فیدیبو نماینده قانونی کلک آزادگان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
Loading

چند لحظه ...
کتاب جدایی معنوی

کتاب جدایی معنوی

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸,۲۵۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب جدایی معنوی

هیچ چیزی مانند طلاق وجود ندارد! اگر ما تعریفی را که دست کم در یک لغت‌نامۀ جامع و کامل در بارۀ طلاق وجود دارد و از آن به عنوان «جدایی مطلق» و «انفصال» یاد شده است بپذیریم، آنگاه هیچ چیز مانند آن وجود نخواهد شد. جدایی، در سراسر هستی مفهومی ندارد. برای بسیاری از ما این خبر می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. جنبۀ خوب این خبر آن است که هیچگاه تنها نیستیم و نمی‌توانیم باشیم و جنبۀ بدش این است که نمی‌توانیم از هیچ کس خلاصی یابیم. ما نمی‌توانیم خود را از کسانی که می‌شناخته‌ایم، جدا کنیم. خلاصۀ کلام این است که: غیر ممکن است رابطه‌ای پایان یابد، فقط ممکن است این رابطه تغییر کند! درک این نکته برای هر کسی که در آغاز رابطه‌ای قرار گرفته، بسیار مهم است. هیچ رابطه‌ای هرگز پایان نمی‌یابد! پرسش اساسی این نیست که آیا ما تصمیم داریم یک رابطۀ جدید داشته باشیم، بلکه این است که چه نوع رابطه‌ای می‌خواهیم داشته باشیم. رابطۀ ما با دیگری حتی اگر او را هرگز برای بار دیگر نبینیم، ادامه خواهد یافت و ماهیت آن رابطه به گونه‌ای کاملاً حقیقی بر روزها و لحظات زندگی ما تأثیر خواهد داشت. به ندرت در چارچوب تجربۀ بشری، رابطه‌ای یافت می‌شود که بیش از رابطه‌ای که آن را ازدواج می‌نامیم، تنگاتنگ و تأثیرگذار باشد. از این رو کم‌تر پدیده‌ای مخرب‌تر از یک ازدواج فروپاشیده، می‌باشد. با این همه آن ویرانی‌ای که برای آن شیون و زاری می‌کنیم، توهّمی‌ست که زاییدۀ تصور ماست. ما گمان می‌کنیم که ازدواج می‌تواند نابود شود، در حالی که این یک توهّم است. هنگامی که این واقعیت را درک کنیم، در مسیر بهبود قرار خواهیم گرفت.هیچ چیزی مانند طلاق وجود ندارد! اگر ما تعریفی را که دست کم در یک لغت‌نامۀ جامع و کامل در بارۀ طلاق وجود دارد و از آن به عنوان «جدایی مطلق» و «انفصال» یاد شده است بپذیریم، آنگاه هیچ چیز مانند آن وجود نخواهد شد. جدایی، در سراسر هستی مفهومی ندارد. برای بسیاری از ما این خبر می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. جنبۀ خوب این خبر آن است که هیچگاه تنها نیستیم و نمی‌توانیم باشیم و جنبۀ بدش این است که نمی‌توانیم از هیچ کس خلاصی یابیم. ما نمی‌توانیم خود را از کسانی که می‌شناخته‌ایم، جدا کنیم. خلاصۀ کلام این است که: غیر ممکن است رابطه‌ای پایان یابد، فقط ممکن است این رابطه تغییر کند! درک این نکته برای هر کسی که در آغاز رابطه‌ای قرار گرفته، بسیار مهم است. هیچ رابطه‌ای هرگز پایان نمی‌یابد! پرسش اساسی این نیست که آیا ما تصمیم داریم یک رابطۀ جدید داشته باشیم، بلکه این است که چه نوع رابطه‌ای می‌خواهیم داشته باشیم. رابطۀ ما با دیگری حتی اگر او را هرگز برای بار دیگر نبینیم، ادامه خواهد یافت و ماهیت آن رابطه به گونه‌ای کاملاً حقیقی بر روزها و لحظات زندگی ما تأثیر خواهد داشت. به ندرت در چارچوب تجربۀ بشری، رابطه‌ای یافت می‌شود که بیش از رابطه‌ای که آن را ازدواج می‌نامیم، تنگاتنگ و تأثیرگذار باشد. از این رو کم‌تر پدیده‌ای مخرب‌تر از یک ازدواج فروپاشیده، می‌باشد. با این همه آن ویرانی‌ای که برای آن شیون و زاری می‌کنیم، توهّمی‌ست که زاییدۀ تصور ماست. ما گمان می‌کنیم که ازدواج می‌تواند نابود شود، در حالی که این یک توهّم است. هنگامی که این واقعیت را درک کنیم، در مسیر بهبود قرار خواهیم گرفت.

ادامه...

مشخصات کتاب جدایی معنوی

  • ناشر کلک آزادگان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.62 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جدایی معنوی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

خیلی خیلی کتاب خوبیه
در ۴ ماه پیش توسط delsa pezeshkpour ( | )
بهترین کتاب با آموزه های معنوی برای کسانی که در مشکلات کمر خم میکنند و به دنیال کسی هستند که تقصیرها را یه گردنش بیندازند در حالیکه خود بیشتر از هر کسی مقصر است
در ۱۰ ماه پیش توسط ela...yat ( | )