فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک باج‌خواهی عاطفی

میکروبوک باج‌خواهی عاطفی
هنگامی که افراد در زندگی‌تان از ترس، اجبار و گناه استفاده می‌کنند تا شما را اداره کنند

نسخه الکترونیک میکروبوک باج‌خواهی عاطفی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۱۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک باج‌خواهی عاطفی

باج‌خواهی عاطفی (۱۹۹۷) به ما کمک می‌کند تا سوءاستفاده در نزدیک‌ترین روابطمان را درک کنیم، بشناسیم، با آن مواجه شویم و آن را برطرف کنیم. این میکروبوک، پر از تفسیرهای متفکرانه درباره طبیعت روابط سمی است و ابزاری را که برای گریز از این چرخه معیوب به آن نیاز دارید در اختیارتان می‌گذارد.‌ چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟ *افرادی که از مبارزه با یکی از عزیزان‌شان (که قرار است در آن شکست بخورند)‌، خسته شده‌اند *افرادی که به ترس اجازه داده‌اند زندگی‌شان را اداره کند *افرادی که می‌خواهند قدرتشان را در روابط افزایش دهند میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر فیدیبو
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.15 مگابایت
 • تعداد صفحات ۹ صفحه

بخشی از میکروبوک باج‌خواهی عاطفی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

میکروبوک چیست؟

میکروبو ک ها چکیده ای از برترین کتاب های غیر داستانی جهان هستند که با هدف صرف زمان و هزینه کمتر برای مطالعه تهیه شده اند. برای تهیه میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که چکیده کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند و پاسخگوی نیازهای تعداد بیشتری از مخاطبان باشند.
میکروبوک ها با انتخاب و اشاره به نکات اصلی یک کتاب، امکان دریافت بهتر از متن اصلی را به خوانندگان می دهند و در عین حال محتوایی مستقل، قابل فهم و کاربردی هستند.
با خواندن میکروبوک های فیدیبو می توانید در کمتر از ۲۰ دقیقه با محتوای برترین و پرفروش ترین کتاب های جهان آشنا شوید و گستره ی جذابی از موضوعات متنوع، مانند: روان شناسی و موفقیت، خودیاری، مدیریت، کسب وکار، سبک زندگی، تاریخ، زندگینامه افراد موفق، انگیزش و الهام بخشی، مهارت های ارتباطی و فروش و بازاریابی پیش روی شماست.
فیدیبو تلاش دارد با انتشار صدها نسخه الکترونیک و صوتی برترین میکروبوک ها، کتابخوانی را تبدیل به عادتی روزمره و دلنشین کند.

باج خواهی عاطفی: هنگامی که افراد در زندگی تان از ترس، اجبار و گناه استفاده می کنند تا شما را اداره کنند.

نویسنده: سوزان فوروارد
معرفی اجمالی
باج خواهی عاطفی (۱۹۹۷) به ما کمک می کند تا سوءاستفاده در نزدیک ترین روابطمان را درک کنیم، بشناسیم، با آن مواجه شویم و آن را برطرف کنیم. این میکروبوک، پر از تفسیرهای متفکرانه درباره طبیعت روابط سمی است و ابزاری را که برای گریز از این چرخه معیوب به آن نیاز دارید در اختیارتان می گذارد.
چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟
 • افرادی که از مبارزه با یکی از عزیزان شان (که قرار است در آن شکست بخورند) ، خسته شده اند
 • افرادی که به ترس اجازه داده اند زندگی شان را اداره کند
 • افرادی که می خواهند قدرتشان را در روابط افزایش دهند

درباره نویسنده

سوزان فوروارد(۱)، دارای مدرک دکترا، درمانگر و متخصص مشهور بین المللی در رابطه و تعارض های خانوادگی است. او نویسنده پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز به نام های «مردانی که از زن ها نفرت دارند و زنانی که عاشق آن ها هستند» و «والدین زهرآلود» است.
زورگویان عاطفی را بشناسید، آن ها را پیدا کنید و دربرابر آنان مقاومت کنید.
آیا تابه حال بعد از اینکه به یک دوست یا عضو خانواده گفته اید که نمی توانید به آن ها کمک کنید، احساس گناه کرده اید؟ آیا این احساس از طرف خودتان بوده یا طرف مقابل چیزی گفته که باعث شده چنین احساسی داشته باشید؟ اگر دلیل آن مورد دوم است، احتمال این وجود دارد که در معرض باج خواهی عاطفی قرار گرفته باشید. به نظرتان این کلمه، برای روابط عاطفی، کلمه خیلی سنگینی نیست؟
درواقع نه. بسیاری از ما بعضی اوقات در زندگی مان قربانی باج خواهی عاطفی بوده ایم. این باج خواهی گاهی وقت ها واضح است اما بعضی اوقات، سخت تر می توان متوجه آن شد. در چنین مواقعی، یک قضیه قطعی وجود دارد: آن هم این است که این باج خواهی باعث می شود احساس بدی به ما دست دهد.
در این بخش، ما مثال هایی از چند زوج که تحت درمان نویسنده بوده اند را می خوانیم که نشان می دهند باج خواهی عاطفی چگونه عمل می کند. ما در این میکروبوک به شما یاد می دهیم که چه کنید تا در این باج خواهی سهیم نباشید.
در این میکروبوک یاد می گیریم که:
 • باج خواهی عاطفی چگونه با ترس، اجبار و احساس گناه عمل می کند
 • چرا برخی از ویژگی های شخصیتی ممکن است تو را بیشتر در معرض این باج خواهی قرار دهد؛
 • چگونه غرورتان برای باج خواه عاطفی تبدیل به اسلحه ای می شود که می تواند از آن برعلیه شما استفاده کند.
باج خواهی عاطفی نوعی سوءاستفاده ماهرانه است که ممکن است شکل دهنده برخی از صمیمی ترین روابط ما باشد.
وقتی به باج خواهی فکر می کنید احتمالاً افشا کردن اسرار دولتی یا جرائم سازمان یافته اولین چیزی هایی هستند به ذهن تان خطور می کنند. اما باج خواهی اتفاقی است که در زندگی خصوصی ما نیز رخ می دهد. ممکن است باج خواهی عاطفی حتی در نزدیک ترین روابطمان نیز پیش بیاید.
مانند انواع دیگر باج خواهی، ریشه باج خواهی عاطفی در یک تهدید ابتدایی نهفته است. معمولاً، چیزی مانند این جمله: «اگر این کار را برای من انجام ندهی، عاقبتش را می بینی»
معمولاً باج خواهی عاطفی زمانی رخ می دهد که فرد تهدید می کند رابطه را تمام کند؛ چون می داند شخص مقابل به او علاقه زیادی دارد و نمی گذارد این اتفاق بیفتد و اگر مجبور شود هر کاری می کند تا مانع از اتمام رابطه شود. هر زمان که افراد به شما می گویند که اگر خواسته آن ها را انجام ندهید، کاری می کنند پشیمان شوید، درواقع دارند از شما باج خواهی عاطفی می کنند. احتمالاً از همه شما در طی زندگی تان چندین بار باج خواهی عاطفی شده است.
پس چرا اجازه می دهیم این اتفاق برای ما بیافتد؟ مشکل اینجاست که خیلی راحت ممکن است در دام باج خواه گیر بیافتید. باج خواهی عاطفی در روابط نزدیک رخ می دهد، چون باج خواه، شما و نقاط ضعف تان را به خوبی می شناسد. برای مثال یک باج خواه می تواند با حریص، بی عاطفه و غیر قابل اعتماد خواندن کسی که به سخاوت، دلسوزی و وفاداری خود می بالد، بر او غلبه کند. البته مگر این که کاری را انجام دهد که باج خواه می خواهد.باج خواهی عاطفی

هنگامی که افراد در زندگی تان از ترس، اجبار و گناه استفاده می کنند تا شما را اداره کنند

سوزان فوروارد

ترجمه: گروه ترجمه ناربوحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران درباره میکروبوک باج‌خواهی عاطفی