0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
شوپنهاور
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب شوپنهاور

درباره شوپنهاور


کتاب شوپنهاور نوشته پاتریک گاردینر، فیلسوف انگلیسی، یک اثر اساسی در زمینه فلسفه است. این کتاب به بررسی زندگی، آثار و اندیشه‎های فیلسوف آلمانی، آرتور شوپنهاور، می‎پردازد.

گاردینر در این کتاب به خوبی توانسته است فلسفه پیچیده شوپنهاور را به گونه‎ای روشن و قابل فهم برای خوانندگان عمومی ارائه دهد. او از یک سو به صورت مختصر و مفید به شرح زندگی و آثار شوپنهاور می‎پردازد و از سوی دیگر، به تفصیل به بررسی مهمترین مفاهیم فلسفی او، از جمله اراده، جهان به مثابه اراده و تصور، معرفت، اخلاق و هنر، می‎پردازد.

یکی از نقاط قوت کتاب گاردینر، نقد و بررسی انتقادی اندیشه‎های شوپنهاور است. او با دقت به نقاط قوت و ضعف فلسفه شوپنهاور می‎پردازد و به خوانندگان کمک می‎کند تا دیدگاه خود را نسبت به این فلسفه شکل دهند.

کتاب شوپنهاور برای علاقه مندان به فلسفه، به ویژه فلسفه غرب، یک منبع ارزشمند است. این کتاب می‎تواند به خوانندگان کمک کند تا با یکی از مهمترین فلاسفه تاریخ فلسفه غرب آشنا شوند.

کتاب شوپنهاور در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و به سرعت به یکی از پرفروش ترین کتاب‎های فلسفی در جهان تبدیل شد. این کتاب به زبان‎های بسیاری ترجمه شده و مورد استقبال منتقدان و خوانندگان قرار گرفته است.

برای خواندن کتاب‌های نظریه ها و مکاتب فلسفی و منطق دعوت می‎کنیم به فیدیبو سر بزنید.

آشنایی با پاتریک گاردینر نویسنده کتاب

پاتریک گاردینر فیلسوف و استاد دانشگاه بریتانیایی بود که عمده فعالیت‌های وی در زمینهٔ ایدئالیسم آلمانی و تفکرات شوپنهاور و کیرکگور بود.

گاردینر در ۱۷ مارس ۱۹۲۲ در چلسی، لندن، انگلستان متولد شد. او در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرد و در سال ۱۹۴۹ مدرک دکترای خود را در رشته فلسفه دریافت کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، به عنوان استاد دانشگاه در کالج مگدالن آکسفورد مشغول به کار شد. او تا زمان بازنشستگی خود در سال ۱۹۸۷ در این سمت باقی ماند.

گاردینر آثار متعددی در زمینه فلسفه منتشر کرد. از جمله مهم‌ترین آثار او می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

-       شوپنهاور (۱۹۶۸)

-       کیرکگور (۱۹۷۴)

-       تاریخ فلسفه مدرن (۱۹۸۱)

-       تاریخ فلسفه سیاسی (۱۹۸۷)

کتاب شوپنهاور گاردینر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های فلسفی در جهان است. این کتاب به بررسی زندگی، آثار و اندیشه‌های فیلسوف آلمانی، آرتور شوپنهاور، می‌پردازد.

گاردینر در سال ۱۹۹۷ در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

چرا باید کتاب شوپنهاور را بخوانیم؟

در اینجا چند دلیل آورده شده است:

شوپنهاور یکی از مهمترین فلاسفه تاریخ فلسفه غرب است. اندیشه‎های او تأثیر عمیقی بر بسیاری از فلاسفه و اندیشمندان بعد از او داشته است. خواندن کتاب شوپنهاور به شما کمک می‎کند تا با یکی از مهمترین اندیشه‎های فلسفی در تاریخ آشنا شوید.

کتاب شوپنهاور به گونه ای روشن و قابل فهم نوشته شده است. حتی اگر آشنایی زیادی با فلسفه ندارید، می‎توانید از این کتاب لذت ببرید. گاردینر به خوبی توانسته است فلسفه پیچیده شوپنهاور را به گونه‎ای ساده و قابل فهم ارائه دهد.

کتاب شوپنهاور به بررسی موضوعات مهمی از جمله معنای زندگی، ماهیت اراده، و رابطه بین فلسفه و هنر می‎پردازد. این موضوعات برای همه افراد، فارغ از علاقه آنها به فلسفه، جذاب و قابل تامل هستند.

در اینجا چند نکته برای خواندن کتاب شوپنهاور آورده شده است:

از خود انتظار نداشته باشید که همه چیز را در یک بار متوجه شوید. فلسفه شوپنهاور پیچیده و عمیق است. ممکن است لازم باشد که چندین بار کتاب را بخوانید تا همه چیز را درک کنید.

از بحث و گفتگو با دیگران در مورد کتاب نترسید. فلسفه شوپنهاور می‎تواند موضوعات بحث برانگیزی را مطرح کند. بحث و گفتگو با دیگران به شما کمک می‎کند تا دیدگاه خود را نسبت به این فلسفه شکل دهید.

از خواندن کتاب لذت ببرید. فلسفه شوپنهاور می‎تواند بینش عمیقی در مورد جهان به شما بدهد. اجازه دهید این بینش‎ها شما را به تامل و اندیشه وادار کند.در بخشی از کتاب شوپنهاور می‌خوانیم

«آرتور شوپنهاور در ۲۲ فوریهٔ ۱۷۸۸ در شهر دانتزیگ دیده به جهان گشود. پدرش، هاینریش فلوریس شوپنهاور، که تباری نیمه‌هلندی داشت، بازرگانی موفق با علایق فرهنگی گسترده و نظرات روشنفکرانه بود: وی مخالف سرسخت همهٔ اشکال حکومت استبدادی یا مطلقه و ستایشگر ولتر بود، و مطالعات خوبی در ادبیات انگلیسی و فرانسه داشت و شوقی بی‌انتها به مسافرت. هاینریش با یوهانا هنریته تروزینر ازدواج کرد، که او نیز فرزند یکی از خانواده‌های صاحب‌نفوذ دانتزیگ بود، و از حیث دیدگاه جهان‌وطنانه و ذائقهٔ ادبی با هاینریش وجه اشتراک داشت و بعدها چند رمان نوشت. ولی ظاهراً این دو، علی‌رغم علایق مشترک، از دیگر جهات تناسب چندانی با یکدیگر نداشتند. شوهر مزاجی آتشین و سخت‌گیر داشت، و ضعف شنوایی‌اش در اثر کبر سن او را بداخلاق‌تر می‌ساخت، و همسر شخصیتی آشکارا سبک‌بال و سخت‌دل داشت، و نخوت درونی‌اش موجب شد که بعداً یکی از اعضای حلقهٔ آشنایانش او را فاقد قلب یا روح توصیف کند.

پنج سال نخست زندگی شوپنهاور در دانتزیگ سپری شد. در ۱۷۹۳ با تجزیهٔ دوبارهٔ لهستان و الحاق دانترینگ به پروس، پدرش اطمینان یافت که ماندن در شهری زیر سلطهٔ حکومت جدید مقرون به‌صلاح نیست. از این رو خانواده‌اش را به هامبورگ برد و در دوازده سال بعد همان‌جا به تجارتش ادامه داد. در این دوره تعلیم و آموزش شوپنهاور غیرمتعارف و تا حدی نامنظم بود. پدرش مصمم بود که وی راه او را در تجارت دنبال کند و تربیت‌اش چنان باشد که به جای محدود کردن به شرایط تصنعی تحمیل شده در مدرسه‌ای معمولی، به‌سرعت او را مجرب و دنیادیده سازد. از این رو او در نه‌سالگی ــ یک سال پس از تولد تنها خواهرش آدله ــ به دوست بازرگانی در فرانسه به نام موسیو گرگوار سپردند و وی دو سال را در آن‌جا سپری کرد و زبان فرانسه را کاملاً فراگرفت. مجدداً در ۱۸۰۳ والدین‌اش او را به گردشی طولانی در خارج بردند. این سفر شامل اقامتی طولانی در انگلستان می‌شد، و در این دوره او را سه ماه در مدرسه‌ای شبانه‌روزی در ویمبلدون گذاشتند. مدرسه که مدیرش یک روحانی بود مقررات سفت و سختی داشت و از جمله برنامه‌های آن حضور در مراسم مذهبی بی‌نهایت کش‌داری بود، و به نظر می‌رسد که این تجربه در کل تاثیر نامطلوب و ماندگاری در ذهن پسرک گذاشته؛ و بعدها شوپنهاور در حالی که از یک سو آثار متفکران و نویسندگان انگلیسی را بسیار ستایش می‌کرد، اغلب از فضای خفقان‌آور مراسم نیایش و تعصب مذهبی ریاکارانه‌ای که بر اکثر حوزه‌های زندگی اجتماعی معمول انگلیسی‌ها حاکم بود با نفرت یاد می‌کرد.»


پیشنهاداتی برای خوانندگان کتاب شوپنهاور

اگر از خواندن کتاب شوپنهاور لذت بردید، پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن کتاب‌های زیر غافل نشوید.

۱- کتاب در باب حکمت زندگی

۲- کتاب تسلی بخشی‌های فلسفه

۳- کتاب جستارهایی در باب عشق


شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
2.۱۱ کیلوبایت
تعداد صفحات
312 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۲۴:۰۰
نویسندهپاتریک گاردینر
مترجمرضا ولی‌ یاری
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۱
قیمت ارزی
8 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۲.۱۱ کیلوبایت
۳۱۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
70,000
٪30
49,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
شوپنهاور
٪30
شوپنهاور
پاتریک گاردینر
نشر مرکز
0
(بدون نظر)
70,000
٪30
49,000
تومان