دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه کتاب صوتی

کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

نسخه الکترونیک کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

سروکله زدن با کودکان، لجبازی و گریه و پرخاشگری آن‌ها جمله اتفاقاتی است که پس از به دنیا آمدن کودک، گریبان گیر زندگی والدین خواهد بود. بسیاری از پدر و مادرها با دیدن این صحنه‌ها آرزو می‌کنند که کاش هر چه زودتر زمان خواب فرابرسد و آرامش به خانه بازگردد. اگر در چنین شرایطی هستید کتاب « تربیت کودک برای مغزی یکپارچه» برای راهنمایی به شما نوشته شده است. اگر یافته‌های علمی این کتاب در زمینه تربیت و پرورش فرزندان را در زندگی روزمره به کار ببرید، می‌توانید فوران‌های خشم، بگومگو‌ها، و ترس‌ها را، به فرصت‌هایی برای یکپارچه‌سازی مغز فرزندتان و پروراندن روند سرنوشت‌ساز رشد او بدل کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

کتاب تربیت کودک برای مغزی یکپارچه (The Whole-Brain Child) در سال 2012 منتشر شد. این کتاب، اثری کاربردی است و روانپزشک معروف، و نویسنده‌ی کتاب‌ پرفروش «ذهنیت» دکتر دنیل سیگِل با همکاری دکتر تینا پین برایسِن متخصص والدین به نگارش درآورده است.

مهم‌ترین نکته‌ای که‌ در روزهای شلوغ و پردردسر از چشم بسیاری از افراد مغفول می‌ماند، نحوه‌ی تربیت آن‌هاست. هدف اصلی والدین یا هرکسی که سرپرستی فرزندی را بر عهده دارد، تربیت و شکوفایی فرزند است. هر کسی دوست دارد فرزندش به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کند، تحصیل کند، مسئولیت پذیرباشند و اعتماد به نفس داشته باشند.

والدین، مربی، پرستار یا معلم یا هرکسی که نقشی در رشد یا پرورش کودک ایفا می‌کند با مطالعه‌ی این اثر می‌تواند نقش بسیار مهمی در تربیت آن‌ها ایفا کند. تمرکز اصلی این کتاب برای آموزش کودکان از دوره‌ی تولد تا 12 سالگی است. نویسندگان در این اثر دیدگاه یکپارچگی مغز را توضیح می‌دهند و با بهره بردن از ۱۲ راهکار نوین و کلیدی به مخاطب می‌آموزد فرزندانی آرام‌تر و شادتر پرورش دهید.

را به مخاطب می‌آموزد تا فرزندانی شادتر، سالم‌تر داشته باشند.

فصل‌های کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

یادداشت مترجم

سرآغاز: «از سر گذراندن» و «شکوفا شدن»

فصل اول: تربیت فرزندان با در ذهن داشتن ساختار مغز

فصل دوم: دو تا مغز بهتر از یکی است

فصل سوم: ساختن پلکان ذهن

فصل چهارم: پروانه‌ها را بکُش!

فصل پنجم: کشور وجود من: ایالت‌های مستقل، اما متحد

فصل ششم: پیوند میان من و ما

سخن پایانی: جمع‌بندی

یادداشتِ روی یخچال: پدر، مادر، من بدقلق نیستم یا «کودک یکپارچه ‌مغز»

یکپارچه‌سازی مغز بر پایه‌ی سن و مراحل رشد

درباره‌ی نویسندگان کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

دنیل سیگِل فارغ التحصیل دانشکده‌ی پزشکی هاروارد است. او تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) با تخصص در رشته‌ی طب و روانپزشکی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به پایان برد. او در حال حاضر استاد روان‌پزشکی بالینی در دانشکده‌ی پزشکی کالیفرنیا است. هم‌چنین عضو هیئت مدیریه‌ی مرکز تحقیقات آگاهی، عضو مرکز پژوهشی مرکز فرهنگ، مغز و رشد و تکامل و مدیر اجرایی موسسه ذهن نگری است.

دکتر سیگل در زمینه‌ی روانپزشکی کودکان و نوجوان، بزرگسالان، زوج‌ها و خانواده‌ها  بیش از 25 سال سابقه دارد. او هم‌چنین در این حوزه آثار ارزشمند و تحسین شده‌ای را منتشر کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «پرورش فرزندان از درون به بیرون» اشاره کرد.

تینا پین برایسن یک روان درمانگر است در انجمن روانشناسی کودک و نوجوانان در کالیفرنیا فعالیت می‌کند. برایسن در این مرکز هم با کودکان و نوجوانان ملاقات دارد و هم به والدین مشاوره می‌دهد. برایسن علاوه بر نویسندگی و سخنرانی برای آموزش والدین و مدرسین این رشته، او مدیریت آموزش و پرورش روش‌های تربیتی فرزندان در موسسه ذهن نگری را بر عهده دارد. برایسن دکترای تخصصی خود را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافت کرده است. حوزه‌ی فعالیت دکتر برانسون بر چگونگی درک روابط میان انسان‌ها بر پایه‌ی روند و تکامل مغز است.

 

ترجمه‌ی کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه به زبان فارسی

انتشارات کتابسرای نیک کتاب صوتی «تربیت کودک برای مغزی یکپارچه» را با ترجمه‌ی شادی جهرانی در سال 1398 منتشر کرده و خوانش آن را شهره روحی و نسترن حسنی بر عهده داشته است. حجم این کتاب صوتی 275 مگابایت است. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه از سایت فیدیبو امکان پذیر است.

در بخشی از کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه می‌خوانیم

بیشتر ما به این واقعیت مسلّم نمی‌اندیشیم که مغز ما دارای بخش‌های بسیار گوناگونی است، هریک با وظیفه‌ای خاص خود. برای مثال، سمت چپ مغزتان به شما کمک می‌کند تفکر منطقی داشته باشید و افکار را به شکل جمله‌ها، سازمان‌دهی کنید. بخش راست مغزتان به شما کمک می‌کند عواطف و احساسات را تجربه کنید و نشانه‌های غیرکلامی را درک و تعبیر کنید. همچنین بخشی از مغز شما "مغز خزندگان" نام دارد که به کمک آن، می‌توانید از روی غریزه عمل کنید و در کسری از ثانیه تصمیم‌های حیاتی بگیرید. بخشی دیگر از مغزتان هم "مغز پستانداران " نام دارد.

که شما را به سوی پیوستن به دیگران و ارتباط برقرارکردن با آن‌ها هدایت می‌کند. بخشی از مغز شما مختص حافظه است. بخشی دیگر به گرفتن تصمیم‌های انسانی و اخلاقی اختصاص دارد.

تقریبا ماند این است که مغزتان یک آدم باشد با چند شخصیت؛ (از میان این شخصیت‌ها) برخی‌شان معقول هستند و برخی دیگر نامعقول. برخی اهل تفکر و تعمق هستند و برخی اهل عمل، پس جای تعجب نیست اگر در موقعیت‌های مختلف، شخصیت‌های مختلفی از خودمان بروز بدهیم.

 

کلید "شکوفا شدن" این است که به اين بخش‌های (گوناگون) مغز کمک کنیم تا به خویی با یکدیگر همکاری کنند. "یکپارچگی" به بخش‌های متمایز مغز کمک می‌کند، تا با همراهی هم، به صورت یک "واحد" عمل کنند. این مطلب شبیه همان چیزی است که در (کلِ) بدن رخ می‌دهد: بدن برای انجام دادن وظیفه‌های مختلف، اندام‌های مختلفی دارد؛ ریه‌ها هوا را تنفس می‌کنند. قلب خون را تلمبه می‌کند و معده غذا را گوارش می‌دهد. برای این‌که بدن سالم باشد، همه‌ی این اندام‌ها باید (با یکدیگر) یکپارچه شوند. به بیان دیگر تک تک‌شان باید وظیفه‌ی فردی خودشان را انجام بدهند و در عین حال با یکدیگر، به عنوان مجموعه همکاری کنند. یک‌پارچگی به زبان ساده عبارت است از: "پیوند دادن مولفه‌های گوناگون به یکدیگر، برای ایجاد یک واحد با عملکرد مناسب". درست مانند آنچه برای عملکرد سالمِ بدن نیاز است، مغزتان هم نمی‌تواند به بهترین نحو کار کند، مگر این که بخش‌های گوناگون آن به نحوی هماهنگ و متعاد، با یکدیگر همکاری کنند. این همان کاری است که "یکپارچگی" می‌کند: ناحیه‌های جداگانه‌ی مغز را با هم پیوند می‌دهد و با یکدیگر هماهنگ و متعادل می‌کند. به این ترتیب راحت می‌توانیم متوجه بشویم بچه‌هایمان چه موقع‌هایی یکپارچه نیستند: (وقتی) عواطف و احساساتشان آن‌ها را از پا انداخته است.

 

مشخصات کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی تربیت کودک برای مغزی یکپارچه

کتاب خوب و متفاوتی در زمینه تربیت کودک هست که پیچیده ترین مفاهیم نروساینس و کاگنتیو را بسیار ساده و عمومی مطرح کرده.
در ۴ ماه پیش توسط افشین واحدی ( | )
کتاب کاربردی برای تربیت فرزند هست مخصوصا چون مثال زده شده راحتر میشه درک کرد و همزاد پنداری کرده
در ۷ ماه پیش توسط 936...687 ( | )
عالیه عالی مخصوصا راوی بسیار عالی
در ۱ سال پیش توسط سیما اصولی ( | )
عالی💋
در ۱ سال پیش توسط 093...015 ( | )
عالییی
در ۱ سال پیش توسط 093...015 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››