0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
میکروبوک صوتی هفت عادت مردمان موثر

معرفی، خرید و دانلود میکروبوک صوتی میکروبوک صوتی هفت عادت مردمان موثر

نویسنده:
استفان کاوی
درباره میکروبوک صوتی هفت عادت مردمان موثر

«هفت عادت مردمان موثر» یکی از معروف‌ترین کتاب‌های حوزه‌ی روان‌شناسی و موفقیت است که مدت کمی پس از انتشار توانست طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. محبوبیت این کتاب تا حدی بوده که کاوی کتاب دیگری به نام «عادت هشتم» یا «هشتمین عادت» را در دنباله‌ی آن نوشته است. این کتاب تا امروز به حدود چهل زبان دنیا ترجمه شده و بیش از پانزده میلیون نسخه از آن در تمام جهان فروخته شده است. «استفان کاوی» در این کتاب هفت عادتی را معرفی می‌کند که معتقد است افراد معمولی را به انسان‌هایی برتر از دیگران تبدیل می‌کند. در این اثر همچنین روش‌ها و راهکارهای مختلفی هم برای ایجاد و تقویت این عادت‌ها آمده است. این کتاب با صدای دکتر «مهبد قناعت پیشه» در انتشارات نوین کتاب گویا منتشر شده است.

درباره کتاب هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت مردمان موثر با عنوان اصلی «The 7 Habits of Highly Effective People» کتابی است که می‌تواند خیلی راحت شخصیت و به دنبال آن دنیای‌تان را از این رو به آن رو کند. در مقدمه‌ی مفصل و پربارِ این کتاب، کاوی حرف‌های زیادی زده که همه به درک بهتر مطالب کتاب کمک می‌کند. پس از مقدمه، نوبت به چهار بخش اصلی کتاب می‌رسد. «قانون‌ها و الگوها»، «پیروزی فردی»، «پیروزی همگانی و هماهنگی» و «نوسازی» عنوان این فصل‌ها هستند. پس از این چهار فصل موخره‌ای هم آمده که در آن نویسنده به سوالاتی که از او پرسیده شده، پاسخ می‌دهد. این پرسش و پاسخ‌ها به اثرگذاری کتاب و راهکارها و توصیه‌های آن کمک بیشتری می‌کند. 

چیزهایی که کاوی در این کتاب از آن‌ها صحبت می‌کند شاید چندان پیچیده و دشوار نباشد، یا حتی فکر کنیم که پیش از این خودمان هم آن‌ها را می‌دانستیم، اما نکته اینجاست که چقدر از این روش‌ها و راهکارها خارج از فضای ذهنی خود، و در دنیای واقعی استفاده کرده‌ایم. اینجاست که کاوی وارد می‌شود و با قلم قدرتمند و کلام نافذ خود وادارمان می‌کند تا یک بار دیگر این فرصت را به خودمان و دنیای اطراف‌مان بدهیم تا به آدم‌های بهتری تبدیل شویم. آموزه‌های این کتاب فقط برای صاحبان تجارت و افراد خاص نوشته نشده است. با انجام تمرینات و ایجاد عادت‌های جدید، پس از مدتی تاثیر این راهکارها را روی زندگی شخصی، اجتماعی و عاطفی خود هم می‌بینید.

افراد سرشناس زیادی در تمام دنیا با خواندن این کتاب واکنش‌های مثبتی نشان داده‌اند، تا جایی که «تام پیترز» نویسنده‌ی کتاب «در جستجوی برتری» درباره‌ی هفت عادت مردمان موثر گفته است: «افراد کمی پیدا می‌شوند که به مدت طولانی و عمیق درباره‌ی تئوری‌های استفن کاوی بیاندیشند. کتاب هفت عادت مردمان موثر، نوعی کتاب راهنما نیست، بلکه این فرصت را به ما می‌دهد که خود را بشناسیم و روی دیگران تاثیر بگذاریم و از بینش عمیق تئوری‌هایش نهایت استفاده را بکنیم. این کتاب، شگفت انگیز است و می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند».

همچنین «جیک گارن»، نماینده‌ی مجلس آمریکا هم درباره‌ی هفت عادت مردمان موثر  گفته است: «باید تمام تلاشمان را بکنیم که تمام افراد در سطح‌های خدمت عمومی، خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر و استفاده از این کتاب را در خود احساس کنند و خود را ملزم به مطالعه‌ی آن نمایند. بر اساس روش‌های اخلاقی، این روش از اجبار قانون و قانون‌گذاری موثر تر است».

درباره استفان کاوی

استفان کاوی متولد سال 1932 در آمریکا است. او طی سال‌های فعالیتش به عنوان سخنور و مربی خودپروری، جوایز متعددی برنده شده است. جایزه‌ی کالج توماس مور برای خدمت به بشر، مرد صلح سال 1998، سخنگوی برتر 1999 و کارگزار بین المللی برتر سال 1994 اشاره کرد. همچنین مجله‌ی تایم دکتر استفان کاوی را یکی از 25 آمریکایی موثر معرفی کرده است. اولین کتابش «ریشه‌های معنوی روابط بشری» است که آن را در سال 1970 منتشر کرده است. «دفتر تمرین هفت عادت مردمان موفق»، «انسان‌های موثر»، «هفت عادت خانواده‌های کامروا»، «اندیشه‌های روز مردمان موثر»، «7 عادت نوجوانان موفق»، «عادت هشتم»، «زندگی موثر»، «سرعت اعتماد» و «موفقیت در بحران، نتایج قابل پیش‌بینی در زمان‌های غیر قابل پیش‌بینی» از سایر آثار بزرگ این نویسنده هستند.

بخشی از کتاب هفت عادت مردمان موثر

برای تغییر باید شخصیت خود را هدف بگیرید، نه رفتارتان را. به طور کلی دو مسیر برای بهبود خود و تغییر زندگی وجود دارد. یک راه هدف گرفتن مهارت‌های ضروری برای یک رفتار مورد نظر است، مثلا مطالعه‌ی مهارت‌های ارتباطی یا تکنیک‌های مدیریت زمان. راه دیگر و طولانی‌تر این است که عمیق‌تر شوید و سراغ شخصیت خود بروید: عادات بنیادی و باورها،که جهان‌بینی شما را شکل داده‌اند. رویکرد اول میان‌بری به سمت موفقیت است. ثروتمند شدن بدون کار کردن برای پول یا دستیابی به رشد شخصی بدون از سر گذراندن هیچ توسعه و تغییر واقعی. اما رشد فردی واقعی با میان‌بر به دست نمی‌آید. در مسیر تغییر موثر و پایدار، حتی یک قدم را هم نمی‌توان نادیده گرفت، یا حذف کرد. این قاعده برای یادگیری مهارت‌هایی مثل بازی تنیس یا نواختن پیانو و همین طور برای توسعه‌ی عاطفی و شخصیتی فرد صدق می‌کند. اگر واقعا می‌خواهید تغییر کنید، باید از درون شروع کنید. فقط با متحول کردن خودتان می‌توانید دنیای اطراف‌تان را تغییر دهید. مثلا اگر بخواهید ازدواج موفق و شادی داشته باشید، باید اول خودتان فرد مثبت‌تری شوید. اگر می‌خواهید فرد قابل اعتمادی به نظر برسید، بی‌فایده است که روی مهارت‌های ارتباطی خود کار کنید، بلکه باید دقیقا روی تبدیل شدن به یک انسان معتمد کار کنید.

کار کردن روی شخصیت یعنی همسو کردن پارادایم‌های فردی با اصول جهان شمول. پارادایم‌ها سنگ بنای شخصیت ما و در واقع اصول بنیادی ما هستند: عینکی که با آن جهان را می‌بینیم. دریافت و ادراک ما، نه واقعیت عینی بلکه تفسیرهای ذهنی از واقعیت است که عینک پارادایم ما آن را می‌سازد. از آنجا که این پارادایم‌ها هسته‌ی شخصیت ما را می‌سازند، کلید ایجاد هرگونه تغییر هستند. اگر می‌خواهیم خود را تغییر دهیم، اول باید اصول بنیادی‌مان را تغییر دهیم. فقط از این راه می‌توانیم واقعیت ذهنی و به دنبال آن رفتار خود را تغییر دهیم. 

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
29.۲۶ مگابایت
مدت زمان
۲۷:۰۲
نویسندهاستفان کاوی
راویمهبد قناعت‌پیشه
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۵/۱۰
قیمت ارزی
3 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۲۹.۲۶ مگابایت
۲۷:۰۲

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.6
از 5
براساس رأی 167 مخاطب
انگیزه‌بخش 🚀 (2)
آموزنده 🦉 (1)
5
ستاره
28 ٪
4
ستاره
37 ٪
3
ستاره
12 ٪
2
ستاره
5 ٪
1
ستاره
14 ٪
108 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

تنوع هم چیزه خوبی هستش،بیشتر از یک هفته ست از این قبیل کتاب ها رو برای طرح رایگانتون گذاشتین به خواننده هاتون احترام بیشتری بزارید

4

فیدیبو عزیز.مرسی بخاطر همه ی کتابهایی که گذاشتی.به نظر من اگه حتی هفته ای یه کتاب رایگان بذاری بهتر از این میکروبوکها هست.میکروبوک یه معرفی واسه خرید کتابه و عنوان طرح کتاب رایگان رو در بر نمیگیره.

4

دوباره میکروبوک شروع شد???

5

من نمیفهمم مگه طلبکار هستید که دستور میدید کتابی رو رایگان بذارن یا نه، اگر کتاب مورد علاقتون تو طرح بود که خوشا به حال تون اگرم نه لطفا برای خودتون خرج کنید و کتاب مورد علاقتون بخرید، بابت طرح توامان صوتی و پی دی اف هم باید از فیدیبو تشکر کرد واقعا

4

دوست عزیزی که میگی اسب پیشکش هیچ پیشکی در کار نیست فیدیبو با این طرح افراد بیشتری جذب میکنه در نتیجه فروش بیشتری داره، من شخصا ۵نفر از دوستان کتابخوانم رو دعوت کردم اینجا

4

سلا ممنون بابت کتابهای رایگان به نظر من تعداد رایگانها رو کمتر کنید و از کتابهای شاهکار و با ارزش، بیشتر بذارید ، البته این به این معنا نیست که این کتابها بی ارزشن و این حرکت کلا خیلی با ارزشه اما کتابهایی که در عین حال هم خوبن و هم مروج کتابخوانی. مثلا هفته ای و یا دو هفته یکبار یک کتاب خوب و به روز معرفی کنید و رایگان بذارید خدا خیرتون بده باز هم ممنون

4

این کتاب عالیه، بنده هم فایل صوتی البته با یک راوی دیگر در حال خوندنش هستم. به درد اکثریت میخوره، آمیخته ای از روانشناسی و موفقیت هستش، نویسنده این کتاب رو برای تمامی جوامع و عقاید نوشته و موارد ذکر شده در آن برای عموم پیش می آید. البته فیدیبو جان کاش صوتی کاملشو قرار میدادی(چون در اون صورت میشه ازش نت برداری خوبی کرد) خود نویسنده بعد از ۲۰ سال تحقیق و مطالعه اکثریت کتب موفقیت صده گذشته این کتاب رو نوشته...

4

فیدیبو جون دو تا از اون کتاب هایی که قبل از مرگ باید بخونیم رو رایگان کن دمت گرم

4

شاید یه نفر خوشش نیاد کتابایی با موضوع یکسان پشت سر هم تو طرح باشه.نظرشو گفته .شما هم نظردارین بگین خب.چرا کسی نظرش موافق فیدیبو نباشه انگار شما طلبکارین ازش اونوقت میگین از فیدیبو طلبکارین که موافق روالش نیستین.هر کسی نظری داره یاد بگیریم به نظر هم احترام بذاریم.

4

چرا دیگه کتاب صوتی کامل نمیزارید. میکروبوک برا وقتی خوبه که کتاب را یک بار کامل خونده باشی و بعد از یه مدت بخوای مرور کنی.

نمایش 98 نقد دیگر
3.6
(167)
انگیزه‌بخش 🚀 (2)
12,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
میکروبوک صوتی هفت عادت مردمان موثر
میکروبوک صوتی هفت عادت مردمان موثر
استفان کاوی
نوین کتاب
3.6
(167)
انگیزه‌بخش 🚀 (2)
12,000
تومان