فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نسل نواندیش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند

کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند

نسخه الکترونیک کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند

رازهایی درباره‌ی زنان به شما نشان خواهد داد که در واقع دلایل هوشمندانه و ظریفی برای تمامی احساسات، افکار و رفتار‌های ما زن‌ها وجود دارند. بی‌دلیل نیست که پنج بار به مردی که دوستش داریم زنگ می‌زنیم، تا بلکه دست آخر، اورا پیدا کنیم. بی دلیل نیست که هرگاه او در خودش فرو می‌رود، ناراحت می‌شویم و سعی داریم بفهمیم چه چیزی او را ناراحت می‌کند.بی دلیل نیست که هرگاه به برنامه‌ریزی‌های ما علاقه‌ای نشان نمی‌دهد، ناراحت می‌شویم. دلایل این حالات این نیست که ما عصبی و ضعیف النفس هستیم یا اضطراب و تشویش داریم. تنها دلیل آن است که ما زن هستیم و انگیزه‌های ما با انگیزه‌های مردها تفاوت دارد. در این کتاب خواهید آموخت: سه نیاز پنهان که در بین تمامی زن‌ها مشترک است هفت افسانه از باورهای مردها نسبت به زنان و دلایل غلط بودن آن‌ها. چگونه خشم زنان را شعله ور نکنیم. بیست عامل سرد مزاجی جنسی زن‌ها. چه چیزی زن‌ها را به لحاظ جنسی تحریک می‌کند. ده عادت ارتباطی مردها که زن‌ها را عصبی می‌کند. رازهایی درباره‌ی روابط جنسی که زن‌ها دوست دارند مردها بدانند. چگونه نبرد قدرت را به همکاری و تشریک مساعی بدل کنیم. روش‌ها و راهکارهایی برای عشق ورزی هر چه بیشتر. (چه در داخل بستر و چه در بیرون از آن) اگر شما یک مرد هستید: این کتاب را بخوانید تا رؤیاهای همسرتان را تحقق بخشید. اگر یک زن هستید: این کتاب را بخوانید تا خود را بهتر درک کنید. سپس آن را به مرد زندگی‌تان بدهید تا رابطه‌ای را که همواره رویایش را در سر می‌پروراندید، از آن خود سازید.

ادامه...
 • ناشر انتشارات نسل نواندیش
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 4.3 مگابایت
 • تعداد صفحات ۷۱۷ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:



مقدمه

پیامی به زن ها:

این کتاب را برای شما و مرد زندگی تان نوشتم. چنین باور دارم که این کتاب، همانی است که زن ها همواره انتظار انتشار آن را می کشیدند. کتابی که می توانند به مرد زندگی شان هدیه دهند تا آن ها همه چیز را درباره ی زن ها بیاموزند. به مرد زندگی تان بگویید:

«این را بخوان تا همه چیز را درباره ی من بدانی.»

آه که چقدر خودم نیز آرزوی چنین کتابی را داشتم. هر بار که در بیان نیازهای خود به همسرم شکست می خوردم، هر بار که آرزو می کردم کاش طور دیگری رفتار می کرد تا همه چیز بین ما درست می شد و هر بار که پرتوقع جلوه می کردم، همچون تمامی زن ها که همواره در طول تاریخ از سر نومیدی آه می کشیدند، من نیز آه می کشیدم و آرزو می کردم که ای کاش راهی وجود می داشت تا می توانستم به درون او نفوذ کنم بلکه او مرا درک کند.
چنانچه یک زن هستید، بارها مثل من آه کشیده اید. گویی زیر لب می گویید: «کاشکی می توانست بفهمد کی هستم و چه می خواهم». این اساسی ترین نیاز ما زن ها است که ما را بشناسند، محترم بشمارند و همانطور که هستیم، دوست مان بدارند و ما را بپذیرند. البته، طعم شیرین درک شدن و پذیرفته شدن را مطمئنا گهگاهی در زندگی خود تجربه کرده ایم. مضحک است که این نوع از ارتباط بیشتر میان ما و همجنسان ما ـ دیگر زنان، خواهرانمان، دوستان و همکارانمان ـ صورت می پذیرد.
آیا داستان زیر برایتان آشناست؟
با دوستی سر میز شام نشسته اید و مشکلی را که با همسرتان داشته اید به او بازگو می کنید. لحظه ای نمی گذرد که به خوبی همه چیز را درک می کند. با احساس همدردی تمام سرش را تکان می دهد. دقیقا به موضوعات مهم از خود توجه نشان می دهد و حتی جملات شما را همان طور که شما دوست دارید، برایتان تمام می کند. همین که با احساس تشکر تمام به او نگاه می کنید، آهی از نهادتان بلند می شود که: «آره، دقیقا همین طوره، درست همین احساس رو داشتم، تو خیلی خوب می فهمی چی می گم»
مکالمه ادامه پیدا می کند. ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد که شما و دوست تان بر سر بیشتر مسائل و موضوعاتی که با همسرتان بر سرش اختلاف داشتید به همدلی و توافق نظر می رسید و حتی راه حل های آن را نیز پیدا می کنید. از اینکه تا چه حد بی هیچ تلاشی این اتفاق صورت گرفته است تعجب می کنید. از اینکه او تا چه حد احساسات، عواطف، واکنش ها، خواسته ها و نیازهای شما را درست مثل خودتان درک می کند، متعجب هستید. با سرخوردگی سرتان را تکان می دهید و افسوس می خورید که اگر دوباره همین صحبتها را با همسرتان بکنید، عصبانی خواهد شد، چشمهایش را این سو و آن سو به گردش درخواهد آورد، زیر لب نق خواهد زد و دست آخر هم بدون کوچکترین احساسی به شما خیره خواهد شد، گویی به زبان مریخی ها با او صحبت کرده اید و او حتی یک کلمه از گفته های شما را درک نکرده است!
همین که شام تان را تمام می کنید از دوست تان برای حمایتهایش تشکر می کنید. سپس به او می گویید:«چی می شد اگر شوهرم هم مثل تو حرفهامو می فهمید؟ چه حیف شد تو یه زنی. وگرنه ما با هم زن و شوهر خوبی می شدیم!» دوست شما به علامت توافق سرش را تکان می دهد. گویی بار دیگر نیز درست می فهمد چه می گویید و منظورتان چیست.
بعد از تجارب بسیار و اتفاق هایی نظیر آنچه در بالا برایتان شرح دادم، پس از سال ها کار و مشاوره به زوج ها، دیگر وقت آن رسیده بود کتاب «رازهایی درباره ی زنان» را بنویسم. درواقع سالهاست که مراجعان من از من می خواهند چنین کتابی را بنویسم. از سال ۱۹۹۰ که «رازهایی درباره ی مردان» را نوشته ام، مردم همواره از من خواسته اند تا کتاب قرینه ی آن «رازهایی درباره ی زنان» را نیز بنویسم. ـ در سمینارها، برنامه های رادیویی و تلویزیونی، نامه ها، گوشه و کنار، در فرودگاه ها و... هر جا که مردم را می بینم همواره چنین چیزهایی را می شنوم: «بارها سعی کرده ام به نامزدم توضیح دهم چرا اینجوری هستم. اما او اصلاً متوجه موضوع نمی شود. می دانم اگر شما این چیزها را درباره ی زن ها توضیح بدهید او خواهد پذیرفت!»
«چرا شوهرم نمی تونه بفهمه اگه فقط یه کارهای بخصوصی انجام می داد چه قدر منو خوشحال می کرد. لطفا یه کتابی بنویسید که خواسته های ما زن ها رو از مردها و دلایل این خواسته ها رو توضیح بده!»
«دوستانم خیلی خوب منو می فهمن. چی می شد اگه مردها هم همینجوری ما رو درک می کردن، بهترین دوست ما می شدند.»
«هر بار که می خوام درباره ی روابط جنسی مون با شوهرم صحبت کنم بهش برمی خوره. می شه لطفا یه کتاب بنویسید که یک جا همه ی این چیزها را خوب برای مردها توضیح بده تا اونا خوب بفهمن. اونجوری که در کتاب «رازهایی درباره ی مردان»(۱) این کار رو کردید!»
«همسرم می گوید من گرم و صمیمی نیستم. هربار که از او می خواهم منظورش را بهتر برایم توضیح دهد، از صحبت هایش سر در نمی آورم. من واقعا می خواهم او را خوشحال و راضی نگه دارم. اما باید بفهمم چطوری. به کمک احتیاج دارم.»
کتاب «رازهایی درباره ی زن ها» پاسخ من به این قبیل درخواست هاست. این کتاب شامل تمامی چیزهایی است که زن ها آرزو دارند که ای کاش مردها می دانستند. ظرف بیست و پنج سال گذشته ی زندگی ام با ده ها هزار زن کار کرده و به نیازهای برآورده نشده ی آن ها گوش فرا داده ام. همچنین با ده ها هزار مرد نیز کار کرده و به گفته ها، عقاید و باورهای آن ها درباره ی عشق، روابط جنسی و صمیمیت گوش فراداده و متوجه شده ام که آنان نیز تا چه اندازه از زن ها متعجب و حیرت زده اند. این را آموخته ام که خواسته ها و نیازهای مردها را برای زن ها ترجمه کنم.
همانگونه که این کار را در «رازهایی درباره ی مردان» کردم. حال در این کتاب احساسات، خواسته ها و نیازهای زنان را برای مردها ترجمه کرده ام.

چرا مردها به این کتاب نیاز دارند

قبل از آن که پیش تر برویم، می خواستم موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم. همین موضوع را در بخش بعد برای مردها نیز تکرار خواهم کرد: «من مردها را دوست دارم.» در طول تمام زندگی ام آن ها را دوست داشته ام. به رغم شکست های عشق و دلشکستگی های فراوان نیز هرگز از عشقم نسبت به مردها کاسته نشده است و روابط خود با آن ها را متوقف نکرده ام. بنابراین، کتاب حاضر هرگز به این موضوع نپرداخته است که مردها عیب یا نقصی دارند. این کتاب برای آن طراحی نشده است تا از مردها انتقاد یا آن ها را نکوهش کند که چرا نمی دانند چگونه ما زن ها را خوب دوست بدارند.
در واقع، این کتاب دعوتی است از مردها که زن ها را به گونه ای جدید ـ آن گونه که هرگز قبلاً تجربه نکرده اند ـ ببینند و درک کنند. مرا برای مهارت در برقراری ارتباط با مخاطبان، خوانندگان، شنوندگان و دانشجویان پسر یا مرد به خوبی می شناسند. در این کتاب بسیار تلاش کرده ام تا آن گونه مردها را مخاطب قرار دهم که براستی بپذیرند. می دانم برای مردها مشکل است تا مهارت های احساسی ای را کسب کنند که ما زن ها از آن ها توقع داریم. یا به لحاظ روحی و احساسی بازتر و صمیمی تر باشند و قلب و روح زن زندگی شان را درک کنند. برخاسته از همین عشق به مردها بوده است که بر آن شدم تا این کتاب را برای آنان بنویسم.
اخیرا در یک فروشگاه به یکی از دوستان قدیمی خود برخوردم. از من پرسید: این روزها چه کار می کنی؟
گفتم: مشغول نوشتن کتابی با نام رازهایی درباره ی زنان هستم.
پاسخ داد: «اوه، عالی شد. منتظرم هر چه زودتر چاپ بشه تا یکی از آن را به شوهرم دونالد بدهم. البته او خیلی شوهر خوبی است. اما با این حال هنوز هم یک «مرد» است؟! این طور نیست؟»
تصادفا مردی که نزدیک ما ایستاده بود صحبت های ما را شنید و با چهره ای گرفته و اعتراض آمیز نگاهی به ما انداخت. گویی می گفت: «شما زن ها هم که همه اش دوست دارید از مردها بد بگید.» سپس در حالی که سرش را تکان می داد از ما دور شد. ما به هم لبخند زدیم زیرا می دانستیم برداشت او از صحبت های ما درست نبوده است. دوست من هرگز سعی نداشت از شوهرش بد بگوید. او عاشق شوهر خود است. او تنها می خواست به حقیقتی اشاره کند که ما زن ها از طریق غریزی با آن آشنا هستیم و آن را درک می کنیم: این که حتی بهترین مردها نیز هنوز «مرد» هستند نه «زن». تنها به همین دلیل ساده برای درک بهتر زنان های زندگی شان به اندکی کمک از جانب زن ها نیاز دارند.
حقیقت تلخی که وجود دارد این است که: «صرف این حقیقت که (مردها ما را دوست دارند) به این معنا نیست که(ما را به خوبی می شناسند). آن ها در دنیای متفاوتی از دنیای ما زن ها زندگی می کنند و همان گونه که در این کتاب نیز خواهیم دید دنیای ما زن ها بیشتر برای آن ها اسرارآمیز، گیج کننده و متناقض به نظر می رسد.
فکر می کنم، بیشتر نیز به همین دلیل است که حتی بهترین مردها چنین به نظر می رسند که برای درک هر چه بیشتر و بهتر همسرشان کم کاری دارند. بی پرده بگویم: خیلی از مردها زود جا می زنند. نه برای آن که ما را دوست ندارند، بلکه از آن جهت که مطمئن هستند حتما در درک دنیای پیچیده و به ظاهر بغرنج ما زن ها شکست خواهند خورد و از آن جا که مردها از شکست خوردن بیزارند و دوست ندارند ضعیف به نظر برسند، تصمیم می گیرند اصلاً طرف آن هم نروند.
من رازهایی درباره ی زنان را برای این نوشتم که به مردها کمک کنم، تا ما را بهتر درک کنند و بیشتر دوست داشته باشند و دوست ها، پدرها، برادرها، همکارها و سرانجام شوهرهای بهتری برای ما زن ها باشند. این کتاب را از آن رو نوشتم که به زن ها کمک کنم، نیازها، طبیعت و مکنونات قلبی خود را با مرد زندگی شان بهتر در میان بگذارند.

چگونه از این کتاب برای خود استفاده کنید

پیش از هر چیز، این کتاب بیشتر برای شما زن ها نوشته شده است تا بخوانید. این کتاب فقط برای این نوشته نشده است که به مردها در این زمینه کمک کند، این کتاب دعوتی است از شما زن ها که خودتان را بهتر بشناسید. چرا که سرانجام خود شما نیز به درستی تمامی احساسات خود را به خوبی درک نمی کنید. دلایل رفتارها و واکنش های خود را نمی فهمید، و نمی دانید چرا چنین نیازهایی را دارید و چرا نمی توانید به راحتی این بخش های وجودی خود را به مردهای زندگی تان ابراز کنید.
چنانچه با خودمان صادق باشیم. گاهی اوقات ما زن ها نیز از خودمان سردر نمی آوریم. از خود می پرسیم: «آیا به راستی ما طبیعی هستیم؟» «آیا زیاده خواه ایم؟» «آیا هنگامی که مردها ما را متهم می کنند که پرتوقع یا زود رنج هستیم حق دارند؟» حقیقت آن است که به راستی ما زن ها آنگونه که ادعا می کنیم، آن قدرها هم خودمان را خوب نمی شناسیم واین عدم شناخت و آگاهی و یا کمبود آن منجر به عادات مخرب انتقاد از خود، خودناباوری و اعتماد به نفس پایین می شود.
رازهایی درباره ی زنان به شما نشان خواهد داد که در واقع دلایل هوشمندانه و ظریفی برای تمامی احساسات، افکار و رفتارهای ما زن ها وجود دارند. بی دلیل نیست که پنج بار به مردی که دوستش داریم زنگ می زنیم، تا بلکه دست آخر، او را پیدا کنیم. بی دلیل نیست که هرگاه او در خودش فرو می رود، ناراحت می شویم و سعی داریم بفهمیم چه چیزی او را ناراحت می کند. بی دلیل نیست که دوست داریم برای وقتمان با ا و برنامه ریزی کنیم. بی دلیل نیست که هرگاه به این برنامه ریزی های ما علاقه ای نشان نمی دهد، ناراحت می شویم. دلیل این حالات این نیست که ما عصبی و ضعیف النفس هستیم یا اضطراب و تشویش داریم. تنها دلیل آن است که ما زن هستیم و انگیزه های ما با انگیزه های مردها تفاوت دارد. همان گونه که در فصول بعدی این کتاب خواهیم دید، نیازها و رفتارهای ما زن ها تنها هنگامی اسرارآمیز یا عجیب و غریب به نظر می رسند که ما خودمان طبیعت واقعی خود را به درستی درک نکنیم.
به همین دلیل بود که بر آن شدم تا این کتاب را بنویسم. تا ما زن ها خود را بهتر و بیشتر درک کنیم و کمتر به انتقاد از خود بپردازیم، در نتیجه بتوانیم قابلیت و ظرفیت منحصر به فرد خود را در عشق ورزیدن، احساس کردن، و مرتبط بودن قدر بدانیم و محترم بشماریم. هنگامی که چنین اعتماد به نفس، خودباوری و درک و شناختی را در خود احساس می کنید، بهتر خواهید توانست نیازها و احساسات خود را با مردها در میان بگذارید، البته این هرگز به آن معنا نیست که حتما از آنان پاسخ های مطلوب خواهید گرفت. اما حداقل فایده ای که دارد این است که به هنگام عرضه یا پیش کشیدن یک مشکل چیزی برای ارائه به مرد زندگی تان خواهید داشت. چیزی که آن ها از آن خوشحال بشوند و برای آن از شما سپاسگزار باشند، یا حداقل با علم به آن راحت باشند: «یک توضیح منطقی!»
در این جا منظورم را بهتر نشان داده ام: بر فرض سعی دارید همسرتان را متقاعد کنید که چرا از او می خواهید همیشه از پیش برای تعطیلات آخر هفته تان برنامه ریزی کند نه این که همیشه تا روز آخر صبر کند. احساس می کنید که او در برابر این ایده ی شما مقاومت می ورزد و از اینکه احساس می کند او را تحت فشار گذاشته اید بر شما می شورد و می گوید: «اصلاً نمی دانم این همه اصرار برای چیه؟ چرا باید همه چیز رو از پیش برنامه ریزی کرده باشی؟ چرا نمی تونی یه خورده (خودانگیخته) باشی؟»
لحظه ای فکر کنید. به او چه پاسخ خواهید داد؟ آیا خود شما نیز راستی می دانید که چرا برنامه ریزی از پیش تا این حد برای شما مهم است؟ نه فقط به لحاظ لجستیکی بلکه به لحاظ احساسی. آیا می دانید چگونه این چیز را با او درمیان بگذارید؟ اکثر اوقات ما زن ها دلیل خواسته ها و نیازهایمان را به درستی نمی دانیم و در پاسخ به بی میلی و اکراه همسرمان با جملات مبهمی نظیر جملات زیر پاسخ می دهیم: «نمی دونم چه جوری توضیح بدم» «آیا این کافی نیست که برای من مهمه؟» یا اوقاتی که به راستی دلسرد شده باشیم، می گوییم: «بابا، اصلاً فراموشش کن. کاملاً مشخصه که احساسات من اهمیتی برای تو نداره!»
چه باور بکنید و چه نکنید، حقیقت آن است که مرد شما به شما گوش فرا می دهد. اما نه با گوش دل و احساسات، بلکه با گوش سرش. ناتوانی شما در ارائه توضیحی منطقی برای خواسته هایتان او را به این نتیجه می رساند که لزوما هیچ گونه منطقی برای خواسته هایتان وجود ندارد و این که زن ها همگی پرتوقع، نق نقو و سیری ناپذیر هستند. بدون ارائه اطلاعات و داده هایی که مغز مرد را متقاعد کند، نمی توانید مرد زندگی تان را وادار کنید شما را خوشحال کند. در عوض بیشتر، او نیازها و خواسته های شما را با این بهانه که غیر منطقی و ویری هستند، فراموش می کند یا مستحق توجه و رسیدگی کافی نمی داند.
در سرتاسر کتاب نه تنها با جزئیات فراوان، خواسته های ما زن ها را از عشق، صمیمیت، ارتباط و روابط جنسی قید کرده ام بلکه دلایل این نوع خواسته ها و دلایل اهمیت آنها را نیز بیان کرده ام، و توضیح داده ام که چرا ما به عنوان زن به منظور برآورده ساختن نیازهای عمیق و ضروری خود نیازمند توجهات و رفتارهای خاصی از جانب مردها هستیم. درک این دلایل و توضیحات به همان میزان برای خود شما اهمیت دارند که برای مردتان مهم هستند. در دست داشتن این اطلاعات، بروز و ظهور این نیازها و خواسته ها را با مرد زندگی تان به مراتب آسان خواهد کرد. از این رو، پیش از آنکه این کتاب را به مرد زندگی تان هدیه کنید، لطفا آن را خودتان و برای خودتان بخوانید.

چگونه این کتاب را به مردها بدهید

قبلاً گفتم که این کتاب را برای شما زن ها نوشته ام. البته آن را برای مردها نیز نوشته ام ـمردانی که به دنبال آن اند تا در عشق ورزی و تفاهم و هماهنگی با زن زندگی شان موفق باشند، چنانچه همین الآن که در حال مطالعه ی این کتاب هستید با کسی رابطه دارید، لازم است که هشداری به شما بدهم. سعی نکنید همین امشب که به خانه آمد این کتاب را پیش روی او بیاندازید و بگویید: «بفرما، این را بردار و بخوان. همه ی چیزهایی را که سالها سعی کردم به تو بفهمانم و تو نفهمیدی از روی آن یاد خواهی گرفت. اصلاً شاید بهتر باشد همه اش را حفظ کنی!»
گرچه ممکن است که این سناریو کمی وسوسه کننده به نظر بیاید، ولی به احتمال قوی به همسرتان انگیزه ای نخواهد داد تا کتاب را بخواند. برعکس موجب تخریب بیشتر او خواهد شد و شما را از هدفتان دورتر خواهد کرد. این را از کجا می دانم؟ مردانی که قربانی خوانندگان یا علاقه مندان من بوده اند، این نکته را اعتراف کردند که هر پنج دقیقه یکبار از زنشان می شنیدند: «باربارا گفته که فلان و بهمان.»
یکی از همین مردها را چند هفته پیش دیدم. در صف یک فروشگاه قهوه فروشی ایستاده بودم که مردی با چهره ای دوستانه حدودا سی چهل ساله به طرفم آمد و گفت: «شما باربارا دی انجلس هستید، اینطور نیست؟» پاسخ دادم: «بله، هستم.» سپس او لبخندی زد و گفت: «باید با شما صحبت می کردم. چون پیش تر واقعا از شما نفرت داشتم.» همین که متوجه ناراحتی من شد، فورا گفت: «دو سال پیش به ازدواج با زنی فکر می کردم که شما را می پرستید. شما مثل خدای او شده بودید. هر کتاب یا نواری که از شما در بازار وجود داشت او آن را خوانده یا به آن گوش داده بود و مدام می گفت: «باربارا چنین گفته» «درباره فلان موضوع چنان گفته» «عقیده اش درباره ی بهمان موضوع این است که...» که البته منظور بیشترشان این بود که من خیلی از مرحله پرت هستم. و همه ی تقصیرها با من است. هربار که بر سر موضوعی بحث مان می شد، انگار با دو نفر دعوا داشتم. یکی او و دیگری شما! وقتی که سرانجام همه چیز به هم خورد از دست شما عصبانی بودم و شما را مسئول جدایی مان می دانستم.
«طی سال بعد چندین رابطه ی ناموفق دیگر هم داشتم. بعد، چند ماه پیش، یکی از دوستان خودم به من گفت که کتاب فوق العاده ای را درباره ی انتخاب همسر با نام آیا تو آن گمشده ام هستی؟ مطالعه کرده است. یک شب پای تلفن چند خطی از آن را برایم خواند. به نظرم همگی مطالب آن درست به نظر می رسیدند و حتی برخی از اشتباهاتی را که در روابط گذشته ام مرتکب شده بودم، به خوبی توضیح می داد. به او گفتم: «خیلی جالب بود. می تونم کتاب رو ازت قرض بگیرم و بخوانم؟» او موافقت کرد و فردا در باشگاه بدن سازی یک نسخه ی تر و تمیز از آن را به من داد. عکس شما را که روی آن دیدم جا خوردم! نمی تونستم باور کنم این کتاب عالی را کسی نوشته است که رابطه ی قبلی ام را با شکست مواجه کرده بود.
«خب، به رغم کینه و تعصبی که داشتم، به خانه رفتم و آن را خواندم. خیلی هم از آن خوشم آمد. اعتراف می کنم نامزد قبلی ام حق داشت. نظرات شما واقعا جالب هستند. حتی همان هفته بعد از مدتها دوباره به او زنگ زدم و به او گفتم کتاب شما را خوانده ام، بعد مکالمه ی خوبی بین ما درگرفت. حال که شما را اینجا دیدم احساس کردم باید به شما بگویم که دیگر از شما متنفر نیستم و فکر می کنم شما نویسنده ی فوق العاده ای هستید!»
از او به جهت صداقتش تشکر کردم.
آیا می توانید باور کنید که چنین اتفاقاتی را بارها و بارها و به گونه های متفاوت شاهد بوده ام؟ چنین به نظر می رسد که برخی از خوانندگان من، گاهی اوقات از کتابهای من به عنوان سلاحهایی در نبرد خود با همسرشان استفاده می کنند و مرا به عنوان یک یار متحد خود علیه نامزد/همسرشان به کار می برند. البته این روش هرگز موثر و مفید واقع نمی شود و من همیشه از شنیدن چنین داستانهایی متاسف می شوم.»
از این رو، خواسته ام در اینجا از شما این است: «چنانچه می خواهید درباره این کتاب با نامزد/همسرتان صحبت کنید، این کار را با مهربانی و با ملایمت انجام دهید.» با گوشه و کنایه یا عبارات نیشدار و طنز گزنده کتاب را به او تحمیل نکنید. وسط دعوا کتاب را به او ندهید. کتاب را بر روی رختخوابش و با این یادداشت که: «بیا، تو به این احتیاج مبرم داری!» جا نگذارید. سعی کنید برخورد مثبتی با او داشته باشید. گویی که می خواهید او را در گنجینه ی باارزشی سهیم کنید. با این روش، او با گشاده رویی بیشتری به سخنان من توجه خواهد کرد.
چنانچه مایلید نامزد/همسرتان «رازهایی درباره ی زنان» را مطالعه کند، می توانید از پیشنهادهای زیر استفاده کنید:
 • از او بخواهید که ابتدا بخش «پیامی برای مردها» را بخواند که در ادامه ی همین بخش آمده است. این قسمت زمینه را برای مطالعه ی کتاب مساعد می کند و احتمالاً او را تشویق خواهد کرد تا مطالعه را ادامه دهد.
 • یک نسخه از آن را با این یادداشت به او هدیه بدهید: «تقدیم به تو. زیرا تو را دوست دارم و می خواهم که ارتباطی فوق العاده و روابط زناشویی ارضاکننده ای داشته باشیم و...» می توانید به حلقه ی نامزدی تان اشاره کنید و طی یادداشت دیگری بگویید: «منتظرم تا هرچه زودتر آن را در دست کنم.» این به او کمک می کند تا احساس کند، برای مطالعه ی این کتاب به او پاداشی داده خواهد شد!
 • می توانید بخشهایی جسته و گریخته از جاهای مختلف را برای او بخوانید. مخصوصا بخشهایی را که با عنوان: «مخصوص مردها» مشخص شده اند. آن گاه نظر او را بپرسید. این به او کمک خواهد کرد تا به تدریج به این مطالب و موضوعات علاقه مند شود.
 • به او بگویید که خودتان نیز مشغول مطالعه ی این کتاب هستید تا یاد بگیرید چگونه احساسات تان را بهتر با او در میان بگذارید. از چیزهایی که آموخته اید مثالی برای او بزنید. با این روش، او احساس نخواهد کرد این تنها اوست که به خواندن این کتاب نیاز دارد.
 • با یکی از دوستان همجنس خودتان هماهنگ کنید تا او این کتاب را به نامزد/همسرتان بدهد.
 • بخشهایی از فصل روابط جنسی را برای او بخوانید. شاید بدین وسیله او را کنجکاو کنید!
 • کتاب را جایی بگذارید که در برابر دید باشد و مدت چندین هفته آن را از آنجا برندارید.
شاید با خود می گویید که او هرگز آن را نخواهد خواند. پاسخ من به شما این است که: «زیاد مطمئن نباشید. من تلاش زیادی کرده ام که زبان کتاب با مردها بسیار دوستانه باشد. تلاش کرده ام مطالب را طوری ارائه دهم تا آنها را کنجکاو و تشویق نماید مطالب بیشتری از آن را بخوانند. مردها می فهمند که من دوست شان دارم و بیشتر توصیه ها و پیشنهادهایی را از من می پذیرند که نظیر آن را از نامزد/همسرشان قبول نمی کنند. امیدوارم دریافت اینگونه اطلاعات درباره ی زنها از طرف من به مرد شما کمک کند، نهایتا آنچه را که سالهاست شما می خواهید به آنها منتقل کنید، دریابند و درک کنند. یک چیز قطعی است، هر مردی که این کتاب را بخواند متوجه خواهد شد که تنها هدف من از آن این بوده است که زندگی عشقی و احساسی ـ عاطفی او را ساده تر، موفق تر، رمانتیک تر، بی تلاش تر و کم تنش تر کنم. هیچ مردی از این نتایج بدش نمی آید!
حال به چه روشهای دیگری می توانید مرد زندگی تان را به مطالعه ی این کتاب تشویق کنید؟
 • می توانید آن را به دوستان شوهرتان یا شوهر دوستان خودتان بدهید.که با نامزد/همسر شما دوست هستند، آنها نیز از مطالعه ی آن خوشحال خواهند شد و دوستان خودتان برای این کار از شما ممنون خواهند بود.
 • آن را برای نامزد/همسر ناکام تان بفرستید. گرچه حال رابطه شما با او پایان یافته است اما با این کار در حق همسر بعدی او لطفی کرده اید. شاید اگر همچنان او را دوست دارید راه های برگشتی را با این کار دوباره به روی خود باز کنید.
 • آن را به آن دسته از دوستان یا همکاران مرد خود بدهید که اصلاً در روابط شان موفق نیستند. همسر آینده ی آنان روزی از شما تشکر خواهد کرد!
 • آن را به پدر خود بدهید. هیچ گاه برای هیچ کاری دیر نیست. مادرتان از توجه شما ممنون خواهد شد.
 • آن را به پسر خود بدهید (البته اگر به سنی رسیده است که قدر آن را بداند.) آیا دوست نداشتید کسی قبلاً این کتاب را به نامزد/همسر ناکام شما داده بود؟

چگونه بیشترین استفاده را از کتاب ببرید

اطلاعات ارائه شده در این کتاب از منابع ـ مآخذ گوناگون و متفاوتی جمع آوری شده است. قسمت اعظم آن نتیجه ی سالها مشاوره و کار با هزاران هزار زن و شنیدن خواسته های گوناگون آنان از مردها بوده است. همانگونه که درباره دیگر کتابهایم نیز صدق می کند، تجربیات روابط خود و دیگر آشنایان و نزدیکانم را نیز بر آن افزوده ام. علاوه بر آن، نتایج حاصله از توزیع هزاران هزار پرسشنامه در میان زنان را نیز در آن گنجانده ام. (فهرست کامل این پرسشها در انتهای کتاب آورده شده است.)
با وجود این، با تمامی داده هایی که در اختیار دارم، بهترین کاری که از من ساخته است این است که الگوهای مشترک در بین زنها را تعمیم دهم. یک یک تمامی ما زنها خاص و منحصر به فرد هستیم. در حالی که ممکن است بسیاری از زنها با گفته ها و نظرات من موافق باشند و آنها را دقیق ارزیابی کنند. این امکان نیز وجود دارد که دسته ای دیگر با آنها موافق نباشند. حقیقت این است که بسیاری از مردها هستند که از خلق و خوی زنانه ی بیشتری برخوردارند و در مقابل نیز برخی از زنها هستند که رفتارشان بیشتر مردانه است. روابطی را سراغ دارم که مردها بیشتر به ارتباط، نزدیکی و صمیمیت در آن اصرار می ورزند. زنهایی را نیز می شناسم که بسیار بسته و غیراحساسی اند و هرگز درباره ی احساسات خود صحبتی به میان نمی آورند.
نتیجه آنکه همیشه همه چیز درباره همگان صدق نمی کند و تلاش من در اینجا تنها آن است که آنچه را در طی سالیان دیده و آموخته ام در این کتاب با شما درمیان بگذارم و لزوما تمامی این آموخته ها درباره تمامی زیرگروه ها و استثنائات نیز صدق نمی کنند. بنابراین بهترین روش مطالعه ی این کتاب آن است که آنچه را به نظرتان درست می آید، بپذیرید و نگران بقیه نباشید. البته رازهایی درباره ی زنان تمامی آن چیزی نیست که مردها لازم است درباره زنها بدانند. چنانچه قرار باشد این کار را کامل کنم، باید کتابی چند جلدی بنویسم. در این کتاب سعی کرده ام تنها مهمترین و مفیدترین اطلاعات را بگنجانم.
امیدوارم از مطالعه ی این کتاب استفاده ی لازم را ببرید. امیدوارم پس از مطالعه ی آن خود را بیشتر دوست داشته باشید و کمتر از خودتان انتقاد کنید. امیدوارم این کتاب درهای ارتباط و وضوح میان شما و مرد زندگی تان را بگشاید. امیدوارم با مطالعه ی این کتاب بیاموزید نیازهای خود را بهتر ابراز کنید تا نامزد/همسرتان شما را بهتر درک کند. امیدوارم این کتاب موجب آسایش، آرامش، قدرت و انگیزه ی هرچه بیشتر شما بشود و به شما این احساس را بدهد که در سفر خود تنها نیستید، بالاتر از هرچیز، امیدوارم این کتاب شما را چند قدم به ایجاد روابطی صمیمی تر، ارضاکننده تر و عاشقانه تر که همواره رویای آن را در سر می پروراندید، نزدیک تر کند.



نظرات کاربران درباره کتاب رازهایی درباره‌ی زنان که هر مردی باید آن‌ها را بداند

خدای من یعنی هنوزم کسانی پیدا میشن که هدفشون از خوندن کتاب روانشناسی این باشه که ببینن حق با کیه!؟
در 2 سال پیش توسط m
حتماً حتماً مطالعه این کتاب رو به همه خانم ها و آقایونی که زندگی و همسرشون رو دوست دارن توصیه می کنم. این کتاب اصلاً شخصی رو محاکمه نمیکنه، اما به زبان خیلی ساده و با مثال سوء تعبیرهایی که ممکنه در هر رابطه ای پیش بیاد رو توضیح میده و براش راه حل پیشنهاد میکنه. من و همسرم که از خووندن این کتاب خیلی لذت بردیم و تأثیر مثبتش رو کاملاً در زندگیمون احساس می کنیم.
در 2 سال پیش توسط mah...aie
کتابی است قطور ولی با زبانی روان.گول ظاهرش رو نخورید چون صفحات بسیاری از آن به بیان داستان های زوج های موفق یا ناموفق پرداخته است.قبل از این کتاب کتاب "زنان ونوسی و مردان مریخی" رو خواندم. اشتراکاتی بین این دو کتاب به چشم میخوره ولی توصیه میکنم هر دو کتاب را بخوانید چون خواندن هر دو دیدگاه گسترده تری بهتون میده.
در 2 سال پیش توسط حامد فرزانه
عالیه در روابط خیلی کمک میکنه
در 2 سال پیش توسط ali...ieh
زنا پیچیده تر از اینن که بشه با یه کتاب توصیفشون کرد😉
در 4 ماه پیش توسط سحر اسماعیلی
عالیه این کتاب خیلی دوستش دارم
در 2 سال پیش توسط m
این کتاب فوق العاده ست... خیلی از مسائلی که شوهران در مورد همسران باید بدونن رو روان و قابل فهم توضیح داده.
در 1 سال پیش توسط amir sh
من خوشم نیومد ازین کتاب ، چون هم خیلی توضیحات اضافه داره و خواننده رو خسته میکنه و اینکه بیشتر خانمها رو پیچیده نشون میده
در 8 ماه پیش توسط fat...376
کلمه به کلمه و جمله به جمله کتاب به معنای واقعی برملا کنندهء راز پشت رفتارها و انتظارت عجیب خانمهاست. کتابی بسیار مفید برای مردان در رابطه. نگارش و ترجمه کتاب فوق العادست انگار یک دوست بسیار باتجربه مهربان و دانا داره برات دلیل رفتارهای زنان رو رمزگشایی میکنه. تا امروز حدود یک سوم کتاب رو خوندم و تاثیر فوق العاده ای روی رابطم کذاشته. شک نکنید در خواندن این کتاب.
در 10 ماه پیش توسط احسان
کتاب رو باید با تامل خوند. جالبه
در 2 سال پیش توسط mos...ami