دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
جرات داشته باش

معرفی، خرید و دانلود کتاب جرات داشته باش

درمان کمبود اعتماد به نفس
درباره جرات داشته باش

ممکن است شما هم هنگام انجام کارهای کوچک یا بزرگ احساس کنید که نمی‌توانید یا این‌که از پس انجام دادن آن کار برنمی‌آیید. نگران نباشید این حسی مشترک میان، تقریبا تمام مراجعین دکتر فانژه است؛ درواقع این حس مشترک دلیل نوشتن این کتاب است.

فردریک فانژه در کتاب جرات داشته باش، کاربردی‌ترین روش‌ها را برای درمان کمبود اعتماد به نفس به شما اریه می‌دهد. فردریک فانژه خواندن این کتاب را به همه‌ی انسان‌های روی زمین پیش‌نهاد کرده است.

کتاب جرات داشته باش درباره چیست؟

کتاب جرات داشته باش (Oser: therapie de la confiance) برای نخستین بار سال 2009 در کشور فرانسه منتشر شد. فردریک فانژه درباره‌ی دلیل نوشتن کتاب جرات داشته باش می‌نویسد: «به عنوان یک روان‌پزشک، متوجه شدم که کمبود اعتماد به نفس، مشکل اصلی تمام افرادی است که اقدام به درمان کرده‌اند. رنج‌های عاطفی یا شغلی بی شماری از این کمبود اعتماد به نفس ناشی می‌شود: ترس از انجام کارهای اشتباه، ترس از قضاوت شدن، ترس از دوست داشتن و دوست داشته شدن.»

فانژه معتقد است که اگر روزی و بر اثر اتفاقی اعتماد به نفس شخصی از بین برود، آسیب‌های زیادی به شخص وارد می‌کند. او می‌گوید:«اعتماد به نفس پیش‌تر یک ویژگی ذاتی تلقی می‌شد، امروزه دیگر سرنوشتی گریزناپذیر نیست: اکنون امکان تغییر وجود دارد، می‌توانید اعتماد به نفس خود را به‌دست آورید حتی اگر تاکنون احساس می‌کردید که آن را نداشته‌اید.»

فردریک فانژه در مقدمه‌ی کتاب جرات داشته باش توضیح می‌دهد که این کتاب درباره‌ی تجربه‌ی مشترک مراجعینش است. «این کتاب را نوشته‌ام تا به آن‌ها کمک کنم که خودشان را از این کمبود اعتماد به نفس ظالمانه رها کنند و به این ترتیب این امکان را به آن‌ها بدهم تا از دورِ باطل شکست خارج شوند. امیدوارم که آن‌ها با خواندن این کتاب، یاد بگیرند که خودشان را بیشتر دوست بدارند، این جرات را پیدا کنند که دست به عمل بزنند و شهامت زندگی کردن در مقابل دیگران را به دست آورند. اغلب آنچه از دست می‌رود، اندکی احترام به خود است و کمی هم تحمل خویشتن.»

یکی از نکاتی که در کتاب جرات داشته باش دارای اهمیت است، استفاده‌ی فانژه از نمودارها، جدول‌ها و آزمایش‌هایی است که به خواننده کمک می‌کند تا میزان تغییرات اعتماد به نفسش را هنگام مطالعه‌ی کتاب متوجه شود. استفاده از این نظرسنجی‌ها یکی از روش‌هایی است که خواننده را درگیر کتاب می‌کند در نتیجه مطالعه‌ی کتاب برای خواننده لذت‌بخش‌تر می‌شود.  

مروری بر فصل‌های کتاب جرات داشته باش

فردریک فانژه کتاب جرات داشته باش را در سه بخش نوشته است. او در بخش اول این کتاب درباره‌ی مکانیسم‌های اعتماد به نفس توضیح می‌دهد و خواندن این بخش را برای همه‌ی خوانندگان الزامی می‌داند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که فانژه در نخستین بخش کتاب جرات داشته باش توضیح می‌دهد، دورِ باطل شکست است. این چرخه‌ی معیوب از چند مرحله تشکیل شده است: 1) به خودتان می‌گویید که موفق نمی‌شوید. 2) شکست را پیش‌بینی می‌کنید. 3) فکر شکست شما را می‌ترساند. 4) ترجیح می‌دهید تلاش نکنید. 5) عقب نشینی می‌کنید و کاری انجام نمی‌دهید. 6) نمی‌توانید به آن‌چه می‌خواهید برسید. 7) دیگر نه می‌توانید برای خودتان ارزش قائل شوید و نه می‌توانید به عملکردتان افتخار کنید. 8) برعکس، بیش‌تر از این‌که کاری نکرده‌اید، شرمنده‌اید. 9) از درون خودتان را سرزنش می‌کنید: «می‌بینی که قادر به انجام آن نیستی.» 10) این مسئله، فرضیه‌ی ابتدایی شما را تقویت می‌کند: «هرگز موفق نمی‌شوم!» و باز چرخه از مرحله‌ی اول آغاز می‌شود.
فردريك فانژه توضیح می‌دهد این چرخه‌ی معیوب پرتکرارترین اتفاقی است که درون افراد با اعتماد به نفس پایین رخ می‌دهد. فانژه معتقد است برای شکاندن این چرخه‌ی معیوب کافیست تنها یکی از این مراحل را برعکس عمل کنیم، آن‌گاه مانند ساعتی دقیق چرخ‌دنده‌های اعتماد به نفس ما تنظیم می‌شود.

فانژه در دومین بخش کتاب جرات داشته باش درباره‌ی نگاه‌های متفاوت و گاها غلطی که از کودکی به خود داشتیم بحث می‌کند و مسائلی بنیادی مانند نیاز به دوست داشتن و پذیرفته شدن را بررسی می‌کند. در این فصل دکتر فانژه در‌باره‌ی خود شیفتگی توضیح می‌دهد. او خودشیفتگی را هم نوعی کمبود اعتماد به نفس می‌داند. از نگاه فانژه خودشیفته‌ها کسانی هستند که به یکی از جنبه‌های شخصی خود افتخار می‌کند و او معتقد است تنها عدم اطمینان کامل به خود است که سبب می‌شود یک جنبه از زندگی برای شخصی آن‌قدر پررنگ شود که فقط به آن افتخار کند. مهم‌ترین نکته‌ای که فانژه در این بخش بیان می‌کند «پیش‌داوری کردن» است. او معتقد است که منشا کمبود اعتماد به نفس بیش‌تر انسان‌ها پیش‌داوری‌های ابلهانه و بی‌ریشه است.  

فانژه در  بخش آخر این کتاب درمان‌های کارآمد را برای افزایش اعتماد به نفس به خوانندگان ارائه می‌کند. فانژه معتقد است راه‌های درمان کمبود اعتماد به نفس متفاوت هستند بنابراین هر شخص باید کارآمدترین روش را برای خود انتخاب کند. یکی از ارزش‌مندترین راهکارهای فانژه در بخش سوم «بهتر دوست داشتن خود» است. او می‌نویسد: «تا زمانی که از خودتان قضاوتی منفی دارید، نمی‌توانید اعتماد به نفس‌تان را دوباره به دست آورید. باید صدای درونی که از شما انتقاد می‌کند و مانع عملتان می‌شود را کنترل کنید.» فانژه در ادامه‌ی این فصل تمرین‌هایی را به خوانندگان آموزش می‌دهد که با استفاده از آن تمرین‌ها می‌توانند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. برای مثال خودشناسی یکی از روش‌هایی است با استفاده از آن می‌توانید اعمال و احساسات خودتان را تغییر دهید و در نتیجه اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید.  

درباره فردریک فانژه نویسنده کتاب جرات داشته باش

فردریک فانژه روان‌شناس، مشاور و نویسنده‎ی فرانسوی است. او 11 آوریل سال 1955 در شهر لیون فرانسه متولد شد. فانژه سال 1983 در رشته‌ی عصب‌شناسی از دانشگاه لیون فارغ التحصیل شد و دو سال بعد از همان دانشگاه موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌ی روان‌شناسی شد. او فعالیتش را در دهه‌ی نود با انتشار مقالات علمی در نشریه‌های مختلف آغاز کرد. فانژه در همان سال‌ها به روان‌درمانگری علاقمند شد و روان‌درمان‌گری را به صورت حرفه‌ای ادامه داد. فردریک فانژه تاکنون بیش از دویست کارگاه و کنفرانس در حوزه‌های مختلف برگزار کرده است. موضوع این کنفرانس‌ها استرس، افسردگی و روان‌درمان‌گری بوده است.

فردریک فانژه هم اکنون در دانشگاه‌های مختلف فرانسه، بلژیک و سوئیس مشغول تدریس است؛ او معمولا به عنوان مشاور و کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حاضر می‌شود. یکی از پرطرفدار‌ترین برنامه‌هایی که فانژه در آن شرکت می‌کند برنامه‌ی «مجله‌ی سلامتی» است که هر هفته از شبکه‌ی پنجم فرانسه پخش می‌شود. فانژه در این برنامه درباره‌ی راه‌های افزایش اعتماد به نفس بحث می‌کند.

فانژه تاکنون کتاب‌های زیادی درباره‌ی اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی نوشته است. «زندگی مشترک جرئت می‌خواهد»، «مدیریت رفتارهای یکهویی» و جرات داشته باش سه کتاب فانژه هستند که تاکنون به فارسی برگردانده شده‌اند.   

ترجمه‌ کتاب جرات داشته باش به فارسی

لحن کتاب جرات داشته باش فردریک فانژه مانند بیشتر کتاب‌های روانشناسی صریح و روان است. فانژه در این کتاب از لحنی عامه پسند استفاده کرده است، لحنی که برای عموم مردم قابل فهم باشد. محیا احمدی‌پور تا کنون سه اثر از فانژه را به فارسی ترجمه کرده است، احمدی‌پور کتاب‌های فانژه را از زبان فرانسوی به فارسی برگردانده است، این نکته باعث شده است که ارزش ادبی اثر حفظ شود.

محیا احمدیپور  شاعر و مترجم جوان ایرانی متولد سال 1371 است. تسلط او به زبان فرانسوی باعث شده است ترجمه‌های پرفروشی داشته باشد. «زندگی مشترک جرات می‌خواهد»، «مدیریت رفتارهای یکهویی» و جرات داشته باش سه کتاب پرفروش فردریک فانژه هستند که محیا احمدی پور هر سه را به فارسی ترجمه کرده است.

خرید و دانلود کتاب الکترونیکی و پی دی اف جرات داشته باش؛ درمان کمبود اعتماد به نفس اثر فردریک فانژه با ترجمه‌ی محیای احمدی‌پور در همین صفحه‌ی فیدیبو امکان پذیر است.

دسته‌ها:
کلیدواژه‌های مرتبط:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
3.۶۱ مگابایت
تعداد صفحات
352 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۱:۴۴:۰۰
نویسندهفردریک فانژه
مترجم محیا احمدی پور
ناشرشمعدونی
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Oser: therapie de la confidance en soi
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۴/۱۶
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
180,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۳.۶۱ مگابایت
۳۵۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 236 مخاطب
5
ستاره
44 ٪
4
ستاره
40 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
2 ٪
166 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
ر
رامین قنبرنژاد
۱۴۰۲-۰۶-۰۱
2

تقریباً تا صفحه ۱۷۵ فقط در مورد نشانه ها و تعاریف اعتماد به نفس بحث کرده، بعد از اون هم یکسری راه کارهای کلی و نه چندان عملی رو لیست کرده، البته چندتا راهکار نسبتا خوب هم داره ولی خیلی انتظار بالایی برای حل مشکلتون از طریق خوندن این کتاب نداشته باشین

9
912665****
۱۴۰۲-۰۱-۲۹
3

قیمت کتاب‌ها خیلی زیاد شده امسال

9
915303****
۱۴۰۲-۰۱-۲۶
5

بسیارعالی

9
914866****
۱۴۰۱-۱۲-۲۳
4

خوب هست یعنی خیلی نه ولی به شما کمک می‌کند تا اعتماد بنفس داشته باشید

m
moh*****************@gmail.com
۱۴۰۱-۱۲-۱۹
4

من این کتاب رو پسندیدم در فصل های انتهاییش یه سری راهکار برای مشکل رو به صورت خلاصه و یکجا ارایه می کنه به شکلی کتاب دسته بندی شده که بشه از بحث هایی که چندان به ما مربوط نیست سریع رد به نظر می رسه نویسنده واقعا یه متخصص روان شناس هست و کتاب از بحث های زرد و الکی مثبت فاصله داره

m
mahsa masoud
۱۴۰۱-۱۱-۰۶
5

کتاب خوبیه

9
921252****
۱۴۰۱-۱۱-۰۲
5

عالی عالی عالی عالی بهترین کتاب روانشناسی که خواندم

l
lei********@yahoo.com
۱۴۰۱-۰۹-۰۳
5

خیلی عالی بود. من می خوام بار دوم بخونمش

a
ame******@gmail.com
۱۴۰۱-۰۳-۱۱
5

کتاب کاربردی هست بنظرم باید آروم آروم خونده بشه و تمرین هایی که گفته شده حتما انجام بدین و هم اینکه بیشتر از یکبار هرچند وقت یکبار خونده بشه، به من کمک کرد بفهمم خیلی جاها بی مورد احساس گناه میکنم.

9
936248****
۱۴۰۱-۰۲-۰۴
5

اگه می‌خواید اعتماد به نفس‌تون رو بالا ببرید حتماً بخونید و راهکارهایی که نوشته رو انجام بدید.

نمایش 156 نقد دیگر
4.2
(236)
89,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
جرات داشته باش
جرات داشته باش
فردریک فانژه
محیا احمدی پور
شمعدونی
4.2
(236)
89,000
تومان