فیدیبو نماینده قانونی کلک آزادگان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بهترین سال زندگی

کتاب بهترین سال زندگی
آرزو کنید، برنامه‌ریزی کنید، زندگی کنید!

نسخه الکترونیک کتاب بهترین سال زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب بهترین سال زندگی

مجسم کنید هر روز صبح با شور و شوقی از خواب بیدار شوید که سال‌ها احساس نکرده‌اید. مجسم کنید که از لحظه‌لحظۀ هر روزتان لذت ببرید و احساس هدفمندی و رضایت خاطر داشته باشید. اگر هر روز، هر هفته و هر ماه امسال را تا سرحد آن زندگی کنید، اگر در برابر هر لحظه با این تعهد حاضر شوید که تمامی موهبت‌ها، استعدادها و نبوغ خود را به کار بگیرید، می‌توانید به این شور و شوق دست یابید. اگر نیت شما این باشد که بهترین سال زندگی‌تان را داشته باشید، دقیقاً چنین حال و هوایی را تجربه خواهید کرد. این سفر متحول‌کننده نیز مانند همۀ موفقیت‌های بزرگ با برداشتن نخستین گام آغاز می‌شود: شما باید آگاهانه تصمیم بگیرید و نیت کنید که امسال، بهترین سال زندگی‌تان باشد. شما با این نیت، در برابر خودتان متعهد می‌شوید که نتیجۀ خاصی را به وجود آورید. نیت، نیروی حرکت و جهت‌یاب درونی شماست که رفتارهای روزانۀ‌تان را هدایت می‌کند. یک نیت آگاهانه مانند یک اصل تنظیم‌کننده عمل می‌نماید و رهنمون شما می‌شود تا تصمیم‌هایی بگیرید و انتخاب‌هایی بکنید که اختیاردار خود شوید. به کمک نیت می‌توانید مطمئن باشید که فرماندۀ کشتی خود هستید و در تعیین مقصد قدرت انتخاب دارید. برای متجلی شدن، ابتدا باید نیت کنید. با یک نیت قدرتمند و آگاهانه می‌توانید نقشۀ سفر زندگی خود را با روشنی و تمرکز بکشید و آن واقعیتی را که می‌خواهید، بیافرینید.

ادامه...
  • ناشر کلک آزادگان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.87 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بهترین سال زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یک: آفرینش یک نیت قدرتمند

مجسم کنید هر روز صبح با شور و شوقی از خواب بیدار شوید که سال ها احساس نکرده اید. مجسم کنید که از لحظه لحظه هر روزتان لذت ببرید و احساس هدفمندی و رضایت خاطر داشته باشید. اگر هر روز، هر هفته و هر ماه امسال را تا سرحد آن زندگی کنید، اگر در برابر هر لحظه با این تعهد حاضر شوید که تمامی موهبت ها، استعدادها و نبوغ خود را به کار بگیرید، می توانید به این شور و شوق دست یابید. اگر نیت شما این باشد که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید، دقیقاً چنین حال و هوایی را تجربه خواهید کرد.
این سفر متحول کننده نیز مانند همه موفقیت های بزرگ با برداشتن نخستین گام آغاز می شود: شما باید آگاهانه تصمیم بگیرید و نیت کنید که امسال، بهترین سال زندگی تان باشد. شما با این نیت، در برابر خودتان متعهد می شوید که نتیجه خاصی را به وجود آورید. نیت، نیروی حرکت و جهت یاب درونی شماست که رفتارهای روزانه تان را هدایت می کند. یک نیت آگاهانه مانند یک اصل تنظیم کننده عمل می نماید و رهنمون شما می شود تا تصمیم هایی بگیرید و انتخاب هایی بکنید که اختیاردار خود شوید. به کمک نیت می توانید مطمئن باشید که فرمانده کشتی خود هستید و در تعیین مقصد قدرت انتخاب دارید. برای متجلی شدن، ابتدا باید نیت کنید. با یک نیت قدرتمند و آگاهانه می توانید نقشه سفر زندگی خود را با روشنی و تمرکز بکشید و آن واقعیتی را که می خواهید، بیافرینید.
نیت برای انسان ها همانند نرم افزار برای رایانه است. هنگامی که نیت را به آگاهی خود می آورید، به توانایی های نوینی دسترسی پیدا می کنید که دریچه ای از واقعیت های جدید را به روی شما می گشایند. ناگهان شما قادر می شوید زندگی تان را با نگاه تازه ای ببینید. هنگامی که توانمندانه نیت می کنید که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید، زندگی خود را به گونه ای خواهید دید که پیش تر هرگز ندیده بودید. آنگاه بی درنگ قدرت ایجاد تغییرات را پیدا می کنید و از حیطه حرف زدن محض، خارج می شوید. وقتی نیت می کنید بهترین سال زندگی تان را داشته باشید، در واقع انتخاب می کنید که یک زندگی سرشار از عشق ، خنده، موفقیت و رضای خاطر را به وجود آورید. شرحی که در زیر می خوانید، قدرت نیت را به خوبی نشان می دهد.
جولیا(۱۵) زن بااستعداد و پرنشاطی ست که بیش از دو سال در مرکز تربیت مربی برای من کار می کرد. او شغل خود را دوست داشت و در کارش موفق بود. جولیا شاد و سالم بود و دوستان بسیار خوبی داشت. او طبق هر معیاری از زندگی بسیار خوبی برخوردار بود. تا آن که یک سال و نیم پیش به کارکنانم پیشنهاد کردم، برای آن ها دوره «بهترین سال زندگی» را برگزار کنم. ضمن آموزش، جولیا و دیگران این نیت را آفریدند که بهترین سال زندگی خود را داشته باشند. جولیا با این دید که بهترین سال زندگی اش را داشته باشد، به زندگی خود نگریست و متوجه شد که باید بی درنگ تغییراتی ایجاد کند. نخستین نکته مورد نظر او که هر دوی ما را شگفت زده کرد، این بود که جولیا باید شغلش را رها می کرد و به کاری که واقعاً دوست داشت، یعنی راهنمایی دیگران و بازی گلف می پرداخت. او همچنین دید که اگر می خواهد بهترین سال عمرش را زندگی کند، باید به جایی برود که حالش را خوش بگرداند و با روحیه اش هماهنگ باشد. جولیا فقط با یک ساعت تفکر و بررسی جنبه های گوناگون آنچه از نظر او بهترین سال زندگی اش بود، متوجه شد که باید در دو زمینه اصلی زندگی خود تغییرات عمده ای ایجاد کند. نیت تازه جولیا این امکان را به او داد تا آنچه را پیش تر نمی توانست، ببیند. جولیا با شور و شوق فراوان شرح داد: «احساس می کنم تا کنون در جعبه کوچکی زندگی می کردم و ناگهان یک نفر درِ جعبه را برداشت و گفت: «جهان بزرگی با هزاران روش زندگی که تا کنون حتی تصورش را هم نمی کردی، در بیرون وجود دارد.»
شش ماه بعد تقریباً تمامی جنبه های زندگی جولیا به کلی تغییر یافت. این نیت که بهترین سال زندگی اش را داشته باشد، به او الهام بخشید که به شهر ساحلی کوچک و زیبایی تغییر مکان بدهد. او عاشق این شهر است و در ضمن می تواند در آنجا علاقه اش به گلف را نیز دنبال کند. جولیا اکنون موسس و مدیر مرکز قهرمانی گلف درونی ست (۱۶) و در آنجا با استفاده از تجارب آموزشی خود به اشخاص کمک می کند تا از بالاترین توانشان در بازی گلف و نیز کل زندگی، بهره ببرند. او هر روز در زیباترین زمین های گلف کار می کند، در سبزه زارهای جنوب کالیفرنیا اتومبیل می راند و کاری را که بسیار دوست دارد، انجام می دهد. هر دو تغییر زندگی او در نتیجه تصمیم به آفرینش بهترین سال زندگی اش پدید آمدند. جولیا به این تغییرات که چنین سریع و بی زحمت ایجاد شدند، با ناباوری و در عین حال سپاس گزاری عمیق می نگرد. زندگی در پناه نیت آگاهانه، از چنین نیروی وصف ناپذیری برخوردار است.
اگر شما فقط همین یک گام را بردارید و هیچ کار دیگری انجام ندهید، نیروی تغییر زندگی تان را آزاد خواهید کرد. این نیت که بهترین سال عمرتان را زندگی کنید، نیروی قدرتمندی ایجاد می کند که شما را به سوی نتایج دلخواه می کشاند. این نیت چنین قدرتی را دارد که خاک بی حاصل انرژی سرگردان و بدون جهت شما را به زمین حاصل خیز و پرباری تبدیل نماید که بتوانید بذر آرزوهایتان را در آن بکارید و به گُل نشستن آن ها را در واقعیت تماشا کنید.
برای آفرینش بهترین سال زندگی بسیار مهم است که درک کنید شما یا توسط نیتی آگاهانه که روز به روز می آفرینید، هدایت می شوید یا توسط نیتی ناآگاهانه که از گذشته با خود حمل می کنید. همواره نیتی در پشت صحنه عمل می کند، خواه شما نسبت به آن آگاه باشید، خواه نباشید. اگر شبیه بیش تر مردم باشید، احتمالاً به نیتی که در حال حاضر انتخاب ها، کارها و رفتارهای شما را هدایت می کند، آگاه نیستید. ممکن است نیت ناآگاهانه شما این باشد که یک روز دیگر را پشت سر بگذارید، به پدر و مادرتان اثبات کنید که به اندازه کافی شایسته هستید، خودتان را از آسیب دیدن حفظ کنید یا بدون سر و صدا و ایجاد آشفتگی در اداره به کار ادامه دهید. شاید هم نیت شما یکی از میلیون ها شکل متنوع این نیت ها باشد. اما شک نکنید که به هر حال نیتی پنهانی در حال حاضر زندگی شما را به پیش می برد. احتمالاً نیتی که اکنون به کار می برید، در سال های خردسالی و پیش از آن که شروع به تصمیم گیری آگاهانه کنید، در شما به وجود آمده است. خوشبختانه برای آفرینش یک نیت آگاهانه حتی مهم نیست که بدانید اکنون چه نیتی شما را هدایت می کند. فقط کافی ست بدانید که اگر از زندگی دلخواه بی بهره هستید، اگر هر روز بهترین انتخاب های ممکن را ندارید، اگر کسل، بی تفاوت یا در حال تقلا و مبارزه هستید، اگر پیوسته همان اشتباهات گذشته را تکرار می کنید، به احتمال زیاد نیت شما قدیمی شده، تاریخ مصرفش گذشته است و دیگر برایتان مفید نیست. اگر همچنان اجازه دهید که نیت ناآگاهانه شما زندگی تان را پیش براند، می توانید انتظار داشته باشید که امسال شما نیز شبیه سال گذشته باشد.
برای تضمین موفقیت باید ابتدا نیت آگاهانه را به ذهنتان وارد کنید، سپس هر روز آن را بررسی نمایید. برای راه اندازی یک نیت جدید که تمامی حرکات شما را هدایت کند، به تعهد و پشتکار نیاز دارید. پژوهش ها نشان داده اند که برای تغییر پایدار یک عادت یا رفتار، بیست و هشت روز زمان لازم است و من حدس می زنم که برای وارد کردن یک باور تازه به آگاهی نیز به همین مدت نیاز باشد. نمی توانید فقط با گفتن این که به ایجاد بهترین سال زندگی تان متعهد هستید، انتظار متجلی شدن خواسته هایتان را داشته باشید. باید آگاهانه بکوشید تا این تعهد، بخشی از نظام اعتقاد درونی شما شود. آیا به یاد دارید پدر و مادرتان چند بار به شما گفتند، پیش از خواب دندانتان را مسواک بزنید تا این عادت را پیدا کردید که هر روز این کار را انجام دهید، بی آن که در باره آن فکر کنید؟ در آغاز این روند نیز باید همان اندازه پشتکار داشته باشید. متعهد شوید هر روز آگاهانه چندین بار انتخاب کنید که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید. هر چه قدر بخواهید باز هم این نیت تازه نمی تواند خود به خود به راه بیفتد. پیش تر فکر می کردم لزومی ندارد برای یک زندگی عالی سخت بکوشیم و شاید شما نیز اکنون عقیده سابق مرا داشته باشید.
می دانم که وقتی متوجه شدم یک زندگی بسیار خوب به خودی خود برای من پیش نخواهد آمد، سال ها عصبانی بودم. نمی دانم چرا فکر می کردم که جهان یک زندگی عالی به من بدهکار است و فکر تلاش برای ایجاد چنین زندگی ای مرا خشمگین می کرد. بنا بر این به جای آن که اعتراف کنم زندگی ام با آنچه انتظار داشتم به کلی متفاوت است، سال ها با پافشاری بر عقیده ام، در قالب یک مظلوم به زندگی ادامه دادم. نیت ناآگاهانه ای که بیش تر زندگی مرا هدایت می کرد، این بود که تا می توانم مصیبت و ماجرا بیافرینم تا توجه همه را به خودم جلب کنم. اما به مرور زمان نه تنها این نیت دیگر بامزه و جالب نبود، بلکه حتی مرا به هدف مطلوبم نمی رساند. تا آن که یک روز از رنج کشیدن در نتیجه شرایطی که خودم ایجاد کرده بودم، به تنگ آمدم و متوجه شدم که هیچ کس برای نجات من نخواهد آمد. آنگاه برایم کاملاً روشن شد که تمامی زندگی ام را بر محور بدشانسی ها و بدبختی هایم تنظیم کرده ام. حتی دوستانی را انتخاب می کردم که برای دردهایم اظهار تاسف کنند. بنا بر این در آن نقطه عطف درنگ کردم و متوجه شدم که باید انتخاب مهمی را در رابطه با شیوه زندگی ام انجام دهم. می توانستم همچنان از زمین و زمان عصبانی باشم و در همان سرازیری که مرا به جایی نمی رساند، فروبغلتم یا آن که آگاهانه بهترین زندگی ممکن را برای خودم ایجاد کنم. خوشبختانه انتخاب کردم که برای بهترین زندگی تلاش کنم.
این نیت آگاهانه که بهترین سال زندگی ام را بیافرینم و ورای محدوده هایی که در باره خود باور دارم بروم، مرا تا امروز از هر جهت هدایت کرده است و می کند. این نیت به من انگیزه می دهد، مرا از حقارت نمایش نامه شخصی ام بیرون می کشد و هدایتم می کند تا انتخاب هایی را انجام دهم که برایم نیروبخش هستند. نیت من کمکم می کند تا همواره در پی یافتن راه های بهبود زندگی خودم و دیگران باشم. اکنون به جای ستیز و گلایه هایی از این دست که «من بی چاره! چرا همه چیز به راحتی برایم پیش نمی آید؟» هر روز نیت آگاهانه ام را بررسی می کنم و اجازه می دهم که مرا هدایت کند. آیا این کار برایم دشوار است ؟ اکنون نه ! زیرا بارها و بارها ثمرات نیت خود را دیده ام. نیتم زندگی ای به من داده که بسیار فراتر از آن چیزی ست که گمان می کردم برایم ممکن است. می دانم اگر حاضر باشید برای استوار کردن این نیت در آگاهی تان - که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید - به اندازه کافی کار و تلاش کنید، شما هم مانند من به نتیجه خواهید رسید.
اگر نیت خود را با صراحت به جهان اعلام کنید، نیرومندتر می شود و اگر صادقانه به نیت خود متعهد باقی بمانید، همه اطرافیانتان متوجه این نکته می شوند. یک بار شنیدم که دایان کالینز(۱۷) مبتکر برنامه فکر کوانتوم(۱۸) می گفت: «نیت شما باید از وجودتان سرریز شود. باید از تک تک سلول های وجودتان ساطع گردد تا شرایط و کسانی را به سوی خود جلب کنید که در تجلی آرزوهایتان برای شما مفید باشند.» به زبان ساده بگویم، نیت شما بر رفتارها، کارها، انتخاب ها و سخنانتان تاثیر می گذارد. نیت شما سیستم عامل شخصی شما می شود. برای آن که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید، فقط کافی ست هم اکنون خود را به این نیت متعهد کنید که بهترین سال زندگی تان را داشته باشید. سپس هر روز از ۳۶۵ روز بعد، همین که بیدار می شوید، نیت خود را به یاد آورید و دوباره خودتان را متعهد کنید که سالی را فراتر از آنچه در تصورتان می گنجد، به وجود بیاورید. به شما قول می دهم که شما قدرت آفرینش چنین سالی را دارید.

اقدام کنید! یک نیت قدرتمند بیافرینید!

دست کم سه دقیقه اول هر صبح و آخر هر شب را به این تمرین اختصاص دهید که چشمانتان را ببندید و تاکید کنید: «امسال، بهترین سال زندگی من است!» در همه اتاق های خانه و محل کار خود نشانه ها و یادداشت هایی بگذارید که یادآور نیت شما باشند. می توانید هر روز پیام های الکترونیکی برای خودتان بفرستید یا یادداشتی به تلفن بچسبانید که هر بار گوشی را برمی دارید لحظه ای تامل کنید، دوباره نیت خود را به یاد آورید و نسبت به آن متعهد شوید. به کسانی که برایتان مهم هستند، بگویید که انتخاب کرده اید امسال را به بهترین سال زندگی تان تبدیل کنید.

آرزو کنید

رویاها و الهامات خود را عزیز بدارید، چرا که فرزندان روحتان هستند؛ آن ها طرح های اولیه دستاوردهای نهایی شما هستند.
ناپلئون هیل(۱۴)

نظرات کاربران درباره کتاب بهترین سال زندگی

یکی از بهترین کتابایی هست که تا حالا خوندم.
در 9 ماه پیش توسط شیوا
کتاب خیلی خوبی پیشنهاد میکنم حتما مطالعه شود
در 1 ماه پیش توسط negin uosefi
کتاب بسیار عالی توصیه میشه بخونید حتما
در 4 ماه پیش توسط ارش اذرهوش
خوب وروان بود ولی کتابا بیشترش مطابی تکراری ذارند
در 5 ماه پیش توسط مژگان امامقلی
خوب لود اما نه اونقدر ک انتظار داشتم
در 3 ماه پیش توسط rah...ebe