پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب چرم ساغری

کتاب چرم ساغری

نسخه الکترونیک کتاب چرم ساغری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب چرم ساغری

بالزاک در کمدی انسانی خود داستان چرم ساغری را زیر عنوان مطالعات فلسفی جای داده است. در واقع این رمان عجیب یک مسئله خاص مسئله زندگی فرد را مطرح می کند. چرم ساغری طلسمی است که گویی زندگی را در خود متراکم ساخته است. همچنان که تلاش فرد برای رسیدن به خواست ها و آرزوهای خود به تدریج نیروهای جسم و جانش را می فرساید و از سرمایه زندگانی اش می کاهد، دارنده طلسم نیز در نیل به کام و آرزوی خود که کافی است فقط بر زبان آید تا برآورده شود شاهد کاهش و انقباض این پاره چرم می گردد تا روزی که پیمانه آرزو پر می شود و با زایل شدن چرم مرگ هم در می رسد. در این رمان شاید بیش از هر اثر دیگر بالزاک، روح بدبینی نویسنده منعکس گشته است. در سراسر داستان تردید نسبت به همه مظاهر دانش و فعالیت انسانی و تخطئه افکار و عقاید سیاسی و فلسفی به چشم می خورد. بالزاک این اثر را در سال 1831 میلادی نوشته است. ولی بسیاری از مسائلی که او بدان اشاره می کند برای زمان ما تازگی دارد و می تواند آموزنده باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب چرم ساغری

بخشی از کتاب چرم ساغری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چرم ساغری

من از رمان های رئال و کلاسیک چندان خوشم نمیاد! توصیف های طولانی و حوصله سر بر از اشیا و ظاهر افراد همیشه خسته کننده بوده. چیزی حدود صد صفحه ی اول واقعن حوصله ام رو سر برد. تا وقتی که تعریف به سرنوشت کرد و از اونجا کتاب بهتر شد. و اینکه توصیفات از ظاهر، بیشتر روی رفتار و درون انسان ها متمرکز شد( که تمایل بیشتری به آن دارم).به کل جدای صفحات ابتدایی، از این کتاب خوشم اومد.البته قسمتهای رو به انتها نیز مرتبط با بخش های عاشقانه ی کتاب بود نیز چندان مورد پسندم نبود. حالتی مانند کتاب های رمانتیک داشت که جدا بافته از کتاب به نظر می امد. جهانبینی خاص نویسنده کاملن در لفافه ی کلمات و داستان نمود پیدا میکرد بدون اینکه برای مثال مانند کتابهای نوشته ی "کوندرا" بطور صریح و واضح بیان شود. و جدای از سبک، بنظرم اینطور بیان غیر مستقیم مهارت بالایی نیاز دارد.و تنها سوالی که مطرح شد برای من این بود که چطور شخصی مانند رافائل با این حد دانش، کاملن آگاهانه عاشق ابتذال سطحی فئودورا میشود و در عین حال به این ابتذال اعتراف دارد؟ من گمان میکردم آگاهی نوعی مصونیت و حتی برائت از جهل برای انسان به ارمغان بیاورد. قهرمان اصلی این کتاب چنین روندی نداشت. شاید مسیر آگاهی تا ایمان فاصله ی طولانی تری از آنچه من خیال میکردم داشته باشد! و یا اینکه تمام این عشق به ابتذال را بخواهیم به حساب هوس های جوانانه ی این پسر بیاندازیم که بر عقل فائق می آید. مثل چیزی که در اغلب پسرهای جامعه ی اطرافم میبینم.و در نهایت کتاب را دوست داشتم. به استثنای صد صفحه ی اولش :)
در ۷ سال پیش توسط ... ( | )
میگم چرا توی نمونه کتاب از داستان کتاب چیزی نیست؟؟؟؟؟ چرا فقط مقدمه ی مترجم هست؟
در ۲ سال پیش توسط رسول ( | )
من این کتاب رو خوندم. در این کتاب به خوبی از آرزوهای دور و دراز انسان و تاثیرات مخرب جسمی و روانی این آرزوها صحبت میکنه. البته رویا و آرزو به خودی خود بد نیست، اینکه اجازه بدیم این رویاها بر ما چیره بشن و به هم زدن آرامش امروز به خاطر آینده ای که ازش خبر نداریم، اینه که مشکل ساز میشه. از کجا معلوم، شاید اون آرزو از قبل دنبال ماست. نویسنده هم به خوبی این موضوع رو نشون داده. من به قدری به موضوع علاقمند شدم که دوبار این کتاب رو خوندم. به همه توصیه میکنم. نظر دوستان صحیح هست که میگن بخش های توصیفی کتاب گاهی طولانی میشه، ولی باید بگم این کتاب ارزش خوندن رو داره.
در ۴ ماه پیش توسط روشن ( | )
بسیار زیبا و دوست داشتنی
در ۱۲ ماه پیش توسط حسین فرهمند ( | )
برای کسانی که جذابیت و کشش کتاب ها خیلی اهمیت نداره و حاضرن کتاب رو توی زمان طولانی تری بخونن اما در عوض نکات قابل تامل زیادی دریافت کنن خیلی مناسبه 👌 از این نویسنده کتاب بابا گوریو هم خیلی پیشنهاد میشه
در ۱ سال پیش توسط ن شریف ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››