0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آنچه با پول نمی‌ توان خرید
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب آنچه با پول نمی‌ توان خرید

مرزهای اخلاقی بازار
نویسنده:
مایکل سندل
درباره آنچه با پول نمی‌ توان خرید

کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید: مرزهای اخلاقی بازار نوشته مایکل سندل، فیلسوف سیاسی آمریکایی، در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این کتاب به یکی از بزرگترین سوالات اخلاقی زمانه ما می‌پردازد: آیا جهانی که در آن همه چیز خرید و فروش می‌شود، اشکالی ندارد؟ مایکل سندل با استفاده از مثال‌های متعدد، نشان می‌دهد که چگونه بازار می‌تواند به فساد، نابرابری و از بین رفتن ارزش‌های غیرتجاری منجر شود. یکی از مثال‌های مورد بحث سندل، فروش نام‌های نوزادان است. او استدلال می‌کند که فروش نام‌های نوزادان، ارزش‌های انسانی مانند هویت و اصالت را تضعیف می‌کند.

سندل همچنین به فروش اعضای بدن انسان اشاره می‌کند. او معتقد است که فروش اعضای بدن انسان، می‌تواند به استثمار افراد فقیر و آسیب‌پذیر منجر شود. وقتی افراد اعضای بدن خود را برای پول می‌فروشند، این احساس را دارند که مجبور به انجام این کار هستند.

سندل در پایان کتاب، پیشنهاد می‌کند که ما باید مرزهای اخلاقی بازار را مشخص کنیم. او معتقد است که ما باید برخی از چیزها را از بازار خارج کنیم و آنها را در حوزه‌ای قرار دهیم که ارزش‌های غیرتجاری بر آنها حاکم هستند.

کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید کتابی آموزنده و چالش‌برانگیز است که به خوانندگان کمک می‌کند تا در مورد پیامدهای اخلاقی بازار بیشتر فکر کنند. این کتاب برای همه کسانی که به مسائل اخلاقی و اجتماعی علاقه‌مند هستند، خواندنش را توصیه می‌کنم.

کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید به زبان فارسی توسط حسن افشار ترجمه شده و توسط نشر مرکز منتشر شده است.

آشنایی با نویسنده کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید

مایکل جی. سندل، نویسنده کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید، فیلسوف سیاسی آمریکایی و استاد دانشگاه هاروارد است. او در ۵ مارس ۱۹۵۳ در مینیاپولیس، مینه‌سوتا، ایالات متحده به دنیا آمد. سندل در دانشگاه برندایس در رشته فلسفه تحصیل کرد و مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۹۷۵ دریافت کرد. سپس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشگاه آکسفورد رفت و در سال ۱۹۸۰ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته فلسفه و در سال ۱۹۸۵ مدرک دکترا را در رشته فلسفه سیاسی دریافت کرد.

سندل از سال ۱۹۸۱ به‌عنوان مدرس، خدمت در دانشکده‌ی علوم و هنر دانشگاه هاروارد را آغاز کرد. او در سال ۱۹۹۸ به مقام استاد تمام رسید و در حال حاضر استاد فلسفه و حقوق در دانشگاه هاروارد است.

سندل از جمله فیلسوفان معاصری است که به مسائل اخلاقی و اجتماعی علاقه‌مند است. او معتقد است که فلسفه باید با مسائل واقعی زندگی مردم مرتبط باشد و به آنها کمک کند تا در مورد مسائل مهم زندگی تصمیم‌گیری کنند.

چرا باید آنچه با پول نمی‌‌توان خرید: مرزهای اخلاقی بازار را بخوانیم

  • این کتاب به شما کمک می‌کند تا در مورد پیامدهای اخلاقی بازار بیشتر فکر کنید. سندل با استفاده از مثال‌های متعدد، نشان می‌دهد که چگونه بازار می‌تواند به فساد، نابرابری و از بین رفتن ارزش‌های غیرتجاری منجر شود.
  • این کتاب به شما کمک می‌کند تا در مورد مرزهای اخلاقی بازار فکر کنید. سندل پیشنهاد می‌کند که ما باید برخی از چیزها را از بازار خارج کنیم و آنها را در حوزه‌ای قرار دهیم که ارزش‌های غیرتجاری بر آنها حاکم هستند.
  • این کتاب به شما کمک می‌کند تا در مورد ارزش‌های غیرتجاری، مانند هویت، اصالت و روابط، بیشتر فکر کنید. سندل استدلال می‌کند که این ارزش‌ها برای زندگی خوب ضروری هستند و نباید با ارزش‌های بازاری جایگزین شوند.

کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید کتابی آموزنده و چالش‌برانگیز است که به خوانندگان کمک می‌کند تا در مورد مسائل اخلاقی و اجتماعی مهمی بیشتر فکر کنند.

در بخشی از کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید می‌خوانیم

مسیر تندرو

این روزها صف‌های طولانی در فرودگاه‌ها برای بازرسی همه را کلافه کرده. ولی همه لازم نیست در این صف‌های پیچ‌درپیچ بایستند. کسانی که بلیت فرست‌کلس یا بیزنس‌کلس خریده‌اند می‌توانند از مسیرهای مخصوصی به جلو صف بازرسی بروند. «بریتیش ایرویز» اسمش را گذاشته مسیر تندرو (Fast Track). این سرویس به مسافرانی که پول بیشتری می‌دهند اجازه می‌دهد به جلوی صف بازدید گذرنامه‌‌ها بروند.

ولی خیلی‌ها پول خرید بلیت فرست‌کلس را ندارند. بنابراین شرکت‌های هواپیمایی شروع به فروش مجوز نوبت‌شکنی به مسافران معمولی کرده‌اند. «یونایتد ایرلاینز» اولویت سوار شدن در پرواز دِنوِر ـ بوستون را، به علاوه‌ی مجوز رفتن به جلوی صف بازرسی امنیتی، به قیمت ۳۹ دلار اضافه بر قیمت بلیت به شما می‌فروشد. در بریتانیا فرودگاه لوتون در لندن گزینه‌ی به مراتب ارزانتری برای «مسیر تندرو» دارد: اگر نمی‌خواهید در صف طولانی بازرسی بایستید، می‌توانید ۳ پوند بپردازید و بروید سر صف بایستید.

پیشنهادهایی برای دوست‌داران کتاب آنچه با پول نمی‌‌توان خرید


دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۴۷ کیلوبایت
تعداد صفحات
216 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۱۲:۰۰
نویسندهمایکل سندل
مترجمحسن افشار
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Can't Buy
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۱
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۴۷ کیلوبایت
۲۱۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 2 مخاطب
گیرا 🧲 (1)
خوش‌خوان 🪶 (1)
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3.7
(3)
پربار 🌳 (1)
44,000
٪30
30,800
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آنچه با پول نمی‌ توان خرید
٪30
آنچه با پول نمی‌ توان خرید
مرزهای اخلاقی بازار
نشر مرکز
3.7
(3)
پربار 🌳 (1)
44,000
٪30
30,800
تومان