0
رضا عمرانی

معرفی کتاب‌های رضا عمرانی

مترجم

نویسنده

راوی

رضا عمرانی، نویسنده، بازیگر، و کارگردان تئاتر ایرانی و گوینده‌ای با صدای خوش، در سال 1337 در شهر آمل و در خانواده‌ای هنرمندی به دنیا آمد. پدر او، سید ولی‌الله عمرانی، یکی از پیشکسوتان تئاتر ایران و نوازنده‌ی سنتور بود. به واسطه‌ این تبار هنری، در کنار پدر، فرصت‌هایی برای به ارمغان آوردن هنر به فرزندان فراهم شد و به همین جهت، رضا عمرانی و دو برادرش نیز وارد صحنه‌های هنری شدند. این سه نفر از فرزندان این خانواده هنرمند، نقش‌آفرینی‌های متعددی را در رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون داشته‌اند و طیف وسیعی از مخاطبان و علاقمندان را به خود جلب کرده‌اند.

علاقه‌ رضا عمرانی به صداپیشگی، او را به سمت کار در این حوزه هدایت کرد. اکنون، وی به عنوان مشاور هنری و مدیر تولید در انتشارات صوتی ماه‌آوا به فعالیت می‌پردازد. انتشارات ماه‌آوا به عنوان یکی از موفق‌ترین ناشران در زمینه‌ تولید کتاب‌های صوتی شناخته می‌شود و تاکنون کتاب‌های بسیاری با صدای دلنشین و دلپذیر رضا عمرانی به صورت کتاب‌های صوتی منتشر شده‌اند. او همکاری خوبی با ناشرانی نظیر ماه‌آوا و استودیو نوار دارد.

اگر شما هم علاقمند به کتاب‌های صوتی هستید، از جمله مهمترین کتاب‌های صوتی که می‌توانید با صدای رضا عمرانی گوش دهید عبارتند از:

کتاب‌های صوتی ولنتاین، هزار خورشید تابان، دختری که رهایش کردی، مادربزرگ سلام رساند و گفت متأسف است، شرلوک هلمز (ماجرای عینک دور طلائی)، باشگاه پنج صبحی‌ها،  شرلوک هلمز (ماجرای مدرسه پرایری)، انسان در جستجوی معنا، خسرو و شیرین، دال دوست داشتن، ماشین تحریر عجیب، شرلوک هلمز (ماجرای پیتر سیاه) و ...


معرفی کتاب‌های صوتی رضا عمرانی


- کتاب صوتی هزار خورشید تابان: این کتاب صوتی به قلم خالد حسینی نوشته شده است و گویندگی آن را رضا عمرانی انجام داده است. کتاب صوتی هزار خورشید تابان، داستان زندگی درد و رنج زنان افغانستان از جمله محرومیت از تحصیل و اجبار به ازدواج و بردگی را در دوران اشغال افغانستان توسط دولت شوروی و جنگ با طالبان به تصویر کشیده شده است.

- کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی‌ها: رابین شارما کتاب پنج صبحی‌ها را در سال 2018 به چاپ رساند. نسخه صوتی این کتاب را می‌توانید با صدای جذاب و دلنشین رضا عمرانی گوش دهید. نویسنده این کتاب، راه‌حل‌های کاربردی را برای تقویت مهارت سحرخیزی در جوانان ارائه می‌دهد. شارما رویکرد خود را در قالب مکالماتی بین دو جوان و یک فرد بی خانمان اما ثروتمند بیان می‌کند.

- کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا: این کتاب توسط دکتر ویکتور فرانکل، روان‌پزشک و عصب‌شناس اتریشی نوشته و در سال 1946 منتشر شد. دکتر فرانکل در این کتاب روایت سه سال زندانی شدنش توسط نازی‌ها به خاطر باور و اعتقادش به دین یهود و تلاش‌هایش برای حفظ امید و انگیزه در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها را به خوبی به تصویر کشیده است.

- کتاب صوتی دال دوست داشتن: این کتاب از دسته کتاب‌هایی است که توسط نشر آوا به چاپ رسیده است. حسین وحدانی نویسندگی و رضا عمرانی گویندگی این کار را انجام داده‌اند. وحدانی این کتاب را با گردآوری مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و یادداشت‌های خود که برای اولین بار به صورت پراکنده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و با موضوعاتی در باب ابعاد مختلف عشق و زندگی انسان‌ها منتشر کرده است.

- کتاب صوتی ماشین تحریر عجیب: کتاب ماشین تحریر عجیب نوشته تام هنکس، پیشه مشهور و محبوب آمریکایی، است که شامل چند داستان کوتاه و کلاسیک است که در کنار ماجرای هر یک، ماشین تحریر نقش مهمی را در این داستان‌ها ایفا می‌کند.


از رضا عمرانی بخوانید

مشاهده بیشتر