0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
همه چیز به فنا رفته

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته

(خلاصه کتاب)
نویسنده:
مارک منسون
درباره همه چیز به فنا رفته

- خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا:

جهان حاضر و سبک‌های زندگی امروزی، فرصت کتاب‌خوانی بسیاری از افراد را محدود کرده. اما عشق به کتاب‌ها و احساس نیاز به مطالعه، چیزی نیست که مشغله‌های زیاد و فراغت‌های کم بتوانند از ذهن و دل ما پاک کنند. تعداد کتاب‌هایی که باید بخوانیم یا دوست داریم آن‌ها را مطالعه کنیم، آن‌قدر زیاد است که می‌توان گفت یک زندگی مجزا مختص خواندن و گوش کردن می‌طلبد. یکی از راه‌حل‌های گریز از این شرایط و ماندن روی ریل مطالعه، کتاب‌های خلاصه است. خواندن یا شنیدن این‌دست کتاب‌ها چند فایده دارد. اول آن‌که زمان کمی از ما می‌گیرد و حتی می‌شود برخی از زمان‌های مُرده را با آن‌ها مفید گذراند. دوم این‌که در خلاصه‌ کردن کتاب‌ها کوشیده می‌شود که هیچ نکته‌ی مهم یا مطلبی اساسی از کتاب اصلی جا نماند. به این صورت، مخاطب شِمایی کلی از کتاب به دست می‌آورد که گاه برایش کفایت می‌کند و گاه او را به مطالعه‌ی نسخه‌ی کتاب وامی‌دارد. فایده‌ی سوم این کتاب‌ها این است که مخاطب دیگر می‌داند با چه اثری مواجه است و خلاصه‌ی کتاب‌ها می‌تواند او را در انتخاب آن‌که نسخه‌ی کامل کدام کتاب را مطالعه کند، یاری دهد. نشر صوتی آوانامه بر آن است تا با تولید نسخه‌ی صوتی خلاصه‌ی مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌ها، به مخاطبانش کمک کند وقت‌های کوتاه خود را با مطالعه سپری کنند.


- اثری دیگر از نویسنده‌ی هنر ظریف بی‌خیالی:

«مارک منسون» بلاگر و نویسنده‌ی حوزه‌ی توسعه‌ی فردی اهل آمریکا است که سال ۱۹۸۴ در تگزاس متولد شده. او سال ۲۰۰۷ برای ادامه‌ی تحصیلاتش به ایالات ماساچوست رفت و در دانشگاه بوستون درس خواند. چندی بعد وبلاگی به اسم «Post Masculine» را راه‌اندازی کرد و در آن راهنمایی‌هایی کلی برای مردان ارائه می‌کرد. این بلاگ بعدها به «Defunct» تغییر نام داد و سال ۲۰۱۳ بود که سایتی با نام مارک منسون و آدرس «markmanson.com» شکل گرفت. دو سال بعد، نویسنده در وب‌سایتش شروع به انتشار مقالاتی با عنوان «هنر ظریف بی‌خیالی» کرد که استقبال مخاطبان از محتوای این مقاله‌ها، او را به نوشتن کتابی با همین عنوان ترغیب کرد و انتشار کتاب موفقیت چشم‌گیری را از جنبه‌ی فروش و گستره‌ی مخاطبان برای این نویسنده رقم زد. چند سال بعد، منسون کتابی درباره‌ی امید نوشت و آن را «همه‌چیز به فنا رفته» نام گذاشت. این کتاب هم مخاطبان بسیاری از سراسر جهان پیدا کرد. او غیر از این دو کتاب، چند اثر دیگر هم منتشر کرده که شاید نه به اندازه‌ی هنر ظریف بی‌خیالی و همه‌چیز به فنا رفته، اما هر یک به سهم خود اقبال و توجه مخاطبان را به همراه داشته‎‌اند. «مدل‌ها: جذب زنان از طریق صداقت»، «عشق کافی نیست»، «راهنمای اعتمادبه‌نفس برای خرخوان‌‌ها» و «اراده» مهم‌ترین کتاب‌هایی هستند که با قلم منسون به کتاب‌خانه‌ها راه یافته‌اند.


- هنر ظریف امیدواری:

مارک منسون در هنر ظریف بی‌خیالی، توصیه‌هایی برای این‌که فرد بهتری باشیم و روابط بهتری داشته باشیم، ارائه می‌دهد. اما در «همه‌چیز به فنا رفته» از جامعه می‌خواهد تا در آینه نگاهی دقیق به خود بیندازد و از خود سؤالاتی بپرسد. جهان امروز، نسبت به گذشته، سالم‌تر، ثروتمندتر و آزادتر است؛ با این وجود، نرخ افسردگی و خودکشی به‌سرعت در حال افزایش است. چرا این‌گونه است؟ منسون در دو بخش کلی می‌کوشد به این سؤال و چندین سؤال بنیادین دیگر پاسخ گوید. او در بخش اول از «امید» می‌گوید. با حقیقتی ناخوش‌آیند آغاز می‌کند: «واقعاً هیچ‌چیز اهمیت ندارد.» در فصل بعدی حقیقت نا‌خوش‌آیند دیگری نیز می‌گوید: «خویشتن‌داری یک توهم است. سپس به‌سیاق قوانین سه‌گانه‌ی نیوتن، سه قانون برای احساسات تعریف می‌کند و در دو فصل پایانی این بخش، بیان می‌کند که چطور می‌توان در این شرایط امید را بازیافت و رؤیا را تحقق بخشید. بخش دوم هم‌نام کتاب «همه‌چیز به فنا رفته» است و با بررسی دوران کودکی و نوجوانی آغاز می‌شود. نویسنده در ادامه از درد حرف می‌زند و آن را ثابتی جهانی قلمداد می‌کند. سپس از اقتصادی سخن می‌گوید که بر پایه‌ی احساسات بشر بنا می‌شود و پایان‌‌بخش کتاب نیز نگاهی است به این سؤال که بشریت به‌صورت اجتناب‌ناپذیر به کجا می‌رسد؟


- مینی‌بوک همه‌چیز به فنا رفته:

مینی‌بوک صوتی «همه‌چیز به فنا رفته» اثر «مارک منسون» هشتمین اثر از مجموعه‌ی «خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «نشر مات» تولید و منتشر شده است. ترجمه‌ی اثر بر عهده‌ی «پریسا قشقائیان» بوده و خوانش آن را «مهدی صفری» انجام داده است. پیش از این نسخه‌ی صوتی مینی‌بوک‌های «بیندیشید و ثروتمند شوید»، «هنر ظریف بی‌خیالی»، «قدرت محتوا»، «سقلمه»، «قانون ۵ ثانیه»، «باشگاه پنج صبحی‌ها» و «ثروتمندترین مرد بابِل» از این مجموعه تولید شده‌اند و در آینده‌ی نزدیک، آوانامه کتاب‌های بیشتری از این مجموعه را صوتی خواهد کرد.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
59.۹۴ کیلوبایت
مدت زمان
۰۱:۰۳:۵۴
نویسندهمارک منسون
مترجمپریسا قشقائیان
راویمهدی صفری
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۶/۲۸
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۵۹.۹۴ کیلوبایت
۰۱:۰۳:۵۴

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
0 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
100 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3
(1)
25,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
همه چیز به فنا رفته
همه چیز به فنا رفته
مارک منسون
مهدی صفری
آوانامه
3
(1)
25,000
تومان