Loading

چند لحظه ...
کتاب زند و هومن یسن

کتاب زند و هومن یسن
و كارنامه اردشير پاپكان

نسخه الکترونیک کتاب زند و هومن یسن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب زند و هومن یسن

کتابی که «زند وهومن یسن» یا معمولاً «بهمن‌یشت» خوانده می‌شود، شامل یک‌رشته حوادثی است راجع به آینده ملت و دین ایران که اورمزد وقوع آنها را به زرتشت پیشگویی می‌کند. این پیش‌آمدها، هرکدام در دوره مشخصی اتفاق می‌افتد، دوره ماقبل آخر که هنگام تاخت و تاز «دیوان ژولیده‌موی از تخمه خشم» و اهریمن‌نژادان چرمین‌کمر است، قسمت عمده متن کتاب را تشکیل می‌دهد. در این دوره، زنگیان و آوارگان و فرومایگان، سرزمین ایران را فرا گرفته، همه‌چیز را می‌سوزانند و می‌آلایند و تباه می‌کنند، تا آنجا که روستای بزرگ به شهر و شهر بزرگ به ده و ده بزرگ به دودمانی مبدل می‌شود و از آن دودمان بزرگ چیزی جز مشت استخوان بازنمی‌ماند. این تغییرات قهقرایی نه‌تنها بر مردمان؛ بلکه بر جانوران و رستنیها و عناصر طبیعت نیز طاری می‌گردد. در زمین و آسمان، نشانیهایی نظیر پاره‌ای از نشانیهایی که در تورات و انجیل نیز آمده است، پیدا می‌آید. در خورشید لکهایی ظاهر می‌شود، شیوع جنایات، بایری زمین، فساد جسمانی و روحانی مردم از علامات این دوره است. افسار دیو خشم گسیخته می‌شود و به همه‌چیز لطمه وارد می‌آورد. احکام و سنن، دیگر مراعات نمی‌شود، بادهای گرم و سرد می‌وزد؛ ولی باران نمی‌بارد. این احوال همواره سخت‌تر و تاریکتر می‌شود و اهریمن پیروزمندی خود را به آواز بلند اعلام می‌دارد؛ اما ناگهان در امید باز می‌شود و کتاب با لحن خوشبین‌تری به‌پایان می‌رسد.

ادامه...

مشخصات کتاب زند و هومن یسن

بخشی از کتاب زند و هومن یسن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب زند و هومن یسن

هر کسی قدرت فهم و دانش صادق هدایت را درک نمی کنه. ترجمه پهلوی خیلی روانی دارد
در ۵ سال پیش توسط آرمین هاشمی ( | )