دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب دفتر تعزیه ۱۱ فیدی‌پلاس

کتاب دفتر تعزیه ۱۱

نسخه الکترونیک کتاب دفتر تعزیه ۱۱ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب دفتر تعزیه ۱۱

یکی از اصلی‌ترین راه‌های رسیدن به «تئاتر ملی» گذر از «نمایش‌های ایرانی» است و برای شناخت هر چه بیشتر نمایش ایرانی می‌بایست مطالعه‌ی همه جانبه‌ای را در اسطوره‌ها، افسانه‌ها، ادبیات، تاریخ، باورها و اعتقادات مذهبی و ملی و حتی قومی آغاز کرد. هنرمندی که شناخت کافی از تاریخ، جامعه و فرهنگ کشورش نداشته باشد، اثرش به بی‌هویتی سمت و سو پیدا می‌کند و قادر به خلق زبان خاص برای پیوند هر چه بیشتر با مردمش نیست. نگاه مردمی و بومی یک از مؤلفه‌های ممتاز نمایش ایرانی است. او به دنبال کشف ارتباطات تازه با فرهنگ و جامعه‌ی خویش است، نگاهی جست‌وجوگر که شیوه‌های دیروز زندگی و ربط آن با حقایق درونی انسان امروز را در پیوندی خلاق و زنده با طرح مضامین اجتماعی به زبان والای نمایش ابراز می‌دارد. تئاتری که شناسنامه‌ی یک ملت را همپا با ارزش‌های فرهنگی جامعه به مثابه‌ی پرچم یک سرزمین هویدا می‌سازد. «تعزیه» و «تقلید» دو گونه‌ی اساسی نمایش ایرانی به شمار می‌روند که هر کدام به طور جداگانه بخشی از ذوقیات و خلقیات ایرانی را ابراز می‌دارند و جشنواره پانزدهم آرزومند است که در کنار اجراهای گوناگون نمایشی به اهتمام پژوهندگان این عرصه مبانی نظری نمایش ایرانی را در مطالعات بنیادی مورد توجه قرار داده و زمینه‌های استحکام تئاتر ایرانی را با تحقیقات خود فراهم آورند.

ادامه...

مشخصات کتاب دفتر تعزیه ۱۱

بخشی از کتاب دفتر تعزیه ۱۱

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دفتر تعزیه ۱۱