فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب در ستایش بطالت

کتاب در ستایش بطالت

نسخه الکترونیک کتاب در ستایش بطالت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۰۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب در ستایش بطالت

برتراند راسل مقاله در ستایش بطالت را در سال 1932 نوشت. ایده راسل و نتیجه گیری مقاله به طور خیره کننده ای تحریک آمیز است. خسرانی عظیم به بار می آید، به گفته وی از این باور که کار فضیلت است و فقط یک ریاضت طلبی احمقانه وادارمان می سازد ا صرار بر کار زیادی داشته باشیم در حالی که دیگر نیازی به آن وجود ندارد. اکنون باید دریابیم که سعادت و تنعم انسان در گرو کاهش نظام مند کار است.

ادامه...
  • ناشر نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.22 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب در ستایش بطالت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب در ستایش بطالت

این مقاله باورهای متفاوت "کار کردن" را به زیبایی نقد میکند و اهمیت "فراغت" در زندگی انسان ها را متذکر میشود. این مقاله میتوانست ترجمه به مراتب روانتر و بهتری داشته باشد.
در 2 سال پیش توسط sah...far
بنظرم ترجمه خوبی نداشت.
در 2 سال پیش توسط احمد میرصانعی
یک مقاله کوتاه در قالب یک کتاب 36 صفحه ای از راسل که می اید در مورد این صحبت میکند که کار(به ویژه به مقدار زیاد) یک موهبت ،تکلیف و یا فضیلت نیست.همچنانکه از عنوان کتاب مشخص است "در ستایش بطالت" راسل بر این باور است که در هر روز یک آدم باید به میزان کمی (مثالی که می آورد به عدد چهار ساعت میرسد)کار کند و این میزان کار باید امکانات و ضروریات برای زندگی را فراهم کند و باقی وقت در اختیار خودش باشد تا انطور که میخواهد بگذراند و مدعی میشود که مشکل تولید مازاد و بیکاری هم مرتفع میشود . از مزایای آن می نویسد مثلا کسی که شیفته کنجکاوی علمی است یا عاشق نقاشی بدون گرسنگی کشیدن می تواند خواسته اش را دنبال کند. شادی و لذت زندگی جای اعصاب خرابی و ملالت را میگیرد. نرم خو و کم آزارتر میشود ملت و جنگ افروزی نمیکنند. در عصر تکنولوژی نباید حماقت کار کردن به اندازه عصر قبل از نبود آن را داشته باشیم.پشت جلد کتاب : برتراند راسل مقاله "در ستایش بطالت" را در سال 1932 نوشت .ایده راسل و نتیجه گیری مقاله به طور خیره کننده ای تحریک آمیز است.خسرانی عظیم به بار می آید.به گفته ی وی از این باور که کار فضیلت است و فقط یک ریاضت طلبی احمقانه وادرامان می سازد اصرار بر کار زیادی داشته باشیم در حالیکه دیگر نیازی به آن وجود ندارد . . . اکنون باید دریابیم سعادت و تعنم انسان در گرو کاهش نظام مند کار است.و حالا یک حاشیه :دو تا از دوستان که پزشکی و روانشناسی خوانده اند در جهت ادم کردن من و هدایتم به راه راست و مستقیم(اینکه کمتر سرگرم کتابها و لپ تاپم باشم حالا اگر واقعا اینطور باشد :))) )اینو دادند دستم که حداقل کمی عنوانش اغوایم بکنه اما دریغ ;)
در 4 سال پیش توسط You...our
چقدر یک ذهن می تواند خلاق باشد که جریان تاریخ کار را اینطور موشکفانه بررسی کند و در نهایت مقصد بی نظیری برای آن پیشنهاد دهد. از دست ندید این کتاب رو
در 2 سال پیش توسط یزدان مددجو
خوبه
در 3 سال پیش توسط مصطفی شکوری مغانی
با یک بار گذرا خوندن خلاصه ای خیلی سطحی برداشت کردم که اینجا قرار میدم . شخصا از مقاله ی راسل و لافارگ بیشتر لذت بردم . “خلاصه ای از کتاب در ستایش تن آسایی” محوریت کتاب زیر سوال بردن نگاه بشریت امروزی نسبت به کار است که این نگاه از تحمیل آن توسط سرمایه داران و سود برندگان این دیدگاه بر ما تحمیل شده است. از ابتدای تمدن بشری تا به امروز دو گروه وجود داشته داشته اند . گروهی که کار را ننگ خود می دانند و طبقه ی اغنیا را تشکیل می دهند و گروهی کارگر که از گروه یاد شده دستور می گیرند.برتراند راسل در مقاله ی خود عنوان می کند که دو نوع کار داریم : یک : جابجایی ماده در سطح یا در نزدیکی زمین را کار می گویند و دوم دستور دهی گروهی به گروه اول را گویند . امروزه کار نخست را ناخوشایند و کار دوم را خوشایند می دانند . در این کتاب نویسنده ها ایده ی کار مفید حداکثر 4 ساعتی(تقریبی) را مطرح می کنند و نمونه هایی را از تاریخ بشری برای تایید گفته هایشان می آورند . این کتاب به طور کلی خواستار آن است که جامعه ی بشری دست از کار بیش از نیازش بردارد و با استعانت از اوقات فراغتش پاسخگوی وجدان و سرشت لذت جو و آرامش طلب خویش باشد . همچنین در این کتاب مثالی آورده شده که می گوید دو دستگی جامعه از ابتدای تمدن بشری زمینه و پایه های تمدن امروزی را بنا نهاد اینگونه که گروهی با فراغت به کارهای مورد علاقه خویش پرداختند و علم و فلسفه و هنر و ادبیات را پدید آوردند که همگی تمدن امروزه ما را تشکیل می دهند .این سخن برای تاکید بر این نکته آورده شده که بشریت با تکیه بر درصد کمی از جمعیت خود بدین تمدن رسیده است حال اگر همه ی جامعه ی انسانی از اوغات فراغت کافی برخوردار باشد و بتواند کار مورد علاقه خود را انجام دهد تمدن ما چیزی فرای تصور ما خواهد رفت . ضمنا در این کتاب به نکته ای جالب اشاره شده و آن اینست که در جامعه ی امروزه هر کاری را با سود و زیانش بررسی می کنند و به دنبالش می روند نه صرفا برای خودش . در جامعه ای که تن آسایی باشد امور برای خودشان دنبال می شوند و اجباری در کار نیست ...چه اجبار از خارج ،چه اجبار از درون که تحمیل شده از بیرون است.
در 4 سال پیش توسط Far... GH
در ستایش فراغت عنوان بهتری است.
در 2 سال پیش توسط علیرضا مهدیزاده
منم خوندنش رو توصیه میکنم البته یه نقدهایی میشه بهش داشت که مقاله آخر تقریبا بهشون اشاره کرده . مثلا تاثیر اصل رقابت روی کیفیت محصول اصلا درنظر گرفته نشده و انگار ما تو یه آرمانشهر زندگی می کنیم.
در 3 سال پیش توسط m
تولید بیشتر و مصرف کمتر، دو ارزش انسانی است. دو ارزش متضاد! چون تولیدات اگر به مصرف نرسند، ارزشی نخواهند داشت.
در 2 سال پیش توسط آرمین اسدزاد
خوندن این کتاب خالی از لطف نیست. به قول پوپر آینده باز هست، اما قطعا سخنان راسل بر زندگی گذشتگان و آیندگان تاثیر خواهد گذاشت.
در 2 سال پیش توسط وهاب پیران