0
آنتونی رابینز

معرفی کتاب‌های آنتونی رابینز

نویسنده

«تونی رابینز، کارآفرین، نویسنده‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های نیوریورک تایمز، فعال حقوق بشر و نفر اول میان استراتژيست‌های زندگی و کسب و کار در دنیاست.» این جملاتی است که سایت شخصیت آنتونی رابینز با آدرس n>tonyrobbins.com، این نویسنده و معلم انگیزشی را با آن توصیف کرده است. او مردی است که از یک زندگی فقیرانه در کودکی به یک زندگی میلیون دلاری رسیده و یکی از چهره‌های معروف ایالات متحده آمریکا تبدیل‌شده است. تونی رابینز معتقد است هرکسی می‌تواند به کمک نیروی باورش این کار را انجام دهد و در مسیر یاد دادن این کار به دیگران قدم برمی‌دارد.

سال‌های ابتدایی زندگی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز که نام زمان تولد او آنتونی جی ماهویک است در سال ۱۹۶۰ در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او اولین فرزند پدر و مادری با سه فرزند بود. پدر و مادر او زمانی که آنتونی تنها هفت سال داشت از هم جدا شدند و مادرش بعدها با مردی به نام جیمز رابینز که بازیکن بیسبال بود ازدواج کرد. او آنتونی را به شکل رسمی به فرزندخواندگی پذیرفت و به این ترتیب او از نام خانوادگی رابینز برای بقیه‌ی عمرش استفاده کرد. دوران کودکی و نوجوانی رابینز در ناآرامی گذشت و او از محیط زندگی خانواده‌اش به‌عنوان محیطی ناامن، پر از آشوب و خشونت یاد می‌کند. آنتونی در ۱۷ سالگی این خانه‌ی ناآرام را رها کرد تا به دنبال آرزوهای جاه‌طلبانه‌اش برود. این تصمیم باعث شد او هرگز وارد کالج نشود و مجبور به امتحان شغل‌هایی شد که اغلب درآمد کمی داشتند، در طی چند سال بعد زندگی او به‌سختی می‌گذشت و درآمدش کفاف اداره‌ی زندگی‌اش در یک آپارتمان بسیار کوچک را هم نمی‌داد. عدم موفقیت باعث سرکوب همان اندک اعتماد به نفسش شده بود و آنتونی در مرز افسردگی گام برمی‌داشت اما تونی رابینز کسی نبود که تسلیم شود. او برای چنین زندگی‌ای خانه را ترک نکرده بود و از زندگی شهرت، پول و ثروت می‌خواست. همین زمان بود که با جیم ران که یکی از بزرگترین معلمان انگیزشی آمریکا بود آشنا شد و سخنان او توانست بر شخصیتش تأثیر بگذارد. او شروع به کاهش وزن خود کرد و همزمان به‌عنوان یکی از هماهنگ‌کنندگان سمینارهای جیم ران مشغول به کار شد.

فعالیت‌هایی آنتونی رابینز و گام نهادن در مسیر موفقیت

مدتی پس از آشنایی با اندیشه‌های جیم ران، آنتونی رابینز شروع به خواندن آثار افرادی مانند دیل کارنگی و رالف امرسون که هردوی آن‌ها از موفق‌ترین آمریکایی‌های تاریخ در عرصه‌ی تجارت هستند کرد و سعی کرد هرچه بیشتر یاد بگیرد. او سپس جان گریندر و اندیشه‌هایش را شناخت و با نظریات او درباره‌ی رسیدن به موفقیت از طریق عادت‌های خودآگاه و ناخودآگاه ذهن آشنا شد.

آنتونی رابینز کم کم دریافت که سخنران خوبی است و می‌تواند افراد را دور و بر خودش نگه دارد و آن‌ها را با جملاتش قانع کند، به همین دلیل تصمیم گرفت سمینارهای خودش را راه‌اندازی کند. این کار آغاز مسیر موفقیت‌های او بود. با گسترش سمینارها و زیاد شدن تعداد طرفدارانش، این سخنران انگیزشی شروع به نوشتن کتاب، تولید کتاب صوتی، دی وی دی و ... کرد. او در سال ۲۰۱۰ مجری برنامه تلویزیونی زنده به نام «پیشرفت با تونی رابینز» بود. یکی از عجیب‌ترین بخش‌های بسیاری از رویدادهای آنتونی رابینز راه رفتن بر روی زغال گداخته است که او آن را راهی برای افزایش اعتماد به نفس می‌داند. جالب است بدانید اپرا وینفری، مجری و برنامه‌ساز معروف آمریکایی یکی از کسانی بوده است که در این برنامه شرکت کرده‌اند.

تمرکز آنتونی رابینز روی موفقیت مالی است و خدمات خاصی به کارآفرینان و صاحبان مشاغل ارائه می‌کند. شهرت او به حدی است که مردم برای داشتن یک صندلی در رویدادهایی که او برگزار می‌کرد هزاران دلار پرداخت می‌کنند.

آنتونی رابینز در حال حاضر صاحب هلدینگی است که ده‌ها کسب و کار مختلف زیرمجموعه‌ی آن به‌حساب می‌آیند و درآمد مجموع آن‌ها بیش از ۵ میلیارد دلار در سال است. امریکن اکسپرس او را یکی از شش رهبر برتر کسب وکار در جهان نامیده است و مجله‌ی worth او را در فهرست ۵۰ مرد برتر جهان در دنیای فایننس قرار داده است. عناوینی مانند یکی از ۵۰ مرد برتر اقتصاد جهان، یکی از برترین مربیان کسب وکار در جهان و معلمی برای مدیران عامل هم در روزنامه‌ها و مجلات مختلف برای او به کار رفته است. سال ۲۰۱۶ آنتونی رابینز مستندی به نام «I Am Not Your Guru» که در ایران به نام من مرشد شما نیستم را ساخت که به پشت‌صحنه‌ی زندگی او و چگونگی فعالیت‌هایش می‌پردازد. این فیلم افراد زیادی را به خود جلب کرد و به زبان‌های مختلفی برگردانده شد.

آثار آنتونی رابینز، مردی که می‌خواهد دنیا را در دستان شما بگذارد

اگر بخواهیم درباره‌ی آثار آنتونی رابینز حرف بزنیم با چندین کتاب مواجه می‌شویم که در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته‌اند. اولین کتاب این نویسنده که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد قدرت نامحدود نام دارد. این کتاب یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های این نویسنده در ایران است و مسیر رسیدن به استقلال روحی و مادی را به انسان‌ها نشان می‌دهد. او به شما یاد می‌دهد چطور هدفتان را پیدا کنید، نگرانی‌ها را از خود دور کنید و رفاه و رضایت از زندگی را به دست آورید.

کتاب پول استاد بازی یکی دیگر از کتاب‌های معروف و پرفروش این نویسنده است که در آن آنتونی رابینز ایده‌های اقتصادی جالبی که در چهل سال گذشته اجرایی شده‌اند را جمع‌آوری کرده است. او با افراد مهمی مانند جان بوگل، وارن بافت و ری دالیو صحبت کرده و درنهایت یک طرح کلی هفت مرحله‌ای عرضه کرده است.

تزلزل‌ناپذیر کتاب تأثیرگذار دیگری از رابینز است که انتشارش سر و صدای زیادی به راه انداخت. او در این کتاب از روش‌های سرمایه‌گذاری و چگونگی تاب‌آوری در بازار سرمایه حرف زده است. او معتقد است از هر تهدیدی می‌توان یک فرصت ساخت و در کتاب تزلزل‌ناپذیر این را به هنرجویانش آموزش می‌دهد.

قدرت شگرف درون کتاب بی‌نظیر دیگری از این نویسنده است که در آن تونی رابینز تکنیک‌های بی‌نظیری را با خوانندگانش در میان می‌گذارد. تاکتیک‌هایی که به شما اجازه می‌دهند بر احساسات، بدن، روابط، شرایط مالی و در یک کلام بر زندگی‌تان مسلط شوید. چگونه به اهدافمان برسیم، تسلط بر کسب و کار، چرخه‌ی موفقیت، روانشناسی بازاریابی، تغییرات ماندگار و امتیاز نهایی هم کتاب‌های پرفروش دیگری از این نویسنده‌اند. بیشتر کتاب‌های رابینز همراه خود یک نسخه‌ی صوتی با صدای خودش هم دارند که اثرگذاری این کتاب‌ها را افزایش داده است. کتاب‌ها و سمینارهای آنتونی رابینز تاکنون به بیش از ۵۰ زبان مختلف دنیا برگردانده شده‌اند و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از روش‌ها و آموزه‌های او برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کنند.

بنیاد رابینز و فعالیت‌های بشردوستانه

سال ۱۹۹۱ بود که آنتونی رابینز بنیاد خیریه‌ی خودش را راه‌اندازی کرد که هدف آن کمک به کودکان، افراد بی‌خانمان، گرسنگان، سالمندان و زندانیان تعریف شد. این بنیاد در مسیر توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر گام برمی‌دارد تا امکان زندگی شادتر و رضایتی عمیق را برای این افراد فراهم کند. بنیاد رابینز در طی سال‌های گذشته کارهای زیادی انجام داده است، چندین مدرسه و مرکز آموزشی از عواید این سازمان تأسیس شده‌اند و میلیون‌ها وعده‌ی غذایی تهیه‌شده است. آنتونی رابینز عواید تعدادی از کتاب‌ها و سمینارهای خود را به این بنیاد اختصاص داده است.

آنتونی رابینز، این روزها

آنتونی رابینز در حال حاضر ۶۱ سال دارد و همراه همسر دومش سیج رابینز که در سال ۲۰۰۱ باهم ازدواج کردند در ایالت فلوریدا زندگی می‌کند.