Loading

چند لحظه ...
کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی
فلسفه‌ای غير متعارف برای داشتن يک زندگی خوب

نسخه الکترونیک کتاب هنر ظریف بی‌خیالی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

مارک منسون میگوید: «چه متوجه باشید چه نباشید، شما همیشه در حال اهمیت دادن به چیزی هستید. پختگی، زمانی رخ میدهد که فرد میآموزد تنها به چیزهایی اهمیت دهد که ارزشمند هستند.» 

کتابی که پیشرو دارید یکی از بهترین کتابهایی است که در طول زندگیتان شانس خواندنش را داشتهاید. این کتاب نثر زیبا و دلنشینی دارد و خواننده را از همان سطر اول جذب میکند. خواندن این کتاب برای همهی افراد مفید و حتی لازم است؛ زیرا همهی ما روزانه با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنیم که شاید با کمی تغییر نگرش بتوان از آنها گذشت.

دربارهی کتاب هنر ظریف بیخیالی اثر مارک منسون

کتاب هنر ظریف بیخیالی نوشتهی مارک منسون برای نخستین بار در سال 2016 منتشر شد. این کتاب بلافاصله بعد از انتشارش در فهرست کتابهای پرفروش قرار گرفت و به بیش از بیست زبان دنیا ترجمه شد. این کتاب در دستهی کتابهای خودیاری و روانشناسی شناخته میشود. مارک منسون در این کتاب از موضوع جدیدی صحبت نکرده، بلکه فقط زاویه دید خود را نسبت مسائل کنونی تغییر داده است. او عمیقا به رنج انسانها اندیشیده است وآن را دوست و همنشین قدیمی انسان میداند. مارک منسون معتقد شکل رنج در طول سالها تغییر کرده است. رنج انسان امروزی، تلاش بیپایان آنها برای به دست آوردن محبوبیت بیشتر، موقعیت شغلی بهتر، شادکامی و ثروت است. او در کتاب خود توجه بیش از حد به نداشتهها را به چالش کشیده است و کلید شادی واقعی را اهمیت دادن به چیزهای کمتر میداند. چیزهای کمتر در دایرهی واژگان او به معنای چیزهای واقعی و در دسترس است.

مارک منسون برای آنکه سخنانش قابل فهمتر باشند، هر فصلش را با داستانی از یک چهرهی مشهور آغاز میکند و با روایت داستان زندگی آن شخص، موضوع آن فصل را شرح میدهد. مارک منسون معتقد است: «بزرگترین مشکل انسان امروزی را خوشبختی میداند. خوشبختی یک معادلهی حل نشدنی در زندگی به شمار میآید و غم بخش جدانشدنی ذات آن است.»

مروری بر فصلهای کتاب هنر ظریف بیخیالی

کتاب هنر ظریف بیخیالی در نه فصل نوشته شده است.

فصل اول: تلاش نکنید

فصل دوم: شادی یک مشکل است

فصل سوم: شما خاص نیستید

فصل چهارم: ارزش رنج کشیدن

فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخابید

فصل ششم: شما در هر موردی اشتباه میکنید. (من هم همینطور)

فصل هفتم: شکست مسیری برای پیشرفت است

فصل هشتم: اهمیت «نه» گفتن

فصل نهم: ... و بعد میمیرید

دربارهی مارک منسون نویسندهی کتاب هنر ظریف بیخیالی

مارک منسون نویسنده، مشاور، کارآفرین و وبلاگنویس آمریکایی متولد نه مارس 1984 است. مارک منسون را اعجوبهی نویسندگی میدانند، زیرا او توانایی عجیبی در نوشتن دارد، منسون قادر است دربارهی هر موضوعی کتاب بنویسد، نه کتابی ساده بلکه کتابی جذاب و خواندنی. کتاب هنر ظریف بیخیالی دومین کتاب منسون است که سبب شهرت او در سراسر جهان هم شد. مارک منسون در ایالت تگزاس بزرگ شد و برای ادامه تحصیل در دانشگاه بوستون به این ایالت نقل مکان کرد. او فارغ التحصیل رشتهی تجارت جهانی  است.

ترجمهی کتاب هنر ظریف بیخیالی به فارسی

انتشارات پیکان کتاب هنر ظریف بیخیالی را با ترجمهی منیژه شیخ جوادی (بهزاد) عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. انتشارات پیکان یکی از قدیمیترین انتشاراتهای ایران است. این نشر به صورت تخصصی در حوزهی روانشناسی فعالیت میکند. مشهورترین اثر این انتشارات کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین است، که تاکنون بیش از پنجاه بار تجدید چاپ شده است. این انتشارات توجه ویژهای به درون مایه و ترجمهی کتابهایی که منتشر میکند دارد و به همین دلیل است که نام انتشارات پیکان نامی معتبر برای کتابخوانهای حرفهای است. 

کتاب هنر ظریف بیخیالی مناسب چه کسانی است؟

کتاب هنر ظریف بیخیالی مناسب همهی خوانندگان است. این کتاب طوری نوشته شده است که برای هر فردی نکتهای کارآمد در آن وجود داشته باشد. کتاب هنر ظریف بیخیالی نثر ساده و روانی دارد که این امر خوانش کتاب را راحت تر میکند. کتاب هنر ظریف بیخیالی در دستهی کتابهای راه و رسم زندگی قرار دارد. کتاب هنر ظریف بیخیالی مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. تعداد صفحات نسخهی چاپی کتاب 224 صفحه است که با مطالعهی روزانه 20 دقیقه میتوانید این کتاب را در 11 روز بخوانید. کتاب هنر ظریف بیخیالی جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع راه و رسم زندگی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  راه و رسم زندگی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب هنر ظریف بیخیالی میخوانیم

درعین حال، عدهای فقط براساس احساساتشان زندگی میکنند. همه چیز بر اساس احساساتشان توجیه می شود. «آه، من شيشهی اتومبیلت را شکستم، واقعاً عصبانی بودم و نمیتوانستم جلوی خودم را بگیرم.» و یا «مدرسه را ترک کردم و به آلاسکا رفتم چون احساس کردم این کار درستی است.» تصمیم گیری بر اساس احساسات، بدون کمک عقل و منطق، در اغلب مواقع با شکست مواجه میشود. آیا میدانید چه کسانی زندگی خود را بر اساس عواطفشان بنا میکنند؟ بچههای سه ساله و سگ ها. و آیا می دانید که بچه های سه ساله و سگها چه کار دیگری انجام می دهند؟ روی قالی دستشویی میکنند.

سرمایه گذاری افراطی بر عواطف به این دلیل ناکام میماند که عواطف هرگز دوامی ندارند. هر آنچه امروز ما را خوشحال میکند، فردا خوشحالمان نخواهد کرد، زیرا بیولوژی ما هميشه به چیزهای بیشتری نیاز دارد. تمرکز بر کسب خوشحالی به گونهی اجتناب ناپذیری به جستجوی پایان ناپذیر«چیزی دیگر» -یک خانه جدید، یک رابطه تازه، فرزندی دیگر و ازدیاد حقوق- منتهی میشود. و به رغم همه زحمات و تلاش هایمان، در انتها احساسی مشابه نقطه شروعمان خواهیم داشت: آنچه داریم ناکافی است.

روان شناسان گاهی این مفهوم را «تردمیل شادی» میخوانند: این ایده که ما هميشه سخت تلاش میکنیم تا شرایط زندگیمان را عوض کنیم، اما عملاً تفاوت زیادی احساس نمیکنیم.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب هنر ظریف بیخیالی اثر مارک منسون بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی راه و رسم زندگی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

 • ناشر نشر پیکان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.18 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۲۴ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

بهتر نیست مترجمان وقت خود را صرف کتابی کنند که تا به حال ترجمه نشده است؟ یک کتاب را چند نفر باید ترجمه کنند؟
در ۲ سال پیش توسط پیام سلطانی ( | )
ده ترجمه مختلف از یک کتاب!!
در ۲ سال پیش توسط امین ( | )
بهترین ترجمه این کتاب رو ارشاد نیکخواه انجام داده که نزدیکترین ترجمه به متن اصلی کتابه
در ۲ سال پیش توسط پوریا کامیارفرد ( | )
دوستان این ترجمه افتضاحه حتی کلمه زن هم سانسور شده و حتی اسم مایلی سایرس رو هم حذف کردن . تنها ترجمه کاملش رو ارشاد نیکخواه انجام داده و در درجه دوم نشر میلکان
در ۱ سال پیش توسط مینا ( | )
چی بود این!؟! نظرات شخصی نویسنده بودن، حس کردم رفتم مهمونی و دارم به حرفای یکی گوش میدم ک جمعو به سبب مهارت سخنوریش گرفته دستش. بعضیاش به درد بخور بعضیاشم به درد همه نمیخورن قطعا. در مقابل کتابهای انگیزشی که عده‌ای خوششون نمیاد، احتمالش زیاده ک همین افراد این کتاب رو بپسندن، چون سبک رئالیستی داره، اما در نهایت هدف هر دو دسته انگیزشه ؛)
در ۱۲ ماه پیش توسط Eunoia Lysia ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۹
 • ۱۰
 • بعدی ›
 • آخرین ››