Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی تصویر دوریان گری کتاب صوتی

کتاب صوتی تصویر دوریان گری

نسخه الکترونیک کتاب صوتی تصویر دوریان گری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی تصویر دوریان گری را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۳,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی تصویر دوریان گری

«هنر، شدیدترین حالت فردگرایی است که تاکنون در جهان شناخته شده است.»

جملهای که در بالا خواندید نوشتهی اسکار وایلد نویسندهی کتاب تصویر دوریان گری است. لین کتاب یکی از بهتریم رمانهای قرن نوزدهم است که خواندن آن برای همه لذت بخش است.

درباره‌ی کتاب صوتی تصویر دوریان گری اثر اسکار وایلد

کتاب تصویر دوریان گری نوشتهی اسکار وایلد برای نخستین بار در سال 1890 منتشر شد. این رمان که به عنوان یک رمان فلسفی شناخته میشود یکی از بهترین نمونههای رمان قرن نوزده به شما میآید و در معتبرترین دانشگاههای کشور تدریس میشود. زمان چاپ این رمان در مجله، ویراستار مجله درون مایع داستان را نامتعارف دانست و حدود پانصد کلمه از آن را بدون اطلاع نویسنده، اسکار وایلد، سانسور کرد. علیرغم این سانسور و حذف بی دلیل، کتاب تصویر دوریان گری به نقادان ادبی توهین کرد و موجب آزار آنها شد. آنها معتقد بودند رمان وایلد به شعور و اذهان عمومی توهین کرده است. اسکار وایلد از خود و کتابش در برابر این اتهامات دفاع کرد. او هنگام بازنویسی کتاب برای چاپ مجدد در قالب کتاب، بخشهایی از کتاب را حذف کرد.

اسکار وایلد در مصاحبهای میگوید که هر سه شخصیت رمان تصویر دوریان گری در واقع بازتابی از شخصیت خود من هستند. او می گوید:« بسیل هالوارد، کسی است که من فکر میکنم هستم؛ لرد هنری کسی است کی دنیا از من میبیند و در نهایت دوریان کسی است که من دوست دارم باشم.»

خلاصه داستان صوتی تصویر دوریان گری

کتاب تصویر دوریان گری داستان مرد خوش سیمایی به نام دوریان گری است. دوریان مدل نقاشی فردی به نام بسیل هالوارد میشود. هالوارد هنرمند و نقاش انگلیسی است که تحت تاثیر زیبایی دوریان قرار گرفته است و به نوعی شیفتهی او میشود. او معتقد است که تصویری که از دوریان گری کشیده است بهترین تصویری است که او در دوران زندگیاش کشیده است چرا که بخشی از روحش را در این نقاشی جای گذاشته است. در میانهی داستان دوریان گری با لرد هنری آشنا میشود و با این آشنایی دوریان از لرد هنری میآموزد که زیباییهای زندگی فانی است.

‌درباره‌ی اسکار وایلد نویسنده‌ی کتاب صوتی تصویر دوریان گری

اسکار وایلد یکی از مشهورترین نویسندگان ایرلندی است. این نویسنده مبدع سبک زیبایی شناسی است و طبعا همهی آثارش هم در این سبک نوشته شدهاند. او شخصیت جالب و پیچیدهای داشت. او علاوهبر اینکه دانشجوی ممتازی بود، در جنبشهای هنری زمان خودش بسیار تاثیرگذار بود. کنجکاوی وایلد در مورد جهان اطرافش به حدی بود که او مدتی هم عضو فرقهی فراماسونری شد. اسکار در دانشگاه دوبلین ادبیات کلاسک خواند. اسکار وایلد بعد از دانشگاه دوبلین برای تکمیل نحصیلاتش به دانشگاه مگدالن و آکسفورد رفت. او تمام دوران تحصیلش دانشجوی ممتاز و نابغهای بود. وایلد در دانشگاه مگدالن موفق به دریافت مدال طلای «برکلی» شد، این نشان ارزشمندترین جایزه برای دانشجویان بود.

اسکار وایلد تحصیلات دانشگاهی خود را در رشتهی ادبیات کلاسیک تکمیل کرد. مطالعات کلاسیک او تاثیر شگرفی بر نوشتههایش داشت. استفاده از استعارات شرقی و اسطوره‌‌ای نثر وایلد را فوقالعاده جذاب میکند. تصویرسازیهای وایلد از طبیعت و استفادهی استعاری او از عنصرهای طبیعی برای بیان تصاویر بزرگتر، نگاه خواننده را به کتاب تغییر میدهند. نثر وایلد آنقدر شاعرانه است که تاکنون بیشتر از 250 اقتباس از آثارش برای ساختن اوپرا، قطعهی موسیقی و... شده است.

ترجمه‌ی کتاب صوتی تصویر دوریان گری به فارسی

انتشارات آوانامه کتاب صوتی تصویر دوریان گری را با ترجمهی محسن سلیمانی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. محسن سلیمانی دانشآموختهی رشتهی زبان و ادبیات انگلیسی است. محسن سلیمانی با ترجمهی مجموعهی بزرگی از آثار کلاسیک سهم انکارناپذیری به معرفی این آثار به خوانندگان و به ویژه نوجوانان داشته است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است.

چرا باید کتاب صوتی تصویر دوریان گری را خواند؟

کتاب تصویر دوریان گری یکی از بهترین رمانهای نوشته شده در قرن نوزدهم است. این رمان امروزه در دانشگاه های معتبر جهان تدریس میشود و هر روز طرفداران بیشتری را به خود جلب میکند.

کتاب صوتی تصویر دوریان گری در دستهی کتابهای داستانهای انگلیسی قرار دارد.

کتاب صوتی تصویر دوریان گری مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.

خوانش کتاب صوتی صوتی تصویر دوریان گری را آرمان سلطان زاده بهعهده داشتهاست

کتاب صوتی تصویر دوریان گری جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای انگلیسی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای انگلیسی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

‌در بخشی از کتاب صوتی تصویر دوریان گری می‌خوانیم

آقای گری شما بسیار خوشگلید. اخم نکنید. واقعاً میگم. زیبایی شکلی از نبوغه. درواقع حتی از نبوغ هم بالاتره چون نیازی به توضیح و ارائه شواهد نداره. زیبایی از جمله بزرگترین بدیهیات عالمه، مانند آفتاب و بهار و جای بحث و تردید نداره. آدم زیبا از حق قدرتی خدایی برخورداره. کسی که زیباست گل سرسبد همهست. چرا میخندید؟ بله میخندید اما وقتی از دستش دادید، دیگر نمیخندید. آقای گری، خدایان به شما لطف کردهاند، اما چیزی را که عطا میکنند فوری پس میگیرند. فقط چند صباحی میتونید آن طور که باید زندگی کنید. وقتی جوانیتان رفت، زیباییتان هم با آن میره. آن موقع ناگهان متوجه میشید از همهی آن پیروزیها چیزی براتان نمانده. هر ماهی که میگذره به ورطهای هولناک نزدیکترمیشید. روزگار دشمن شماست، رنگتان را زرد، گونههاتان را گود و تورفته و چشمهاتان را کم سو میکنه. آن وقته که به نحوی وحشتناک عذاب خواهید کشید.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی تصویر دوریان گری اثر اسکار وایلد بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانهای انگلیسی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی تصویر دوریان گری

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی تصویر دوریان گری

خوانش آرمان سلطان زاده بسیار عالی است!
در ۳ سال پیش توسط sar...n84 ( | )
صدای آقای سلطان زاده اعتیاد آوره! واقعا خیلی خوب. بود مست شدم
در ۲ سال پیش توسط Zahra PHM ( | )
خوانش آرمان سلطان زاده و موسیقی کتاب جذابیت آن را چندین برابر کرده و واقعا به شنیدن کتاب لذت و هیجان میده. خیلی ممنون
در ۳ سال پیش توسط moonshad22 ( | )
آقای آرمان سلطان زاده تو فقط بخون 🌹
در ۲ سال پیش توسط aza...365 ( | )
کتاب بسیار زیبا، خوانش عالی. در طول مدتی که میشنیدم انگار توی سالن تاتر نشسته بودم و یک تاتر فوق العاده می دیدم.
در ۲ سال پیش توسط mary R ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۵
  • ۱۶
  • بعدی ›
  • آخرین ››