فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب از خوب به عالی

کتاب از خوب به عالی
چرا بعضی از شرکت‌ها جهش می‌کنند و بعضی‌های ديگر نه!

نسخه الکترونیک کتاب از خوب به عالی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب از خوب به عالی

از خوب به عالی، یافته‌های یک تحقیق پنج ساله توسط نویسنده و تیمش را توضیح می‌دهد. تیم او شرکت‌هایی که بعد از سال‌ها عملکرد متوسط، پیشرفتی پایدار داشتند شناسایی کرده و عواملی که باعث تمایز آن شرکت‌ها از رقبایشان شده مشخص نموده است. این عوامل در نهایت به مفاهیم کلیدی رهبری، فرهنگ و مدیریت استراتژیک تقسیم شدند. چه کسی باید این میکروکتاب را بخواند؟ -مدیران، سرمایه‌گذاران و رهبرانی که می‌خواهند شرکت خود را از متوسط به خیلی خوب برسانند. -کارآفرینانی که می‌خواهند استارت‌آپ خود را از همان ابتدا عالی بسازند. -هرکس که به رهبری عالی، فرهنگ شرکت عالی و برنامه‌ریزی استراتژیک عالی علاقمند است. زمانی که ما به نوع رهبری شرکت‌های خوب به عالی پی بردیم، بسیار متعجب و حیرت‌زده شدیم. رهبران سازمان‌های خوب به عالی، در مقایسه با رهبران خبرساز و شخصیت‌های برجسته‌ای که تیتر اول روزنامه‌ها هستند و مشهورند، بسیار متفاوت‌اند. آن‌‎ها بسیار متواضع، آرام، تودار و خجالتی هستند. این رهبران ترکیب تناقض‌آمیزی از تواضع انسانی و جسارت حرفه‌ای دارند. آن‌‎ها ‌بیش‌تر شبیه آبراهام لینکلن و سقراط هستند تا شبیه جرج اسمیت پَتن و جولیوس سزار. همچنین، ما فکر می‎کردیم که رهبران خوب به عالی کارشان را با نوعی نگرش و برنامه‌ی جدیدی شروع می‎کنند ولی در عوض متوجه شدیم که آن‌‎ها در ابتدا افراد شایسته را برای کار انتخاب می‎کنند و سپس آن‌‎ها را در جایگاه‌های مناسب قرار می‎دهند و بعد هدف خود را تعیین می‎کنند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 5.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۵۰ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب از خوب به عالی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

زمانی که داشتم به پایان نگارش این کتاب می رسیدم، برای پیاده روی از شیب تندی می‎دویدم که مسیری صخره ای بود و در الدورادو اسپرینگز کانیون(Eldorado Springs Canyon)، درست در قسمت جنوبی خانه ی من، در بولدر در کلورادو (Boulder, Colorado)، قرار داشت. آن بالا در یکی از استراحت گاه های مورد علاقه ام ایستاده بودم و منظره ای را که هنوز از برف زمستانی پوشیده بود، تماشا می‎کردم که ناگهان سوال عجیبی به ذهنم خطور کرد: «با چقدر پول راضی می شوم که از انتشار کتاب دست بکشم؟»
با توجه به اینکه برای انجام دادن این پروژه ی تحقیقاتی پنج سال وقت صرف کرده بودم، تجربه ی فکری جالبی بود. نه اینکه هیچ رقمی نباشد که مرا وسوسه کند از چاپ این کتاب منصرف شوم، اما حتی رقم صد میلیون دلار هم ــ که در ذهن تصور کردم ــ نتوانست مرا راضی کند تا دست از این پروژه بکشم. زمان پایین آمدن بود. من ذاتاً معلم هستم و تصور اینکه چیزی را که آموخته ام با دانش پژوهان سراسر دنیا تقسیم نکنم غیرممکن است و در این فضای یادگیری و آموزش بود که این کتاب را گرد آوردم. بعد از چندین ماه دور از چشم بودن، درست مثل آدمی گوشه گیر ــ تارک دنیاــ شنیدن اینکه کدام موارد برای آن ‎ها موثر بود و کدام نبود، برایم لذت بخش است.
امیدوارم این کتاب برای شما مفید باشد و چیزهایی را که یاد گرفتید، در هر کاری که دارید، به خدمت بگیرید؛ چه برای شرکتتان، چه برای کارتان در بخش اجتماعی، یا حداقل در زندگی شخصی تان.

جیم کالینز
***
زمانی که ما به نوع رهبری شرکت های خوب به عالی پی بردیم، بسیار متعجب و حیرت زده شدیم. رهبران سازمان های خوب به عالی، در مقایسه با رهبران خبرساز و شخصیت های برجسته ای که تیتر اول روزنامه ها هستند و مشهورند، بسیار متفاوت اند. آن ‎ها بسیار متواضع، آرام، تودار و خجالتی هستند. این رهبران ترکیب تناقض آمیزی از تواضع انسانی و جسارت حرفه ای دارند. آن ‎ها بیش تر شبیه آبراهام لینکلن و سقراط هستند تا شبیه جرج اسمیت پَتن و جولیوس سزار.
همچنین، ما فکر می‎کردیم که رهبران خوب به عالی کارشان را با نوعی نگرش و برنامه ی جدیدی شروع می‎کنند ولی در عوض متوجه شدیم که آن ‎ها در ابتدا افراد شایسته را برای کار انتخاب می‎کنند و سپس آن ‎ها را در جایگاه های مناسب قرار می‎دهند و بعد هدف خود را تعیین می‎کنند.
***مدیرانی که تغییرات خوب به عالی را به وجود آورند، ابتدا به این مسئله فکر نکردند که نخست هدف خود را تعیین کنند و سپس افراد مناسب را انتخاب کنند، بلکه آن ‎ها ابتدا افراد شایسته را انتخاب می کردند (افراد بی صلاحیت را برکنار می کردند) و سپس هدف خود را تعیین می کردند. آن ‎ها در واقع می گفتند: «من واقعاً می دانم که چه هدفی دارم اما این موضوع را کاملاً می دانم که اگر افراد شایسته را انتخاب کنیم و آن ‎ها را در جایگاه های مناسب قرار دهیم و افراد بی صلاحیت را حذف کنیم، آن وقت متوجه خواهیم شد که چطور می توانیم هدفی عالی و ارزشمند داشته باشیم.و بدین سبب است که ما افراد کمی داریم که عالی می‎شوند. به طور کلی، ما مدارس عالی نداریم، چون مدارس خوب داریم؛ ما دولت عالی نداریم، چون دولت خوب داریم؛ افراد معدودی به زندگی عالی دست پیدا می‎کنند، چون رسیدن به زندگی خوب آسان تر است؛ بیش تر شرکت ها عالی نمی شوند، چون بیش تر آن ‎ها کاملاً خوب هستند، و همین مشکل اصلی آن ‎ها است.

Jim Collins

تکنولوژینزدیک ها از هم دور می شوند و دورها، به هم نزدیک یادمان باشد از تکنولوژی درست استفاده کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب از خوب به عالی

خوندن این کتاب رو توصیه می کنم
در 1 ماه پیش توسط
کتابای جیم کالینز حرف ندارن. من سه تا رو از انتشارات هورمزد تو نمایشگاه خریدم، خیلی خوبن... خیلی
در 3 ماه پیش توسط
با توجه به اینکه دوستان میگن ترجمه بسیار ضعیفه لطفا این کتاب رو از انتشارات دیگه هم بذارید مثل انتشارات نسل نو اندیش یا هر انتشاراتی که ترجمه روانی داره ممنون
در 4 ماه پیش توسط
خیلی دویت دارم بدونم کی این‌کتابا رو قیمت گذاری میکنه؟! شش دلار چطور ۲۲۰۰۰ت شده! و .... واقعا سیاست به سمت عدم مطالعه هست و اونوقت میگن چرا ملت کتاب نمیخوانن
در 6 ماه پیش توسط
این کتاب اصلی هست یا میکروبوک یا خلاصه؟
در 7 ماه پیش توسط