0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
در باب اعتماد به نفس
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی در باب اعتماد به نفس

نویسنده:
آلن دوباتن
درباره در باب اعتماد به نفس

تفاوت شکست و موفقیت در چیست؟

آلن دوباتن این طور جواب می‌دهد: استاندارد‌ی که نظام آموزش هرگز به آن نمی‌پردازد؛ اعتماد‌به‌نفس.

اعتمادبه‌‌نفس نوعی مهارت است، نه موهبتی الهی. ما برای رسیدن به موفقیت باید مهارت‌هایمان را افزایش دهیم و یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بالا بردن اعتماد‌به‌نفسمان در زندگی است. باید یاد بگیریم که اعتماد‌به‌نفس یک ویژگی نیست که باید در ژنمان وجود داشته باشد، بلکه آن ویژگی منحصربه‌فردی است که باید در خودمان ایجادش کنیم. اصلا تابه‌حال فکر کرده‌اید که در طول روز چقدر نادانسته به‌جای دیگران خودمان را قضاوت می‌کنیم و به خودتخریبی و کاهش اعتمادبه‌نفسمان دامن می‌زنیم؟

آلن دوباتن،‌ نویسنده‌ کتاب «در باب اعتمادبه‌نفس»، معتقد است که اعتمادبه‌نفس عامل به نتیجه رساندن اندیشه‌ها و ایده‌هاست و برای رسیدن به خواسته‌هایمان و داشتن یک زندگی خردمندانه باید این مهارت کلیدی را در خودمان افزایش دهیم. و این خود شیوه‌ای است برای متفاوت دیدن مسائل.

یکی از مسائلی که آلن دوباتن به آن می‌پردازد، این است که ترس از احمق دیده شدن نباید بگذارد خودباوری‌مان را از دست بدهیم. باید یاد بگیریم که طبیعی است حتی گاهی احمق باشیم، قرار نیست همه چیز را بدانیم؛ حماقت جزئی از ذات بشر است. خودمتقلب‌انگاری مانع بعدی است؛ ما در ذهنمان خود را شایسته موفقیت نمی‌بینیم، خودمان را با افراد موفق مقایسه می‌کنیم و فراموش می‌کنیم در مقایسه خود ضعف‌های آنان را هم در نظر بگیریم و تصور می‌کنیم شبیه برنده‌ها نیستیم و جایگاه خود را به بقیه افراد واگذار می‌کنیم.

کتاب «در باب اعتمادبه‌نفس» توضیح می‌دهد اعتمادی که سیستم‌های آموزشی و بروکراتیک از ما گرفته‌اند، خواسته‌ها و نظراتی که جوابی جز «نه» نداشته‌اند، تاریخ غیرقابل تغییر و ترسناک، مرگ‌هراسی، خودتخریبی و... چطور سد راه ما در برابر شکل‌گیری شخصیتی با اعتمادبه‌نفس شده است و ما را از دستیابی به موقعیت دور می‌کند. آلن دوباتن چون هم در حوزه تاریخ و هم فلسفه ماطلعات فراوانی داشته و در دانشگاه کمبریج و هاروارد درس خوانده، با نگاهی متفاوت این موضوعات را بررسی کرده و مثل دیگر آثارش توانسته دقت‌هایی کم‌نظیر در توضیح مسائل داشته باشد.


در جایی از کتاب می‌شنوید:

«شوربختانه کافی نیست که از درون مهربان، جالب، باهوش و خردمند باشیم؛ باید مهارتی را توسعه دهیم که به ما اجازه می‌دهد استعدادهایمان را در جهان فعال کنیم. اعتمادبه‌نفس همان چیزی است که نظریه را به عمل در می‌آورد. هرگز نباید آن را دشمن چیزهای خوب پنداشت؛ بلکه به راستی بن‌مایه اصلی آن‌هاست. باید به خود اجازه دهیم که اطمینان به اعتمادبه‌نفس را در خود بپروریم.»

کتاب «در باب اعتمادبه‌نفس» را، با صدای دلنشین متین بختی، در ده بخش می‌شنوید:

بخش اول: سرآغاز

بخش دوم: حماقت و اعتمادبه‌‌نفس

بخش سوم: سندروم تقلب

بخش چهارم: اعتماد به سیستم

بخش پنجم: تاریخ اکنون است

بخش ششم: تجربه

بخش هفتم: مرگ

بخش هشتم: دشمنان

بخش نهم: خودتخریبی

بخش دهم: اطمینان به اعتمادبه‌نفس.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
85.۹۹ کیلوبایت
مدت زمان
۰۱:۳۱:۰۴
نویسندهآلن دوباتن
مترجممریم بردبار
راویمتین بختی
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۵
قیمت ارزی
2 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۸۵.۹۹ کیلوبایت
۰۱:۳۱:۰۴

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
64,000
٪30
44,800
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
در باب اعتماد به نفس
٪30
در باب اعتماد به نفس
آلن دوباتن
نوین کتاب
0
(بدون نظر)
64,000
٪30
44,800
تومان