فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب صوتی بامداد اسلام

نسخه الکترونیک کتاب صوتی بامداد اسلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی بامداد اسلام

حماسه یا تراژدی

کتاب بامداد اسلام، تاریخ مختصری است از چگونگی پیدایش اسلام در شبه جزیره‌ی عربستان و گسترش این دین الهی، که به­‌شکلی جامع مخاطبان را با آن دوره­‌ی تاریخی آشنا می‌کند. در این کتاب ما با دگرگونی‌ها و اتفاقاتی که حدود ۱۲۰ سال از زمان آغاز اسلام تا پایان حکومت امویان رخ داده‌اند، مواجه می‌شویم.

کتاب بامداد اسلام به سبکی تحلیلی –و نه صرفا وقایع‌نگاری- سعی دارد که وجه‌ی از بررسی دوره‌ای از تاریخ را که تاثیرات زیادی در شبه جزیره‌ی عربستان داشته، به ما انتقال دهد. تاثیراتی که بعدها به خاورمیانه کشیده و حتی در زمان‌های بعد عالم‌گیر نیز شده است.

بنا به همین ضرورتِ تحلیلی، کتاب در قسمت­‌هایی شکل داستان به خود می‌گیرد، تا بیشتر ذهن مخاطب را به خود جلب کرده و او را با خود همراه کند. عبدالحسین زرین‌کوب برای نوشتن این کتاب به منابع زیادی رجوع کرده است، که البته بیشتر مستنداتش از منابع اهل سنت و جماعت و نوشته‌های مستشرقین بوده. نویسنده سعی کرده در این کتاب از تعصب دوری کند، بیشتر تاریخ را مورد واکاوی قرار داده و بکوشد به این موضوع بپردازد که:

«داستان مردی حماسه‌آفرین که به هنگام خویش برخاست و یک­‌تنه دنیایی را تکان داد اما به اندک روزی پس از او، حماسه‌اش­ در یک تراژدی پایان یافت...: جاهلیت عرب که مرد حماسه‌آفرین آن را خرد کرده بود در شکل خلافت اموی باز قوت گرفت و حماسه‌ی بزرگ اسلام را به یک فاجعه کشانید. بدین‌گونه، ماجرای بامداد اسلام ترکیبی شد از یک حماسه و یک تراژدی.»

ناگفته نماند که به گفته زرین‌کوب، این کتاب به اصرار و شوق برادرش نوشته شده، و علاقه بسیار زیاد برادر زرین‌کوب به این دوره تاریخی، نویسنده را سر ذوق آورده و شور و اشتیاقی وافر در او ایجاد کرده که می‌توان از سطر سطر کتاب آن را دریافت.

بامداد اسلام در سال ۱۳۶۲ توسط انتشارات امیرکبیر چاپ شده است. این کتاب که تاکنون بیش از بیست بار بازنشر شده، شامل هجده فصل می‌باشد که از دوره جاهلیت عرب و تولد محمد(ص) شروع شده و با سقوط حکومت عربی امویان و بعد از آن مروانیان، پایان می­‌یابد.

صدای بامداد اسلام

کتاب بامداد اسلام با همکاری انتشارات امیرکبیر، در شرکت آوانامه صوتی شده است. این کتاب به قلم عبدالحسین زرین‌کوب از شکل‌گیری اسلام و گسترش آن به عنوان حکومتی اسلامی تا پایان دوره‌ی امویان، شرحی مختصر و تحلیل جامع دارد. صدای بی‌مثالِ احمد گنجی بر زیبایی کتاب افزوده و این کتاب تاریخی را شنیدنی‌‌تر کرده است. تاریخ، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد تنها کافی‌ست که ما و نسل‌های آینده گوشی شنوا داشته باشیم!

ادامه...
  • ناشر آوانامه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 488.91 مگابایت
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی بامداد اسلام