نسخه جعلی است و به‌هیچ‌وجه محتوای اصلی کتاب را منتقل نمی‌کند.


تمرین‌های کتاب نیمه تاریک وجود

دبی فورد در این کتاب تمرین‌هایی را برای شناخت بهتر نیمه تاریک وجود برای مخاطبان طراحی کرده است که خوانندگان با انجام آن‌ها می‌توانند راحت‌تر این مسیر را طی کنند.

این تمرین‌ها در هر کدام یک از فصل‌های کتاب‌ آورده شده است، از جمله تمرین‌های این کتاب به دنبال سایه، به یاد آوردن خود؛ من «آن» هستم، در آغوش کشیدن نیمه تاریک، بگذار نور وجودت بدرخشد است.


در بخشی از کتاب نیمه تاریک وجود می‌خوانیم

بیشتر ما در آرزوی آرامش فکر هستیم. این تلاشی‌ست که یک عمرطول می‌کشد و کاری‌ست که دست‌کم درآغوش کشیدن و پذیرفتن تمامیت وجودمان را می‌طلبد. پی بردن به موهبت های حتی نفرت‌انگیزترین ویژگی‌های‌مان روندی خلاق است که به خواسته‌ای عمیق برای شنیدن و آموختن، اشتیاق به رها کردن پیش داوری‌ها و باورهای معیوب و آمادگی برای «حال بهتری داشتن» نیاز دارد. خويشتن حقیقی پیش داوری نمی‌کند؛ فقط منیت است که تحت تأثیر ترس و برای حفظ ما پیش داوری می‌کند. شگفت آن که این حفاظت، ما را از خودشناسی دور می‌نماید. باید آماده باشیم تا هر آنچه ما را ترسانده، دوست بداریم. در«دوره معجزات» گفته می‌شود: «نارضایتی‌های من نور جهان را پنهان می‌کند.» برای عبور از منیت و حفاظ‌های آن باید آرام بگیرید، شجاع باشید و به نداهای درونی گوش دهید. پشت نقاب‌های اجتماعی ما، هزاران چهره پنهان شده‌اند. هر چهره، شخصیتی از آن خود دارد و هر شخصیت، ویژگی‌های مخصوص به خود را داراست. با گفت‌وگوی درونی با این شخصیت‌های فرعی، تعصب‌ها و پیش‌داوری‌های خودخواهانه‌تان را به جواهراتی گران‌بها تبدیل می‌کنید. هنگامی که پیام‌های هر کدام از جنبه‌های سایه‌ی‌ خود را می‌پذیرید، به تدریج نیرویی را که به دیگران تسلیم کرده‌اید، بازپس می‌گیرید و پیوندی بر پایه‌ی اعتماد با وجود اصیل خود برقرار می‌کنید. هنگامی که نداهای جنبه‌های مطرود را به آگاهی خود راه می‌دهید، تعادل شما باز می‌گردد و با طبیعت وجودتان هماهنگ می‌شوید. این نداها شما را از نو توانا می‌سازند تا مسائل خود را حل کرده، هدف زندگی‌تان را روشن نمایید. این پیام‌ها شما را هدایت می‌کنند تا عشق و همدلی حقیقی و اصیل را کشف کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
1.۹۰ مگابایت
تعداد صفحات
216 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۱۲:۰۰
نویسندهدبی فورد
مترجمفرناز فرود
ناشرکلک آزادگان
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The Dark Side of the Light Chasers: Reclaiming Your Power, Creativity, Brilliance and Dreams.
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۱۱/۲۳
قیمت ارزی
6.۹۹ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۱.۹۰ مگابایت
۲۱۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 2744 مخاطب
پربار 🌳 (4)
حال‌خوب‌کن ✨ (3)
5
ستاره
61 ٪
4
ستاره
17 ٪
3
ستاره
10 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
5 ٪
481 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

کاش امکانی ناشران کتاب بذارن(مثلا با بارکد رمز دار ک مث شارژ اعتباری سیم کارت با ناخن پاک میشه و یکبار مصرفه برا ی شماره) ک کسایی ک نسخه چاپی کتاب رو تهیه کردن در صورت دسترسی نداشتن ب کتابشون(ب دلیل بیرون بودن یا شرایط نامناسب و...) بتونن کتاب رو رایگان از فیدیبو دریافت کنند. دوستان با نشر و لایک این پیام اینو رو ب گوش دست اندر کاران و ناشران برسانیم.

5

درود لطفاً تعداد چاپ کتابها را هم تو فیدیبو بزارید. این بخش خیلی مهم هس. چطور فیدیبو از این قسمت به این مهمی غافل مونده؟

5

من معتاد بودم ا وختی این کتابو خوندم ترک کردم

5

من این کتاب رو نه یک بار بلکه چند بار مطالعه کردم...خوب ما انسانها در تمام سطوح در نهایت بسیار شبیه هم هستیم..اگر جسارت شناخت بیشتر لایه های پنهان وجودی خودتون دارید ، این کتاب رو مطالعه و عمیقا درک کنید...

5

من این کتاب رو وقتی خوندم که تو شرایط بسیار بد روحی بودم و واقعا بهم کمک کرد بتونم خودم رو پیدا کنم و حالم رو خیلی بهتر کرد. توصیه میکنم حتما بخونین و به تمریناتش عمل کنین. کتاب فوق العاده ای هست.

5

من درحال خوندن نسخه چاپی این کتاب هستم و واقعا پیشنهاد میکنم هرکی دوست داره تمام جنبه های وجود خودشو بپذیره و به آرامش برسه میتونه در این راه کمک کننده باشه این کتاب. و خب تمرینات خیلی خوب کتابم واقعن تاثیر گذارن.

1

من با تعریفهای زیادی که ازش شنیده بودم خریداری کردم ولی متاسفانه با یه کتاب کاملا تخیلی، غیرعلمی و سطحی مواجه شدم! تو کل کتاب نویسنده یه نظریه ی شخصی رو مطرح میکنه و به زور دنبال اینه که مثالهایی پیدا کنه که اونو تایید کنه و بگه پس درسته! درحالیکه همچین نیمه ی تاریکی وجود نداره و چیزیکه مطرح شده فقط از باورها و عادتها و الگوهای تربیتی و محیطی نشات میگیره و خیلی راحت قابل تغییر و جایگزینیه. پیشنهاد میکنم پول و وقتتون رو برای خرید و خوندن اینجور کتابهای من دراوردی و غیرعلمی حروم نکنید.

3

با این جمله موافقم که ممکنه فردی رو که داریم نقدش می کنیم صفتی رو داشته باشه که خودمون داریم ولی همیشه نه برخی اوقات.نویسنده این کتاب با قطعیت صدرصدی میگه همیشه وقتی از یه نفر بدمون میاد قطعا اون ویژگی منفی رو درون خودمون داریم که کشف نکردیم و هزاران مثال من درآوردی از خودش می خواد بیاره که تایید کنه .درصورتیکه این حرف همیشه درست نیست خیلی مواقع از ویژگی های یک نفر بدمون میاد ولی لزوما اون ویژگی ها در ما اصلا وجود نداره هر چه قدرم کنکاش کنی و فکر کنی ابدا اون ویژگی هارو نمیتونی در خودت پیدا کنی ولی نخیر این خانم نویسنده فقط پافشاری می کنه که حتما تو خودت هم این ویژگی هارو داری👎👎👎👎

4

به نظرمن مهمترین نکته ی کتاب همین جمله ایست که در زیر آورده م. به نقل از خود کتاب: "برای هر واژه، رویداد و انسانی که بر زندگی شما سنگینی میکند، نیاز دارید که به گذشته ی خود باز گردید، با آن مورد روبرو شوید؛ آن را جایگزین کنید و پذیرا شوید." درواقع ایده ی کتاب اینه که اگر احساس میکنید آدمای دور و برتون یه ویژگی خاص دارن که رو مختونه و مدام به خودتون میگین چرا من همه ش آدمهایی با این ویژگی رو جذب میکنم. دلیلش اینه که شما اون ویژگی رو درون خودتون انکار کردین. حالا باید برگردید به گذشته تون اون ویژگی رو در خودتون پیدا کنید و بپذیریدش. اونموقعه که میبینید دیگه این ویژگی دیگران اذیتتون نمیکنه. و آدمهایی با اون ویژگی رو جذب نمیکنید. قشنگه ارزش خوندن داره کتابش

5

سلام بسیار کتاب خوب و پر محتوایی هست ..دلیلشم این هست که من یک سال پیش کتابی در رابطه با عزت نفس و اینکه خودمون رو دوست داشته باشیم گرفتم و‌خوندم و خوب بود ولی باز بعد چند مدت دوباره حال درونیم بد میشد و از همه ادمها گله و شکایت داشتم تا اینکه به طور اتفاقی در اینستا با این کتاب اشنا شدم و شروع به خوندنش کردم...و نیمه تاریک وجود خودم رو در کودکی پیدا کردم ..ریشه های ناراحتی های مدام من در کودکیم بود .. و این کتاب با تمرینهایی که داده بود به من یاد داد خوب و بد خودم رو دوست داسته باشم و قبولشون کنم و خلاصه این کتاب توی همه ی کتابهایی که تا الان خوندم عالی هست پیشنهاد میکنم بخونیدش و تبدیل به یه ادم جدید و چیزی که خودتون دوست دارید بشید

نمایش 471 نقد دیگر
4.2
(2,813)
پربار 🌳 (4)
44,000
٪50
22,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
٪50
نیمه تاریک وجود
نیمه تاریک وجود
توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
نیمه تاریک وجود
٪50
نیمه تاریک وجود
توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید
کلک آزادگان
4.2
(2,813)
پربار 🌳 (4)
44,000
٪50
22,000
تومان