0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
بالون مهتا
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب بالون مهتا

درباره بالون مهتا

کتاب بالون مهتا نوشته‌ی جعفر مدرس صادقی، رمانی است که در سال ۱۳۷۵ منتشر شد. این رمان، داستان زندگی مهتا را روایت می‌کند، مرد جوانی که در یک روستای کوچک در هند زندگی می‌کند. مهتا، از کودکی به ساخت بالون علاقه داشته است و رؤیای پرواز در آسمان را در سر می‌پروراند.  مهتا، با تلاش و پشتکار، بالونی را می‌سازد که می‌تواند پرواز کند. او، با بالون خود، به سفری ماجراجویانه در آسمان می‌رود و به مکان‌های مختلفی سفر می‌کند. در طول این سفر، مهتا با افراد و فرهنگ‌های مختلفی آشنا می‌شود و دیدگاه جدیدی نسبت به جهان پیدا می‌کند.

کتاب بالون مهتا، داستانی جذاب و گیراست که به موضوعات مهمی مانند آزادی، امید، و آرزو می‌پردازد. این کتاب، با زبانی روان و ساده نوشته شده است و برای مخاطبان عام قابل فهم است.

آشنایی با نویسنده کتاب بالون مهتا

جعفر مدرس صادقی، نویسنده، مترجم و ویراستار ایرانی است. او در ۱۹ مهٔ ۱۹۵۴ در اصفهان متولد شد. مدرس صادقی، کارش را با مطبوعات آغاز کرد و با انتشار رمان «گاوخونی» به شهرت رسید، کتابی که به زبان‌های انگلیسی، کردی و عربی نیز ترجمه شده است. مدرس صادقی علاوه بر تألیف کتاب، به کار ترجمه نیز مشغول است و ترجمه‌ی داستان‌های مشهوری مانند «لاتاری» از شرلی جکسون و داستان‌هایی از آنتون چخوف، ریموند کارور، آن تایلر، کازوئو ایشی گورو و توبیاس ولف را در کارنامه‌ی خود دارد. از جمله آثار مهم جعفر مدرس صادقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


چند دلیل برای خواندن کتاب بالون مهتا

  • داستان جذاب و گیرا

کتاب بالون مهتا، داستانی جذاب و گیراست که مخاطب را از همان ابتدا تا انتها با خود همراه می‌کند.

  •  پرداختن به موضوعات مهم

کتاب بالون مهتا، به موضوعات مهمی مانند آزادی، امید، و آرزو می‌پردازد. این موضوعات، در قالب داستانی جذاب و گیرا، به مخاطب منتقل می‌شوند.

  • زبان روان و ساده

کتاب بالون مهتا، با زبانی روان و ساده نوشته شده است و برای مخاطبان عام قابل فهم است.

در مجموع، کتاب بالون مهتا، اثری ارزشمند است که می‌تواند برای مخاطبان عام و علاقه‌مندان به ادبیات، مورد توجه قرار گیرد. این کتاب، با داستانی جذاب و گیرا، به موضوعات مهمی می‌پردازد و می‌تواند برای مخاطبان، آموزنده و تأثیرگذار باشد.

در بخشی از کتاب بالون مهتا می‌خوانیم

در این یک سال و نیم گذشته، یعنی درست از وقتی که پدر و مادر سیما رفته‌اند، هیچ‌چی سرِ جای خودش نیست: همه‌ی لوازم زندگی، ظرفها، لباس‌ها، کفشها، کیفها و خُرده‌ریزهای دیگر، توی هال و پذیراییِ آپارتمان، روی میز ناهارخوری، روی قفسه‌ها و مُبلها و روی میزهای کوتاهِ کنارِ مُبلها چیده شده‌اند تا در برابرِ چشمِ دوستان و آشنایانی باشند که به سیما سر می‌زنند. فقط دو سه‌تا بشقاب و کارد و چنگالی که برای صرفِ غذاهای سردِ حاضر و آماده لازم است هنوز توی آشپزخانه‌ اند و دو دست لباسِ بی آب و رنگی که هنوز دلِ سیما را نزده و به‌نوبت می‌پوشدشان، توی کمدِ اتاقِ خوابِ خودش، به دوتا جارختیِ کج و معوج آویخته‌اند. لباس‌های دیگر، لباس‌های رنگارنگ، به جارختی‌های نونوارِ همشکل و همرنگی آویخته‌اند و این جارختی‌ها، بدون فاصله باهم، به میله‌ی بلندی که روی دو پایه‌ی فلزّی بند شده است، پهلوی میز ناهارخوری. تک‌تک لباس‌ها و تک‌تک چیزهایی که روی میز ناهارخوریِ شش‌نفره و در گوشه و کنار آپارتمان چیده شده برچسب قیمت دارند. روی خودِ میز ناهارخوری و روی تک‌تک صندلی‌های دور میز ناهارخوری و روی تک‌تک مُبلها و میزهای شیشه‌ییِ کوتاهِ اتاقِ پذیرایی هم برچسب قیمت نصب شده. حتا روی گلدان‌های سفالیِ پهلوی شیشه‌ی پنجره‌ی رو به بالکن هم که گیاه‌های پُرشاخ‌‌و‌برگ و سرسبزی دارند برچسب‌های سفیدی نصب شده، ولی روی این برچسب‌ها قیمتی نوشته نیست. گلدان‌های سُفالیِ روی بالکن هم برچسب‌های سفیدِ ننوشته‌ای دارند. سیما هنوز تصمیمی برای این گلدان‌ها نگرفته. این گلدان‌ها از دوازده سال پیش که پدرش این آپارتمان را خرید اینجا بوده‌اند و جُزئی از خودِ آپارتمان ‌اند. هر کسی که این آپارتمان را بخرد، صاحبِ این گلدان‌ها هم می‌شود ...

پیشنهادهایی برای دوست‌داران کتاب بالون مهتا

·      کتاب مدیر مدرسه

·      کتاب سمفونی مردگان

·      کتاب کلیدر 


دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
714.۰۰ بایت
تعداد صفحات
118 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۵۶:۰۰
نویسندهجعفر مدرس‌صادقی
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۷
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۷۱۴.۰۰ بایت
۱۱۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
30,000
٪30
21,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
بالون مهتا
٪30
بالون مهتا
جعفر مدرس‌صادقی
نشر مرکز
5
(1)
30,000
٪30
21,000
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر