دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم کتاب صوتی

کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

نسخه الکترونیک کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

بخشی از کتاب: محکوم به اعدام! پنج هفته‌ی تمام است که با این اندیشه زندگی می‌کنم. مدام در تنهاییِ محض با آن، ساکن و منجمد از حضورش و خمیده زیر سنگینی‌اش! پیش‌ترها ( چرا که احساس می‌کنم نه هفته‌ها، که سال‌هاست این گونه‌ام ) ، مردی بودم مانند انسان‌های دیگر. هر روز، هر ساعت و هر دقیقه، مفهوم و معنای ویژه‌ی خود را داشت. روح جوان و نیرومندم سرشار از خیال بود. خیالاتی که روحم سرخوشانه آن‌ها را یکی پس از دیگری، بی‌نظم و ترتیب و بی‌انتها، در برابرم می‌گستراند و با آن‌ها پارچه‌ی زبر و نازک زندگی را با نقش ونگارهای مکرّر می‌آراست؛ دختران جوان، ردای باشکوه و پُرزرق وبرق اسقف‌ها، نبردهایی که به پیروزی ختم می‌شدند، تالارهای پُرهیاهو و نورانیِ نمایش، و دوباره دختران جوان و گردش‌های شبانه، در تاریکیِ زیر شاخه‎های عظیم درختان بلوط. در خیالات من همیشه ضیافتی بر پا بود. می‌توانستم به هر آن چه می‌خواهم بیندیشم. چرا که آزاد بودم. حالا ولی محبوسم. تنم در سیاه چالی به زنجیر کشیده شده و روحم در زندانِ یک اندیشه گرفتار است. اندیشه‌ای هولناک، خونین و مرگبار! در سرم فکری، باوری و یقینی جز این نیست: اعدام! هر چه برای راندنش تلاش کنم، باز هم این اندیشه‌ی دوزخی همچون شبحی سُربی همیشه این جا در کنار من است. و آن قدر تنها و آن قدر حسود است که چهره در چهره‌ی منِ مفلوک، همه‌ی حواس پرتی‌ها و افکار دیگر را از من می‌رباید و هنگامی که می‌خواهم از او رو بگردانم یا چشم‌هایم را ببندم، با دست‌های سرد و یخی‌اش مرا تکان می‌دهد. او در هیئت و شمایل هر خیالی که به واسطه‌ی آن قصد گریز دارم، می‌سُرَد و فرو می‌رود، همچون وِردی هولناک با هر کلامی که می‌شنوم می‌آمیزد، با من به میله‌های مخوفِ زندانم می‌چسبد، در بیداری آزارم می‌دهد، خوابِ پریشانم را می‌پاید و در هیئت چاقویی در رویاهایم پدیدار می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم

عااالی بود صدای عقیلی‌پور و کیفیت ضبط رادیوگوشه عااالیه. رادیوگوشه ثابت کرده یه سروگردن بالاتر از بقیه‌اس👌👌👌👌
در ۴ هفته پیش توسط man...388 ( | )
خیلی فضای عجیبی داره.صداگذاری عالی
در ۴ هفته پیش توسط 919...991 ( | )
اتفاقا دنبال نسخه صوتی این کتاب بودم نسخه نمونه رو گوش کردم به نظرم لحن روایت راوی هیچ کششی نداره بی احساس و یکنواخت به دلم ننشست
در ۳ هفته پیش توسط 093...534 ( | )