فیدیبو نماینده قانونی ذهن‌آویز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صوتی چهار میثاق کتاب صوتی

کتاب صوتی چهار میثاق

نسخه الکترونیک کتاب صوتی چهار میثاق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی چهار میثاق

اثری برای دیگر‌گونه زیستن
صدایی جادویی تو را احاطه می‌‌کند و پس از آن در اقیانوسی از موسیقی مسخ‌کننده کلام به سراغ تو می‌‌آید: سه‌هزار سال پیش از این، انسانی درست مثل من و شما نزدیک شهری محصور در کوهستان‌ها زندگی می‌‌کرد. او آموزش می‌‌دید تا حکیم شود و دانش نیاکان خویش را فرا گیرد؛ اما با آنچه به او آموزش داده می‌شد موافق نبود. در قلبش حس می‌کرد باید چیزی بیشتر از آنچه به او یاد می‌دهند، وجود داشته باشد.
یک روز در حالی که در غاری خفته بود، در رویا دید که بدن خودش را که خوابیده است نگاه می‌‌کند. از غار بیرون آمد، هلال ماه همزمان با میلیون‌ها ستاره می‌‌درخشید، آن وقت در درون او اتفاقی افتاد که برای همیشه زندگی او را دگرگون کرد. او به دستانش نگاه کرد. بدنش را حس کرد و صدایش را شنید که می‌گفت: من از نور ساخته شده‌ام… من از ستارگان ساخته شده‌ام.
این جملات بخش نخست از اثر چهار میثاق است که به قلم دون میگوئل روئیز و با ترجمه دل‌آرا قهرمان و صدای نیما رئیسی در قالب کتاب سخنگو از سوی انتشارات نوین کتاب گویا روانه بازار کتاب شده است؛ اثری که در توصیف آن می‌توان به این کلمه بسنده کرد: سحرانگیز.
کتاب چهار میثاق را می‌توان کتاب خرد سرخ‌پوستان تولتک دانست. مردمانی از اهالی آمریکای لاتین که هزاران سال پیش از این، با عنوان زنان و مردان خردمند شناخته شده بودند. زنان و مردانی که هدفشان از زندگی پیرامونِ هم، کشف معرفت معنوی از زاویه آئین‌‌های باستانی و تلاش برای حفظ آن بود.
آنها صاحب اندیشه و طریقتی بوده‌‌اند که از دل آن انسان می‌تواند به خدا مبدل شود و معرفتی که چنین زیستی را پدید می‌آورد این قابلیت را در خود پرورش داده است که شادی و عشق را به صورتی آنی حاصل کند. دون میگوئل به عنوان یکی از استادان این تفکر، با نوشتن این کتاب سعی در انتقال این آموزه‌ها و آموزش‌های پر‌قدرت به مخاطبانی امروزی دارد؛ آموزه‌هایی که بر پایه گناه نکردن با کلام، هیچ‌چیز را به خود نگرفتن، تصورات باطل نکردن و بیشترین تلاش مداوم ساختار یافته است. این طریقت باور دارد واقعیت فعلی جهان معاصر را توهم مشترک نسل‌‌های متمادی و میلیون‌‌ها انسان در زمان حال ساخته است و می‌توان آن را تغییر داد.
اگر همین مقدمه برای وارد شدن به دنیای این اثر کافی نباشد، می‌توان سحر موسیقی موجود در کتاب را نیز به عاملی برای جذب شدن به روایت دن میگوئل بر شمرد. موسیقی ترکیب‌شده از آهنگ کلام و نوای موسیقی اسرار‌آمیز.
اما سومین عامل جذابیت این اثر، صدای گرم و دلنشین نیما رئیسی برای خوانش متن آن است. صدایی که به تعبیری زیبا، حامل نوعی اشتیاق در ورای خود است که موجب گره‌‌خوردگی عمیقی میان متن کتاب و شنوندگانش می‌‌شود.
این صدا عاملی برای بازشناسی بسیاری از مفاهیم موجود در دل داستان‌‌های کتاب و ایجاد اشتیاق برای دنبال کردن خط سیر روایی کتاب است.

ادامه...
  • ناشر ذهن‌آویز
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 399.53 مگابایت
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی چهار میثاق

خیلی خوب و لازم برای تصفیه و پالایش ذهن از خطاها و انحرافات شناختی
در 3 روز پیش توسط
اجرا عالیه👍👍👍👍
در 4 روز پیش توسط
کتاب بسیار خوبی هست برای تمامی کسانی برای خودشون و زندگیشون احترام قائلند و البته حوصله ی تغییر دادن خودشون رو دارند توصیه میکنم
در 4 روز پیش توسط
در کل کتاب خوبی بود ولی بعضی از بخش هاش بیش از اندازه طولانی بود
در 4 روز پیش توسط
بینظیره فوق العاده است دیدگاه من رو نسبت به زندگی عوض کرد
در 6 روز پیش توسط