0
معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه الکترونیک نغمه آتش‌ و یخ

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجموعه الکترونیک نغمه آتش‌ و یخ

12 عنوان متنی

احتمالا نام سریال بازی تاج و تخت را شنیده باشید. نام مجموعه الکترونیک نغمه آتش و یخ را چطور؟ آیا می‌دانید سریال تاج و تخت اقتباسی از مجموعه نغمه آتش و یخ است؟ یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های حال حاضر، مجموعه‌کتاب‌هایی هستند با نام نغمه آتش و یخ. این کتاب‌ها یک مجموعه حماسی و فانتزی به‌شمار می‌روند که جورج آر. آر مارتین دست به خلق آن‌ها زده است. مارتین در این کتاب‌ها با شخصیت‌پردازی‌های قوی و بسیار توانسته فضایی مهیج و ماجراجویانه را بیافریند؛ داستان‌هایی که هر کدام در یک قلمرو و امپراتوری روایت می‌شوند و نبردهایی که شما را به یاد حماسه‌هایی چون شاهنامه فردوسی می‌اندازند.

مارتین نخستین جلد از این مجموعه را در سال 1991 به نگارش درآورد و در ماه آگوست 1996 منتشر کرد. انتشار این کتاب شهرت بسیاری را برای مارتین به ارمغان آورد و کتاب نیز به فروش زیادی رسید؛ به‌طوری‌که در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

جلد دوم در سال 1998 به انتشار رسید و توانست عنوان یکی از پرطرفدارترین رمان‌های آن سال را به نام خود ثبت کند. جلد سوم در سال 2000، جلد چهارم در سال 2005 و جلد پنجم در سال 2011 منتشر شد. از این مجموعه هفت‌جلدی تنها پنج جلد از آن به چاپ رسیده است و جلد ششم و هفتم آن در آینده چاپ می‌شوند.

از موفقیت‌های این سری‌کتاب‌ها می‌توان به فروش فوق‌العاده آن‌ها اشاره کرد. تنها پنج جلد منتشرشده این مجموعه توانسته است به فروشی بیش‌از 90 میلیون نسخه در سراسر جهان دست پیدا کند. همچنین چهار جلد این اثر در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن قرار دارند. علاوه‌بر این، نغمه آتش و یخ به بیش‌از 45 زبان زنده ترجمه شده که در ایران نیز ترجمه آن‌ها توسط خانم رویا خادم‌الرضا انجام شده است. در صورت تمایل نیز می‌توانید مجموعه الکترونیک نغمه آتش و یخ را از طریق فیدیبو تهیه کنید و از خواندن آن‌ها لذت ببرید.


کتاب‌های سری الکترونیک نغمه آتش و یخ را با چه ترتیبی بخوانیم؟

اگر بخواهید مجموعه الکترونیک نغمه آتش و یخ را بخوانید، نیاز به کمی راهنمایی خواهید داشت؛ زیرا هر جلد دارای چندین کتاب است.

جلد اول دارای سه کتاب، یعنی بازی تاج و تخت (1)، بازی تاج و تخت (2) و بازی تاج و تخت (3) است. داستان این سه کتاب در یک سرزمین اصلی به نام وستروس روایت می‌شود که سه قلمروی شمال، شرق و وینترفل (قلمرو هفت‌پادشاه) را دربرمی‌گیرد. در هر کدام از این قلمروها، خاندان‌هایی هستند که سعی می‌کنند تا قدرت وستروس را در دست بگیرند. بعد از مرگ پادشاه وستروس، یعنی رابرت باراتیون، افراد زیادی به فکر قدرت‌گرفتن می‌افتند که در این میان خانواده‌های استارک و تارگرین نقش بیشتری دارند.

در جلد دوم کتاب که نبرد پادشاهان نام دارد، دو کتاب را در پیش رو خواهید داشت؛ نبرد پادشاهان (1) و نبرد پادشاهان (2). در این جلد داستانِ رقابت برای به‌دست‌گرفتن تخت آهنین پادشاهی با شدت بیشتری دنبال می‌شود. بسیاری از خاندان‌ها در بخش‌هایی از وستروس اعلام پادشاهی و حکومت کرده‌اند. مثلاً در شمال، راب که از پسران ادوارد است، خود را پادشاه نامید؛ در سرزمین پشت دریاها نیز دنریس تارگرین پا به میدان گذاشته تا وارث تخت آهنین باشد؛ درحالی‌که جنوب نیز تحت‌کنترل فردی به نام جافری است. اما چه کسی در نبرد میان پادشاهان، پیروزی را از آن خود خواهد کرد؟

در جلد سوم شمشیرها می‌آیند تا طوفان به پا کنند و این طوفان در دو کتاب طوفان شمشیرها (1) و طوفان شمشیرها (2) همه جا را دربرمی‌گیرد. در این جلد طوفانی از خون و جنگ‌های سخت درحالی‌که سرما بیداد می‌کند و زمستان پنجه‌های سرد خود را بر سرزمین وستروس می‌کشد، برمی‌خیزد. برخی از مدعیان قدرت یا کشته‌ یا در چنگال رقیبان گرفتار شده‌اند. از سرزمین آن طرف‌تر دریا، مادران اژدهایان یعنی دنریس تارگرین به سمت وستروس در حال تاخت‌وتاز است؛ درحالی‌که در این طرف جافری توانسته بر تخت آهنین بنشیند. خبر خوب آن‌که دسته‌ای از وحشی‌ها نیز آمده‌اند تا آخرین روزنه صلح و آرامش را از میان ببرند. آیا کسی می‌تواند زنده از زیر دست وحشی‌ها بیرون بیاید؟

جلد چهارم با عنوان جشنی برای کلاغ‌ها (1) و جشنی برای کلاغ‌ها (2) در دو کتاب روایت می‌شود. فضا را تصور کنید؛ صلحی نه‌چندان پایدار میان مدعیان برقرار شده است اما در ضیافتی که در آینده برگزار می‌شود، هیچ‌چیز آرام نخواهد ماند. ضیافتی به نام جشن کلاغ‌ها که همه در آن شرکت می‌کنند؛ از جانیان و آدم‌خواران گرفته تا بزرگان و سران حکومت. نبردی خونین میان ثروت و قدرت برقرار است و جشنی که نمی‌دانید چه کسانی در آن قربانی خواهند شد.

آخرین جلد منتشر شده از مجموعه الکترونیک نغمه آتش و یخ با عنوان رقص با اژدهاها (1)، رقص اژدهاها (2) و رقص اژدهاها (3) روایت خواهد شد. در این جلد، جان دنریس تارگرین که جبهه شرق را در دست دارد، در خطر است. از آن طرف دیوار شمالی در دستان جان اسنو، فرمانده محبوب و فرزند نامشروع ند استارک، با چالش‌هایی مواجه شده که بقای آن در خطر تهدید قرار دارد. در این میان، دشمنانی نیز از گوشه و کنار سربرمی‌آروند که تخت پادشاهی وستروس را تهدید می‌کنند. سوال اصلی اینجاست؛ عاقبت پادشاهی این تخت کی مشخص خواهد شد؟

جلد پنج آخرین جلد از مجموعه الکترونیک نغمه آتش و یخ است که در فیدیبو می‌توانید آن را بخوانید. فضای حماسی، نبردهای مهیج، فضاسازی و شخصیت‌پردازی بی‌نظیر مارتین همان چیزی است که حال شما را سر کیف خواهد آورد؛ انگار در حال تماشای سریالی حماسی هستید که هر لحظه به انتظارات شما با اتفاقی سورپرایزکننده و نفس‌گیر پاسخ می‌دهد.