0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ملکه هورتنس
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی ملکه هورتنس

درباره ملکه هورتنس

داستان کوتاه «ملکه هورتنس» درباره‌ زنی است با وضع مالی بسیار خوب که تمام عمرش را به‌تنهایی زندگی کرده و مانند ملکه‌ای بوده که قصر و قلمروی خودش را داشته. ماجرای داستان درباره‌ آخرین روز عمر اوست. چنین زنی چطور قرار است آخرین روز زندگی‌اش را بگذراند؟ آن ثانیه‌های آخر برای چنین زنی چطور خواهد گذشت؟ کسی او را دوست‌ دارد؟ کسی برای از دست دادنش غمگین است؟ هذیان‌های او قبل از مرگ چه بود؟ او دوست داشته چه کسانی را برای آخرین‌بار ببیند؟

داستان صوتی «ملکه هورتنس» می‌تواند دید ما را به آنچه انتظارش را از آدم‌های سخت زندگی داریم، تغییر دهد. این داستان را با صدای مریم مقدم‌فیروزان می‌شنوید.


جایی از داستان می‌شنوید:

«راستش را بخواهید، او واقعا پیر بود. از آن پیردخترهای بدقواره‌ای که صدای خشن داشتند و ورود به اعماق روحشان کار آسانی نبود. اصلاً نمی‌توانست در برابر مخالفت، مشاجره، تعلل، سهل‌انگاری، تنبلی یا حتی درماندگی تاب بیاورد. هرگز دیده نشده بود که از چیزی شکایت کند، از چیزی پشیمان شود یا به کسی حسادت کند. به سرنوشت اعتقاد داشت. همیشه می‌گفت: «هرکس سهم خودش را دارد.» به کلیسا نمی‌رفت، به کشیش نیاز نداشت، خیلی کم به خدا ایمان داشت و تمام مسائل دینی را ابزار سوگواری می‌نامید.»

آنری رنه آلبر گی دو موپاسان، پنج آگوست ۱۸۵۰، در شمال فرانسه به ‌دنیا آمد. او یکی از بزرگ‌ترین داستان‌نویسان قرن نوزدهم است. وی، در طول زندگی کوتاهش، سیصد داستان‌کوتاه، شش رمان و سه سفرنامه نوشته است. او را یکی از پدران داستان‌ کوتاه مدرن می‌دانند. نقطه ‌اوج آثار موپاسان داستان‌‌ کوتاه‌های اوست که برخی از شاهکارهای ادبیات داستانی جهان به شمار می‌روند. او تحت تأثیر ویکتور هوگو، اشعاری عاشقانه نیز سروده است. موپاسان در زمان حیاتش با لوئی بویه و گوستاو فلوبر آشنا شد و همراه آن‌ها به بررسی آثار بالزاک پرداخت. پس از این پرداختن‌های جدی به ادبیات بود که او نوشتن را به صورت حرفه‌ای و مستمر آغاز کرد. داستان صوتی «ملکه هورتنس» را به قلم این نویسنده می‌شوید.

زنان، این نیمی از جمعیت جهان، که بسته به اینکه فرهنگ زمانه در چه اوضاعی به سر ببرد، احساس خوشبختی‌شان کم یا زیاد می‌شود، هر یک داستان‌هایی ناگفته در دل دارند که اگر عیان شود، چه خنده‌ها و گریه‌ها و فریادها و آوازها که شنیده نخواهد شد؛ نوین کتاب در قالب مجموعه‌ای به نام «روایت آواهای سوپرانو» صدای لطیف و گاه حزن‌انگیز و گاه سرخوشانه جمعی از زنان تاریخ ایران و جهان را منتشر کرده است که داستان پیش رو، یکی از آنهاست.


داستان «ملکه هورتنس» بخشی از مجموعه داستان‌های زنانه «روایت آواهای سوپرانو» است که هر یک به شکلی به موضوع زنان می‌پردازند و دبیری این مجموعه بر عهده حسین مسعودی آشتیانی است.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
20.۱۵ کیلوبایت
مدت زمان
۲۱:۲۵
نویسنده گی دو موپاسان
مترجمثریا همتی
راوی مریم مقدم فیروزان
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۱۷
قیمت ارزی
2 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۲۰.۱۵ کیلوبایت
۲۱:۲۵

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 9 مخاطب
اجرای روان 🎙️ (5)
آموزنده 🦉 (4)
5
ستاره
55 ٪
4
ستاره
33 ٪
3
ستاره
11 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
2 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5
حال‌خوب‌کن ✨
انگیزه‌بخش 🚀
اجرای روان 🎙️
پربار 🌳
آموزنده 🦉

همه چی عالی بود. اصلا داستان‌ها ماجرای خود ما هستند. شنیدم و لذت بردم. منتظر داستان بعدی روایت آواهای سوپرانو هستم.

3

زیاد دوستش نداشتم...

4.4
(9)
اجرای روان 🎙️ (5)
36,000
٪30
25,200
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ملکه هورتنس
٪30
ملکه هورتنس
گی دو موپاسان
نوین کتاب
4.4
(9)
اجرای روان 🎙️ (5)
36,000
٪30
25,200
تومان