دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی بهار خاموش کتاب صوتی

کتاب صوتی بهار خاموش

نسخه الکترونیک کتاب صوتی بهار خاموش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی بهار خاموش را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی بهار خاموش

- درباره کتاب صوتی بهار خاموش: کتاب بهار خاموش اثر راشل کارسون است که با صدای مهدی خلیلی صوتی شده است. بهار خاموش برنده ۸ جایزه معروف و پرفروش‌ترین کتاب تاریخ سازی است که دنیا را در مورد آلودگی‌های کره زمین به تکان واداشته است. هیچ کابوس علمی-تخیلی نمی‌تواند با این نیروی مخرب نامرئی که در کتاب حاضر تصویر می‌شود و زندگی را در دنیا عوض می‌کند، برابری کند. بهار خاموش حمله‌ای است کوبنده بر بی‌احتیاطی ‌ها، آزمندی‌ها و عدم مسوولیت‌های انسانی. هر کس بخواهد کشورش در زمانه نه چندان دور سنگ قبر دنیا نشود، باید این کتاب را مطالعه کند. اکنون زمانه آن فرارسیده که مردم از تغییرات سریعی که در محیط زیست صورت می‌گیرد آگاهی یابند و همگی در جنگی که ممکن است سیمای زندگی را در کره زمین دگرگون کند شرکت جویند. بهار خاموش گفتاری است درباره آلاینده‌های ساخته دست بشر که حیات روی زمین را تهدید به نابودی می‌کنند. بهار خاموش خیلی بیشتر از یک رساله ضد مواد آفت‌کش است، بلکه این کتاب در واقع یک دیدگاه انتقادی در برابر علوم تقلیل دهنده و مکانیکی و کنترل علمی و تکنولوزیکی بر طبیعت است. بهار خاموش دعوت کارسون به تواضع و فروتنی در برابر طبیعت و گزینش‌های بنیادی است که انسان باید برای نرسیدن به بهاری خاموش داشته باشد. این کتاب به راه اندازی جنبش محیط زیستی در سراسر جهان و بخصوص جهان غرب کمک کرد. وقتی که بهار خاموش منتشر شد، راشل کارسون برای نوشته‌هایش در تاریخ طبیعی، شناخته شده بود اما هنوز خود را به عنوان ناقد اجتماعی نشناسانده بود. این کتاب یک موفقیت به حساب می‌آید و باعث آگاهی مردم جهان از مسائل عمومی مرتبط با سموم دفع آفات و آلودگی محیط زیست شد. بهار خاموش کاربردی اساسی در ممنوعیت سم د.د.ت در ایالات متحده در سال ۱۹۷۲ داشته‌است. این اثر توسط انتشارات جهاد دانشگاهی و با تلاش عبدالحسین وهاب زاده و همکاران به فارسی ترجمه شده‌است.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی بهار خاموش

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی بهار خاموش

کتابش تقریبا مال ۵۰ سال پیشه و مجموعه ای از دغدغه ها رو در بر میگیره که متعلق به اون دوران (استفاده نادرست و بیش از اندازه از سموم شیمیایی در طبیعت) و در حال حاضر دغدغه های بشر بیشتر از نوع انتشار کربن و پلاستیکهاست از این موضوع که بگذریم گوینده کتاب دارای پراشتباهات فوق العاده فاحشی هست که گاهی اوقات اعصاب شنونده رو از شدت واضح بودن اشتباهات تلفظی خورد میکنه فارغ از اسامی خاص انگلیسی بعضی لغات بسیار ساده فارسی مثل اسامی پرندگان اشتباه تلفظ میشن این انتظار وجود داره که گوینده کتاب صوتی دارای حداقل سطح سواد برای تلفظ صحیح کلمات باشه و یا حداقل ویراستار متوجه اونها بشه و رفعشون کنه
در ۴ ماه پیش توسط 939...260 ( | )
برای هر انسانی گوش دادن این کتاب لازمه
در ۴ ماه پیش توسط hamid valeh ( | )