پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب شور آزادی‌

کتاب شور آزادی‌

نسخه الکترونیک کتاب شور آزادی‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب شور آزادی‌

کتابی که در دست دارید گزیده‌ای است از نوشته‌های بنژامن کنستان، نظریه‌پرداز، نویسنده و پژوهش‌گر فرانسوی که برخی او را پدر لیبرالیسم فرانسه دانسته‌اند. با این‌که کنستان در نزدیک به چهل سال از زندگی خود، از چهره‌های تأثیرگذار سیاسی بود و اندیش‌مندی برجسته و ادیبی شایسته به‌شمار می‌رفت اما رفته‌رفته مورد بی‌مهری تاریخ قرار گرفت و به جرگه‌ی از یادرفتگان پیوست به گونه‌ای که جز در موارد خاص و در میان پژوهش‌گران مسائل نیمه‌ی نخست سده‌ی نوزدهم سخنی از او به میان نمی‌آمد. در نیمه‌ی دوم سده‌ی بیستم غبار سده‌ها رفته‌رفته از سیمای او روبیده شد و اندیشه‌های او در زمینه‌های مدرنیته، آزادی فردی، حقوق فردی و... از نو درخشش یافت. شاید بتوان این توجه به او و هم‌اندیشانش را واکنشی به ایدئولوژی‌های راست و چپِ آزادی‌ستیز و جمع‌باور سده‌ی بیستم دانست. باری، در این سال‌ها نوشته‌های او بارها به چاپ رسید و اندیش‌مندان به شرح و نقد اندیشه‌هایش پرداختند به گونه‌ای که امروز می‌توان گفت او جای بایسته‌ی خود را در خوشه‌ی پروینِ اندیشه‌ورزان آن دوره یافته است. در این کتاب مقاله‌ها و نوشته‌هایی از او را در پهنه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی و فلسفی برگزیده‌ایم تا چشم‌انداز کم و بیش روشن و گسترده‌ای از سپهر اندیشگی‌اش به دست آید.

ادامه...

مشخصات کتاب شور آزادی‌

  • ناشر آگه
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۰۸/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.23 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب شور آزادی‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب شور آزادی‌

کتابی بسیار عالی که باید با دقت خونده بشه
در ۳ ماه پیش توسط kat...aee ( | )