فیدیبو نماینده قانونی نشر افق و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بینوایان

کتاب بینوایان
جلد دوم

نسخه الکترونیک کتاب بینوایان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب بینوایان

پدر ویکتور هوگو سرلشکر ارتش ناپلئون بناپارت بود. هوگو در بینوایان، یکی از برترین رمان های قرن نوزدهم جهان را آفرید. ماریوس نوه‌ی آقای ژیونورمان پس از بگو مگو با پدربزرگش، که از ناپلئون و انقلاب کبیر فرانسه نفرت دارد، خانه او را ترک می کند. نورمان از همان آغاز با ازدواج دختر و دامادش مخالف بوده و اجازه نداده دامادش ماریوس را ببیند. مشکلات ماریوس دانشجوی انقلابی، وقتی بیشتر می شود که دل به کوزت زیبا می بازد.

ادامه...
  • ناشر نشر افق
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.98 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۰۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب بینوایان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:Victor Marie Hugo

1802-1855

ماریوس

۱. پاریس

همان طور که جنگل پرنده ای به نام گنجشک دارد، پاریس نیز کودکی به نام ولگرد دارد. ولگرد کودکی شاد و سرخوش است. هر روز غذا ندارد بخورد، اما هر شب اگر دلش بخواهد به تماشاخانه می رود. ولگرد پیراهنی بر تن، کفشی به پا و سقفی بالای سر ندارد. ولگرد هفت تا سیزده ساله است. خیابان ها را متر می کند.، در هوای آزاد می خوابد، شلوار کهنه ی پدرش را که پاچه هایش تا زیر پاشنه هایش می رسد، می پوشد و کلاه کهنه ی پدرش را که روی گوش هایش را هم می گیرد، روی سرش می گذارد. همیشه کمین کرده و همیشه در حال گشتن است. وقت تلف می کند، مثل تخم جن ها فحش می دهد، دور و بر کافه ها پرسه می زند، جیب برها و دزدها را می شناسد، با دختران خیابانی خودمانی است و یک ریز به زبان لاتی و کوچه بازاری حرف می زند.
کودک ولگرد وقتی به حد کمال رسید، همه ی افراد پلیس پاریس در چنگش است و وقتی به یکی از آن ها بر می خورد، او را به جا می آورد. به اخلاق و رفتارشان دقت می کند و به هر کدام برچسب خاصی می زند. روحیه شان را انگار از روی یک کتاب باز می خواند و بعد فوری به شما می گوید: «این خائن است، آن بدعنق است، این یکی محشره و آن یکی آدم مزخرفی است.»
کودک ولگرد همیشه ترانه های زشت می خواند، اما چیزی توی قلبش نیست. در حقیقت روحش یک تکه جواهر معصومیت است و مثل آدم هاست که وقتی بچه اند، خدا می خواهد معصوم و بی گناه باشند.
***
این کودک رنگ پریده در حاشیه ی پاریس زندگی می کند، رشد می کند، لای آشغال ها می رود و از میان آن ها در می آید. کودک ولگرد، عاشق شهر و عاشق تنهایی است. در حاشیه ی شهر، در متروک ترین جاها، کنار چیزهای به هم ریخته و در گوشه ی دیوار کثیف و نکبتی و گل آلود، با موهایی ژولیده و سر و وضعی نامرتب زندگی می کند.
ولگرد، کودک فراری خانواده های فقیر است.
بعضی از آن ها سواد خواندن دارند و گاهی می توانند بنویسند ولی همیشه می دانند چه چیزهایی را خرچنگ قورباغه بنویسند.
گاهی در میان این دسته از پسرها، دخترک هایی هم دیده می شوند که معلوم نیست خواهرهای پسرها هستند یا نه. این ها دخترهای کم سن و سال، لاغر، تبدار، پر از کک و مک، آفتاب سوخته، شاد، وحشی و پابرهنه اند. پاریس و حومه ی آن در نظر این کودکان همه ی دنیاست.
***
حدود هشت نه سال بعد از اتفاقاتی که تعریف کردیم، در بلوار تامپل و در حوالی شاتودو، کودک ولگرد دوازده ساله ای دیده می شد که همیشه لبخندی کودکانه بر لب داشت. این کودک شلوار گشاد و لباس زنانه و کهنه اش را از پدر و مادرش به ارث نبرده بود، بلکه آدم های غریبه آن ها را به او بخشیده بودند.
با وجود این او پدر و مادر داشت. اما پدرش هرگز به فکر او نبود و مادرش علاقه ای به او نداشت. این بچه فقط وقتی در خیابان بود، خوشحال بود چون سنگفرش خیابان برای او به سختی قلب مادرش نبود.
والدین او، او را با یک لگد به آغوش زندگی پرت کرده بودند. او خیلی ساده بال و پر در آورده و پرواز کرده بود.
این کودک پر شر و شور، رنگ پریده، چالاک، هوشیار، تخس، شرور، شاد، با نشاط و کم بنیه بود. می رفت و می آمد، آواز می خواند و لیس پَس لیس بازی می کرد و ته جوی ها را می گشت و کمی دله دزدی می کرد اما مثل گربه و گنجشک با شادی و خوشحالی این کارها را می کرد. وقتی مردم به او می گفتند ولگرد، می خندید و وقتی به او می گفتند بی سر و پا، کفری می شد. خانه نداشت، نان نداشت، آتش نداشت و کسی او را دوست نداشت اما شاد و بی خیال بود، چون آزاد بود.
با وجود این، گاهی بعد از دو، سه ماه به خود می گفت: «برویم ننه هه را ببینیم.» بعد، از بلوار و اسکله و چند پل رد می شد و به حومه ی شهر می رفت و جلو خانه ی ۵۲-۵۰، یعنی همان خانه ی گوربو می رسید.
آن روزها، در خانه ی گوربو که معمولاً مستاجری نداشت، چند مستاجر ساکن بودند که مثل همه ی اهالی پاریس، ارتباطی با هم نداشتند. همه ی این مستاجرها بینوا بودند. در این موقع آن صاحبخانه ی زمان ژان والژان هم مرده بود و پیرزنی دقیقا مثل او به نام بورگون جای او را گرفته بود.
در این خانه، بدبخت تر از همه ی مستاجرها، خانواده ی چهار نفره ی پدر، مادر و دو دختر بزرگ بودند که در همان اتاق زیر شیروانی که سابقا ژان والژان در آن اقامت داشت، زندگی می کردند.
این خانواده چیز خاصی غیر از فلاکت زیاد، نداشتند. پدر این خانواده موقع اجاره کردن خانه، گفته بود اسمش ژوندرِت است. بعد از اسباب کشی، که به قول صاحبخانه: «اسباب کشی کردند، اما اصلاً چیزی وارد خانه نشد»، پدر خانواده به صاحبخانه که هم دربان بود و هم پله های خانه را تمیز می کرد، گفت: «ننه، اگر کسی آمد و سراغ یک لهستانی، یا ایتالیایی یا اسپانیولی را گرفت، بدان که با من کار دارد!»
و این خانواده، همان خانواده ی کودک ولگرد و پابرهنه بود. وقتی کودک ولگرد به خانه می آمد، از او می پرسیدند: «از کجا می آیی؟» و او جواب می داد: «از خیابان!»؛ و وقتی می رفت می پرسیدند: «کجا می روی؟» و او جواب می داد: «به خیابان!» و مادرش هم همیشه به او می گفت: «برای چه آمدی؟»
این کودک ولگرد نمی دانست پدر و مادر یعنی چه، اما مادر و خواهرهایش را دوست داشت. نام این کودک گاوروش بود. اما چرا اسمش را گاوروش گذاشته بودند، لابد چون اسم پدرش ژوندرِت بود!
اتاق خانواده ی ژوندرت در خانه ی گوربو، آخرین اتاقِ ته راهرو بود و اتاقک چسبیده به خانه ی آن ها را هم جوان بسیار فقیری به نام ماریوس اجاره کرده بود.

نظرات کاربران درباره کتاب بینوایان

فقط میتونم بگم عالیه توصیف های بسیار دقیق و عاطفی داستان مهیج در کل بعد از کلیدر آقای دولت آبادی بهترین کتابیه که خوندم. البته پیشنهاد میکنم که متن کاملش روی نسخه چاپیش و از انتشارات نگاه بخونید. واقعا ترجمه عالی داره
در 2 سال پیش توسط ajk...bya
من ترجمه ۴ جلدی محمد مجلسی رو خوندم فوق العاده بود ترجمه فقط استاد مجلسی عزیز
در 2 سال پیش توسط akbar kh13
عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
در 2 سال پیش توسط علی احمدی
عالی
در 2 سال پیش توسط مليحه عرب
بى نظیره .ممنون از کتاب خانه خوبتون????????????????
در 2 سال پیش توسط nes...ghi
عالیه،جز بهترین کتابهاییست که خواندم...
در 3 سال پیش توسط rnn...far
کتاب فوق العاده خوب و زیبا همش رو یک نفس خوندم
در 2 سال پیش توسط amin gheysari
درکل عالیه ام خیلی تراژدیه
در 12 ماه پیش توسط ars...r50
کتاب بسیار زیبا و تراژیکی هست دوست دارمش
در 2 سال پیش توسط rh....iri
به عنوان خریدار عالی
در 1 سال پیش توسط ami...931