0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
خاطرات پس از مرگ براس کوباس

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی خاطرات پس از مرگ براس کوباس

ناشر:
ماه آوا
درباره خاطرات پس از مرگ براس کوباس
ژواکیم ماریا ماشادو د آسیس (۱۹۰۸- ۱۸۳۹)، نویسنده برجسته برزیلی است. «خاطرات پس از مرگ براس کوباس» این‌گونه آغاز می‌شود: «من نویسنده‌ای فقید هستم اما نه به معنای آدمی که چیزی نوشته و حالا مرده بلکه به معنای آدمی که مرده و حالا دارد می‌نویسد». د آسیس، در ابتدا تصمیم می‌گیرد براس کوباس ماجرای خود را از مرگ خویش آغاز کند و از آخر به اول روایت کند. ماشادو د آسیس با این تمهید هشیارانه و بی‌مانند راوی این زندگی‌نامه را آزاد می‌گذارد تا فارغ از دغدغه‌های آدمی زنده، زندگی خود را روایت کند و روایت این زندگی فرصتی می‌شود تا نویسنده تیزبین و متفکر با زبانی آمیخته به طنزی شکاکانه زیر و بم وجود آدمی، عواطف و هیجانات، بلندپروازی‌ها و شکست‌ها و پیروزی‌های او را از کودکی تا دم مرگ پیش روی ما بگذارد و پرسش‌هایی ناگزیر را در ذهن‌مان بیدار کند. د آسیس با گذشتن از رومانتیسم و ناتورالیسم، راهی خاص برگزید و این راهی ا‌ست که در ادبیات جهان به نام خود او شناخته شده؛ هرچند تاثیر نویسندگانی چون لارنس استرن و زاویر دْ مستر بر آن انکارناپذیر است. برخی منتقدان سبک او را رئالیسم روانکاوانه نام نهاده‌اند. داستان‌های ماشادو روایتی است طنزآمیز، آکنده از تمسخر، شکاکانه و در عین حال با این تعمد که ماهیت داستانی روایت را به خواننده گوشزد کند. دنیای ماشادو سرشار از ابهام و عدم قطعیت است. در «خاطرات پس از مرگ براس کوباس»، راوی مرده ‌است و فارغ از داوری زندگان و از جایگاهی فراتر از ایشان زندگی خود را روایت می‌کند.
دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
591.۵۴ مگابایت
مدت زمان
۱۰:۲۱:۰۹
نویسنده ماشادو د آسیس
مترجمعبدالله کوثری
راویمیلاد تمدن
ناشرماه آوا
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۵۹۱.۵۴ مگابایت
۱۰:۲۱:۰۹

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.6
از 5
براساس رأی 18 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (1)
گیرا 🧲 (1)
5
ستاره
33 ٪
4
ستاره
16 ٪
3
ستاره
33 ٪
2
ستاره
5 ٪
1
ستاره
11 ٪
12 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
n
nima
۱۳۹۹-۰۷-۲۶
5

کتاب فوق العاده ایه .. این سبک نوشتار فقط خاصِ ماشادو د آسیس هستش .. ترکیبی از رئالیسم جادویی و طنز ریاکارانه .. کتاب از تعداد زیادی فصل های کوتاه تشکیل شده که آخر بیشتر فصل ها ، آدم رو به فکر فرو میبره .. کتابی هست که خوندنش بسیار راحت و لذت بخشه مقدمه ای هم هستش بر کتاب بعدیش ، کینکاس بوربا .. اگرچه کتاب های مستقلی هستند .. ولی کینکاس بوربا یکی از شخصیت هایی هست که در این کتاب هم موجوده ..

9
938195****
۱۳۹۹-۰۴-۰۳
4

نخوندمش

ز
زهرا کارگران
۱۴۰۰-۰۲-۱۲
3

بدک نبود

s
sou***************@gmail.com
۱۴۰۰-۰۹-۱۸
1

تا وسط خوندم خسته کننده بود و هیجانی نداشت

M
Marzi
۱۴۰۱-۰۸-۲۲
3

ژانرش در نوع خودش بی نظیر بود ، همبنطور صداقت و صراحت بیان راوی داستان . ولی از اون دست کتاب هایی بود که چیز زیادی به آدم اضافه نمیکنه و خوندن و نخوندنش فرق زیادی نمیکنه. آخرای کتاب مهمترین رابطه راوی گنگ و ناتمام میمونه یا حداقل من نفهمیدم چی شد. در کل انتهای کتاب خیلی سست و سرسری بود.

پ
پیام ابراهیمی
۱۴۰۲-۰۲-۱۸
1

متاسفم که به کامنت‌ها اعتماد کردم و وقتم رو با این کتاب هدر دادم. سبک روایی عجیب و بدیع؟ واقعا کجای این شیوه‌ی روایت جدیده؟ چه ویژگی خاصی داره این‌روایت؟ رئالیسم جادویی؟ شما یقینا نمیدونید رئالیسم جادویی چیه. داستان هیچ کشش و جذابیتی نداره. هیچی. یه روایت بی‌سروته و کسل کننده که تموم هم نمیشد لعنتی!

نمایش 6 نقد دیگر
3.6
(18)
گیرا 🧲 (1)
40,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
خاطرات پس از مرگ براس کوباس
خاطرات پس از مرگ براس کوباس
ماشادو د آسیس
میلاد تمدن
ماه آوا
3.6
(18)
گیرا 🧲 (1)
40,000
تومان