0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
مروارید

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی مروارید

درباره مروارید

کتاب صوتی مروارید نوشته جان اشتاین بک یکی از آثار معروف و داستانی است که در آن افسانه واقعیت را به خوبی با هم ترکیب کرده است. این کتاب صوتی در اصل به تعداد کمی از صفحات اما با داستانی پرمحتوا می‌پردازد. داستان در مورد یک مروج مروارید به نام کینو است که در جستجوی بهترین برای خانواده‌اش، یک مروارید بسیار ارزشمند پیدا می‌کند، اما این یافته زندگی او و خانواده‌اش را به سمتی تاریک و ناگوار می‌برد. موضوع کتاب به نوعی نمایانگر انسانیت، حرص و طمع است که در قالب یک داستان خیالی به تصویر کشیده شده است. کتاب مروارید در بخش‌های مختلفی از جهان توانسته است تاثیر زیادی داشته باشد و در بین کتاب‌های محبوب قرار بگیرد. به عنوان یک اثر معتبر ادبی، این کتاب توانسته است امتیازهای بالایی از سوی مراجع مختلف به دست آورد.

با نگاه کلی به کتاب مروارید، می‌توان گفت که پیام اصلی آن انتقاد به حرص و طمع انسانی و نحوه‌ای که ممکن است زندگی فردی یا جامعه را تحت تاثیر قرار دهد، است. هدف نویسنده از نوشتن این کتاب ارائه یک داستان هیجان‌انگیز با پیام‌های اخلاقی و اجتماعی قوی است. کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده است و محمد ژیان گویندگی آن را برعهده دارد.


آشنایی با جان اشتاین بک

در مورد نویسنده کتاب، جان اشتاین بک، می‌توان گفت که در سال 1902 در سالیناس، کالیفرنیا متولد شده است. او یک نویسنده و داستان‌نویس آمریکایی برجسته بوده است که در عرصه ادبیات مدرن موفق بوده است. او همچنین به عنوان یک فعال اجتماعی نیز شناخته می‌شود. در طول زندگی خود، اشتاین بک تعداد زیادی از کتاب‌ها و داستان‌های معروف نوشته است. پنج کتاب دیگر او عبارتند از:

·      کتاب رمان شرق بهشت

·      کتاب موش ها و آدم ها

·      کتاب خوشه های خشم

·      کتاب راسته ی کنسروسازی

اشتاین بک طی دوره‌ای پربار و موفق در ادبیات امریکا و جهان، توانسته جایگاه ویژه‌ای برای خود کسب کند.


چرا باید کتاب صوتی مروارید را بشنویم

·      آشنایی با اثر معتبر ادبی: جان اشتاین بک یکی از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم است و آشنایی با آثار او می‌تواند دیدگاه شما به ادبیات را گسترش دهد.

·      پیام‌های اجتماعی و انسانی قوی: این کتاب دارای پیام‌های اجتماعی و انسانی قوی است که به تامل وا می‌درد و می‌تواند در فهم بهتر جهان اطراف ما کمک کند.

·      درک عمیق‌تر از طبیعت انسانی: این کتاب به شما این امکان را می‌دهد که ابعاد مختلف طبیعت انسانی، از جمله اثرات منفی حرص و طمع را به طرز چشم‌گیری ببینید.

·      سبک نوشتاری ممتاز: سبک نوشتاری اشتاین بک ممتاز و جذاب است. او به طرز بی‌نظیری داستان‌هایی می‌سازد که شخصیت‌ها و مکان‌های آن بسیار واقعی و ملموس هستند.

·      درس‌های ارزشمند زندگی: این کتاب درس‌های ارزشمندی در مورد زندگی، انسانیت و جوامع انسانی ارائه می‌دهد که می‌تواند برای هر فردی بسیار آموزنده باشد.

·      تجربه‌ی خواندن یک افسانه واقعی: مروارید داستانی است که بین واقعیت و افسانه جای گرفته‌است، و این امر می‌تواند تجربه‌ی خواندن جذابی را برای شما فراهم کند.

·      کوتاه ولی پرمحتوا: با وجود کوتاه بودن متن، این کتاب توانسته است محتوای غنی و جذابی ارائه دهد که می‌تواند شما را به تفکر وا دارد.


در بخش‌هایی از کتاب صوتی مروارید می‌شنویم

شهر چیزی است مثل یک جانور گروه‌زی. دستگاه اعصاب خود را دارد، و سری و شانه‌ای و پاهایی. شهر چیزی است غیر از شهرهای دیگر. هیچ دو شهری نیست که شبیه هم باشند. از این‌ها گذشته، هیجان‌های شهر از عواطف کلی ساکنان آن است. نحوه‌ی انتشار اخبار در شهر معمایی است که گشودن آن آسان نیست. مثل این است که سرعت انتشار اخبار، بیش از سرعت حرکت کودکانی است که مدام در تقلااند و به چالاکی به هر سو می‌دوند تا تازه‌ها را برای همسالان خود بازگو کنند، یا سریع‌تر از صدای زنانی که از فراز پرچین‌ها با زنان همسایه حرف می‌زنند... پیش از آنکه کینو و جوآنا همراه صیادان دیگر به کوی کپرها برسند، دستگاه اعصاب شهر با این خبر به ضربان افتاده و به ارتعاش آمده بود: کینو بزرگ‌ترین مروارید جهان را پیدا کرده!


پیشنهادهایی به دوست‌داران کتاب صوتی مروارید

·      جزء از کل

·      بیوه‌ها

·      بار هستیدسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
211.۱۲ مگابایت
مدت زمان
۰۳:۵۰:۰۶
نویسنده جان اشتاین بک
مترجمسروش حبیبی
راویمحمد ژیان
ناشرواوخوان
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۰/۰۲/۲۰
قیمت ارزی
5 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۲۱۱.۱۲ مگابایت
۰۳:۵۰:۰۶

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.1
از 5
براساس رأی 11 مخاطب
5
ستاره
45 ٪
4
ستاره
27 ٪
3
ستاره
18 ٪
2
ستاره
9 ٪
1
ستاره
0 ٪
9 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

اولا اثر بسیار پخته و کامل و سرشار از توصیفات و تصویرسازی‌های زیبا بود بطوریکه نتنها خسته‌کننده نبود بلکه آدم رو وسوسه میکرد که چندین مرتبه بشنویش. دوم ترجمه کار بی‌نهایت استادانه و زیبا صورت گرفته. اگه ترجمه کار کامل نمی‌بود، ارزش اثر ابدا درک نمیشد. و نهایتا اینکه لحن راوی بسیار مناسب با حال و هوای اثر بود و بسیار چسبید!! درکل عاااااالی

4

کسانی که از این نویسنده کتاب‌های دیگری خونده باشن می‌فهمن سبک و باورهای نویسنده در داستان‌های مختلفش چقدر شبیه همه. معمولا هم آخر داستان‌هاش غمگینه. در کل دوست داشتم این کتاب رو. لحن گوینده هم تا حد زیادی خسته‌کننده بود ولی خب برای چنین داستانی مناسب بود.

4

داستان قشنگ گواه این هست که اگر در یک جامعه ای که همه در سطح پایین باشن و تو چه به صورت تصادفی چه با تلاش به جایی بخوای برسی همه به نحوی تلاش میکنن که تو رو از بالا به پایین بیارنت متاسفانه. داستان خوبی بود.

3

داستان تاثیرگذار بود اما لحن راوی بیش از حد ادیبانه و شعرگونه بود گویی در حال شاهنامه‌خوانی‌ست. این، روند را کسالت بار میکرد.

5

مثله بقیه آثار اشتاین بک زیبا و عالی ولی راوی اصلا خوب نبود و کار به این زیبایی رو خراب میکرد

4

داستان بسیار زیبا بود اما راوی اصلا مناسب نبود

5

مثل بقیه ی آثار بک این هم عالی بود

3

داستانهای اشتاین بک رو دوست دارم

5

داستان خرافات ما ست..

4.1
(11)
58,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
مروارید
مروارید
جان اشتاین بک

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مروارید
مروارید
جان اشتاین بک
واوخوان
4.1
(11)
58,500
تومان