0
سحر بیرانوند

معرفی کتاب‌های سحر بیرانوند

راوی

سحر بیرانوند، در سال 1366 در تهران متولد شد. شهرت او به عنوان یکی از جوانان با استعداد کشور در عرصه صداپیشگی و کتابخوانی بوده است. بیرانوند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ژنتیک به پایان رساند و پیش از ورود به این حوزه صداپیشگی، برای چند سال در آزمایشگاه ژنتیک به فعالیت می‌کرد.

فعالیت جدی سحر بیرانوند در حوزه گویندگی از سال 1392 آغاز شد. او پس از شرکت در آزمون صداپیشگی در خانه رادیو و گذراندن موفقیت‌آمیز آن، دوره‌های گویندگی و اجرا در باشگاه رادیویی جوان را شروع کرد.

با گذراندن دو سال و بهره‌گیری از آموزش‌های لازم در این زمینه، او با بهترین نمرات فارغ‌التحصیل شد.

اولین تجربه پاره‌وقت بیرانوند، در برنامه‌های رادیویی بود تا اینکه در جشنواره انتشارات سوره مهر به عنوان صدای برتر کتاب انتخاب و در زمینه خوانش کتاب‌های کودک و نوجوان فعالیت نمایشی داشت.

پس از آن، همکاری‌های بیشتری با انتشارات‌های صوتی معتبر و شناخته‌شده‌ای همچون آوانامه، آوارسا و نوار را آغاز کرد و به عنوان دوبلوری موفق نیز در این حوزه شناخته شد.

بیرانوند به دلیل علاقه زیاد به نمایش‌نامه‌خوانی، موفق شد وارد حوزه تئاتر و نمایشگاه شود، و در حوزه هنرپیشگی نیز فعالیت کند.

از او آثار و کتاب‌های صوتی متعددی تاکنون به چاپ رسیده که برخی از این کتاب‌ها عبارتند از: کتاب صوتی اول عاشق خودت باش افزایش عزت نفس در 30 روز، اول عاشق خودت باش افزایش عزت نفس در 30 روز، منسفیلد پارک، دراکولا، زنبق دشت، دایانا، اما، عقل و احساس، مردن، باکره ها، بیمار خاموش.


معرفی کتاب‌های صوتی سحر بیرانوند


- کتاب صوتی اول عاشق خودت باش (افزایش عزت نفس در 30 روز): کتاب صوتی اول عاشق خودت باش نوشته مارک رکلاو با صدای سحر بیرانوند در اختیار شما قرار گرفته است. رکلاو در این کتاب به بررسی ویژگی‌های درونی‌ انسان پرداخته است و با بیان مسائل کلیدی مربوط به عزت‌نفس و ارائه تمرینات مؤثر برای افزایش عزت‌نفس، تحولات بزرگی را در خواننده ایجاد می‌کند.

- کتاب صوتی عقل و احساس: از دیگر کتاب‌های صوتی که با صدای سحر بیرانوند منتشر شده کتاب صوتی عقل و احساس نوشته جین آستن است. این کتاب اولین رمان جین آستن است که روایت دلدادگی دو خواهر جوان است که علی‌رغم پیوند خونی‌ میان آن‌ها، به لحاظ رفتاری و شخصیتی از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند.

- کتاب صوتی مردن: کری تریلر نویسنده کتاب صوتی مردن در این کتاب آخرین روزهای زندگی‌اش را روایت کرده است. از اندوهی که زمانی که متوجه به ابتلایش به سرطان شده تا سال‌ها مبارزه‌اش با این بیماری مرگ‌آسا و تلاشش برای زندگی.

- کتاب صوتی اِما (EMA): این کتاب نیز یکی دیگر از نوشته‌های معروف کری تریلر و آخرین اثری است که از او پیش از مرگش به چاپ رسید است. مهبد قناعت پیشه و سحر بیرانوند گویندگی نسخه صوتی این کتاب را انجام داده‌اند. کتاب صوتی اما روایت خانواده‌ای که این داستان حول محور دختر دوم خانواه؛ که قهرمان داستان است و اِما نام دارد می‌گذرد. اِما دختری خیال‌باف، باهوش و جذاب است که مدام آدم‌های اطرافش را درگیر ماجراهای عاشقانه می‌کند اما در عین حال خود در تلاش است که از آن دوری کند.

- کتاب صوتی بیمار خاموش: این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در سال 2019 است که به قلم الکس مایکلدیس به چاپ رسیده است. داستان این کتاب حول زندگی نقاش معروفی به نام آلیسیا برنسون می‌چرخد که با عکاسی به نام گابریل ازدواج کرده و زندگی ظاهرا خوبی دارند تا زمانی که یک‌شب آلیسیا به‌صورت گابریل شلیک می‌کند و بعدازآن، دیگر یک کلمه حرف نمی‌زند.