رمان عاشقانه ❤️ جدیدترین و معروف ترین رمان های عاشقانه ایرانی و خارجی
فیدیبو

بهترین رمان‌های عاشقانه دنیا

ادبیات عاشقانه یکی از شیرین‌ترین ژانرهای ادبیات است. موضوع رمان‌های عاشقانه شرح فراق، وصال و دلدادگی یار است که از دیرباز جایگاه ویژه‌ای داشته است. رمان عاشقانه همواره در طول تاریخ مورد استقبال همگان قرار گرفته است. در این ژانر، داستان حول محور روابط عاشقانه شکل می گیرد؛ درواقع در این کتاب‌ها یک موضوع عاشقانه محوریت داستان قرار می‌گیرد و در نهایت درس‌های زندگی و تجربه های مختلفی را به خواننده منتقل می‌کند.

جملات برگزیده رمان‌های عاشقانه

تو به من زندگی ندادی؟ دادی؟ در واقع نه. فقط این‌که زندگی قبلی‌ام را هم خراب کردی، درهم شکستی و تکه تکه‌اش کردی. حالا من به خرابه‌هایش چه کنم؟ پس کی می‌خواهد دست‌هایم را به اطراف دراز می‌کنم. هوای خنک شبانه را روی پوستم حس می‌کنم. می‌بینم دوباره دارم گریه می‌کنم. «لعنت به تو». زیرلب زمزمه می‌کنم: «لعنت به تو که تنهام گذاشتی.

++

دلم واقعا برایش می‌سوخت. وقتی می‌دیدمش که به بیرون پنجره ماتش برده است، به نظرم غمگین‌ترین فردی آمد که به عمرم دیده‌ام. با گذر ایام، دریافتم شرایطش فقط مربوط به اسارت در صندلی چرخ‌دار نیست، نه چون آزادی جسمی‌اش را از دست داده است، بلکه به فهرست بلندبالا و بی‌پایان مشکلات جسمی و روحی‌ای مربوط می‌شود که می‌توانند عواقب بدی در پی داشته باشند. با خودم فکر کردم اگر من جای او بودم احتمالا به همین اندازه احساس درماندگی می‌کردم.

++

قوه تخیلم به طرز غیر منتظره شکوفا شده بود؛ همان‌طور که نشسته بودم هیجان‌های گذشته یک‌باره در وجودم غلطان پیدا کردند. افکار و ایده‌های نو در ذهنم پیچیدند، گویی به بینش و بصیرت دیگری دست یافته‌ام. خیلی چیزها بود اما اصلا دلم نمی‌خواست به پایان می‌رسید، دوست داشتم تا ابد همانجا بنشینم.

++

من می‌دانم که می‌توانم خوشحالت کنم؛ و مطمئن که تو هم می‌توانی خوشبختم کنی تو از من آدمی ساختی که اصلا تصورش را هم نمی‌کردم. حتی با این شرایطی که داری باز هم می‌توانی شادم کنی. از تمام آدم‌های دنیا فقط می‌خواهم کنار تو باشم، تو را به هر کسی ترجیح می‌دهم، حتی این تویی که به نظر خودت از دست رفته است.

++

تلاش کردم برگردانمش. حال غریبی داشتم. اشک‌های چشمان من روی صورت او خشکید. می‌خواستم هر ذره‌ای از زندگی را که در خود حس می‌کردم به او بدهم و زنده نگهش دارم. از این که بدون او برگردم می‌ترسیدم. دلم می‌خواست بگویم که به چه حقی زندگی مرا به نابودی می‌کشانی ولی هیچ حقی از زندگی خودت به من نمی‌دهی و زندگی‌ات مال خودت است؟

می‌فهمید چقدر سخت است که سکوت کنید و هیچی نگویید، در حالی که ذره ذره وجودتان می‌خواهد منفجر شود؟ تمام راه فرودگاه تا آنجا را داشتم با خودم تمرین می‌کردم که چیزی نگویم؛ اما واقعا داشتم می‌مردم. ویل سر تکان داد. سرانجام وقتی توانستم حرفی بزنم صدایم بریده بریده و بی‌رمق بود جمله‌ای که به زبان آوردم تنها حرف خوبی که می‌توانستم بزنم: دلم برایت تنگ شده بود!

++

اصلا نمی دانستم موسیقی می تواند قفل وجود آدم را باز کند، آدم را به جایی ببرد که حتی آهنگسازش هم انتظارش را ندارد. نمی دانستم موسیقی اثری از خود بر دنیای اطراف ما برجا می گذارد. گویی اثرش را با خود به هر کجا می روید، می برد.

++

برای اولین‌بار داشتم لذت می‌بردم که مرکز توجه هستم. شاید بچگانه بود، ولی واقعیت داشت. وقتی می‌دیدم بابا و ویل از دست کارهای من می‌خندند، عشق می‌کردم. وقتی می‌دیدم تمام غذاها و دسرها باب میل من درست شده‌اند، کیف می‌کردم. از این‌که می‌توانستم همان کسی باشم که دوست دارم و خواهرم نیست که مرتبا گوشزد کند که چه کسی هستم، حال می‌کردم.

++

می‌گویند وقتی سن آدم کمی بالا می‌رود به گل و گیاه علاقه‌مند می‌شود، و من فکر می‌کنم درست باشد. به احتمال قوی، چیزی است که به چرخه‌ی اصلی زندگی مربوط می‌شود. رویش دوباره بعد از زمستانی حزن‌انگیز چیزی کمتر از معجزه نیست. نوعی خوشی و شادی که هر سال پیش می‌آید. شیوه‌ای است که طبیعت در پیش می‌گیرد تا درنهایت قدرت نمودهای مختلف باغچه را نشان دهد.

++

heart
heart
عکس پروفایل عاشقانه
heart

دنیای کتاب‌های عاشقانه مملو از وصف‌های شاعرانه و قصه‌های لطیف هستند که با بیانی آمیخته از احساسات، درک عمیقی از زندگی عاشقانه پدیدار می‌کنند. این نوع کتاب‌ها در طول تاریخ همیشه جذابیت داشته‌اند و تا امروز از پرطرفدارترین سبک‌های داستانی ادبیات محسوب می‌شوند. وبسایت و اپلیکیشن فیدیبو نسخه الکترونیکی هزاران داستان و رمان عاشقانه را برای دانلود در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است تا از دانلود رمان عاشقانه جدید گرفته تا انواع رمان‌های عاشقانه کلاسیک موجود در سایت وارد دنیایی پرشور و پر جاذبه شوند. دانلود رمان عاشقانه و جذاب خواننده را وارد فضایی می‌کند که نمی‌توان از غرق شدن در کلمات و قصه‌های آن‌ها رهایی پیدا کرد.


بیشتر ...
heart

در معرفی رمان عاشقانه جدید چارچوب‌ها و کلیشه‌های ذهنی را باید کنار گذاشت و دل را به موج‌های پر تلاطمی از جنس تاریخ، هنر، جغرافیا، مذهب و سیاست سپرد. جنس رمان‌هایی که سبک آن‌ها با یک داستان عاشقانه گره خورده است. خواننده را نه تنها با تخیلات و احساسات نویسنده بلکه با شناختی وسیع از روزگار زیسته‌ی او آشنا می‌کند. با دانلود رمان عاشقانه جدید ایرانی و خارجی از فیدیبو با تمام تب و تاب‌ها، بی‌قراری‌ها، شوق‌ها و امیدهای دوره‌ها و عصرها زندگی کنید.


بیشتر ...
heart

در معرفی رمان عاشقانه ایرانی جدید سخن از یک جهان درونی، جایی همین نزدیک خودمان است. جایی که کلمات یک قدم نزدیک‌تر شدند و به خوبی آداب و رسوم و فرهنگ زندگی اجتماعی نویسنده را دیده‌ایم، تجربه کرده‌ایم و زیسته‌ایم. جنس قصه‌ی دلداگی و دلبستگی در رمان عاشقانه ایرانی جدید گاه حسی شیرین و عمیق شبیه به لحن نادر ابراهیمی در یک عاشقانه آرام و گاه جنس شوریدگی آن از جنس چشم‌هایش بزرگ علوی است. عشق‌های نافرجام و گمگشتگی زنان در عاشقانه‌های ایرانی جدید مانند احتمالا گم شده ام و بامداد خمار و ... روایتی پر درد دارند و گاهی تاریخ و سیاست مانند من او به دل قصه عاشقانه پیوند می‌خورد.


بیشتر ...
heart

رمان‌های دوست‌داشتنی کوتاه و بلند ندارند، تفاوتی ندارد یک رمان عاشقانه خارجی کوتاه باشد یا بلند. بعضی از رمان‌های عاشقانه در عین سادگی، بدون پیچیدگی کلامی یا داستانی، قصه‌ای ساده اما پرشور روایت می‌کنند. شخصیت‌های داستان‌ بعضی از این‌ کتاب‌ها مانند من پیش از تو، پس از تو، دختری که رهایش کردی و سه دختر حوا قهرمان‌های فوق‌العاده‌ای نیستند اما همین آدم‌های معمولی توانسته‌اند حس همزادپنداری عمیقی با خواننده ایجاد کنند. دانلود رمان عاشقانه خارجی ترجمه شده مانند رمان‌های خارجی ملت عشق و دزیره نبض احساس مخاطب را بالا می‌برند و او را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند.


بیشتر ...
heart

شنیدن یک رمان عاشقانه صوتی در هر کجا دریچه‌ای به جهان تازه باز می‌کند. فرقی ندارد قصه کوتاه باشد یا بلند، پایان داستان شیرین باشد یا تلخ؛ روایت سبکی شبیه دکلمه داشته باشد یا پر از داستان‌های کوچک باشد، یک اثر داستانی عاشقانه با لحن و روایت دلنشین شنونده را همراه شخصیت‌ها به عمق داستان می‌کشاند. رمان های عاشقانه صوتی مسیری متفاوت و لذت‌بخش برای مطالعه هستند، با دانلود رمان عاشقانه صوتی می‌توان ساعت‌ها دل به یک قصه‌ی عاشقانه سپرد.


بیشتر ...
heart

گوشه امن و آرام دنیا همین جاست. جایی که ادبیات به قلب سینما نفوذ پیدا می‌کند و اقتباس های سینمایی از رمان های عاشقانه کلاسیک در نمای تصویر نقش می‌بندند. جایی که ادبیات کلاسیک از جنس بلندی‌های بادگیر، غرور و تعصب با تمام تب و تاب‌ها، بی‌قراری‌ها، شوق‌ها و امیدها تبدیل به فیلمهای رمانتیک می‌شوند. رمانها و کتابهای عاشقانه‌ای که در آن‌ها شخصیت‌هایی مثل ربه‌ کا، آناکارنینا، گتسبی‌ بزرگ و جین ایر قهرمان دنیایی می‌شوند که انگار جادویی نامیرا و همیشگی‌ست و این راز ادبیات کلاسیک است که سینما را هم ماندگار و جاودان کرده است.


بیشتر ...
heart

ادبیات عاشقانه بخش بزرگی از تاریخ ادبیات جهان است. هنوز هم می‌توانید داستان‌هایی مانند غرور و تعصب، جین ایر و دفترچه خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس را در صدر پرفروش‌ترین رمان‌های عاشقانه‌ی تاریخ ببینید و البته آثار عاشقانه‌های بسیار جذابی هم در قرن بیست‌ویک نوشته‌شده‌اند که در میان آن‌ها می‌توانیم به دختری که رهایش کردی و من پیش از تو، از جوجو مویز و خطای ستارگان بخت ما اثر جان گرین که در فهرست 100 رمان برتر جهان قرارگرفته است اشاره‌کنیم.


بیشتر ...
heart

در دنیای عاشقانه‌ها که به عقب برگردیم با آثار زیبایی در سراسر جهان مواجه می‌شویم، از لیلی مجنون و شیرین و فرهاد سرزمین خودمان تا رومئو و ژولیت و بسیاری دیگر. نویسندگان ادبیات کلاسیک در سراسر جهان آثار زیبایی را به ادبیات عاشقانه افزوده‌اند که در این میان می‌توانیم به بربادرفته اثر مارگارت میشل، آنا کارنینا لئو تولستوی، بلندی‌های بادگیر اثر امیلی برونته و پرنده‌ی خار زار اثر کالین مک کالو اشاره‌کنیم، قصه‌هایی که هرقدر هم غبار زمان بر آن‌ها بنشیند کهنه نمی‌شوند.


بیشتر ...
heart

در دنیای ادبیات جوایز زیادی دست‌به‌دست می‌شود. داستان‌های عاشقانه نیز هرساله سهمی در این جوایز دارند. اگر بخواهیم تعدادی از داستان‌هایی را که در سال‌های اخیر جایزه گرفته‌اند نام ببریم رمان پرفروش خطای ستارگان بخت مایکی از آن‌هاست که جایزه ادیسه را از آن خود کرده است.کتاب‌های «النور و پارک» و «قرمز، سفید و آبی سلطنتی» هم از طرف خوانندگان گودریدز بهترین کتاب سال شده‌اند و رمان رودخانه ممنوع برایان کلی جایزه‌ی ریتا را در سال 2018 از آن خود کرده است.


بیشتر ...
heart
نویسندگان بزرگ رمان عاشقانه

تاریخ ادبیات نویسندگان بزرگی را به خودش دیده است که هرکدام بخشی از آثار ارزشمند عاشقانه جهان را برای ما به یادگار گذاشته‌ و برای همیشه در ذهن‌ها ماندگار شده‌اند. کسانی مانند جین آستین، خواهران برونته، کالین مک کالو، الیف شافاک، نادر ابراهیمی، بزرگ علوی، مارگارت میشل، نیکلاس اسپارکس، دافنه دو موریه و لئو تولستوی در سراسر جهان و از فرهنگ‌های مختلف تصویری زیبا و غیرقابل وصف از یکی از مهم‌ترین احساسات انسانی رسم کرده‌اند و خواندن آثارشان روح انسان را به پرواز درمی‌آورد.