پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب آينه‌های خندان

کتاب آينه‌های خندان

نسخه الکترونیک کتاب آينه‌های خندان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب آينه‌های خندان

غروب روز پنج‌شنبه، سه مرد و یک زن، سوار بر یک سمند تیره نوک‌مدادی از خیابان ولی‌عصر به سمت غرب بزرگ‌راه پارک‌وی پیچیدند و درست رو به روی ساختمان شیشه‌ای جام‌جم، وارد کوچه پهنی شدند که تابلویی سفید و کوچک داشت و خطّی آبیِ روشن: بن‌بست آریانا. پشت فرمان، روشنک تبریزی نشسته بود؛ دانشجوی ارشد رشته گرافیک، قدکشیده، شیک، زیبا با موهایی بلند و بلوند که خواسته و ناخواسته هر چشم و دلی را به سوی خود می‌کشید و غلغلک می‌داد. این حکایت او نقل دانشکده هنرهای زیبا بود: روز اولِ کلاس ِ درس طرّاحی، موبایلش زنگ می‌خوره؛ بلند میشه اجازه بگیره و بره بیرون که استاد پیرِ درس، مبهوت و مات چندلحظه‌ای نگاهش می‌کنه و سر و کله‌ش رو می‌جنبونه و چشم‌ها رو خمار می‌کنه و خسته و خش‌دار می‌گه: ای تماشاگه عالم روی تو / تو کجا بهر تماشا می‌روی؟ و با رفتن او حسرت‌بار ادامه داده که: این رو میگن بدن، یک موسیقی مجسم، یک هارمونی زنده و پرخون. شاهکار طراحی است! و کنار او، حمیدرضا امجدی دانشجوی سال آخر دکترای مکانیک سیالات، میانه‌بالا، با شانه‌هایی پهن و صورتی سفید، چشمانی گردِ مشکیِ برّاق و انبوهی موی سیاه بر سر و صورت. پشت سر آن‌ها، سمت چپ، دکتر محمود زریاب استاد ممتاز تاریخ و ادب و کنار دست او، تقی هاشمی بازنشسته میراثِ فرهنگی و صحنه‌گردان همیشگی اجتماعات مهم ادبی.

ادامه...

مشخصات کتاب آينه‌های خندان

  • ناشر هرمس
  • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۸۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آينه‌های خندان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آينه‌های خندان