دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آبنبات دارچینی

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی آبنبات دارچینی

نویسنده:
مهرداد صدقی
ناشر:
سماوا
درباره آبنبات دارچینی

شنیدن یک داستان صوتی فارسی با درون‌مایه‌ی طنز می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای لحظاتی باشد که در جاده رهسپار سفریم یا در تاکسی، مترو و مطب پزشک در انتظار هستیم. این نوع داستان‌ها علاوه بر رویکرد انتقادی، لحن شیرین و لطیفی که دارند، به ما کمک می‌کنند تا دقایقی را برای حال خوب خود زمان بگذاریم و با لبخند به یک قصه‌ی زیبا گوش دهیم. مهرداد صدقی نویسنده‌ی جوان و خوش‌ذوق ایرانی در سال‌های اخیر با انتشار کتاب‌های طنز، این مسیر را برای علاقه‌مندان به داستان‌های فارسی فراهم کرده است تا ضمن ادبیات خوانی، لحظات خوشی را تجربه کنند. کتاب صوتی آبنبات دارچینی عنوان کتابی از مهرداد صدقی است که ماجراهای خنده‌دار آن شما را از فکر و دغدغه‌‌هایتان دور می‌کند و در عین حال با مسائلی جامعه شناختی آشنا می‌کند.

درباره کتاب صوتی آبنبات دارچینی

کتاب آبنبات دارچینی عنوان کتابی از مهرداد صدقی است. این کتاب جزو کتاب‌های داستانی شیرین و طنزگونه است که اتفاقات و ماجراهای خنده‌دار آن از زبان پسری بجنوردی به نام محسن روایت می‌شود. مهرداد صدقی در کتاب قبلی خود آبنبات هل دار، فضاها و خاطرات دهه شصت و داستان‌های جنگ را از زبان محسن که در آن زمان کودک بود، به شکلی طنزآمیز و شیرین روایت کرده است. به همین دلیل شخصیت محسن در رمان آبنبات هلدار برای مخاطب معرفی شده است. اگر کتاب شیرین و دوست داشتنی آبنبات هلدار را خوانده‌اید و با شخصیت شوخ طبع و شیرین محسن آشنا شده‌اید، چشیدن طعم آبنبات دارچینی برای شما دلپذیر خواهد بود. این کتاب جلد بعدی کتاب آبنبات هلدار محسوب می‌شود. در کتاب صوتی آبنبات دارچینی ماجراها و اتفاقات بین سال‌های 72 تا 74 می‌گذرد. این بار محسن در بجنورد درگیر حوادث و ماجراهای غیرمنتظره‌ای می‌شود و زندگی او و اطرافیانش تحت تاثیر قرار می‌گیرد. مهرداد صدقی درباره‌ی اثر خود می‌گوید: «در مسیر نوشتن این کتاب، فرهنگ منطقه زادگاهم را نیز معرفی کرده‌ام و در موقعیت طنزآمیزی قرار دادم که خواننده را با خود همراه می‌کند. همچنین با واژگان بومی سعی کرده‌ام به غنای اثر بیفزایم». نویسنده در این کتاب با معرفی شخصیت‌های جدید موقعیت‌های طنزآمیز و لطیفی را برای شنونده رقم میزند که مثل یک آبنبات، شیرینی آن به دل می نشیند. نسخه‌ی چاپی کتاب آبنبات دارچینی را انتشارات سوره مهر منتشر کرده است.

مهرداد صدقی، در مصاحبه‌ای گفت: کتاب آبنبات دارچینی و قسمت‌های پیشین آن را صرفا برای خنداندن مخاطب ننوشته‌ام؛ بلکه نخست این مسئله در ذهنم شکل گرفته که اثرم، شاخصه‌های داستانی را داشته باشد و خواننده با داستان همراه شود. مرحله بعدی این بوده که به سمت لودگی نرود و طنز باشد و البته به خنداندن مخاطب هم فکر کرده‌ام. او همچنین گفت: «هیچ‌گاه مخاطب خود را دست‌کم نگرفته‌ام. مخاطب تیزهوش است و اگر در چند صفحه نخست از کتاب لذت نبرد، آن را کنار می‌گذارد. قصد نداشتم کتابی کمک آموزشی یا طنز بنویسم، بلکه همه موضوعات در خلال داستان شکل می‌گیرد. سعی می‌کردم فضای داستانی طوری باشد که مخاطب از تصور خود در آن فضا لذت ببرد.»

کتاب آبنبات دارچینی، به قدری نثر روان و جذابی برای مخاطب داشته است که در یک هفته توانست به چاپ سوم برسد. منصور ضابطیان نویسنده، مجری و تهیه‌کننده درباره‌ی دو کتاب آبنبات هل دار و آبنبات دارچینی اثر مهرداد صدقی می‌گوید: «مهم‌ترین ویژگی این دو کتاب نگاه ویژه صدقی به فرهنگ خراسان شمالی است که به درستی در این دو کتاب آورده شده است.»

کتاب صوتی آبنبات دارچینی با صدای میرطاهر مظلومی

آبنبات هل دار کتابی که سبک طنز لطیف و شیرین آن باعث شد تا این رمان جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های چند سال اخیر انتشارات سوره مهر باشد. انتشارات سوره مهر برای دوستداران و علاقه‌مندان به کتاب‌های صوتی، رمان آبنبات دارچینی را نیز به شکل صوتی تولید کرده است تا افراد بیشتری از مطالعه لذت ببرند. این ناشر نسخه صوتی کتاب آبنبات دارچینی را با خوانش میرطاهر مظلومی بازیگر رادیو و تلوزیون و دوبلور بر جسته تولید و عرضه کرده است. نثر این کتاب به دلیل داشتن گویش و لهجه‌ی بجنوردی نیاز به یک صداپیشه‌ی حرفه‌ای و توانمند داشت تا به خوبی حس طنز آن را به شنونده منتقل کند. میرطاهر مظلومی به خوبی توانسته با خوانش شیرین خود حس قصه را منتقل کند و لحظات شادی را برای شنونده رقم بزند. برای خرید کتاب صوتی آبنبات دارچینی با صدای میرطاهر مظلومی از این صفحه وارد شوید.

درباره مهرداد صدقی؛ نویسنده‌ی کتاب آبنبات دارچینی

مهرداد صدقی نویسنده و طنزپرداز بجنوردی با نوشتن داستان‌های شیرین طنز، موفقیت‌هایی در این زمینه کسب کرده است. او اولین داستان طنز خود را در سال 79 برای جشنواره سراسری طنز دانشجویان نوشت و جزو ۱۰ نفر برگزیده شد.

او از کودکی به ادبیات طنز و نشریات فکاهی علاقه داشته است و در خانواده‌ای رشد کرد که شوخ طبعی در آن یک خصلت ژنتیکی است. صدقی در مصاحبه‌ای گفته است: «از مرحوم پدرم آنقدر خاطره و جملات طنزآمیزی به یادگار مانده که اگر فقط همان‌ها را بنویسم چند کتاب می‌شود».

نقطه ته خط، مغز نوشته‌های یک جنین، آبنبات هلدار، رقص با گربه‌ها، میرزا روبات از دیگر کتاب‌های منتشر شده به قلم مهرداد صدقی هستند.

در بخشی از کتاب صوتی آبنبات دارچینی می‌شنویم

با تمام شدن کره محلی، تازه می‌خواستم در بحث مشارکت کنم که موضوع عوض شد و آقاجان و مامان شروع کردند به صحبت کردن درباره ماشین جدید ملیحه و آقای دکتر. آقاجان گفت: «حالا که وسیله هست، من مگم پنج‌شنبه جمعه همه با هم دسته‌جمعی یکی دو شب با ماشینشان بریم طبر». من، چون خیلی درس داشتم و امتحانات پایان سال نزدیک بود، بلافاصله از پیشنهاد آقاجان استقبال کردم. با خودم گفتم آدم دو روز هم به خاطر سفر درس نخواند غنیمت است. حتی خودم را گول زدم که برای اینکه خیلی هم از درس عقب نمانم کتاب‌هایم را برمیدارم و توی باغ‌های طبر زیر سایه درخت‌ها هم میوه دزدی می‌خورم هم درس می‌خوانم؛ اما ته دلم می‌دانستم آنجا وقت نمی‌شود و اتفاقا وقتی کتاب همراهت باشد تفریح لذت بیشتری دارد. بی بی، در اعلام موافقت برای رفتن به طبر، گفت: «ای چی خوبه اگه بریم! باز از همون جا از گلبه رقیه کره محلی تازه مگیریم. ای خوش میآد دور هم کره و فتیرمسكه بخوریم»! مامان گفت: «ها دیگه ... به خصوص که خیلی وقتم هست کره محلی نخورده»

وقتی می‌خواستم بروم، بی بی گفت: «محسن جان، برام آب می آری قرصم بخورم»؟ وقتی لیوان آب را به دست بی بی دادم، پرسید: «از فشاری جا کردی یا از یخچان»؟ - از یخچال.

- ها ... خوبه.

البته روز قبل هم که برایش آب بردم همین سؤال را کرد و وقتی گفتم: «از فشاری». باز هم گفت: «ها ... خوبه». تا دبیرستان حداقل یک ربع تا بیست دقیقه راه بود. آن پنج دقیقه تفاوت بستگی به مسیری داشت که انتخاب می‌کردم. روزهایی که بیشتر وقت داشتم و تنها بودم عمدا راهی را انتخاب می‌کردم که از جلوی خانه دریا رد شوم. چند سالی می شد که مثل پرستوها کوچ کرده بودند و رفته بودند جنوب؛ اما هنوز به یادش بودم. به او که فکر ‌می‌کردم در حال خیال پردازی می‌دیدم به دبیرستان رسیده‌ام و رؤیاهای شیرینم را در کلاس درس دنبال می‌کردم. روزهایی که دیر می‌شد یا با سعید به دبیرستان می‌رفتیم حتی مستقیم‌ترین مسیر هم طولانی به نظر می‌رسید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
718.۳۲ مگابایت
مدت زمان
۱۲:۴۹:۱۷
نویسندهمهرداد صدقی
راویمیرطاهر مظلومی
ناشرسماوا
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۷۱۸.۳۲ مگابایت
۱۲:۴۹:۱۷

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 232 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (3)
گیرا 🧲 (2)
5
ستاره
77 ٪
4
ستاره
11 ٪
3
ستاره
3 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
3 ٪
152 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
9
912299****
۱۴۰۲-۰۷-۰۲
4
حال‌خوب‌کن ✨
آرامش‌بخش 🌱
اجرای روان 🎙️
سرگرم‌کننده 🧩
گیرا 🧲

خوانش روان و هنرمندانه راوی و قلم ساده و گیرای نویسنده حال را خوب میکرد.برای کسانیکه مشغله ذهنی زیادی دارند پیشنهاد میدم برای کمی استراحت ذهن

9
910010****
۱۴۰۲-۰۶-۲۹
4

خوب بود😐😐😐

ف
فهیمه انتظاری
۱۴۰۲-۰۶-۱۱
5
حال‌خوب‌کن ✨

دلنشین وخواندنی

m
melika ebadpoor
۱۴۰۲-۰۶-۰۱
5

واقعا لذت بردم از شنیدنش گویندگی اقای مظلومی عالیه کاش جلد بعدیم میخوندن خیلیا منتظر حلوبعدی با صدای ایشونن❤

ف
فائقه
۱۴۰۲-۰۵-۰۹
5

آقای مظلومی واقعا عالی بودید خسته نباشید با گوش کردن به این کتاب کلی خندیدم اینکه مطالب کتاب هم عالی بود یه طرف صدای شما یه طرف وتشکر میکنم از شخصی که شما رو برای خوانش کتاب پیشنهاد وانتخاب کرد موفق باشید وصداتون همچنان برقرار باشه

س
سارا فروغی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸
4

آقای میرطاهر مظلومی بینظیر که هرچه بخونن باید شنید

9
902528****
۱۴۰۲-۰۴-۱۲
5

عالیییییی بووود.هرررچی بگگگم کم گفتم.شبا با خانواده با هم گوش میکردیم و دور هم دیگه تخمه میشکوندیمو می‌خندیدیم.حس حالش مثل اون وقتایی بود که مامانبزرگا زیر کرسی برا نوه هاشون قصه میگفتن و کدو میخوردن:).از گوینده واقعاااا نیازه که صحبت کنم؟؟؟فرق کسی که گویندگی حرفشه و به صورت تخصصی کار می‌کنه با کسانی که صرفا چون معروفن برمیدارن میارن که گویندگی کنن اینجا معلوم میشه.این گوینده چه عیاری داشت واقعاااا.عالییی.😍 فقط چون کتاب با لهجه هستش من حس میکنم کسی مثل آقای علی مشهدی که لهجه دارن و تو کار طنز هم هستن می‌تونستم بهتر باشن. فقط سوالم اینه که چرا کتاب آبنبات پسته ای رو گویندگی نکردن؟اگر کسی می دونه ممنون میشم بگه.

e
en.*******@gmail.com
۱۴۰۲-۰۳-۲۸
5

خیلی کتاب روان و جالبیه ...خیلی آقای مظلومی قشنگ خونده . امیدوارم زودتر آقای مظلومی کتاب آبنبات نارگیلی هم بخونن .

9
915585****
۱۴۰۲-۰۲-۲۹
4

ایکاش اقای صدقی خودشون بخونند

9
912972****
۱۴۰۲-۰۲-۲۸
5

صدا و گویش اقای نظلونی عالیه من خیلی لذت بردنم لطفا کتاب های بیشتری با صدای اقای مظلومی داشته بلشید

نمایش 142 نقد دیگر
4.5
(232)
حال‌خوب‌کن ✨ (3)
80,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
آبنبات دارچینی
آبنبات دارچینی
مهرداد صدقی

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آبنبات دارچینی
آبنبات دارچینی
مهرداد صدقی
میرطاهر مظلومی
سماوا
4.5
(232)
حال‌خوب‌کن ✨ (3)
80,000
تومان