0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
هنر خوب زندگی کردن

معرفی، خرید و دانلود کتاب هنر خوب زندگی کردن

نویسنده:
رولف دوبلی
درباره هنر خوب زندگی کردن

نقد و بررسی کتاب هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی، نویسنده و روانشناس مشهور سوئیسی، راهنمایی جامع و کاربردی برای زندگی بهتر برای هر خواننده‌ای است. این کتاب که به 52 میانبر شگفت‌انگیز برای خوشبختی، ثروت و کامیابی تقسیم شده، مجموعه‌ای از آموزه‌های عمیق و کاربردی را در زمینه‌های مختلف زندگی از جمله روانشناسی، فلسفه، اقتصاد و روابط اجتماعی به اشتراک می‌گذارد. دوبلی در این اثر با تکیه بر یافته‌های علمی و پژوهش‌های گسترده در حوزه روانشناسی، به واکاوی خطاهای شناختی رایج در ذهن انسان می‌پردازد و راهکارهایی عملی برای غلبه بر این خطاها و ارتقای سطح تفکر ارائه می‌دهد. او با زبانی ساده و لحنی صمیمی، خواننده را به سفری در وادی خرد و بصیرت می‌برد و به او می‌آموزد که چگونه با چالش‌های مختلف زندگی روبرو شود، تصمیمات درست بگیرد و از زندگی خود لذت بیشتری ببرد. هنر خوب زندگی کردن کتابی است که به عقیده بسیاری از خوانندگان، می‌تواند زندگی هر فردی را متحول کند. این کتاب با ارائه راهکارهای عملی و کاربردی، به خواننده کمک می‌کند تا تفکر خود را ارتقا دهد، تصمیمات درست بگیرد و در نهایت زندگی‌ای شاد و موفق داشته باشد.  این کتاب پس از انتشار به ‌سرعت در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های آلمان قرار گرفت و پس از ترجمه شدن آن به زبان انگلیسی، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های انگلستان، کره‌ی جنوبی، هند، ایرلند، هنگ کنگ و سنگاپور نیز قرار گرفت و سپس در مدت زمان کمی به زبان‌های مختلف ترجمه شد. اگر شما هم به خواندن کتاب‌های روانشناسی حوزه توسعه فردی علاقه دارید حتما به دسته‌بندی توسعه فردی فیدیبو سر بزنید.


رولف دوبلی، نویسنده‌ روشن کننده چراغ تفکر نقاد

رولف دوبلی (Rolf Dobellin>) متولد ۱۵ جولای ۱۹۶۶ میلادی، نویسنده و کارآفرین سوئیسی است که به خاطر نوشتن کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» توانست مورد توجه قرار بگیرد و مشهور شود. او فارغ التحصیل رشته‌ی MBA  در مقطع کارشناسی ارشد و دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوییس است. دوبلی نویسنده‌ای در زمینه‌ی خودیاری، ثروت و موفقیت است و کتاب‌های او با استقبال زیادی مواجه شده است. او همچنین مؤسس getAbstract است که در زمینه‌ی خلاصه‌ی کتاب و کمک به افراد برای افزایش دانش و تصمیم‌گیری بهتر فعالیت می‌کند. او همچنین از بنیان‌گذاران مجمع WORLD.MIND است که انجمنی است متشکل از مشهورترین متفکرین، دانشمندان، هنرمندان و کارآفرینان جهان که در میان آن‌ها اسامی برندگان نوبل و دیگر جوایز معتبر دنیا از جمله جوزف استیگلیتز، مت رایدلی، هنری کسینجر، دنیل دنت و... به چشم می‌خورد. هدف این انجمن ایجاد پلی بین علم، کسب‌وکار و جوامع فرهنگی است که در سال ۲۰۰۸ توسط رولف دوبلی برپا شد. دوبلی به خاطر تلاش‌های بی‌وقفه خود در زمینه ارتقای سطح تفکر و تصمیم‌گیری درست در انسان، جوایز و افتخارات متعددی را کسب کرده است. او بدون شک یکی از تأثیرگذارترین چهره‌ها در حوزه روانشناسی و تفکر نقاد در عصر حاضر به شمار می‌رود.

جهت مشاهده سایر آثار رولف دوبلی کلیک کنید.


چرا کتاب هنر خوب زندگی کردن را بخوانیم

کتاب هنر خوب زندگی کردن با تشریح سوگیری‌های ذهنی رایج در ذهن انسان مانند تفکر آرزومندانه، لنگر انداختن، اثر تأیید و ... می‌پردازد و راهکارهایی برای شناسایی و خنثی کردن این سوگیری‌ها ارائه می‌دهد. شناخت و غلبه بر آن‌ها موجب خواهد شد تا تفکر خود را ارتقا دهید و با ارتقای سطح تفکر، اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت که در نهایت باعث اتخاذ تصمیمات درست‌تری در زمینه‌های مختلف زندگی خواهد شد. نویسنده در این کتاب آموزه‌هایی را به اشتراک می‌گذارد تا نگرش خود را هم به زندگی تغییر دهید و با غلبه بر چالش‌ها از لحظات زندگی لذت بیشتری ببرید که با این راهکار سطح استرس شما نیز کاهش خواهد یافت. همچنین کتاب هنر خوب زندگی کردن به اهمیت ارتباطات مؤثر در زندگی انسان می‌پردازد و راهکارهایی برای برقراری ارتباط درست با دیگران و حل تعارضات ارائه می‌دهد. دوبلی در این کتاب به عوامل کلیدی موفقیت در زمینه‌های مختلف زندگی از جمله شغل، درآمد و روابط اشاره می‌کند که موجب افزایش انگیزه برای رسیدن به اهدافتان خواهد بود و راهکارهایی برای رسیدن به اهداف در این زمینه‌ها نیز ارائه می‌دهد که خواننده می‌تواند این آموزه‌ها را به طور مستقیم در زندگی خود به کار ببندد. مطالعه آثار این نویسنده برجسته و به خصوص مطالعه کتاب هنر خوب زندگی کردن می‌تواند دریچه‌های جدیدی را به روی شما بگشاید و به شما در داشتن زندگی‌ای شادتر و موفق‌تر یاری رساند.


در بخشی از کتاب هنر خوب زندگی کردن می‌خوانیم

باید می‌دانستم. کمی قبل از خروجیِ بزرگراه در برن، یک دوربین خاکستری ثبت تخلف وجود دارد که در انتظار راننده‌های بی‌خبر است. سال‌هاست که آن دوربین همان جاست. نمی‌دانم چه در ذهنم می‌گذشت. نور فلاش دوربین، من را از فکروخیال پراند و با یک نگاه سریع به سرعت‌سنج فهمیدم که ترسم به حقیقت تبدیل شده. سرعتم حداقل ۱۵ کیلومتر بر ساعت بیشتر ازحد مجاز بود و هیچ ماشین دیگری هم در جلو یا اطرافم نبود؛ هیچ‌کس نبود که بتوانم فلاش را به گردنش بیندازم.

روز بعد در زوریخ از دور دیدم که یک مأمور پلیس، یک برگه‌ی جریمه را زیر برف‌پاک‌کن ماشینم گذاشت. بله، در جای ممنوع پارک کرده بودم. تمام جا‌پارک‌ها پُر بودند، عجله داشتم و پیدا کردن جا‌پارکِ قانونی در مرکز زوریخ مثل پیدا کردن یک صندلی تاشو برای آفتاب گرفتن در قطب جنوب است. برای یک لحظه می‌خواستم بروم و برایش توضیح بدهم. خودم را مقابل آن مأمور تصور کردم. درحالی‌که نفس‌نفس می‌زنم و موهایم به‌هم ریخته، سعی می‌کنم که او را متقاعد کنم که وضعیتم را درک کند، اما بی‌خیالش شدم. سال‌ها کسب تجربه به من یاد داده که چنین کارهایی تنها باعث می‌شود احساس حماقت کنید، حقیر به نظر بیایید و آخرسر آرامش‌تان را هم از دست بدهید.

پیش‌تر برگه‌های جریمه‌ی پارک ممنوع برآشفته‌ام می‌کردند، اما این روزها با‌لبخند آن‌ها را پرداخت‌شان می‌کنم. هزینه‌اش را از یک حساب بانکی می‌پردازم که برای کمک‌های مالی در نظر گرفته‌ام. هر سال ده هزار فرانک برای کارهای خیر کنار می‌گذارم و جریمه‌هایم را هم از همان محل می‌پردازم. در دنیای روان‌شناسی این ترفند ساده به عنوان حسابداریِ ذهنی شناخته می‌شود. من این را از ریچارد تیلر(۱)، یکی از بنیان‌گذاران اقتصاد رفتاری، وام گرفته‌ام. حسابداری ذهنی یکی از مغالطه‌های منطقی کلاسیک به شمار می‌آید. مردم بسته به آن‌که پول را از کجا به دست آورده‌اند با آن رفتار متفاوتی دارند. به همین خاطر است که روی مبلغی که در خیابان پیدا می‌کنید، در مقایسه با پولی که برایش زحمت کشیده‌اید، کمتر حساسیت دارید و سریع‌تر و سهل‌انگارانه‌تر خرجش می‌کنید. مثال برگه‌ی جریمه‌ی پارک‌ممنوع نشان می‌دهد که چه‌طور می‌توانید از این مغالطه‌ی منطقی به سود خودتان استفاده کنید. در واقع شما به خاطر آرامش ذهنی‌تان عمداً خودتان را فریب می‌دهید.


پیشنهادهایی برای دوستداران کتاب هنر خوب زندگی کردن

اگر شما هم به خواندن کتاب‌های روانشناسی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما کتاب‌های زیر را که در فیدیبو در دسترس هستند، مطالعه کنید.

زندگی خود را دوباره بیافرینید نویسنده فری ای یانگ، جنِت اس کلونسو انتشارات شمشاد

پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی نویسنده بری داونپرت، استیو اسکات انتشارات نگاه نوین

تو نمی توانی روزم را خراب کنی نویسنده آلن کلاین انتشارات لیوسا


دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
2.۹۸ مگابایت
تعداد صفحات
249 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۸:۱۸:۰۰
نویسندهرولف دوبلی
مترجم علی شهروز ستوده
مترجم دومبهزاد توکلی
مترجم سومعادل فردوسی‌پور
ناشرنشر چشمه
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The art of the good life: 52 surprising shortcuts to happiness wealth and success
تاریخ انتشار
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
98,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۲.۹۸ مگابایت
۲۴۹ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.3
از 5
براساس رأی 406 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (8)
آموزنده 🦉 (5)
5
ستاره
63 ٪
4
ستاره
16 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
5 ٪
1
ستاره
5 ٪
153 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
3

کتاب هنر خوب زندگی کردن از رولف دوبلی (که نویسنده خوشنام و قادری هم هست)؛ کتاب خوب و مفیدیه اما کتابیه که من به هر کسی پیشنهاد خوندنشو نمیکنم! قبل از ادامه صحبت‌هام من از جناب فردوسی‌پور کمال تشکر رو بابت ترجمه استادانه خودشون و زحمتی که برای این کتاب کشیدند می‌کنم. این کتاب در حقیقت اصول و قواعدی هستش که آقای دوبلی در طی ۴۰ سال تجربه به دست آوردند. تجاربی که یاریگر زندگی ایشون بوده و به زندگی ایشون جلوه آسودگی بخشیده. تعجبی نداره که بعضی از این ۵۲ اصلی که ایشون در این کتاب ذکر کرده توسط افراد گوناگون من جمله خودم مورد قبول واقع نشه. این رفتار کاملاً به جا و صحیحه زیرا ما داریم این اصول را بر اساس قوانین و اصولی که خودمون در زندگیمون پیش گرفتیم قضاوت می‌کنیم و طبیعیه که بعضی از این اصول توسط ما به طور کامل رد یا پذیرش بشه یا اینکه بخشی ازشون مورد تایید یا عدم پذیرشمون قرار بگیره اما این یک واقعیته که برای داشتن زندگی خوب ما باید زندگیمون رو بر روی اصول و قواعدی بنا کنیم.(در حقیقت طرح این کتاب جناب دوبلی، تنها چیزیه که کاملاً درسته و فکر نمی‌کنم بشه تکذیبش کرد). همونطور که در فصل ۳ این کتاب بهش اشاره شد اما این اصول از کجا میان؟! این اصول از روی تجربیاتی که ما سالیان سال در برخورد با پدیده‌های گوناگون کسب کردیم به دست میان. ما باید به اصول خودمون شکل بدیم؛اونا رو منسجم کنیم و استوار. و برای هر کدومشون هم یک یا دو مثال داشته باشیم.افرادی که این اصول رو پیش گرفتند به موفقیت‌های بزرگ رسیدند.( ضمناً این اصول باید به طور حتم ریشه در معنویات و یا فلاسفه داشته باشند). همانطور که این آقای دوبلی در جای جای کتابش ازشون نام برده این افراد باعث تثبیت اصول ما میشن. در نهایت باید از این اصول در مواقعی از زندگی که مورد چالش قرار می‌گیریم استفاده کنیم همانطور که گفتم طبیعیه که هر کسی بندهای قواعدش با فرد دیگه فرق کنه. این کتاب رو من به اون افرادی پیشنهاد می‌کنم که هنوز اصولشون تکمیل و یا تثبیت نشده و یا به افرادی که به دنبال الگویی برای تثبیت قواعدشون هستند که به نظر من آقای رولف دوبلی الگوی خوبی هستند. امیدوارم کامنت من برای کسایی که می‌خونن مفید واقع شده باشه. قربون شکل ماه تک تکتون!❤️

3

فردوسی پور سلبیر تی نیست ایشان مدرس زبان انگلیسی در دانشگاه شریف است

5

این کتاب را با نام هنر خوب زیستن قبلا خریده بودم ولی وقتی ترجمه را مقایسه کردم دیدم هیچکس به ترجمه عادل فردوسی پور عزیز نمیرسه و حتی در فصل اول برتری ترجمه این کتاب مشهود بود.

5

دومین کتاب است که از این نویسنده میخوانم. در این کتاب هم مانند کتاب هنر شفاف اندیشیدن نویسنده تجربیات زندگی خودش را در قالب داستان های واقعی از زندگی دیگران در اختیار خواندده قرار میدهد. شاید بهتر بود نام کتاب تکنیک های زندگی بود. این کتاب من را به یاد کتاب آیین زندگی دیل کارنگی انداخت که بیست سال قبل خوانده بودم. و به خمان سبک نوشته شده است. چند نکنه که نظر من رو جلب کرد نکاتی بود که بود که در احادیث دین زیبای اسلام هم به آن اشاره و تاکید شده بود و حال نویسنده سعی کرده بود خیلی از ان نکات را با داستان آموزش دهد.نکاتی مثل دوری از حسادت ، حرص و طمع، امانت بودن خانوداه و فرزند و مال و اموال و بسیاری نکات دیگر. . جمله جالبی که خیلی توجه من را جلب کرد توصیه نویسنده به کمتر کتاب خواندن بود! با ذکر این مطلب که فکر کنید کتاب خواندن یک بلیط چند سفره است. شما خیلی وقت ندارین که کتاب های زیادی در زندگی بخوانید. بجایش کتاب های کمتری و بهتر و انتخاب شده ای را با تمرکز بیشتر و چند بار بخوانید. فکر کنید شما فقط وقت برای ده کتاب در سال دارید و این محدود است. پس کتاب های خوب بخوانید.

5

هر وقت میبینم که یه کتابو یه سلبریتی ترجمه کرده یا گویندگی کرده یا نوشته ،مصمم میشم که به هیچ وجه نخرمش.هر چیزی جای خود،کتاب وسیله فهمیدنه نه سلبریتی بازی که حاصلش نفهمیدنه

5

این کتاب انگیزشی نیست واقعیت محوره توی چنتا درس با زبانی ساده، پرده رو از جلو چشممون میزنه کنار تا بهتر بتونیم زندگی رو ببینیم و لمسش کنیم به کسایی که کتابای امثال ۴ اثر فلورانس و بیندیشید و ثروتمند شوید رو میپسندن اکیدا توصیه میکنم نزدیک این کتاب نشن

5

لطفا از کتاب های عادل فردوسی پور و ترجمه های ایشون بیشتر بذارید🙏

5

کتابی پر محتوا که ۵۲ راهکار زندگی ارائه میده، تا اینجا که خواندم، راهکارِ ترسیم دایره ی شایستگی (که از وارن بافِت نقل شده، ) خیلی برام مفید بوده، کتابی مفید برای خواندن و مزه مزه کردن و دوباره خواندن و درک بهتر زندگی پیرامون هست ترجمه هم حرف نداره، معلومه عادل توی ترجمه نقش پررنگی داشته

5

ترجمه خیلی خوب بود و یکی از بهترین کتابهایی که میش به نسل جوان ۲۰/۳۰ که بهترین زمان برای هدمفمند زندگی کردن هست توصیه کرد . راهکارهای عملی و فضای به دور از استرس که نویسنده در حین مطالعه کتاب ایجاد میکنه و شما میتونید خودتون رو جای نویسنده قرار بدین یکی دیگ از مزایای این کتاب هست و باعث میش که ترفیب بشی دوباره و بلافاصله شروع ب خوندن مجدد کتاب کنید . البته من نسخه رقعی رو مطالعه کردم

5

به هنر شفاف اندیشیدن نمی‌رسه ولی باز هم فوق العاده ست یکی دو سه تا از مباحثش جای بحث داره ولی عالیه بازم

نمایش 143 نقد دیگر
4.3
(491)
حال‌خوب‌کن ✨ (8)
56,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
هنر خوب زندگی کردن
هنر خوب زندگی کردن
رولف دوبلی

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
هنر خوب زندگی کردن
هنر خوب زندگی کردن
رولف دوبلی
نشر چشمه
4.3
(491)
حال‌خوب‌کن ✨ (8)
56,000
تومان