0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
تس دوربرویل

معرفی، خرید و دانلود کتاب تس دوربرویل

با نقدی از ویرجینیا وولف

نویسنده:
تامس هاردی
ناشر:
نشر نو
درباره تس دوربرویل

در برابر چنین توانی این احساس به ما دست می‌دهد که آزمون‌های معمولی که در مورد ادبیات داستانی به‌کار می‌گیریم بسیار بیهوده است. آیا بر این تأکید داریم که رمان‌نویس بزرگ باید استاد نثر آهنگین باشد؟ هاردی چنین نبود. او با خردمندی و صداقتی انعطاف‌ناپذیر راهش را به عبارتی که می‌خواهد پیدا می‌کند و این عبارت معمولاً گزندگی فراموش‌نشدنی دارد. و اگر نتواند، با هر تغییر لحن بی‌پیرایه یا ناپخته یا کهنه، گاه با نهایت خام‌دستی، گاه با شرح و بسطی کسالت‌بار، سر می‌کند. تحلیل هیچ سبکی در ادبیات، بجز سبک اسکات، به این دشواری نیست؛ در ظاهر بسیار بد است، اما دقیقا به هدفش دست می‌یابد. چه بسا بکوشیم زیبایی یک جاده روستایی پر گِل و لای یا زیبایی کشتزار ساده گیاهان ریشه‌ای در زمستان را توجیه کنیم. و بعد، از میان همین عناصر خشکی و ناپروردگی نثر او، مانند خود دورسِتشر، فاخر جلوه خواهد کرد؛ این نثر با طنینی از زبان و فرهنگ لاتینی پیش خواهد رفت؛ خود را به شکل تقارنی عظیم و به‌یاد ماندنی مانند تپه ماهورهای عریان او درخواهد آورد. از طرف دیگر، آیا از رمان‌نویس می‌خواهیم که احتمالات را در نظر بگیرد و به واقعیت نزدیک بماند؟ برای یافتن چیزی نزدیک به خشونت و پیچ و خم در پیرنگ رمان‌های هاردی می‌بایست به نمایش دوره الیزابت برگردیم. با این همه، داستان او را هنگام خواندن دربست می‌پذیریم؛ افزون بر این، آشکار می‌شود که خشونت و شور و هیجان آثار او، وقتی که ناشی از عشق عجیب روستایی‌وار و بی چشم‌داشت به چیزی غیرعادی است، بخشی از آن روح شوریده شعر است که با تمسخر و بیرحمی شدید هیچ قرائتی از زندگی را چه بسا با عجیب بودن خود زندگی برابر نمی‌بیند، و هیچ نمادی از بوالهوسی و بی‌خردی را آن‌قدر مبالغه‌آمیز نمی‌داند که نتواند وضع شگفت‌انگیز هستی ما را بازنمایی کند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
5.۶۲ مگابایت
تعداد صفحات
578 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۹:۱۶:۰۰
نویسندهتامس هاردی
مترجمابراهیم یونسی
ناشرنشر نو
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Tess of the d'Urbervilles
تاریخ انتشار
۱۴۰۰/۱۲/۰۲
قیمت ارزی
21 دلار
قیمت چاپی
460,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۵.۶۲ مگابایت
۵۷۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 4 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (2)
آموزنده 🦉 (2)
5
ستاره
50 ٪
4
ستاره
50 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
4 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

محتوا فوق العاده هم محتوای فلسفی و هم محتوای ادبی. اگر حوصله خواندن استدلالات فلاسفه جبرگرا رو ندارید، این رمان رو بخونید. و دید جبرگرایی نسبت به وجود رو دریابید همچنین تشبیهات زیبا و شاعرانه ی رمان از طبیعت هم برای رمانتیک ها روحیه بخش خواهد بود.

5
حال‌خوب‌کن ✨
آرامش‌بخش 🌱

اول باید بدونید این یک کتاب کلاسیک پر از ارجاعات ادبی و جامعه شناسی است با این حال پایان زیبا و نفس‌گیری داره سبک خاص نویسنده در توصیف لحظات برای من بسیار حال خوشی رو رقم میزد.

4
آرامش‌بخش 🌱
خوش‌خوان 🪶
سرگرم‌کننده 🧩
آموزنده 🦉

یک رمان خوشخوان عاشقانه، اجتماعی کلاسیک با توصیفات مفصل.داستان دختری بنام تس که زندگی پرطلاطم و پرفراز و شیبی رو از سر میگذرونه...

4

خوب بود، کاش صوتی اش هم بود

4.6
(5)
آموزنده 🦉 (2)
210,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
تس دوربرویل
تس دوربرویل
با نقدی از ویرجینیا وولف
نشر نو
4.6
(5)
آموزنده 🦉 (2)
210,000
تومان