Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی کیمیاگر کتاب صوتی

کتاب صوتی کیمیاگر

نسخه الکترونیک کتاب صوتی کیمیاگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی کیمیاگر را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۲,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی کیمیاگر

اگر به دنبال کتاب میگردید که روز و شب ذهن شما را درگیر کند و شما را به سمت یک زندگی بهتر سوق دهد شک نداشته باشید که کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو این ویژگی را دارد. سبک نوشتاری این کتاب آنقدر لطیف است که خواننده تمایل به خواندن دوبارهی کتاب و همهی سطرهای آن خواهد داشت. کیمیاگر دربارهی فلسفهی زندگی است؛ موضوعی که هرروزه برای یافتن پاسخش روزها را صرف میکنیم و شبها را بیدار میمانیم.

دربارهی کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر نوشتهی پائولو کوئیلو برای نخستین بار در سال 1988 نوشته شد. این کتاب مشهورترین کتاب پائولو کوئیلو معنوی نویس برزیلی است. کتاب کیمیاگر جز آن دسته از کتابهای ماندگار است که با داستانی جذاب و فراموش نشدنی همیشه در فهرست کتابهای پرفروش معنوی قرار داشته است.

خلاصه داستان کیمیاگر

کیمیاگر داستان زندگی چوپانی به نام سانتیاگو را روایت می کند که از سن 16 سالگی با گوسفندانش مسیرهای زیادی را گذرانده و سفرهای زیادی را انجام داده است. سانتیاگو در قسمتی از داستان خواب عجیبی می بیند که بارها برایش تکرار می شود. این خواب مسیر زندگی پسرک چوپان را در رویای پیدا کردن گنج، تغییر می دهد و او را رهسپار سفری طولانی برای به دست آوردن گنجی که در محل زندگیش وجود ندارد رهسپار می کند.

در طول سفر اتفاقات هیجان انگیزی می  افتد و سانیتاگو برای رسیدن به هدفی که دارد مجبور می شود با اشخاص زیادی در ارتباط باشد و این موجب می شود تا چوپان داستان با آدم هایی معاشرت کند که رویاهای زیادی دارند و هیچ کدام رویای یکسانی با هم ندارند. یکی از مهم ترین افرادی که هر چه بیشتر سانتیاگو را برای پیدا کردن گنج تشویق می کند زنی کولی است که نقش قابل توجهی را در داستان ایفا می کند.

چوان، برای به دست آوردن گنجی که بارها در خواب دیده است دو سال تمام کلیه قسمت های صحرای اندلس را زیر و رو می کند تا اینکه در انتهای داستان ورق برمی گردد و داستان به گونه ای دیگر تمام می شود.

دربارهی پائولو کوئیلو نویسندهی کتاب پائولو کوئیلو

ترجمهی کتاب کیمیاگر به فارسی

انتشارات آوانامه کتاب پائولو کوئیلو را با ترجمهی حسین نعیمی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است.

چرا باید کتاب کیمیاگر را شنید؟

داستان کیمیاگر قبل از آنکه یک رمان جذاب باشد بیشتر شبیه نصیحت هایی است که برای درس گرفتن نوشته شده! سیر کلی ماجرای رمان کیمیاگر مخاطب را به جزیره ای می برد که کمی از خودش دور است اما با آن آشناست. این سیر کلی در یک جمله خلاصه می شود و آن این است که : باید برای آرزویی که همیشه در ذهن داریم بجنگیم!

 • کتاب کیمیاگر در دستهی کتابهای داستانهای برزیلی قرار دارد.
 • کتاب کیمیاگر مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.
 • خوانش کتاب صوتی کیمیاگر را احمد گنجی بهعهده داشته است.
 • کتاب کیمیاگر جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای برزیلی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای برزیلی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب پائولو کوئیلو میشنویم

اسمش سانتیاگو بود.

وقتی روز سرازیر شد و آسمان به تاریکی زد، با گله اش به کلیسای متروک و مخروبه ای رسید که سقف آن سال ها پیش فرو ریخته بود و درخت چنار بزرگ و پرشاخ و برگی از محل نمازخانه آن سر برآورده، رو به آسمان داشت.

تصمیم گرفت شب را آن جا بخوابد. گوسفندها را از درگاهیِ فروریخته، وارد محوطه کلیسا کرد. منطقه را می شناخت و می دانست گرگی در کار نیست ولی... یادش آمد، یک بار، یکی از میش هایش با استفاده از تاریکی فرار کرده بود و او تمام روز بعد را به جست و جوی حیوان گمشده گذرانده بود. بهتر دید، درگاه را با تخته پاره بپوشاند تا مانع فرار آنها در تاریکی شب شود.

بالاپوشش را روی زمین پهن کرد و دراز کشید. کتابی را که تازه از خواندنش فارغ شده بود، زیر سر گذاشت.

فکر کرد بهتر است کتاب های پرحجم تری بخواند تا هم دیرتر تمام شوند و هم بالش های راحت تری برای شب ها باشند. وقتی بیدار شد، آسمان هنوز تاریک بود. نگاهش از پسِ خرابه ها در نیمه راه آسمان، در آن دورها، به ستاره ها می رسید، ستاره هایی که سوسو می زدند. به خود گفت: «کاش بیش تر می خوابیدم.»

چون...

خوابی دیده بود، خوابی ناتمام، همان خواب هفته پیش که یک بار دیگر در سایه روشن ذهنش دویده بود و باز قبل از این که به صحنه های پایانی برسد، بیدار شده بود.

از جایش بلند شد، جرعه ای شراب سر کشید، چوبدستی اش را برداشت و گوسفندهای خواب آلوده اش را بیدار کرد. بسیاری از آن ها را می دید که همزمان با او بیدار شده اند و آماده حرکتند. در این دو سالی که با گله اش دشت ها را زیر پا می گذاشت، متوجه شده بود که نیروی اسرارآمیزی زندگی گوسفندها را به زندگی اش پیوند داده است. نیرویی که زاده نیاز غریزی آنان بود؛ نیروی جستجوی آب و خوراک. نجواکنان به خود گفت: «... آن ها، به من عادت کرده اند... ساعات و حالات مرا خوب می شناسند...»

لحظه ای بعد ادامه داد: «... می تواند برعکس هم باشد. منم که خود را به وقت و حال گله ام عادت داده ام.»

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانهای برزیلی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی کیمیاگر

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی کیمیاگر

اقای گنجی بیان بسیار رسا و دلنچشینی دارند من جفت کتاب های صوتی موجود در فیدیبورو نمونه اش رو گوش دادم، اقای نامجو سطحی کتاب رو روایت میکنن ولی اقای گنجی بسیار رسا و با حوصله کتاب رو روایت میکنن جدا از بحث راوی ترجمه ی اقای نعیمی کامل تره فقط کافیه به فهرست های جفت کتاب نگاهی بیاندازید تا متوجه این موضوع بشید روایت اقای گنجی ۴۶۰ دقیقه اس ولی روایت اقای نامجو ۳۵۰ دقیقه بنده نسخه ی اقای گنجی رو پیشنهاد میدم
در ۲ سال پیش توسط محمدحسین خاوری ( | )
صدای گوینده بسیار دلنشین و جذاب هستش گوینده نامدار رادیو که چون هنر نمایش رادیویی رو بلدند کتاب رو مثل یک نمایش اجرا کردند
در ۲ سال پیش توسط 935...448 ( | )
صدای آقای گنجی واقعا بی نظیره. بی نهایت از شنیدن کتاب لذت بردم
در ۳ سال پیش توسط fat...a88 ( | )
به نظر من هم کتاب و هم گوینده ش عالی بود.
در ۳ سال پیش توسط Ali ( | )
آقای گنجی یک گوینده حرفه ای هستن، من نمونه نامجو رو گوش دادم و به نظرم کاملا غیرحرفه ای بود. توصیه میکنم کیمیاگر با صدای آقای گنجی رو بشنوید
در ۱ سال پیش توسط msh...ghz ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۴۹
 • ۵۰
 • بعدی ›
 • آخرین ››