0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
تو نمی توانی روزم را خراب کنی

معرفی، خرید و دانلود کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی

۵۲ هفته و ۵۲ راهکار مهم برای رسیدن به قله ی موفقیت

نویسنده:
آلن کلاین
درباره تو نمی توانی روزم را خراب کنی

زندگی هر روز مملو از شرایط مختلف و سخت است که می‌تواند انسان را به سمت مارپیچ و گودال ناراحتی و ناامیدی‌ها هدایت کند. اما این خود افراد هستند که می‌توانند به این شرایط اجازه دهند تا خوشحالی و آرامش روانی‌شان را از آن‌ها بگیرد یا هرگز چنین اجازه‌ای به آن ها ندهند. آلن کلاین در کتاب تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی راهکارهایی را ارائه می‌دهد که کمک می‌کند با شوخ‌طبعی از مشکلات روزمره‌مان عبور کنیم و به بهترین شکل زندگی کنیم تا رسیدن به قله آرامش برایمان هموار شود.

about book image

درباره کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی

کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی نوشته‌ی آلن کلاین است که اولین بار در سال 2015 منتشر شد و انتشارات لیوسا آن را با ترجمه‌ی نفیسه معتکف در سال 1397 راهی بازار نشر کرده است. آلن کلاین با استفاده از تجربیات خود و به کارگیری لحن ساده و روان و البته طنز این کتاب را به نگارش درآورده است. هدف آلن کلاین از نگارش کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی کمک به انسان‌ها برای مواجه و حل مشکلات و چالش‌هایی است که روزانه با آن‌ها سر و کار دارند. کتاب تو نمیتوانی روزم را خراب کنی دارای ۵۲ موضوع مهم است که به خواننده کمک می کند قدرتش را پس بگیرد و به شرایط و افراد مختلف اجازه ندهد تا روز او را خراب کنند. هر یک از این موضوعات شامل راهکارها و توصیه‌هایی است که با یادگیری و استفاده از آن ها می‌توان با مشکلات روزمره خود رو به رو شد.

آلن کلاین در نوشتن کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی از کلمات صمیمی و بدون تکلف استفاده کرده تا خواندن آن برای همه‌ی افراد راحت و قابل‌فهم باشد. نکته‌ی حائز اهمیت در مطالعه این کتاب مطالبی است که خواننده می‌تواند بدون اولویت سراغ آن‌ها رود یا در صورت  علاقه آن‌ها را پشت سر هم بخواند. تاکید نویسنده تنها داشتن یک تقویت‌کننده‌ی ذهنی موثر در هر هفته است.

خرید کتاب الکترونیکی و نسخه پی دی اف pdf  کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی با ترجمه‌ی نفیسه معتکف در فیدیبو امکان‌پذیر است.

کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی برای چه کسانی نوشته شده است

کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی مناسب افرادی است که ذهنشان تا مدت‌ها درگیر مسائل بد و درگیر‌کننده است. افرادی که به سادگی با یک موضوع کوچک لبخند را از خود سلب می‌کنند و احساس می‌کنند که زندگی آن‌ها را ناامید و اندوهگین کرده است.

کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی برای افرادی که به دنبال ایده‌های ساده و موثر هستند تا بتوانند در شرایط سخت زندگی هم نگاهی مثبت به وقایع داشته باشند و درعین حال به آن‌ها بخندند بهترین گزینه است. چرا که عصبانیت، ناراحتی، دلخوری، کلافه شدن و حتی قضاوت کردن خصلت‌های انسانی انکار ناپذیری هستند. ممکن است کوچک‌ترین موضوعی مثل  قبض جریمه‌ی رانندگی یا مشاجره‌ی کوچکی با همکار یا همسایه باعث ناراحتی‌ها، و سرخوردگی‌های زندگی شود و انسان بر اساس پیشامد‌های روز، زندگی خود را با برچسب خوب یا بد قضاوت کند.

کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی به افراد کمک می‌کند تا زندگی بهتری را تجربه کنند و با شور و هیجان با مسائل زندگی روبه‌رو شوند.

«دیوید لیبر» نویسنده‌ی دالاس نیوز درباره‌ی کتاب نمی‌توانی روزم را خراب کنی گفته است:« هرکس که حداقل یک‌بار در زندگی‌اش قبض جریمه رانندگی گرفته باید کتاب جدید و خلاقانه کلاین تو نمی توانی روزم را خراب کنی را بخواند. حتی افرادی که تا به حال جریمه نشده‌اند هم باید این کتاب را بخوانند چون احتمالا آن‎ها هم در زندگی خود با موضوع ناراحت‌کننده‌ی دیگری مواجه شده‌اند. این کتاب در همه‌ی موقعیت‌ها به شما کمک می‌کند و می‌تواند هدیه‌ی فوق العاده باشد».

ترجمه‌ی دیگر این کتاب با عنوان «نمی‌توانی روز مرا خراب کنی» است که «مهدی قراچه‌داغی» آن را به فارسی برگردانده و از سوی انتشارت البرز منتشر شده است.

درباره آلن کلاین نویسنده کتاب تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی

آلن کلاین Allen Klein که با تلفظ الن کلین هم نام او خوانده می‌شود، کارشناس ارشد CSP یکی از سخنرانان حرفه‌ای و مطرح انگیزشی در آمریکا است که با کتاب‌های پرفروش و سخنرانی‌هایش به میلیون‌ها نفر نشان می‌دهد که چطور با نیروی طنز می‌توان بر مشکلات و مصائب روزمره پیروز شد. او به مردم جهان می‌گوید که می‌توان با نگاهی متفاوت با همه چیز از ترافیک گرفته تا مصیبت‌ها کنار بیایند. آلن کلاین که با عنوان جالب شوخ‌درمان شهرت دارد در سال 2009 جایزهLifetime Achievement را برای به کارگیری طنز در درمان‌ دریافت کرد. کلاین بعد از درگذشت همسرش در اثر سرطان کبد در 34 سالگی، سعی کرد تا نگاه خود را به زندگی تغییر دهد. او دید که طنز  چطور به همسرش و اطرافیان کمک می‌کند و امید می‌دهد.

کلاین 26 کتاب نوشته است که بیش‌تر آن‌ها در هشت زبان مختلف انگلیسی، اسپانیایی، دانمارکی، ژاپنی، کره ای، چینی، مجارستانی و ترکی با بیش از 500000 نسخه در سراسر جهان منتشر شده اند.

بسیاری از کشورها و شرکت‌های مطرح جهانی، بانک‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها از طرح‌های آلن کلاین که در حوزه موفقیت و درمان با طنز است، استفاده می‌کنند. او با استفاده از جادوی طنز و شوخی می‌گوید که همه‌چیز ممکن است اگر ما بخواهیم.

کلاین علاوه بر نگارش کتاب‌های متعدد به عنوان سخنران انگیزشی در TED سخنرانی کرده است که ویدیوهای او جزو ویدیوهای پرمخاطب در جهان است.

مروری بر فصل‌های کتاب تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی

کتاب تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی از پنج بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول با عنوان «بیدار باش»، بخش دوم «عاقل باش»، بخش سوم «بزرگ شو، نه نشو»، بخش چهارم «غش غش خنده» و بخش پنجم «جمع‌بندی» است.

آلن کلاین 52 راهکار را با عنوان بیدارباش برای غلبه بر ناراحتی‌ها و بحران‌های زندگی در خلل این 5 بخش به مخاطب می‌آموزد تا به آن‌ها بگوید با یادگیری این 52 مورد چطور نگرش قدرشناسی و شوخ‌طبعی را در خود پرورش دهیم و تحت هر شرایطی نگذاریم کسی یا اتفاقی روزمان را خراب کند. کلاین در هر بخش داستانی کوتاه و توصیه‌ای کاربردی را به کار می‌گیرد تا بتوان درک بیش‌تری از مطالب داشت.

«بیدار باش» عنوان بخش اول کتاب است که به خواننده می‌آموزد که مشکلات همیشه هستند اما این انسان است که باید انتخاب کند چه رفتاری داشته باشد.

نویسنده در بخش دوم «عاقل باش» توضیح می‌دهد که موانع به خودی خود از سر راه ما برداشته نمی‌شوند بلکه با اراده و انرژی درونی می‌توان اوضاع کنونی را تغییر داد. او در ادامه توضیح می‌دهد که باید همت کرد و برای تغییر به خودمان «بله» بگوییم تا قدرت کافی را برای رفع موانع پیدا کنیم.

آلن کلاین در بخش سوم «بزرگ شو، نه نشو» توجه خواننده را به این نکته جلب می‌کند که کودکان الگوی خوبی برای زندگی هستند. آن‌ها قوه‌ی تمیز و عقل بی‌قید و شرطی هستند. آن‌ها بی دریغ و بی‌منت محبت می‌کنند چون هیچ سابقه‌ی ذهنی از کسی ندارند. در حالی که بزرگسالان این‌طور نیستند و با توجه به گذشته و ذهنیت خود به شرایط و مسائل واکنش نشان می‌دهند.

غش‌غش خنده که عنوان بخش چهارم است به نکته‌ی کلیدی اهمیت خنده اشاره می‌کند. نویسنده در این بخش توضیح‌ می‌دهد که خنده و شوخ‌طبعی ابزار مهمی برای تسکین ناسازگاری‌ها و تضادهای انسان است. حس شوخ‌طبعی باعث می‌شود تا شخص بر اوضاع مسلط شود و بتواند مسائل ناخوشایند را نادیده بگیرد یا به قول نویسنده به ریش زندگی بخندیم.

در بخش آخر که جمع‌بندی مطالب کتاب است، کلاین بیان می‌کند که قدردانی و شکرگزاری دو روش قدرتمند برای التیام روح است. او راهکار جالب نوشتن نامه‌ی عاشقانه را در این بخش به خوانندگان توصیه می‌کند و می‌گوید: «وقتی اوضاع بر وفق مردات نیست، به جای این‌که دمغ شوی، از طریق نوشتن نامه‌ای عاشقانه روحیه‌ات را بالا ببر».

about book image

در بخشی از کتاب تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی می‌خوانیم

همه‌ی ما حس شوخ طبعی داریم. گاهی این شوخ طبعی از طرف جامعه یا به واسطه‌ی طرز تربیت ما در ایام کودکی سرکوب می‌شود. ولی همه‌ی ما با حس شوخ طبعی به دنیا می‌آییم. این یکی از ابزارهایی است که برای بقای بشر به او اهدا شده است. هیچ حیوانی از این توانایی منحصربه فرد بهره مند نیست که موضوعی خنده دار پیدا کند و به آن بخندد.

مسئله این است که بسیاری از ما فراموش می‌کنیم از این نعمت الهی استفاده کنیم. وقتی عرصه به ما تنگ می‌شود و با تغییرات، چالش ها، سرخوردگی‌ها، رنجش‌ها، دلخوری‌ها و مسائلی مواجه می‌شویم که موجب خراب شدن روزمان می‌شود، فراموش می‌کنیم که شوخ طبعی کمکمان می‌کند مشکلات را به طریقی دیگر ببینیم. پس به جای اینکه بگذاری ناراحتی ها از تو سلب قدرت کند، چشمان خود را به روی شوخ طبعی باز کن و دنبال موضوعاتی خنده دار در اطرافت بگرد.

پیدا کردن موضوعی برای خندیدن به آن، مخصوصا در وضعیتی سخت، مثل این است عینکی به چشم بزنی که با آن دنیا را متفاوت ببینی. لنزهای سبز همه چیز را سبزتر نشان می‌دهد. لنزهای زرد همه چیز را درخشان تر می کند. لنزصورتی به همه چیز ته رنگ صورتی می دهد.

شوخ طبعی هم حکم لنز را دارد. نمونه‌اش از استوارت براون نویسنده است که در کتاب بازی در مورد تجربه‌اش در صفی طولانی و ناراحت کننده نوشته است؛ تجربه ای که چه بسا می توانست روز هر کسی را خراب کند.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
1.۶۷ مگابایت
تعداد صفحات
312 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۲۴:۰۰
نویسندهآلن کلاین
مترجمنفیسه معتکف
ناشرانتشارات لیوسا
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
you cant ruin my day
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۶/۰۷
قیمت ارزی
3 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۱.۶۷ مگابایت
۳۱۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 1376 مخاطب
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
5
ستاره
52 ٪
4
ستاره
21 ٪
3
ستاره
9 ٪
2
ستاره
6 ٪
1
ستاره
9 ٪
296 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

هنوز خوندنش رو تموم نکردم.وسطلش هستم..کتاب رو در شرایط بد روحی شروع کردم که واقعا هرکس میتونست به هردلیلی ساعتها روزها ذهنم رو درگیر کنه طوری واقعا داغونم کنه...ولی واقعا اگه راهکارهاش رو انجام بدید میبنید روزتون رو خودتون میسازید.اولین سوالی که این مدت تو مواقع ناراحتی از خودم میپرسم اینه که میخوای شادباشی یا ناراحت؟؟؟جواب میدم شاد...دوباره به خودم میگم پس اگر میخوای شاد باشی پس بی خیال... انجام بدید و بخونیدش ضرر تمیکنید

4

کتابهاتون خیلی هزینش زیاد هست

5

وقتی این کتاب را با کتابی که آقای قراچه داغی ترجمه کرده مقایسه کنید تازه متوجه میشوید خانم معتکف چقدر حرفه ای این کتاب را ترجمه کرده اند

5

بعد از خوندن این کتاب نسبت به هرج و مرج و بی مهری های دورو برم بی حس شدم! و شادی روزافزون رو تو خودم راه دادم! عالیه

5

کتاب خیلی مفیدیه مخصوصابراامثال من..تازگیاخیلی تورانندگی عصبی میشم وتاحدزیادی کتاب طرز فکرونگاهم و درنتیجه برخورد وعکس العملم تغییر داد..خلاصه راضیم ازت

1

مجبور شدم نیمه کاره کتاب رو رها کنم. این آقای به اصطلاح نویسنده، نه تنها چیز جدیدی به مخاطب نمیده، بلکه با تکرار و سرهم بندی توهماتش، سعی در طولانی کردن کتاب داره. حالا مثلا بخش ۱۴ با ۴۰ چه فرقی دارن. تمام چیزی که داره میگه اینه که بنده نمیتونم شمارو تغییر بدم شماهم نمیتونین منو تغییر بدین! نویسنده اینقدر پررو تشریف داره که حد نداره. چهارتا اراجیف سرهم کرده و یه سری داستان که حالا واقعی بودنش بماند، با این ها که نمیشه کتاب نوشت جناب! شاید هم این چرندیات برای کشوری مثل آمریکا که همه سرشون تو لاک خودشونه و زندگی میکنن مفیدتر باشه تا اینجا.

4

به نظرم باید جالب باشه دارم میخونمش من کتاب روانشناسی زیاد نخوندم اما یکی از بهترینا از دید من کتاب سیلی واقعیت از راس هریس بود که کاملا واقع بینانه بود و البته خود نویسنده هم بچه ی اوتیسمی داشت و کاملا کاربردی یاد میداد که چطور باید با وقایع کنار اومد... فک کنم این کتاب هم همینطور کاربردی باشه

5

کتابیه که با راهکارهای عملی کمک میکنه بر چیزهایی که اعصابتون رو به هم میریزن غلبه کنین شخصا هفته ای یه دونه از راهکارهاش رو میخونم و تو طول هفته تمرین میکنمش

5

بابا کمتر حساب کنید پول نیست ولله

4

در ابتدا اسم این کتاب برام خیلی جذاب بود و از اسمش این طور برداشت کردم که دقیقا چیزی هست که بهش احتیاج دارم و خیلی کمک میکنه تا اجازه ندم کسی روزم رو و درنهایت زندگیم رو خراب کنه به نظرم این موضوع یکی از مهم ترین موضوعاتی هست که میشد بهش پرداخت البته من فقط نمونه این کتاب رو خوندم و برام جالب بود و قصد دارم نسخه چاپی این کتاب رو خریداری کنم و هدیه بدم هدیه با ارزشیه???

نمایش 286 نقد دیگر
4
(1,385)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
47,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
تو نمی توانی روزم را خراب کنی
تو نمی توانی روزم را خراب کنی
۵۲ هفته و ۵۲ راهکار مهم برای رسیدن به قله ی موفقیت
انتشارات لیوسا
4
(1,385)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
47,000
تومان