فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

سرخ سفید

نسخه الکترونیک کتاب سرخ سفید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
سرخ سفید

کاراته‌کای سی و سه‌ساله می‌داند که در هیچ‌ جای تهران برای کسی مهم نیست که گرفتنِ کمربندِ سیاه برای یک کارمندِ دون‌پایه‌ی اداره‌ی آمار مثلِ نانِ شب شده است... کارمندِ دون‌پایه‌ای که از هشتِ صبح می‌رود اداره‌‌اش در خیابانِ فاطمی، از کیوسکِ سرِ خیابان رهی معیری آب‌معدنی می‌خرد و گاهی مجله‌هایی مثلِ مهرنامه... بعد تا ساعتِ چهار رقم بالاوپایین می‌کند و تلفن جواب می‌دهد، مثلِ بیشترِ کارمندهای جهان از آغاز تا امروز... برای کارمندِ دون‌پایه‌ی اداره‌ی آمار که عاشقِ ژاپن است و سامورایی‌ها و ارواحِ سرگردان در داستان‌ها، معنا ندارد که درک کند بالای سرش بر سردرِ باشگاه، یک جفت روح نشسته‌اند که مدت‌هاست در تهران ول می‌چرخند... روحِ شاعری آزادی‌خواه و یک روحِ خبیث با صورتی خال‌دار... کارمندِ دون‌پایه زود رسیده و خسته شده از لرزیدن روی سکوی سیمانی و زُل زدن به بخاری که توی تاریکی غروب می‌پیچد در دلِ نورِ چراغ‌های مغازه و گم می‌شود... او تنها کسی نیست که امروز توی این باشگاه آزمونِ کمربند دارد... احتمالاً کمی دیگر بیشتر در خود فرو خواهد رفت و چشمش گرم خواهد شد و پَرهیب یک لک‌لکِ عظیم‌الجثه را نخواهد دید که کمی بالاتر روی دودکشِ آجری کهنه‌ و بی‌استفاده‌ی بامِ خشک‌شویی آشیانه‌ی قدیمی‌اش را با تَنَش گرم می‌کند... لک‌لک از آخرین بازماندگانِ نسل خود است... اهلِ محل می‌شناسندش و پیرمردهای مسجدی و آدم‌های قدیمی‌ترِ آن دورواطراف هنوز هم فکر می‌کنند لک‌لک حیوانِ مقدسی است که باید نانش داد و آبش داد و کاری به کارش نداشت...


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.21 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۶۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب سرخ سفید در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب سرخ سفید

کار عالی دیگری از نویسنده ی توانا
در 1 هفته پیش توسط
دوستانی که کتابی رو می خونین خواهش می کنم واسه نظراتتون دلیل منطقی بیارین. یه نفر می گه عالی یکی دیگه می گه افتضاح. حالا ما از کجا بدونیم کتاب خوب بود یا بد؟!
در 3 ماه پیش توسط
واقعا لذت بردم تاریخ و ادبیات را بهم گره زده به همه توصیه می کنم بخونن
در 4 ماه پیش توسط
قصه خیلی ذهنی است و سردرگم نویسنده انگار دارد واگویه های خودش را تعریف می کند با این رمان ها ادبیات ما جهانی نمی شود
در 5 ماه پیش توسط
من که نفهمیدم چرا اینقد از این داستان تعریف میشه. شاید چون سطح ادبیات ما نسبت به کشورهای غربی خیلی پایین اومده و دوستانی که فقط ایرانی میخونن از دیدن یه اثر متوسط هم ذوق مرگ میشن. کتاب چند قصه ی بی ربط ( و گاهی بی منطق ) به هم به زور چسبونده شدن. تنها نکته ی مثبت داستان سبک نوشتار نویسنده است.
در 6 ماه پیش توسط