از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب شهامت

کتاب شهامت

نسخه الکترونیک کتاب شهامت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب شهامت

«تاکنون چند بار احساس کرده‌اید که تحقیرشده‌اید؟

چند بار خودتان را به‌قدری کوچک کرده‌اید تا با نقشی سازگار شوید که دلتان نمی‌خواست آن را ایفا کنید؟

چند بار دهانتان را بسته نگه‌داشته‌اید درحالی‌که دلتان می‌خواست با صدای بلند فریاد بکشید، یا قدرتتان را به کسی تسلیم کردید که ذره‌ای به او علاقه‌مند نبودید؟» این جملات دبی فورد در آغاز کتاب شهامت است. نویسنده‌ی کتاب مشهور «نیمه‌تاریک جویندگان نور» کتاب دیگری نوشته است که باز حرف از تغییر و رفتن به‌سوی زندگی بهتر می‌زند. دبی فورد کتاب «شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس» را برای تمام کسانی نوشته است که می‌خواهند بیشتر به خودشان تکیه کنند و قدرتمندتر به زندگی ادامه دهند.

‌درباره‌ی کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس اثر دبی فورد

کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس اولین بار با عنوان اصلی «courage: overcoming fear and ignicting self-confidence» اولین بار سال 2012 منتشر شد. دبی فورد در این کتاب از قدرت شجاعت برای تغییر زندگی حرف زده است. او شجاعت را راهی برای غلبه بر ترس‌ها، پذیرش نواقص و دستیابی به اعتمادبه‌نفس می‌داند. فورد در این کتاب در مقام مربی رشد شخصی ظاهر می‌شود و ابزارهای موردنیاز برای تبدیل‌شدن به بهترین فردی که هرکس می‌تواند باشد را به او معرفی می‌کند.

کتاب شهامت در مدت کوتاهی توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و تاکنون در بسیاری از کشورهای جهان ترجمه‌شده و در اختیار مخاطبان قرارگرفته است.

مروری بر فصل‌های کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس

کتاب شهامت با مقدمه‎‌ای آغازشده است که ذهن خواننده را با آنچه نویسنده قصد گفتنش را دارد آشنا می‌کند. این کتاب پس از مقدمه بخشی تحت عنوان طرز کار تغییر و تحول دارد و در ادامه دو بخش اصلی کتاب آمده است. عنوان این بخش‌ها به شرح زیر است:

بخش اول: الگویی جدید

بخش دوم: تغییر مکان از سر به قلب

‌درباره‌ی دبی فورد نویسنده‌ی کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس

دبی فورد سخنران انگیزشی و معلم آمریکایی متولد 1955 در نیویورک است. او در دانشگاه جان اف کندی در رشته‌ی روانشناسی درس‌خوانده و مدرک کارشناسی ارشد خود را از این دانشگاه دریافت کرده است. سال 2003 دانشگاه اِمرسون به او دکترای افتخاری داد، دانشگاه جان اف‌کندی نیز سال 2004 همین مدرک را به او اعطا کرد.

دبی فورد زندگی عجیب و پرفرازونشیبی داشته و مسائلی مانند اعتیاد، طلاق والدین، مواجهه با خیانت و ... را پشت سر گذاشته است. او در تمام آثارش تلاش کرده افراد را به سوی تغییر شرایط بد راهنمایی کند. دبی فورد سال 2000 موسسه‌ی فورد را برای آگاهی بخشی به افراد تأسیس کرد. او همچنین موسسه‌ی خیریه‌ای دارد که هدف آن آموزش دختران است. این موسسه چندین مدرسه در کشورهای محروم آفریقایی ساخته است.

دبی فورد آثار ارزشمندی در کارنامه دارد که بسیاری از آن‌ها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌‌های نیویورک‌تایمز قرارگرفته‌اند. از میان آثار این نویسنده‌ی برجسته می‌توان به کتاب‌های «نیمه‌تاریک جویندگان نور»، «طلاق معنوی»، «راز سایه»، «بهترین سال زندگی شما»، «نامه‌ای از بهشت» و «پاک‌سازی آگاهی» اشاره کرد.

او سال 2013 پس از مدتی مبارزه با سرطان درگذشت.

ترجمه‌ی کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس به فارسی

کتاب شهامت مانند بسیاری از کتاب‌های دبی فورد در ایران چندین بار ترجمه‌شده است و با اسامی مختلف در بازار کتاب موجود است. الهام شریف این کتاب را با عنوان «شهامت، مؤثرترین و کاربردی‌ترین راه‌کارهای افزایش عزت‌نفس» برای نسل نواندیش به فارسی برگردانده است. ترجمه‌ی دیگر این کتاب متعلق به فرناز فرود است که با نام «شجاعت، چیره شدن بر ترس و برانگیختن اعتمادبه‌نفس» منتشرشده است. ناشر این ترجمه کلک آزادگان است.

انتشارات لیوسا کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس را با ترجمه‌ی حمیده رستمی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

چرا باید کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس را خواند؟

کتاب شهامت کتاب مهمی است. این کتاب از تغییری درونی و بنیادین حرف می‌زند. از تغییری که اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند زندگی شخص را دگرگون کند. داشتن اعتمادبه‌نفس کافی باعث می‌شود فرد آرامش بیشتری را تجربه کند و برای خودش ارزش بیشتری قائل باشد. دبی فورد در این کتاب از خودش می‌گوید و تغییرات زندگی‌اش را بی خجالت بیان می‌کند این کتاب نمونه‌ی ملموسی از شهامت است که می‌تواند این احساس را به خواننده نیز منتقل کند.

کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی قرار دارد.

کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.

تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 218 صفحه است که بامطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 10 روز بخوانید.

کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع روانشناسی خودسازی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی خودسازی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس اثر دبی فورد بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها درزمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

در بخشی از کتاب شهامت، غلبه بر ترس و بالا بردن اعتمادبه‌نفس می‌خوانیم

آن روز صبح تلفنی کلاسی را رهبری می‌کردم که مضمونش تقویت ایمان و اعتقاد بود و اينکه بدانیم هميشه کسی ما را هدایت می‌کند - نیرویی که سعی دارد ما را در مسیری به‌سوی زندگی بهتر پیش ببرد و از مسیرهایی که درنهایت ما را تضعیف می‌کند و تحلیل می‌برد، دورمان کند. می‌خواستم شاگردانم را راهنمایی کنم تا از طریق گفتگوی درونی ایمان و اعتقادشان را احیا کنند. از آن‌ها خواستم چشمانشان را ببندند. نفسی عمیق بکشند و به درون خودشان فرو بروند تا بفهمند چه مواقعی نمی‌توانند به هوش و ذکاوت خرد درونی‌شان گوش بدهند. و نگاهی به آخر و عاقبت و بهای دنبال کردن خواست و اراده‌ی خودشان به‌جای آنچه من آن را «خواست خداوند» می‌نامم، بیندازند.

درست مثل هميشه موقع هدایت گفتگویی درونی» خودم هم، ‌چشمانم را بستم و به درون رجوع کردم تا به‌سوی همان مکانی قدم بردارم که از آن‌ها می‌خواستم بردارند و دوباره پرسیدم:«چه موقع نتوانستید به هوش و ذکاوت خرد درونی‌تان گوش بدهید؟ و آخر و عاقبت دنبال کردن خواسته‌تان به‌جای خواست خدا و توکل به او چه بود؟»

به‌گونه‌ای نامنتظر ناگهان وارد فرآیندی در ضمیر خودآگاه خودم شدم و کل زندگی‌ام در برابر دیدگانم ظاهر شد. دیدم که چطور عشق رویایی‌ام به کابوس سلطه گری، دروغ و بهره‌جویی تبدیل شد. خودم را در ضمیر خودآگاهم تماشا می‌کردم و می‌دیدم که در تمام موقعیت‌ها در برابر بهترین غریزه‌هایم(غریزه‌های خدادادم)سر خم کرده‌ام و از ترس می‌لرزم و از شم و شهود و نیروی درک مستقیم الهی‌ام روبرمی گردانم و به حرف دلم گوش نمی‌کنم که به من می‌گفت، حتی گاهی بر سرم فریاد می‌کشید تا جایی که می‌توانم سریع‌تر فرار کنم و خودم را از مهلکه نجات بدهم. دیدم هرقدر هم شواهد و آگاهی درونی‌ام شفاف بود، حتی وقتی شجاعت و قدرت فرار پیدا می‌کردم، شریک زندگی‌ام می‌توانست قانعم کند که اشتباه می‌کنم و من درجا قدرتم را از دست می‌دادم و تسلیم طرز فکرش می‌شدم. من خیلی کارها کرده بودم تا بتوانم به خودم بقبولانم که باید از آن وضعیت خلاص شوم، ماه‌ها سعی کرده بودم تا احساس ترس و تقصیر و درماندگی و عجزی را که تمام روح و جسمم را پرکرده بود از خودم دور کنم.

مشخصات کتاب شهامت

  • ناشر انتشارات لیوسا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۴,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.18 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۱۸ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب شهامت

کتابی عالی و انگیزشی
در ۷ ماه پیش توسط 919...588 ( | )
کتاب خیلی عالی با ترجمه خوب که خیلی راحت باهاش ارتباط برقرار میکنید و در زندگی پیش رویتان بهتون کمک میکنه خوندنش خالی از لطف نیست ** موفق باشید **
در ۴ ماه پیش توسط iam Hossein ( | )